|
|
Dołączył: Jun 2002
Posty: 4,641
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2002
Posty: 4,641 |
Ehh znowu niegadajmy nasz nienasz prezydent. Teraz to on jest prezydentem wszystkich i tyle. Poprostu ludzi mniej wykształconych jest więcej w Polsce niż tych wykształconych dobrze i zawsze to ci z gorszym wykształceniem bedą mieli większy wpływ na wybór prezydenta.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2002
Posty: 4,641
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2002
Posty: 4,641 |
i nie myślcie, że gdyby Tusk dostał poparcie Radia M i Leppera to by odmówił, to jest naiwne, Kaczyński sprawnie to poparcie wykorzystał, nie zaciągnął zobowiązań, ale głosy dostał, nie powiedział nawet dziekuje <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> Skąd wiesz że niezaciągnął zobowiązań. A dziękuje powiedział wczoraj Jarosław Kaczyński. Oprucz Rydzykowi dziękował też Gierkowi za poparcie.
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2003
Posty: 5,189
1
|
|
1
Dołączył: May 2003
Posty: 5,189 |
Wczoraj najbardziej oczywiście oprócz zwycięstwa kondydata na którego głosowałem podobał mi się zwrot użyty na określenie poparcia jakie Kwaśniewski 'dał' Tuskowi - "pocałunek śmierci" <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />
....
Komentując przegraną Donalda Tuska, Andrzej Lepper powiedział, że "Tusk przegrał przez swoją butę i zarozumiałość" oraz lekceważenie głosów oddanych w pierwszej turze na lidera Samoobrony, a w wyborach parlamentarnych na jego partię.
"Przedstawiciele PO odnosili się butnie i wręcz nieprzyzwoicie do tych, którzy na nas głosowali" - powiedział Lepper w poniedziałek dziennikarzom w Szczecinie. Dlatego - jak mówił - wyborcy Samoobrony "zapłacili im tym, że pan Tusk prezydentem nie jest" - podkreślił.
Lepper dodał, że elektorat jego i Samoobrony jest "zdecydowany i twardy" i jeśli on poprosi, to elektorat zagłosuje zgodnie z jego wolą. Mówiąc o wygranej Lecha Kaczyńskiego, Lepper zaznaczył, że jest zadowolony. "Wygraliśmy te wybory. Zdecydowały o tym nasze głosy" - dodał. Wcześniej w Warszawie Lepper mówił, że uważa, iż wynik L.Kaczyńskiego to duży sukces, ale i wielka odpowiedzialność, jaką odczuwa wobec osób, które przekonywał do głosowania na kandydata PiS. "Teraz te osoby będą czekały, czy Kaczyński zrealizuje program prosocjalny, o którym mówił w kampanii. Mam nadzieję, że tak się stanie" - podkreślił.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2003
Posty: 28,405
Bohater na zawsze nieśmiertelny. Mały Żołnierz nie odszedł. On wyruszył w drogę na mecz wyjazdowy...
|
|
Bohater na zawsze nieśmiertelny. Mały Żołnierz nie odszedł. On wyruszył w drogę na mecz wyjazdowy...
Dołączył: Nov 2003
Posty: 28,405 |
Mam pytanko, nie ogladalem specjalnie pozniejszej czesci wieczoru wyborczego ale doszly mnie sluchy ze ktorys z braci Kaczynskich w swoim przemowieniu wyraznie dziekowal o. Rydzykowi (temu od tranzystorow), prawda to??
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
Tak, Rydzykowi, Lepperowi, a także Giertychowi. Witam w IV RP rządzonej przez czołowych chamów III RP. Jeju, czy nasz kraj zniesie tyle obciachu?
Bilbo przegrał, Kaczyński ma pierścień. <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2003
Posty: 28,405
Bohater na zawsze nieśmiertelny. Mały Żołnierz nie odszedł. On wyruszył w drogę na mecz wyjazdowy...
|
|
Bohater na zawsze nieśmiertelny. Mały Żołnierz nie odszedł. On wyruszył w drogę na mecz wyjazdowy...
Dołączył: Nov 2003
Posty: 28,405 |
Dzieki Conrad;-) ale akurat chcialem zeby na to pytanie odpowiedzial mi ktorys z zwolennikow Kaczysnkiego tu obecnych. wstyd to przyznac jak widac, mi tez byloby wstyd <img src="/ubbthreads/images/graemlins/grin.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Joker
|
|
Joker
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690 |
i tu Lepper ma racje , ma faktycznie zdyscyplinowany elektorat wywodzący się tej liczniejszej postpezeperowskiej frakcji "chamów", druga część tego elektoratu , głównie wyborcy Borowskiego to frakcja "żydów" mniej liczniejsza ,ale mająca większe wpływy od "chamów" .
POZDRAWIAM
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Joker
|
|
Joker
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690 |
Conrad Twoje zatrzecieźwienie wprost powala. W chwili obecnej Rządzi PIS A PO , a nie Lepper czy Giertych.W dodatku Kaczyński w swoich po wyborze pierwszych słowach zwrócił sie do przyjaciół z platformy, o samoobronie czy lprz-e nawet nie wspomniał Daj mu troche porzadzić i wstrzymaj się z ocenami oraz z obrazaniem ludzi , ktorzy na niego głosowali, to po prostu staje sie juz niesmaczne,zwłaszcza ,ze jestes adminem tego forum i powinieneś świecić przykładem dobrych manier, a jest wręcz odwrotnie.
Pozdrawiam
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2003
Posty: 8,098
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2003
Posty: 8,098 |
hehe, dobre określenie nawet by sie zgadzało z odwiecznym marzeniem red. Michnika o sojuszu "żydow" z tymi z UW (PD) pisanymi bez cudzysłowiu <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> , o ile frakcja "żydów" jak jeden mąż głosowała na Tuska, o tyle frakcja "chamów" trochę się podzieliła, Lepper a także...Oleksy był za Kaczyńskim( <img src="/ubbthreads/images/graemlins/shocked.gif" alt="" /> ), ale już Miller za Tuskiem, ale w sumie nie wiem czy ten ostatni należy do frakcji "chamów", na pewno nalezy do takich pisanych bez cudzysłowiu <img src="/ubbthreads/images/graemlins/grin.gif" alt="" /> ale nie o taki podział tu chodzi <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2003
Posty: 2,372
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Sep 2003
Posty: 2,372 |
wykopałem na interii <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />
Prezes PiS Jarosław Kaczyński podziękował Radiu Maryja i jego dyrektorowi o. Tadeuszowi Rydzykowi oraz Ryszardowi Bugajowi i Adamowi Gierkowi za poparcie Lecha Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich. Według J. Kaczyńskiego, jego brata poparły "różne siły, różni ludzie, z bardzo odmiennych stron". Wymienił m.in. Rydzyka, a także, jak powiedział "autentycznego człowieka lewicy" Bugaja, oraz syna byłego I sekretarza KC PZPR Edwarda Gierka, Adama.
Prezes PiS podziękował też aktorom - Olgierdowi Łukaszewiczowi i Ewie Błaszczyk (oboje wystąpili w spotach reklamowych L. Kaczyńskiego) i przyjaciołom z NSZZ "Solidarność". Po tych słowach sala zaczęła skandować "Solidarność, Solidarność".
J. Kaczyński podziękował również, jak to określił, "jednemu z najlepszych polityków": prezydentowi Łodzi Jerzemu Kropiwnickiemu. Słowa podziękowań skierował też do Romana Kluski, który wystąpił w jednym ze spotów reklamowych.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2004
Posty: 713
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Jan 2004
Posty: 713 |
lewica będzie w tym sejmie w głebokiej opozycji wiec raczej nie będzie miała okazji się niczym wykazać Mam dziwne przeczucie, że wystarczy, że PiS ma okazję się wykazać... Kaczyński już zmienia śpiewkę - rozliczenie tak, ale przede wszystkim zgoda ponad podziałami, za Gierka był dobry okres w Polsce, podwyżek emerytur nie obiecywałem - będę bronił tych, co są teraz uchwalone... Wystarczyły niecałe 24h, by obedrzeć swoich wyborców ze złudzeń. I bardzo dobrze, im szybciej tym bardziej zaboli.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2004
Posty: 713
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Jan 2004
Posty: 713 |
i nie myślcie, że gdyby Tusk dostał poparcie Leppera to by odmówił Przecież mógł je mieć, dostał list z ceną. Najwidoczniej wydał mu się zbyt wysoka. Kaczyński natomiast nie miał zachamowań, wszak "obiecam wszystko" było hasłem przewodnim.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2003
Posty: 8,098
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2003
Posty: 8,098 |
nie no znowu widze to samo : Wystarczyły niecałe 24h, by obedrzeć swoich wyborców ze złudzeń.; to samo było tuz po wyborach parlamentarnych : Kaczyński oszukał wyborców PiS, on miał być premierem a nie Marcinkiewicz; ja naprawdę proszę o niewypowiadanie się zwolenników Tuska o odczuciach wyborców Kaczyńskiego, a jeśli zobacze wypowiedzi w liczbie pierwszej to bedzie to na 99% kłamstwo i prowokacja; PiS i Kaczyński tak nas strasznie "oszukał" że w ostatnim miesiącu z wyborów na wybory dostawał coraz więcej głosów <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Joker
|
|
Joker
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690 |
Dużo tu pisano o demografi wyborczej , ja tylko słówko wtrące o geografi Tusk najwięcej głosów dostał w woj.opolskim gdzie wygrał zdecydowanie z Kaczyńskim ciekawe dlaczego? <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,963
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,963 |
Juz po zawodach wiec nie ma co bic piany ale z powyzszym sie zgadzam w 100%, prezydenta wybrali nam ludzie ktorzy dali sie nabrac na populistyczne haselka Kaczynskich, biedni, o niskim wyksztalceniu, w wiekszosci ze wsi. i chyba trzeba się przyzwyczaić, że ten elektorat będzie decydował dopóty, dopóki w kraju nie będzie lepiej i ludzie będą bardziej zadowoleni. nareszcie ktos sie kapnol o co chodzi!!!!!!!!!!! <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />w Polsce od kilku lat zdecydowanie rosnie liczba ludzi niezadowolonych(patrz samoobrona w poprzednich wyborach ponad 10% w najnowszych ponad 15%) czyli jasno wynika z tego ze stan panstwa jako takiego zdecydowanie sie pogorszyl!!!!!!! <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2004
Posty: 713
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Jan 2004
Posty: 713 |
nie no znowu widze to samo : Wystarczyły niecałe 24h, by obedrzeć swoich wyborców ze złudzeń.; to samo było tuz po wyborach parlamentarnych : Kaczyński oszukał wyborców PiS, on miał być premierem a nie Marcinkiewicz; Jeżli uważasz za normę wycofywanie się z obietnic w 24h po ogłoszeniu wyników to gratuluję samopoczucia. Jeżeli uważasz, że Marcinkiewicz będzie kimś innym niż "sprawujacym funkcję premiera" to gratuluję świetnego samopoczucia. Obyś je miał przez całe 4 lata. ja naprawdę proszę o niewypowiadanie się zwolenników Tuska o odczuciach wyborców Kaczyńskiego, a jeśli zobacze wypowiedzi w liczbie pierwszej to bedzie to na 99% kłamstwo i prowokacja; Nie jestem zwolennikiem Tuska, mam alergię na postawę "obiecam wszystko". PiS i Kaczyński tak nas strasznie "oszukał" że w ostatnim miesiącu z wyborów na wybory dostawał coraz więcej głosów <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> Też mi argument, ilu poczuje się oszukanych to my zobaczymy za 4 lata, a nie teraz.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2003
Posty: 8,098
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2003
Posty: 8,098 |
przeanalizowałem dokładnie mapkę z poparciem dla kandydatów na poziomie gmin i powiatów, i rozkład głosów pasuje idealnie do nie tylko przedwojennych ale nawet rozbiorowych granic, jeden wniosek jaki wychodzi to taki że o poparciu ( z jednym, jedynym wyjątkiem Warszawą) o wyborze zdecydowały względy historyczne (a nie wykształcenie, zamożność itp.); podzielmy Polske na 4 strefy: 1. z miażdżącą przewagą Kaczyńskiego,2. z niewielką przewagą i 3. 4. analogicznie dla Tuska; strefa 1: regiony polskie "od zawsze" zabór rosyjski i austriacki; strefa 2: zabór pruski w tym Kaszuby, Wielkopolska (bez Poznania) a także Warmia (polski region w Prusach Wschodnich w 18 wieku); strefa 3: Ziemie Odzyskane (Polska nie miała tam swoich ziem od 13 wieku); strefa 4: gminy zamieszkane przez miejszości (niemiecką - opolskie, białoruską - część podlaskiego);
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2003
Posty: 8,098
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2003
Posty: 8,098 |
przeanalizowałem dokładnie mapkę z poparciem dla kandydatów na poziomie gmin i powiatów, i rozkład głosów pasuje idealnie do nie tylko przedwojennych ale nawet rozbiorowych granic, jeden wniosek jaki wychodzi to taki że o poparciu ( z jednym, jedynym wyjątkiem Warszawą) o wyborze zdecydowały względy historyczne (a nie wykształcenie, zamożność itp.); podzielmy Polske na 4 strefy: 1. z miażdżącą przewagą Kaczyńskiego,2. z niewielką przewagą i 3. 4. analogicznie dla Tuska; strefa 1: regiony polskie "od zawsze" zabór rosyjski i austriacki; strefa 2: zabór pruski w tym Kaszuby, Wielkopolska (bez Poznania) a także Warmia (polski region w Prusach Wschodnich w 18 wieku); strefa 3: Ziemie Odzyskane (Polska nie miała tam swoich ziem od 13 wieku); strefa 4: gminy zamieszkane przez miejszości (niemiecką - opolskie, białoruską - część podlaskiego); oczywiscie strefa 3. to niewielka przewaga Tuska a 4. miażdżąca
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2002
Posty: 629
addict
|
|
addict
Dołączył: Jan 2002
Posty: 629 |
Dołączę się do tych pseudo "teorii demograficznych". Główne przyczyny to nie wykształcenie i nie wieś <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />, ale rdzenna Polska pokazała ziemiom odzyskanym prawdziwą postawę obywatelską, i zamiast myśleć kiedy w berlinie jest następna parada gejowska - pokazała postawę obywatelską głosując w wyborach. Wyborcy ziemi odzyskanych mają niskie poczucie państwowości polskiej, dlatego była tam najniższa frekwencja: 1. opolskie 42,72% 2. warmińsko-mazurskie 44,08% 3. świętokrzyskie 45,49% 4. lubuskie 45,66% 5. zachodniopomorskie 46,37% Kto im zabronił głosować ?!!! Trzeba było ruszyć się, a nie teraz płakać. A teraz wieści z Legnicy ? http://serwisy.gazeta.pl/wyborcza/1,68586,2983436.html"Mężczyzna zaspał i nie otworzył na czas budynku Ośrodka Szkolenia Kierowców LOK w Legnicy, gdzie mieściła się siedziba obwodowej komisji wyborczej. Pracownik kotłowni, który zaspał, tłumaczył, że "nie zadzwonił jego budzik". <img src="/ubbthreads/images/graemlins/Piwko_1.gif" alt="" /> Najwyższa frekwencja: <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> 1. mazowieckie 56.59% 2. małopolskie 56,16% 3. pomorskie 55,23% http://www.prezydent2005.pkw.gov.pl/PZT/PL/WYN/F/index.htm http://wiadomosci.gazeta.pl/wybory2005/0,0.html
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2003
Posty: 8,098
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2003
Posty: 8,098 |
jeszcze dodam ze po referendum europejskim był na ten temat duży artykuł w "Polityce", wyraźne granice w wielkosci na TAK i NIE idealnie (CO DO KILOMETRA) pokrywały się z przedwojennymi i rozbiorowymi granicami, w tych wyborach ten podział jest identyczny
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|