Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 1 z 6 1 2 3 4 5 6
Dołączył: Jan 2003
Posty: 148
J
member
member
J Offline
Dołączył: Jan 2003
Posty: 148
W dniu dzisiejszym w godzinach popoludniowych mialem (nie)przyjemnosc rozmawiac z jednym z palantow z sts-u ktory zajmuje sie ponoc rozpatrywaniem reklamacji. Dialog wygladal mniej wiecej w ten sposob:
-Dzien dobry, dzwonie w sprawie reklamacji. Dlaczego tak dlugo czekam na odpowiedz z waszej strony?
-A pan w sprawie Lemgo?
-Tak.
-Wszystkie reklamacje zostaly wyslane w dniu wczorajszym.
-I jak sie panstwo do nich ustosunkowaliscie?
-(smiech) Jak to jak? Oczywiscie negatywnie.
-No to spotkamy sie w sadzie. do widzenia.

Bonus: Unibet
Dołączył: Oct 2002
Posty: 2,455
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Oct 2002
Posty: 2,455
o zesz w morde, a to s****ysyny <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />uke:
ja jeszcze nie dostalem odpowiedzi pisemnej.ciekawe co dalej z tym fantem zrobic <img src="/ubbthreads/images/graemlins/confused.gif" alt="" /> ja do sadu nie pojde - zbyt mala kwota w moim przypadku, chociaz dla zasady kto wie <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> pomysle jak dostane odpowiedz.

Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Jak ktoś otrzyma taką odpowiedź to może niech zamieści skana (oczywiście swoje dane można wymazać).

Dołączył: Sep 2001
Posty: 1,232
S
veteran
veteran
S Offline
Dołączył: Sep 2001
Posty: 1,232
Quote
Oryginalnie wysłał gruda:
[qb]o zesz w morde, a to s****ysyny <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />uke:
ja jeszcze nie dostalem odpowiedzi pisemnej.ciekawe co dalej z tym fantem zrobic <img src="/ubbthreads/images/graemlins/confused.gif" alt="" /> ja do sadu nie pojde - zbyt mala kwota w moim przypadku, chociaz dla zasady kto wie <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> pomysle jak dostane odpowiedz.[/qb]
Jak nie pójdziesz, nie można dać się okradać tym złodzieją i oszustom, nie rozumiesz, że oni tylko na to liczą.
Jak ktoś ma małą kwotę do odebrania niech się skrzyknie razem z innymi którzy grali Lemgo i jeden założy sprawę za wszystkich sumując kupony.

To, że nie wypłacają jest tylko na naszą korzyść, bo kasę i tak wypłacą sądownie, a przy okazji przez ich oszustwo i złodziejstwo będą mieli spore kłopoty i jest szansa dorwać złodziei.

TYLKO BARDZO WAŻNA SPRAWA !!!!!!!

Całą dokumentację (ksero kuponu, reklamacji i odpowiedzi STS) trzeba wysłać do Ministerstwa Finansów, do Departamentu Gier Losowych i Zakładów Wzajemnych, tel. (22) 694 51 10.
Rozmawiałem już telefonicznie i oni to wszystko załatwią. Gdy tylko uzyskam ksero takiej odpowiedzi na Lemgo to nie dość, że będę rozmawiał w tej sprawie z MFdDGLiZW , to wysyłam także sprawę to rzecznika praw konsumentów i kilku innych instytucji a także prasy, tv, radio i innych mediów zainteresowanych nagłośnieniem i wyjaśnieniem tej sprawy (a z tego, co zdążyłem się zorientować to zainteresowanie jest spore).

Pamiętajcie !!!!! jeżeli nie odpuścicie i wyślecie dokumentację do Ministerstwa Finansów, do Departamentu Gier Losowych i Zakładów Wzajemnych to mama ich w garści.

Dołączył: Jul 2001
Posty: 1,342
W
veteran
veteran
W Offline
Dołączył: Jul 2001
Posty: 1,342
Czyżby WOJNA ? <img src="/ubbthreads/images/graemlins/confused.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/mad.gif" alt="" />
Ciekawe jaką podstawę prawną do odrzucenia reklamacji podaje STS ?

pozdro
wuzz

Dołączył: Apr 2002
Posty: 317
N
enthusiast
enthusiast
N Offline
Dołączył: Apr 2002
Posty: 317
Z dobrym adwokatem bedzie im mozna niezla cywilna sprawe zalozyc i wyciagnac z tego kurs 100,00 a nie 5,50
<img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />uke: <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />uke: <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />uke: na STS

Dołączył: Sep 2001
Posty: 1,232
S
veteran
veteran
S Offline
Dołączył: Sep 2001
Posty: 1,232
Quote
Oryginalnie wysłał nierja:
[qb]Z dobrym adwokatem bedzie im mozna niezla cywilna sprawe zalozyc i wyciagnac z tego kurs 100,00 a nie 5,50
<img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />uke: <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />uke: <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />uke: na STS[/qb]
Człowieku co ty gadasz, jaki dobry adwokat ???
Przecież tą sprawę wygrywa się już w momencie jej założenia !!!

Dołączył: Apr 2002
Posty: 317
N
enthusiast
enthusiast
N Offline
Dołączył: Apr 2002
Posty: 317
Sprawa cywilna polega na tym, iz oprocz wygranej mozesz zasadzic ich o straty moralne i wygrac dodatkowe niezle pieniadze, oczywiscie oprocz wygranych kuponow. Zatem zanim zabierzesz glos to poczytaj o co mi chodzilo.

Dołączył: Jun 2001
Posty: 3,546
S
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
S Offline
Dołączył: Jun 2001
Posty: 3,546
Nie trzeba adwokata <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> To nie jest sprawa karna! To jest sprawa konsumencka i mozesz sie bronic sam. No nic poczekamy do nastepnego tygodnia i zobaczymyco napisali. Skan zamieszcze na forum.

Dołączył: Apr 2002
Posty: 317
N
enthusiast
enthusiast
N Offline
Dołączył: Apr 2002
Posty: 317
Sprawe cywilna mimo wszystko radze zalozyc w sadzie z adwokatem. Oczywiscie po wygraniu sprawy w sadzie konsumenckim. W sadzie konsumenckim oplaty sa niewielki, zeby nie powiedziec symboliczne.

Dołączył: Jan 2003
Posty: 148
J
member
member
J Offline
Dołączył: Jan 2003
Posty: 148
I nie zapomnijcie o jednej - bardzo waznej kwestii - USTAWOWE ODSETKI !!!

Dołączył: Jun 2001
Posty: 3,546
S
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
S Offline
Dołączył: Jun 2001
Posty: 3,546
Jak juz sie dobrac do d upy to nadmienic o nieprzestrzeganiu terminow reklamacji. Moga miec swoje wewnetrze regulaminy ale obowiazuja one tylko pracownikow a nie klientow. Reguluja to przepisy prawne . ust z 27 lipca 2002 r. (Dz. U. nr 141 poz 1176)

Dołączył: Dec 2001
Posty: 285
C
C Offline
Dołączył: Dec 2001
Posty: 285
witam panowie,

Jezeli rzeczywiscie czesc z was ma zamiar dochodzic swoich roszczen wzgledem STS w drodze powodztwa cywilnego to radze zbadac mozliwosc zastosowania instytucji wspoluczestnictwa formalnego z art. 72 k.p.c. , ktory stanowi, ze:

Art. 72. § 1. Kilka osób może w jednej sprawie występować w roli powodów lub pozwanych, jeżeli przedmiot sporu stanowią:

1) prawa lub obowiązki im wspólne lub oparte na tej samej podstawie faktycznej i prawnej (współuczestnictwo materialne);

2) roszczenia lub zobowiazania jednego rodzaju, oparte na jednakowej podstawie faktycznej i prawnej, jeżeli ponadto wlasciwosc sadu jest uzasadniona dla każdego z roszczeń lub zobowiazan z osobna, jako też dla wszystkich wspólnie (współuczestnictwo formalne)

Nie wiem teraz czy w sporze z STS nie beda obowiazywac jakies przepisy szczegolne dotyczace wlasciwosci miejsowej (tzn gdzie trzeba skladac powodztwo) ale jesli by stosowalo sie przepisy ogolne to wlasciwy jest sad w ktorego okregu STS ma siedzibe. art 30

Art. 30. Powództwo przeciwko osobie prawnej lub innemu podmiotowi nie będącemu osobą fizyczną wytacza się według miejsca ich siedziby

podsumowujac byc moze istnieje mozliwosc, ze mozecie wytoczyc jedna sprawe w imieniu was wszystkich co jak sie wydaje nioslo by za soba same plusy

Dołączył: Oct 2002
Posty: 2,455
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Oct 2002
Posty: 2,455
saba jak napisalem we wczesniejszym temacie nie odpuszcze!gdybym mial zamiar odpuscic to bym nie pisal reklamacji, tylko sie sfrajerzyl tak jak moj kumpel ktory odebral zwrot.mam swoje zasady <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> tyle ze w moim przypadku (prosze sie nie smiac) ewentualna walka w sadzie tyczylaby sie 63 zlotych.

czy moge wyslac dokumentacje(skan kuponu i odpisu z sts) do ministerstwa finansow mailem?
ewentualnie bylbym sklonny przekazac moj kupon osobie ktora walczy o wieksze pieniazki, chyba ze tak jak napisal comstat zalozyc 1 sprawe.

Dołączył: Mar 2003
Posty: 767
_
old hand
old hand
_ Offline
Dołączył: Mar 2003
Posty: 767
Witam
Wlasnie listonosz przyniosl mi list z STS (polecony). Napisali 3 strony jakiegos wytlumaczenia i niestety ostatnie zdanie "Z uwagi na powyzsze nie mozemy uwzglednic Pana reklamacji" W zadnym zdaniu nie ma natomiast nic o artylule prawnym lub punkcie w ich regulaminie dotyczacym tego ze mogli zrobic zwrot
Pozdrawiam

Dołączył: Sep 2002
Posty: 1,040
V
old hand
old hand
V Offline
Dołączył: Sep 2002
Posty: 1,040
To samo co wyzej...

<img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />uke: STS

Dołączył: Oct 2002
Posty: 1,219
Y
veteran
veteran
Y Offline
Dołączył: Oct 2002
Posty: 1,219
jesli chcecie moge skooordynowac skladanie skargi na STS, szczegoly na priv!!

Dołączył: Oct 2002
Posty: 2,455
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Oct 2002
Posty: 2,455
Yzerman - masz priva.

Dołączył: Jun 2001
Posty: 3,546
S
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
S Offline
Dołączył: Jun 2001
Posty: 3,546
Witam,

Załączam obiecane skany.

http://student.legnica.edu.pl/~bet/sts1.jpg
http://student.legnica.edu.pl/~bet/sts2.jpg
http://student.legnica.edu.pl/~bet/sts3.jpg

Nie komentuje uzasadnienia ale chce zwrocic uwage na dwa zdania ktore sobie tu pozwole wkleic:

"(...)przeliczenie zakładu z kursem 1 dotyczylo zarowno tych, ktorzy zauwazyli pomylke (badz o niej wiedizeli) i chcieli ja wykorzystac, jak i tych graczy, ktorzy kierujac sie blednym kursem wstawili do swojego zakladu tak stworzonego pewniaka i na pewno (cozreszta widac po wynikach) zaklad byl przegrany, bo obarczony byl oczywista pomylka". nalezy dodac ze masa tych klientow reklmacji oczywiscie nie sklada(...)"

I drugie zdanie:

"(...) mowienie o nierownosci szans gracza i przyjmujacego zaklad jest nie na miejscu gdyz decyzja nasza kwestionowana przez niektorych klientow zostala w pelni zaakceptowana przez tych, ktorzy na bledzie tracili"

No i nasuwa mi sie pare wnioskow:

O czym Ci ludzie pisza bo ja nie kumam! Mam na mysli tutaj drugie zdanie: Skoro stawiali domyslam sie na 402 - 2 5.5 i dokladali sobie dla przykladu 001- 1X 1.01 i 002 1X 1.01 i 001 okazal sie wynikiem 2 to zaklad jest przegrany! Wiec jak mogli niestracic a odzykac swoje pieniadze jak im kupon zawalila dokladka mimo 402 storno?

STS zarobil sporo pieniazkow gdyz wiele ludzi stracilo podpierajac min. 2 zdarzeniami 402 dla uzyskania 3 komb. - co wiecej niektorzy juz odebrali swoje zwroty na drugi dzien nie majac pojecia o czyms jak walka z nieuczciwoscia firmy p. Ludwika - idac dalej sts wyszedl z zalozenia ze Polacy sie boja sadow i kolejna porcja przyjdzie po storno i ... doskonale sobie obliczyl ze podejmujac takie dzialanie wyjdzie na tym lepiej przegrywajac nawet pare spraw.

Dla mnie jest to ostro zakrwawiana kpina p. Ludwika dla ktorego jedyna droga nawiazania konstruktywnego dialogu pozostaje Sad.

Dołączył: Dec 2002
Posty: 1,772
M
Pooh-Bah
Pooh-Bah
M Offline
Dołączył: Dec 2002
Posty: 1,772
Co oni ****a sobie jaja z nas robią ? DO SĄDU Z NIMI !!!!

Strona 1 z 6 1 2 3 4 5 6

Moderatorzy  rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
4 zarejestrowanych użytkowników (burbon, rafal08, forty, kamel), 2,102 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,289
Posty5,835,533
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1