Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 13 z 16 1 2 11 12 13 14 15 16
Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,990
L
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
L Offline
Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,990
Jakie powinny byc optymalne ustawienia monitora tak zeby nie szkodzil oczom ? Fabryczne czy warto jakas z wartosci obnizyc badz poddwyzszyc ?

W monitorze aktualnie ustawienia fabryczne (100 jaskrawosci i 70 kontrastu, a gamma na zero.

Na ustawieniach komputerowych natomiast :

gamma 1 (od 0,5 do 3,5 mozna przesuwac)
jaskrawosc 0 (-100 do 100)
kontrast 100 ( od 0 do 200)
ogolnie jest taki wykres i idzie na skos przed srodek kwadratu ;]

Bonus: Unibet
Dołączył: Apr 2004
Posty: 3,942
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2004
Posty: 3,942
http://allegro.pl/transmiter-sender-av-s-vhs-5-8ghz-tx-rx-8-kanalow-i1221781296.html


ma ktoś połączone bezprzewodowo komputer z plazmą?
takie transmitery działają?
urządzenia oddzielone w moim przypadku cienką ścianą, ok 5metrów.

podobno przy częstotliwościach 2,4 średnio to wygląda ale nie mogę doszukać się jak to jest przy wyższych.

Dołączył: Jan 2005
Posty: 4,122
K
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
K Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 4,122
Originally Posted by micha$
Kenny napisz coś więcej - do czego konwertujesz, po co itp...

Ludwiczek - powinieneś wiedzieć, że Opera jest szybsza, ma wbudowane wyłączanie reklam, wbudowanego klienta poczty e-mail i wbudowane gesty myszy.

Mam sporo teledysków w formatach wmv i mp4 i chciałem to pozgrywać na płytki by móc to później oglądać na odtwarzaczu dvd, który ostatnio zakupiłem. Potrzebne są mi formaty avi tych plików, video kodowane xvidem lub divixem, czyli coś co program format factory jest w stanie zrobić, gdyż odtwarzacz, który kupiłem nie odtwarza mp4 ani wmv :/ Niestety próby konwersji skończyły się na tym, że obraz po konwersji jest często rozmazany i wyskakują różne kwadraciki. Zaznaczam, że obraz który poddaje konwersji jest super jakości, nie zaniżam przy konwersji parametrów związanych z rozdzielczości, nawet lekko je zawyżam, gdyż nie zawsze można ustawić te same parametry przy pliku "podstawowym" i "pliku wyjściowym", gdyż nie wszystkie program ma w swoim wyborze.

Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311
Originally Posted by lelu
Jakie powinny byc optymalne ustawienia monitora tak zeby nie szkodzil oczom ? Fabryczne czy warto jakas z wartosci obnizyc badz poddwyzszyc ?
Częstotliwość powyżej 60Hz, podświetlenie lampką z tyłu albo z boku monitora.

Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311
Originally Posted by Kenny
Mam sporo teledysków w formatach wmv i mp4 i chciałem to pozgrywać na płytki by móc to później oglądać na odtwarzaczu dvd, który ostatnio zakupiłem. Potrzebne są mi formaty avi tych plików, video kodowane xvidem lub divixem, czyli coś co program format factory jest w stanie zrobić, gdyż odtwarzacz, który kupiłem nie odtwarza mp4 ani wmv :/ Niestety próby konwersji skończyły się na tym, że obraz po konwersji jest często rozmazany i wyskakują różne kwadraciki. Zaznaczam, że obraz który poddaje konwersji jest super jakości, nie zaniżam przy konwersji parametrów związanych z rozdzielczości, nawet lekko je zawyżam, gdyż nie zawsze można ustawić te same parametry przy pliku "podstawowym" i "pliku wyjściowym", gdyż nie wszystkie program ma w swoim wyborze.
Jeżeli chcesz tylko przerobić format, to do głowy przychodzi mi teraz VLC albo Avidemux. W tym drugim na pewno jest możliwość kopiowania, bez dodatkowej konwersji.

Dołączył: Mar 2006
Posty: 6,633
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2006
Posty: 6,633
Czy jezeli mam komputer:

"Typ komputera Komputer z procesorem x86 obsługujący interfejs ACPI (Mobile)"

To moge w nim zainstalowac windows 7 64?

Dołączył: Sep 2006
Posty: 11,543
?
?
Dołączył: Sep 2006
Posty: 11,543
Originally Posted by rangiz9
Czy jezeli mam komputer:

"Typ komputera Komputer z procesorem x86 obsługujący interfejs ACPI (Mobile)"

To moge w nim zainstalowac windows 7 64?

Nie, ponieważ masz procesor 32-bit.

Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311
Po czym to wywnioskowałeś? Twierdzisz, że architektura x86 nie obowiązuje 64bitowych platform?

Ludzie, jak się wypowiadacie na jakiś temat to piszcie chociaż, że wam się wydaje czy coś. Bo w ten sposób wprowadzacie innych w błąd...

Dołączył: Mar 2004
Posty: 16,479
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2004
Posty: 16,479
Originally Posted by fala
Originally Posted by rangiz9
Czy jezeli mam komputer:

"Typ komputera Komputer z procesorem x86 obsługujący interfejs ACPI (Mobile)"

To moge w nim zainstalowac windows 7 64?

Nie, ponieważ masz procesor 32-bit.

laugh laugh laugh człowieku zabijasz normalnie głupotą
http://pl.wikipedia.org/wiki/X86

Co ma 32bit procek do 64bit systemu ??????????

NIC ,można zainstalowac system tylko ze procesor nie wykorzysta całych możłiwości systemu , co za tym idzie będą problemy ze sterownikami ,np do chipsetu płyty głownej bedzie wywalało ze masz 32bit proce a system 64bit i jest konflikt ,ale da się to obejsć .
Swoja drogą ,nie polecam 64bit OSów do użytku domowego

Dołączył: Sep 2006
Posty: 11,543
?
?
Dołączył: Sep 2006
Posty: 11,543
Originally Posted by raiders_
Co ma 32bit procek do 64bit systemu ??????????

NIC ,można zainstalowac system tylko ze procesor nie wykorzysta całych możłiwości systemu , co za tym idzie będą problemy ze sterownikami ,np do chipsetu płyty głownej bedzie wywalało ze masz 32bit proce a system 64bit i jest konflikt ,ale da się to obejsć .

to po kiego wała to robić ?? druga sprawa "zwykły" użytkownik komputera w ogóle nie odczuje różnicy między 32 a 64 bitowym systemem ...

Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,990
L
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
L Offline
Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,990
Mam taki irytujacy problem.
Ogladam seriale i spora czesc odcinkow jest zle sciagneita, tzn brakuje powiedzmy jednej sekundy. Subedit brak tej sekundy traktuje jako ostatnia klatke i przerzuca automatycznie do nastepnego odcinka.
da sie jakos temu zaradzic ? strasznienirytujace, mozna niby na okolo i sprobowac przeskoczyc ten moment ale i tak to nie jest dobre rozwiazanie - niekomfortowo wstawac co cwhile i sie bawic a w dodatku czasem sa 2/3/4 takie momenty w odcinku.

moze jakis inny program niz subedit ?albo odpowiednie ustawienia ?

Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311
VLC smile

Dołączył: Mar 2006
Posty: 3,000
A7
A7
Dołączył: Mar 2006
Posty: 3,000
Jaką opcję zmienić w programie IrfanView aby gdy wycinam obraz i go wklejam pojawiał się tylko ten wycięty a nie nakładał się na stary obraz, z którego wycinałem?

Dołączył: Dec 2008
Posty: 2,374
S
Pooh-Bah
Pooh-Bah
S Offline
Dołączył: Dec 2008
Posty: 2,374
zamknij Irfana i otworz nowego pustego i wklej.

Dołączył: Mar 2006
Posty: 3,000
A7
A7
Dołączył: Mar 2006
Posty: 3,000
Heh o tym to ja wiem. Ale przed formatem nie musiałem otwierać nowego tylko szło ctrl x i ctrl v i było, więc widocznie taka opcja istnieje, tylko jaka.

Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311
U mnie też to działa od razu (wersja 4.1). Jednak takiej opcji nie znalazłem...

Dołączył: Jun 2006
Posty: 19,492
tkliwy nihilista
tkliwy nihilista
Dołączył: Jun 2006
Posty: 19,492
chciałbym kupić sobie jakieś słuchawki nauszne za ok.100-150 zł, ale średnio się na tym znam - myslalem na Koss UR-29, co byście mogli mi polecić?
będę wdzięczny za wszelkie opinie smile

Dołączył: Aug 2006
Posty: 22,997
G
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
G Offline
Dołączył: Aug 2006
Posty: 22,997
Originally Posted by Danielsan
chciałbym kupić sobie jakieś słuchawki nauszne za ok.100-150 zł, ale średnio się na tym znam - myslalem na Koss UR-29, co byście mogli mi polecić?
będę wdzięczny za wszelkie opinie smile

Cretive Aurvana Live, ale raczej na lapka, bo strasznie krotki kabel maja i nie siegniesz do kompa, zeby wygodnie korzystac. Jest w komplecie przedluzacz, tyle ze slabiutki, wiec bys musial dolozyc z 15-20 zl, zeby jakis lepszy kupic, bo na tym dolaczonym duzo slabsza jakosc dzwieku. Ale na laptopa idealne. smile

Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311
Też ostatnio szukałem, tyle że dousznych, i znalazłem to: http://nvision.pl/Wielkie-porownanie-sluchawek-test-49-zestawow--Articles-248-ndetails-1.html

Dołączył: Jun 2006
Posty: 19,492
tkliwy nihilista
tkliwy nihilista
Dołączył: Jun 2006
Posty: 19,492
dzięki pany piwo

Strona 13 z 16 1 2 11 12 13 14 15 16

Moderatorzy  Biszop, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
5 zarejestrowanych użytkowników (latajaca_holenderka, forty, betowiec, Sensei, poozon), 2,859 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,283
Posty5,833,827
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1