|
|
Dołączył: Dec 2002
Posty: 1,481
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Dec 2002
Posty: 1,481 |
<img src="/ubbthreads/images/graemlins/Hurrra.gif" alt="" />Zaczynamy!!!!!!!!!! Chciałbym aby w tym temacie ukazywały się typy tylko z opisami(chociaż kilka zdań)Pomoże to nowym użytkownikom w doborze typu, poznaniu sposobu myślenia innych typerów, a także pomoże w doborze strategii typowania. "Starzy" goście zapewne pamiętają,że w naszym temacie zawsze panowała kultura i szacunek dla drugiej osoby. Nie ważny jest wiek,płeć,staż,zasobność kiesy,sukcesy czy porażki - łączy nas "miłość" do NHL i "kasa" jaką można na tej dyscyplinie zarobić lub stracić. "Pyszałkom" przypominam,że NHL uczy pokory. Pierwsze mecze zapewne wprawią niektórych graczy w osłupienie, ale taki jest właśnie hokej w wersji "zaoceanicznej". Mecze przedsezonowe dobiegły końca i pokusiłem się na krótkie podsumowanie, bo może to być pomocne w podjęciu decyzji na kilka pierwszych dni sezonu. W kolumach: punkty, bramki strzelone:stracone, ilosć gier. Ottawa 14 36:11 8 Philad 12 26:19 7 Buffal 12 26:22 8 Caroli 11 30:21 8 Montre 10 26:23 8 Boston 9 26:24 8 Toronto 8 27:27 8 NYIslan 7 17:19 7 Florida 7 14:15 6 New Jer 6 14:12 5 Atlanta 6 27:26 7 Pittsbu 6 38:35 9 Washing 6 18:35 8 NYRange 5 13:19 6 Tampa B 5 17:25 7 <img src="/ubbthreads/images/graemlins/cool.gif" alt="" /> Na wschodzie wyraźny prym wiodła Ottawa, która strzeliła najwięcej i straciła najmniej bramek.W swojej dywizji będą "dzielić" punktami podobnie jak Philadelphia. Uwaga na Buffalo, bo ich pozycja może być "zmyłką". San Jose 14 22:16 7 Colorado 10 16:12 6 Calgary 9 22:18 8 Los Ang 9 33:28 8 Detroit 8 29:23 9 Vancouver 8 23:19 7 Nashville 8 21:18 7 Anahaim 8 26:26 8 Chicago 8 23:23 8 Dallas 8 27:30 8 Minnesota 7 20:17 7 St.Louis 7 17:17 6 Edmonton 7 20:30 8 Columbus 6 17:37 9 Phoenix 4 18:35 8 San Jose to jedyna ekipa bez porażki i w porównaniu z sezonem 04/05 nie przeszła zbyt mocnego "przemeblowania". Colorado powściągliwe w strzelaniu goli, ale to nie powinno specjalnie dziwić, bo i snajperów "jakby mniej" obecnie w składzie.Rozczarowuje Phoenix, ale to może być "klasyczna ściema". <img src="/ubbthreads/images/graemlins/grin.gif" alt="" /> Tak więc panie i panowie - ZACZYNAMY. Życzę wszystkim typerom skuteczności ok 65%, bo to jest taka "niewidzialna granica", która daje zysk w długofalowym typowaniu. <img src="/ubbthreads/images/graemlins/ooo.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2003
Posty: 2,096
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Jan 2003
Posty: 2,096 |
Lemex, to zapodaj pierwsze typy na środę. Starsi mają pierszeństwo!
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2003
Posty: 2,096
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Jan 2003
Posty: 2,096 |
sorry, miało być "pierwszeństwo"...
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2002
Posty: 1,481
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Dec 2002
Posty: 1,481 |
Spokojnie, panowie spokojnie. Do środy mamy sporo czasu. Muszę dokonać jeszcze kilku wnikliwych przemyśleń, <img src="/ubbthreads/images/graemlins/cool.gif" alt="" />"pokupkować kasiorkę", podjąć decyzję na które ekipy w pierwszej fazie warto ryzykować i "jazda murowana". <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />W opisie mojego GG znajdziecie polecany przeze mnie Typ dnia, ale zaznaczam - NIE PONOSZĘ ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA EWENTUALNE PRZEGRANE, ANI NIE ROSZCZĘ SOBIE PRETENSJI DO EWENTUALNYCH WYGRANYCH. <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wave.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/ooo.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2003
Posty: 2,096
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Jan 2003
Posty: 2,096 |
Z Buffalo to na pewno jest pomyłka. Szable „odmładzają” drużynę ale trzecią siłą na Wschodzie na pewno nie będą. Ottawa jak najbardziej nadaje się w tym sezonie na „przodowników Wschodu” a dzielnie powinna jej w tym towarzyszyć Philly. Pittsburgh nie powinien być już „chłopcem do bicia” jak w ostatnim sezonie a jego miejsce powinni zająć ‘”stołeczni”… Radzę uważać na Florydę w tym sezonie. Kadrowo wyglada naprawdę mocno i myślę, że o fazę PO powalczy spokojnie…TBL nieciekawie wyglądała w preseason i chyba tak już zostanie, bo wg mnie to Floryda będzie brylować w tej dywizji… Ciężko mi powiedzieć coś o nowojorskich teamach. Rangers co roku zawodzą i grają w kratę a Isles jak na razie jest dla mnie dużym znakiem zapytania…
Na zachodzie też trochę zmian… Dobrze powinno wygladać Vancouver, Rekiny w preseason’s games niepokonane- to też o czymś świadczy. Gretzky’emu jak na razie nie udało się w Phoenix zdziałać nic wielkiego ale to może być klasyczna ściema jak pisze Lemex. W Chicago chyba nastały lepsze czasy dla Jastrzębi. Gorzej wg mnie będą grały „Nutki” ze St. louis Będę uważał na Minnesotę bo to „dzika” drużyna i coś w tym sezonie nawojuje. Boję się o Liście w tym sezonie. Jakoś ich na razie nie czuję ale mogą być niespodzianką „In minus” w obecnym sezonie. Natomiast „in plus” wygladają Królowie z Los Angeles. Już dwa lata temu pisałem ,że za 2-3 sezony będzie tam ciekawa drużyna. I chyba się nie pomyliłem… A na koniec moja ulubiona drużyna Wieśniaków z Nashville. Niejedni się na nich w tym sezonie przejadą…a niejednym dadzą troche grosza zarobić.
To takie moje pierwsze „mózgowe wymioty”. Wraz z rozkręcającą się maszyną zwaną NHL będą poddawane „obróbce”. Ale już dziś mogę stwierdzić ,że warto będzie emocjonować się rozgrywkami NHL ‘05-‘06
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2003
Posty: 227
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: Aug 2003
Posty: 227 |
Ma ktos info czy na polsacie sport poleci NHL?Bo jakos w programie nie widze:-(
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2002
Posty: 1,481
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Dec 2002
Posty: 1,481 |
Przebogata oferta jutrzejszych meczy może przyprawić o zawrót głowy. Kilka par wygląda tak prosto,że nawet ich nie tykam, bo jak "dać plamę" na starcie, to przynajmniej w trudnych meczach. <img src="/ubbthreads/images/graemlins/confused.gif" alt="" /> Chicago-Anahaim(w meczach przedsezonowych Chicago potykało się z Calgary,Minnesotą,St.Louis i Columbus uzyskując 4/8 zwycięstwa,bramki 23:23. Ich rywal "szykował" się z Los Angeles,San Jose,Phoenix i Wancouver. Odnieśli 3/8 zwycięstwa strzelając i tracąc po 26 bramek. Ciężar gatunkowy rywali jest po stronie Anahaim, bo tylko Phoenix to typowy sparing partner, którego ogrywał kto chciał. Może być blisko remisu, ale "ostoja" bramki Chicago może przechylić szalę zwycięstwa na ich stronę) Typ:1 <img src="/ubbthreads/images/graemlins/cool.gif" alt="" /> Edmonton-Colorado(Oilers "kisili" się w towarzystwie Calgary,Dallas i Vancouver. Stracone 30 bramek nie wystawia im najlepszego świadectwa. Colorado straciło swoją "siłę uderzeniową", ale też po "frajersku" nie tracili bramek w pojedynkach z Dallas,Detroit czy Los Angeles. Nie "rzucają na kolana" swoja grą, ani wynikami, ale wygrać minimalną różnicą bramek potrafią) Typ:2 <img src="/ubbthreads/images/graemlins/cool.gif" alt="" /> Dallas-Los Angeles(gospodarze mieli bardzo wymagających rywali, bo gra przeciwko Colorado,Edmonton,Detroit czy St.Louis do łatwych i przyjemnych nie należała."Skrzydła" i "Lawiny" ogazali się zbyt wymagający, bo każda z ekip odniosła po 2 zwycięstwa, w przeciwieństwie do pozostałej dwójki. "Królowie" ostro walczyli w OT z Colorado, próbowali bezskutecznie "dotrzymać kroku" San Jose, pograli sobie jak równy z równym z Anahaim i "złoili skórę" Phoenix, co zresztą nie było wielkim wyczynem. Granie w tym tygodniu na Los Angeles jest moim głównym celem, bo ta ekipa max w ciągu 3-5 meczy powinna odnieść zwycięstwo, a w sumie o to chodzi - nieprawdaż?) Typ:2 <img src="/ubbthreads/images/graemlins/ooo.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2005
Posty: 28,294
Io sono Interista
|
|
Io sono Interista
Dołączył: Jul 2005
Posty: 28,294 |
mozna prosic jakis dobry link do statystyk oraz live z NHL???Dziekuje (chodzi mi glownie o serie spotkan jak i o historie meczy bezposrednich)
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2004
Posty: 310
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: May 2004
Posty: 310 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 1,965
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Jan 2005
Posty: 1,965 |
Mam pytanko, nie wiecie czy moze na jakims kanala beda live steamy z NHL'a???
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2005
Posty: 7,293
Q
|
|
Q
Dołączył: Apr 2005
Posty: 7,293 |
dla mnie Pewniaczkiem do 1 miejsca na wschodzie jest Philadelphia..wogole ta ekipe typuje na zwyciesce całej serii... na pewno groźna bedzie OTTAWA i Carolina...reszta ...no cóż..na pewno bedzie walczyć...no i Tampa...mistrzowie..niespisali sie w preegames...ale...duzo kombinaowali stad slabsze wyniki....
na pewno mecze przed sezonowe troszke pokazały na co stać poszczególne ekpiy na zachodzie...bankowo STL w tym sezonie nieodegraja znaczacej roli....odmłodziły skład....i raczej szykuje sie na nastepny sezon 2006/07 .. w tym chca sie dotrzec.....a wiec niejest powiedziane ze beda dostawac baty...ale mysle ze do PO sie niezłapia....groźne Detroit..chciaz małe szanse na wygranie KONFERENCJI...Colorado...no i cichy moj faworyt Los Angeles Kings <img src="/ubbthreads/images/graemlins/grin.gif" alt="" /> ....
no to zaczynamy...
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2005
Posty: 2,546
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2005
Posty: 2,546 |
Właśnie znalazłem coś takiego: NIE BEDZIE REMISOW
W rozgrywkach NHL nie będzie remisów. Taką decyzję podjęła Liga przed sezonem 2005/06, rozpoczynającym się 5 października. Będzie pieciominutowa dogrywka. a potem rzuty karne, w których weźmie udział po trzech zawodników z każdej drużyny.
Gdy i wówczas nie zostanie wyłoniony zwycięzca - nadal będą wykonywane rzuty karne, ale w parach - do pierwszego rozstrzygnięcia.
Reguły rywalizacji w play off - nie zmienią się. Gdy mecz po trzech tercjach zakończy się remisem - drużyny czeka dogrywka (dogrywki) do momentu zdobycia tzw. złotej bramki. Jak ten przepis wpłynie na NHL? Czy rzadziej po regulaminowych 60 minutach będzie wynik remisowy? Interesuje mnie to gdyż zastanawiałem się nad grą na remisy w NHL. Co o tym sądzicie?
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2005
Posty: 357
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: Apr 2005
Posty: 357 |
Jeśli myślisz o grze progresją na remis, to jest to obarczone sporym ryzykiem. W sezonie 2001/2002 też ta grałem. Pod koniec sezonu Dallas zanotowało serię 21 (lub 22, dokładnie nie pamiętam) meczy bez remisu. Odczułem to boleśnie <img src="/ubbthreads/images/graemlins/shocked.gif" alt="" />.
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2004
Posty: 393
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: Dec 2004
Posty: 393 |
czy jest jakas stronka z wynikami wszystkich meczy przedsezonowych NHL z gory dzieki
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2005
Posty: 28,294
Io sono Interista
|
|
Io sono Interista
Dołączył: Jul 2005
Posty: 28,294 |
Hej!!!Lemex zapodaj 2-3 typy ktore dzisiaj warto jest postawic!!!nie mam dobrej wiedzy o NHL ja to jedynie z NHL-a to moge powiedziec gdzie padnie over a gdzie under <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 1,597
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Nov 2004
Posty: 1,597 |
ja to na dzis widze cosik takiego Philadel.-NY.Rang. 1 narazie mozna tylko oceniac te mecze ze wzgledu na mecze presezonu wiec Philadel powinna sobie spokojnie poradzic no i maja oczywiscie silniejsza i bardzej wyrownana kadre Vancouver-Phoenix 1 Vancuver w meczach przed sezonowych przyzwoicie a Phonix dno Itaka niespodzianka na pierwszy dzien Tampa Bay-Carolina 2 Tampa nadspodziewanie slabo i czuje ze slabo przygotowana do sezonu za to hokeisci Caroliny przyzwoicie mysle ze kurs przesacowany i traktuje to jako promocje i puszcze sobie jako singielka POZDRAWIAM
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2005
Posty: 117
member
|
|
member
Dołączył: Oct 2005
Posty: 117 |
Mam pytanko.Czy gospodarze meczow podawani sa jako pierwsi czy jako drodzy???.Dopiero zaczynam zadawac sie z NHL wiec pytam.
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2005
Posty: 21
stranger
|
|
stranger
Dołączył: Aug 2005
Posty: 21 |
Amerykanie podaja jako pierwszych gosci, tak jest np na stronie nhl.com.
Tez gram Caroline, x2 daje 2.00 w Expekt, do tego dolozylem X2 na Ottawe w meczu z Toronto za 1.55. W hokeja zwykle gram z podporkami gdyz w odroznieniu od np pilki noznej kursy sa duzo wyzsze.
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2005
Posty: 117
member
|
|
member
Dołączył: Oct 2005
Posty: 117 |
To mam rozumiec ze np. STS tez podaje gosci jako pierwszych???Dzieki za odpowiedz.
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2005
Posty: 21
stranger
|
|
stranger
Dołączył: Aug 2005
Posty: 21 |
Wystarczy porownac strony. nhl.com podaje: Senators (Ottawa) - Maple Leafs (Toronto). Profesjonal - Toronto - Ottawa. A wiec po ludzku. Nie wiem jak STS bo mi nie chce zadzialac ich strona ale sadze ze tez podaja po ludzku a nie po amerykansku:)
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|