Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 41 z 51 1 2 39 40 41 42 43 50 51
Dołączył: Aug 2010
Posty: 2,631
S
S Offline
Dołączył: Aug 2010
Posty: 2,631
Jako że od niedawna bawię się w giełdę, to mam pytanie co do emisji akcji w danej spółce. Powiedzmy, że akcja kosztuje 10 zł, po emisji 8 zł, to gracz w takiej sytuacji traci 20% czy po prostu będzie miał więcej tańszych akcji?
Na Boryszewie chyba była taka sytuacja na początku roku albo niedawno na Cersanicie. Czy ludzie stracili w przypadku którejś z tych spółek?

Bonus: Unibet
Dołączył: Aug 2010
Posty: 2,631
S
S Offline
Dołączył: Aug 2010
Posty: 2,631
Co do moich spółek, to sprzedałem Astartę za ciut poniżej 80 i chyba kupię za to BBZ. Oprócz tego trzymam Karen i Optimus licząc na wybicie.

Dołączył: Jun 2003
Posty: 892
M
old hand
old hand
M Offline
Dołączył: Jun 2003
Posty: 892
Jeżeli akcja spada na debiucie z 10 na 8 zł to tak jakbyś tracił 2 złote na akcji. Oczywiście dopóki akcji nie sprzedasz to straty są wirtualne.

Czasami się może zdarzyć, że zapisujesz się na emisję z maksymalną ceną emisyjną np. 100 akcji 30 złotych. Kiedy okaże się jednak, że ostatecznie cenę emisyjną ustalono na 28 złotych, to dostaniesz 100 akcji po 28 złotych, a 200 złotych powróci na twój rachunek.



Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Joker
Joker
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
co tak byczki cichutko? smile
wiem wiem dolarek grin ooo
Irlandia wyskoczyłą z szafy na razie Irlandia.....

Dołączył: Aug 2010
Posty: 2,631
S
S Offline
Dołączył: Aug 2010
Posty: 2,631
mrbuu ale mnie chodzi o emisję akcji spółek, które już istnieją dłuższy czas. Jako przykłady dałem Boryszew, Cersanit, bo m.in. tam właśnie to było.

Nie wiem, czy moja decyzja o sprzedaniu Astarty i kupnie BBZ nie była zbyt pochopna, bo wyniki Astarty podobno bardzo dobre, więc znów mocne wybicie może być.
BBZ dość słaby raport, od kilku dni ciągle w dół. Niby dzięki temu dziś taniej kupiłem, ale kto wie czy nie będzie dalszych spadków.

Optimus teoretycznie powinien iść do góry(wszystko na to wskazuje), ale teoria to jedno, a praktyka drugie.
Karen ostatnio lekkie minusy, ale liczę tu na choć jednodniowe wybicie(raz już przegapiłem, a był w pewnym momencie już po 1,40:/).

Dołączył: Feb 2008
Posty: 1,525
a.k.a. "DOMINICCA"
a.k.a. "DOMINICCA"
Dołączył: Feb 2008
Posty: 1,525
No to teraz my się pakujemy.
http://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/artykuly/465164,coraz_wiecej_dowodow_na_istnienie_w_polsce_tajnych_wiezien_cia.html

Dołączył: Dec 2004
Posty: 2,796
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 2,796
Originally Posted by DOMINICCA
No to teraz my się pakujemy.
http://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/artykuly/465164,coraz_wiecej_dowodow_na_istnienie_w_polsce_tajnych_wiezien_cia.html

Czyli Mulat mial racje,jebnol sie tylko o kilka wiosek grin
Jezeli ,ktoregos pieknego poranka "Tygrys gospodarczy" Polska, wywiesi biala flage, to ile zabulimy za 1 ojro?Jakie typy Panowie?

Dołączył: Mar 2007
Posty: 2,153
M
Pooh-Bah
Pooh-Bah
M Offline
Dołączył: Mar 2007
Posty: 2,153
milion pięćset sto dziewięcset.;)
poczekajmy ,spokojnie,oddech,oddech,
taki Tygrys jest nie do ujarzmienia:D,choć skoro pytasz o Typy moim zdaniem podgryziona Polska może za edka płacić koło 5.30-5,50zł. ale tego nie będzie. nie dzis,nie jutro, i nie w 2011. a co będzie dalej? napewno Wielka orkiestra świąteczne pomocy bo ona trwa o jeden dzień dłużej niż koniec świata,
peace,
eM

Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252
Originally Posted by Rysio Ochudzki
Czyli Mulat mial racje,jebnol sie tylko o kilka wiosek grin
Jezeli ,ktoregos pieknego poranka "Tygrys gospodarczy" Polska, wywiesi biala flage, to ile zabulimy za 1 ojro?Jakie typy Panowie?

mniej niż teraz.

Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252
Originally Posted by ELDORADO
co tak byczki cichutko? smile
wiem wiem dolarek grin ooo
Irlandia wyskoczyłą z szafy na razie Irlandia.....

szanujmy się, Irlandią to można sobie urabiać widzów tvn-u smile

banalne wytłumaczenie, ale co robią zarządzający funduszami?
i banki "amerykanskie"?

straszna ta korekta grin

Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252

na giełdzie nigdy nic nie wiadomo:

Eldo 8 listopada pozbywa się Astarty
9 listopada robi to Grand,
a później sprzedaje saturas

taki mała próbka danych w temacie

http://stooq.pl/q/?s=ast

kto tym razej kogo ubiera? ;]

Dołączył: Feb 2004
Posty: 11,876
I
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
I Offline
Dołączył: Feb 2004
Posty: 11,876
Originally Posted by mura
na giełdzie nigdy nic nie wiadomo:

Eldo 8 listopada pozbywa się Astarty
9 listopada robi to Grand,
a później sprzedaje saturas

taki mała próbka danych w temacie

http://stooq.pl/q/?s=ast

kto tym razej kogo ubiera? ;]
grin piwo

Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Joker
Joker
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
a jak tam Marcin Twoje cudowne pachnace wielkim zyskim spoleczki: redgeane , serenity czy vistula , pomysl zanim napiszesz, kto kogo ubiera, grin
sprzedalem wczoraj całą astre po 82,30 z 40% zyskiem
mam teraz sporo wolnej gotowki mysle i obserwuje

Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252
siła polityki odgrzewanych kotletów ma taką moc sprawczą jak wszystkie te mrzonki o greckim przyczynku upadku europy kiedyś, jak i irlandii obecnie

ale "historii tego swetra i tak byś nie zrozumiał"

Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Joker
Joker
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Marcin nie chce sie z Tobą licytować , bo mam pełny szacunek dla Twojej wiedzy , spieramy sie o terazniejszosc , to Ty wywaliles wczesniej historie , sam mialem wpadki chociaz ta ze starkiem

poki co ciesze sie dolarkiem smile i w odroznieniu od Ciebie uwazam ze to porzadna krekta, a nie korekcina

POZDRO
ELDO

Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252
znaczy się w ogóle nie zrozumiałeś wpisu o astarcie ;]
zostawmy to na następną rundę.

nie spodziewałem się, że "potoczy to się tak szybko"
mianowicie, niech mi nawet brewka nie tyknie, widziałem turbulencje do końca przyszłego tyg. i koniec zasięgu korekty na 1180 na sp500 i 1,35 na eur/usd

a tu wychodzi, że to już dzisiaj ;]
więc od jutra "musi" rosnąć ;]

inaczej szlag wszystko trafi i znów będę wysypywał fusy na stół.

cholera, przeca nikomu grubemu głęboka korekta teraz się nie opyla,
na pocieszenie można napisać, że tak zazwyczaj wyglądają korekty w czasie hossy, czyli szybko, łomot, ale do wesela się zagoi. nie ma co jak gołota uciekać z rinku ;]

Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Joker
Joker
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
a skad wiesz czy sie grubemu nie opyla i skad wiesz czy idiotenhossa sie wlasnie teraz nie zakonczyla

gruby nie gra jak tłum

dlaczego idiotenhossa ? pokaz mi chociaz jeden inny fundament poza dodrukiem cashu , zeby mozna było mowic o hossie


Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252
nie wiem, ale taki wariant obstawiam. wszyscy tkwią w gównie.

"Tylko jednostka może iść prosto. Tłum zawsze wali na przełaj."

dodruk pieniędzy będzie miał [prawdopodobnie] w przyszłości katastrofalny skutek,
to jak z zaliczaniem panienek na studiach - najszybciej i najlepiej dają te niekoniecznie najmądrzejsze, ale można strzelać slepakami jak się żony nie szuka,
więc mami taki "łatwy pieniądz" i od 1,5 roku jest "łatwo i przyjemnie"
kiedyś to się skończy (tak jak i studia się kończą), ale jeśli szybiej się nie wylatuje, to jednak te 1,5 roku to trochę mało by poznać wartość każdego pieniądza od a do z

wiem jedno - rzeźnik nie boi się nawet tłumu owiec

a ben helikopter jest rzeźnikiem, bo wymyślił sobie dodatkowe miliardy dolarów, które powstaną z niczego i będą figurowały w komputerowych rejestrach i coś trzeba będzie z nimi zrobić

może spłacić długi? laugh laugh laugh


Dołączył: Feb 2004
Posty: 11,876
I
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
I Offline
Dołączył: Feb 2004
Posty: 11,876
Originally Posted by ELDORADO
a skad wiesz czy sie grubemu nie opyla i skad wiesz czy idiotenhossa sie wlasnie teraz nie zakonczyla

gruby nie gra jak tłum

dlaczego idiotenhossa ? pokaz mi chociaz jeden inny fundament poza dodrukiem cashu , zeby mozna było mowic o hossie

ale to zapowiadasz korekte czy juz zjazd na dobre bo sie pogubilem smirk
To ze jest hossa nie mam watpliwosci i jeszcze w tym roku zaatakujemy szczyty a to ze w tej chwili jest strach itd... to najlepszy tego dowod bo gdyby wszystko szlo jak po sznurku i nikt sie nie bal jak w 2007 to bym zaczal sie ostro bac i bym podziekowal piwo

Dołączył: Mar 2009
Posty: 35
G
newbie
newbie
G Offline
Dołączył: Mar 2009
Posty: 35
sprzedalem wczoraj całą astre po 82,30 z 40% zyskiem
mam teraz sporo wolnej gotowki mysle i obserwuje
[/quote]
ja z Astry miałem 30% zysku piwo pozbyłem się również BBZ (może zbyt wcześnie?) i też mam wolną gotówke,
Eldo jak coś wymyślisz to napisz smile

Strona 41 z 51 1 2 39 40 41 42 43 50 51

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
10 zarejestrowanych użytkowników (rafal08, rymoholik, ANZELMO, alfa, wHiTe_StAr, latajaca_holenderka, aker, Sensei, betowiec, $-man), 1,862 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,289
Posty5,835,375
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1