|
|
Dołączył: May 2003
Posty: 10,031
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: May 2003
Posty: 10,031 |
I jeszcze taki fragment: "Historyk prof. Jan Draus ocenia, że tak wysoka wygrana Kaczyńskiego na południu Polski, na Podkarpaciu, to wynik przywiązania do "patriotyzmu, religijności i tradycyjnych wartości". - Zwłaszcza na terenie dawnej Galicji pielęgnowane są tradycje niepodległościowe - mówi prof. Draus." nieźle to sobie ten zapyziały profesorek wydedukował,szczególnie z tą Galicją mnie rozwalił.przecież z tych co głosowali,to już chyba nikt nie pamięta tego zaboru,może jakieś tam babinki,a po drugie co ma wspólnego patriotyzm i religijnosć z wygraną kaczki,to co Tusk to ateista i beztradycjonalny obcokrajowiec <img src="/ubbthreads/images/graemlins/shocked.gif" alt="" />? Współczuje jego studentom na wykładach,od razu mi się przypominają moje wykłady z historii Rosji <img src="/ubbthreads/images/graemlins/grin.gif" alt="" />... <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2003
Posty: 10,031
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: May 2003
Posty: 10,031 |
i to jest właśnie ta cała zafajdana Unia,wpierdziela się w co może i straszy,ze jak Polacy nie zaakaceptują pedałów i morderców,to nam głos zabiorą,straciliśmy 1 maja 2004 roku resztki suwerenności... <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" /> Srać na tą Bruksele,mam nadzieje,że kaczka im utrze nosa,jak Ruskom z tym rondem Dudajewa <img src="/ubbthreads/images/graemlins/grin.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2005
Posty: 165
member
|
|
member
Dołączył: Aug 2005
Posty: 165 |
Dziwi mnie ignorancja wyborcow pana Donalda Tuska. Gdy rozmawiam z niektorymi z nich sa oburzeni, wszak ich kandydat "pierwszy inteligent, liberal" nie zwyciezyl. Twierdza oni, iz obecne wybory wygral populista (pan Kaczynski) - tu sie zgodze - zapominaja jednak, ze w obozie przegranych rowniez mamy POpuliste (pana Tusa).
Argument za panem Tuskiem (cytuje) o mozliwosci rozwiazania sejmu w przypadku zlego rzadzenia, absolutnie mnie nie przekonuje.
Iacta alea est.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2003
Posty: 8,098
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2003
Posty: 8,098 |
nie komentuje treści tego komentarza, ale po tonie głosu można zauważyć że prowadzący jest kompletnie naje**ny <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> , bełkot identyczny ze słynnym nagraniem sprzed lat jakiegos kolesia usiłującym przeczytać wiadomosci w radiu <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2003
Posty: 6,411
|
|
Dołączył: Jun 2003
Posty: 6,411 |
Niech 'UE' zrobi nam przysługe i wywali nas z tej swojej pseudowspólnoty, ozłocę Kaczyńskiego jesli stanie sie to chocby przypadkiem dzięki niemu. Ciesze sie ze jedzie on najpierw do Waszyngtonu, a nie jak chcial Tusk do Brukseli.
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2004
Posty: 2,796
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 2,796 |
ciekawa wypowiedz pod tym artykułem Załóż prywatne forum Zasady Forum | Twoje Forum Szukaj: zaawansowane » Jest mi smutno................. Nie rozumiem skąd ten ton narodowej katastrofy. Pan Prezydent Kaczyński jest człowiekiem niewątpliwie osobiście uczciwym. Nie splamił się przynależnością do PZPR, ani ministrowaniem w PRL-owskim rządzie jak jego poprzednik. Nie jest "magistrem", ani nie ma "dolegliwości golenia". Jego poglądy są znane i stabilne. Jego diagnoza aferalno-oligarchicznego systemu budowanego w Polsce po 1989 r. została w pelni potwierdzona aferami ostatnich lat. Przypisywanie mu woli zamykania Polski na świat, ksenopfobii itp. jest tworzeniem obrazu przeciwnika jakiego salony polityczne by sobie życzyły ale nie odpowiada rzeczywistości. Najcześciej powtarzane zarzuty to takie że jest kaczką, ma brata bliźniaka i jest wrogiem wolności. Dwa pierwsze sa niepowazne i swiadczą o braku argumentów, trzeci jest tak oczywiście nieprawdziwy, że okazał się w kampanii nieskuteczny. Poparcie udzielone Kaczyńskiemu przez Radio Maryja, nie świadczy przecież o tym, że Prezydent elekt będzie szedł na pasku Ojca Rydzyka, jak chciałaby część komentatorów. Można uznać, że nastąpiło, byc może chwilowe, ale przecież korzystne dla Rzeczypospolitej zagosodarowanie części elektoratu radiomaryjnego przez cywilizowana część sceny politycznej. Czy krytycy Kaczyńskiego maja jakiś lepszy pomysł na to co zrobić z tą częścia wyborców. Może woleliby popychać ich w stronę Giertycha i Leppera. Mogliby wtedy narzekać do woli, tylko z narzekania nic nie wynika. Podobnie z Lepperem. Było jasne, że nie może [poprzec liberałów. Czy lepiej byłoby dla demokracji w Polsce by wezwał swych wyborców do bojkotu II tury. Jeśli uważacie Państwo, że frekwencja była za niska, to jaki mielibyście pomysł na zagospodarowanie elektoratu Leppera w II turze, tak aby Rzeczpospolita wyciagnęła z tego korzyść? Można byc zwolennikiem liberalizmu, lub jego przeciwnikiem. Jest to kwestia poglądów politycznych i ekonomicznychy, a nie dylemat moralny. Podkreślanie tego, że Tusk jest liberałem było zatem wiarygodne, tego że Kaczyński jest wrogiem wolności nie. Cały jego zyciorys świadczy o tym, że tak nie jest. Kaczyński nie jest katastrofą dla Polski, tak jak nie byłby nią Tusk. Obu kandydatów uważam za reprezentantów cywilizowanych sił politycznych w Polsce reprezentujących odmienne wizje jej rozwoju. Za każda z nich stoi uprawniona argumentacja i spór polityczny miał charakter merytoryczny. Wyborcy podjęli decyzję. Nikt nie wymyslił lepszej metody rozstrzygania tego rodzaju sporów. Teraz należy wyciągnąć z niej wnioski, a nie płakać. Kraj po latach rządów postkomuny wymaga naprawy. Gospodarka wcale nie jest najważniejsza. Tzn. nie jest absolutem. Ostatnie rządy prowadziły polityke liberalną. Wiele z jej elementów ma głęboki sens, ale trzeba pamiętać, że podstawą życia politycznego sa ludzie. Nawet najlepszy program gospodarczy jest nic nie wart, jesli nie mozna dla niego zdobyć poparcia społecznego. To tak jakby chwalic generała, który oopracował plan kampanii zakładając, że jego żołnierze nie będą jedli, ani spali a jedynie będą maszerować i bić się bo takie są wymogi wojny. To prosta droga do klęski i w tym sensie napisałem, że nie gospodarka jest najważniejsza, lecz jej umiejętne łączenie z polityką. Kto tego nie widzi przegrywa wraz ze swoja teoretyczna racją ekonomiczna i jest jak ten wódz o którym pisałem powyżej. Podobnie z polityka zagraniczną. Skąd to przeświadczenie o zamykanie sie na świat. Czy twarda obrona polskich interesówe w stosunku do Niemiec, Rosji, Francji czy niektrych pomysłów UE to ksenofobia. Nie widzę tu zresztą istotnych różnic między PiS a PO. W sprawie konstytucji Europejskiej (zresztą już martwej) obie partie mówiły mniej więcej to samo. Gazociąg północny oczywiście nie leży w interesie Polski i należy6 go blokkować, limit gestów dobrej woli wob ec arogancji rosyjskiej został juz wyczerpany wraz z wizyta Kwasniewskiego w Moskwie i odznaczeniem Jaruzelskiego przez Putina, francuskie hasło więcej Rosji w europejsiej architekturze bezpieczeństwa po to by zredukkować dominację USA jest dla Polski samobójcze i tez trzeba mu sie przeciwstawić. Podobnie z materialnymi roszczeniami Niemców. Przecież Prezydent Kaczyński wyrażnie mówi, że podniesie kwestię odszkodowań dla Polski JEŚLI wpłyną niemieckie wnioski o odszkodowania dla wypędzonych, a nie że zrobi to tak czy inaczej. Czy ktoś z Państwa uważa, że Polska powinna takie odszkodowania potulnie zapłacić? Kampania wyborcza sie nareszcie skończyła. Czas się wziąć za porządkowanie państwa, co może byc wykonane tylko siłami PiS i PO a nie za lamentowanie nad rzekomą zaściankowością i ksenofobią Prezydenta elekta. Jeśli naprawa państwa padnie ofiarą frustracji mających poczucie klęski polityków PO, to nie PO zyska, lecz Lepper albo inne tego typu ugrupowanie. Ani PiS, ani PO nie są w stanie przeprowadzić uzdrowienia państwa samodzielnie. Obrażanie się słabszej po wyborach PO byłoby dowodem braku odpowiedzialności za państwo i świadczyło o jej partyjniactwie.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
Niech 'UE' zrobi nam przysługe i wywali nas z tej swojej pseudowspólnoty, ozłocę Kaczyńskiego jesli stanie sie to chocby przypadkiem dzięki niemu. Ciesze sie ze jedzie on najpierw do Waszyngtonu, a nie jak chcial Tusk do Brukseli.
...Generalnie to byla kampania falszywych stereotypów. Z jednej strony Tusk przedstawiony jako bezduszny liberał... ...optujący za 'obznizeniem' podatków - tez mi obnizenie, to kosmetyka! Buszmen, teraz widać jakiego pokroju ludzie głosowali za Kaczyzmem. Niech nam UE zrobi przysługe i nas wywali? A myślałem, że jesteś poważnym człowiekiem... <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smirk.gif" alt="" /> Ciekawe jak można program 3x15 nie nazwać obniżeniem podatków. Jak się nie widzi czegoś tak oczywistego jak to, czy także to że Polska odniesie więcej korzyści w UE niż poza UE, to nie ma sensu chyba z Tobą rozmawiać...
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2003
Posty: 5,189
1
|
|
1
Dołączył: May 2003
Posty: 5,189 |
Jak się nie widzi czegoś tak oczywistego jak to, czy także to że Polska odniesie więcej korzyści w UE niż poza UE... Korzyści ekonomicznych być może, ale nie mogę osobiście znieść ingerencji UE (wiem jakie są zasady członkostwa) w takie sprawy jak m.in. nasze prawo. Państwo powinno być pod tym względem suwerenne. Unia rozpadnie się przy pierwszym poważnym kryzysie/konflikcie. Pod rządami braci Kaczyńskich mam nadzieję że UE przestanie nas traktować jak 5 koło u wozu. ps. Muszę to napisać <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> To podstępne pedały z Brukseli pokazują pazurki, ch.. wam w ... a może lepiej nie ... lepiej kij wam w oko <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2003
Posty: 8,098
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2003
Posty: 8,098 |
w pełni zgadzam sie z tym tekstem; dzisiaj rozmowy sie trochę zaostrzyły, ale widać po wypowiedziach Rokity i Tuska że jest z ich strony chęć porozumienia, chyba rzeczywiście są propaństwowcami w odróżnieniu HGW a przede wszystkim Komorowskiego (przed chwila widzialem go w tv pokazującego dziennikarzom SE z wielkim tytułem 'Dwulicowość Dorna' [chodzi tam o sprawy osobiste Dorna a nie politykę], oczywiście negocjatorzy PiS też nie mogą "przeginać" i upierac się przy wszystkim, ale tam zdecydowanie więcej osób rozumie że TYLKO koalicja PiS-PO ma szanse dokonac zmian, pozostaje czekac na wyniki, mam nadzieję że zwycięży interes państwowy a nie partyjny
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812 |
ps. Muszę to napisać <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> To podstępne pedały z Brukseli pokazują pazurki, ch.. wam w ... a może lepiej nie ... lepiej kij wam w oko <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> Oj nie polata sobie już teraz kaczka z krzyżykiem za pedałami.. <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812 |
Widzę, że kaczyzm [ pl.wikipedia.org] wchodzi już do słowników <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812 |
Teraz możemy się dziwić, ale kto wie czego nasze dzieci i wnuki będą się uczyć na lekcjach historii.. <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2004
Posty: 2,796
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 2,796 |
"Nasz Naród jak lawa, z wierzchu zimna i twarda, sucha i plugawa.
Lecz wewnętrznego ognia i sto lat nie wyziębi;
Plujmy na tą skorupę i zstąpmy do głębi." Adam Mickiewicz <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Joker
|
|
Joker
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690 |
Rząd PIS i PO powstanie <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> , jestem o tym przekonany , mimo całej tej piany medialnej.Dlaczego? - Rokicie i innym z PO taka szansa w rządzeniu może się już w życiu nie powtórzyć, poza tym tysiące aktywistów z PO czekają na dole na posadki w terenie I co góra PO ma im powiedzieć ,że odchodzimy od tortu w imię jakiś pryncypiów programowych,które notabene wogóle nie istnieją poza hasłem 3X15 , bardzo mało prawdopodobne ,zwłaszcza w takiej partii karierowiczów jaką jest PO. Czy przetrwa długo ta koalicja? Tu jestem bardziej ostrożny w prognozach , ale uważam ,że o ile nie będzie jakiejś katastrofy gospodarczej , koalicja ta, ma szansę przetrwać do końca kadencji.
Pozdrawiam ELDORADO
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
w imię jakiś pryncypiów programowych,które notabene wogóle nie istnieją poza hasłem 3X15 Szczerze to PiS jest partią bez jakichkolwiek konkretnych propozycji. PO nie chce tylko 3x15, ale mnóstwo innych istotnych zmian. Nie muszę chyba pisać o jednomandatowych okręgach wyborczych (Kaczyńskiemu tak jak SLD strasznie to przeszkadza bo kolesiów z partii nie będą mogli wprowadzać "tylnimi dzwiami") czy zniesieniu tych nieszczęsnych immunitetów poselskich. Ciekawe czy 'Populizm i Samoobrona' zgodzi się na to? <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> PiSowi chyba zależy na sojuszu z Platformą tylko by w ten sposób wytłumaczyć się ze swoich "już niedotrzymanych" obietnic. Najlepiej za 4 lata (albo wcześniej) wszystko zwalić na koalicjanta a także na naród "nie daliście nam 50% to dlatego nie jesteśmy w stanie wszystkiego spełnić". <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smirk.gif" alt="" /> Tak więc jutro marszałek, a później porozmawiamy o resortach. Resorty Zdrowia, Edukacji i Nauki oraz Ministerstwo Sportu są mało ciekawe i co by ktoś nie zrobił, za 4 lata i tak będzie można łatwo oczernić gospodarzy tych resortów bez względu na to co zdołają zrobić do tego czasu. Mi nie pasuje to, że cały aparat państwa ma leżeć w rękach Kaczyńskich. Nie dość, że premier i prezydent to jeszcze służby specjalne, MSW oraz sądy i prokuratury? Jeju, przecież to niebezpieczne... <img src="/ubbthreads/images/graemlins/blush.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2002
Posty: 1,624
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Aug 2002
Posty: 1,624 |
"Jak powiedział Marcinkiewicz, PiS zaproponowało PO ministerstwa: Spraw Zagranicznych (po połączeniu z Urzędem Komitetu Integracji Europejskiej), Obrony Narodowej, Finansów lub Skarbu, Gospodarki, Rozwoju, Zdrowia, Edukacji i Nauki oraz Ministerstwo Sportu" - jak na przegranych to PO dostało bardzo dużo Osobiście zaś coraz bardziej przekonuje mnie wizja rządu mniejszościowego. W większości kwestii programy PO i PIS-u są z sobą zbierzne więc PO będzie po prostu zmuszona poprzeć dobre inicjatywy PIS-u bo co by póżniej powiedzieli wyborcom? także PIS może liczyć na głosy LPR, SAO i PSL. Co więcej nie wejście w koalicje z PO doprowadzi w moim mniemaniu na 90% do rozpadu partii karierowiczów, gdyż po prostu nie wytrzymają ciśnienia oddolnego.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
jak na przegranych to PO dostało bardzo dużo Zasada zwycięzca bierze wszystko istnieje tylko wtedy gdy jedna partia zdobywa ponad 50+ głosów. <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> A jesli PiSowi nie pasuje to zawsze mogą się zgłosić do Rydzyka by przewodniczył w ich negocjacjach z Samoobroną i innym socjalistycznym szambem. Jeśli ma nie być programu 3x15 to PO nie powinno brać jakiegokolwiek resortu związanego z finansami, skarbem, gospodarką, itp. Chcecie swój neo-komunistyczny program wprowadzać to sami to róbcie i obstawcie te ministerstwa własnymi "ekspertami" (lol!).
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2004
Posty: 2,796
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 2,796 |
Biorąc pod uwagę przyrost Naszego zadłużenia katastrofa kiedyś musi nastącić !!! Oczywiście pytanie kiedy ?? <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smirk.gif" alt="" /> (ale tak koalicja chyba jeszcze będzie spała spokojnie) oczywiście do momentu w którym światowe lichwiarstwo nie zorientuje się ,że " Król jest nagi" <img src="/ubbthreads/images/graemlins/grin.gif" alt="" /> PS .Ale niektórzy dalej będą twierdzić ,że to wina tow .Gierka <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2003
Posty: 8,098
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2003
Posty: 8,098 |
oczywiście że PO jest partią karierowiczów i myślą tylko o stołkach, ale koalicja PiS-PO jest koniecznością z 2 powodów: -Platforma ma sympatię mediów, a nie da się rządzić i wprowadzać zmian bez poparcia mediów, rząd z PO = sympatia mediów dla rządu; -rząd mniejszościowy PiS byłby zakładnikiem Samoobrony a także ambicji Giertycha więc byłby to rząd bardziej socjalny a to nie służy rozwojowi gospodarczemu i spadkowi bezrobocia
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2001
Posty: 4,740
|
|
Dołączył: Jul 2001
Posty: 4,740 |
Wszystkie ministerstwa siłowe są potrzebne do ujawnienia teczek i ukarania winnych. Jedni chcą do tego doprowadzić a drudzy utrudnić. I to cała prawda.
Dobra była ta zbitka w Faktach (archiwa + teraźniejszość) gdzie Tusk (wówczas UNIA WOLNOŚCI) <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />:) którą po prostu kocham innaczej walczył z wygranym wówczas AWS. Dla Uni były to ostatnie chwile chwały.
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|