Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 51 z 56 1 2 49 50 51 52 53 55 56
Dołączył: Feb 2001
Posty: 2,287
U
Ufo Offline
Pooh-Bah
Pooh-Bah
U Offline
Dołączył: Feb 2001
Posty: 2,287
Mnie najbardziej boli, ze "frekwencja niska", ze "spoleczenstwo nie korzysta z demokracji". Warto zapytac co po tej demokracji, jak kilkudziesieciu idiotow majacych reprezentowac kraj wali na oczach wszystkich w kuta. Teraz w zaleznosci od resztkow sympatii wyborczej jedni zwalaja wine na PIS drudzy na PO, a niezdecydowani na reszte. A nasi wybrancy unosza sie honorem, graja w pokera znaczonymi kartami. Sredniorozgarniety wyborca nie pojdzie juz wiecej na wybory, fanatyk pojdzie zniesmaczony. Takze rzeczywiscie tych co maja po drodze w niedziele wyborcza [RM - kosciol np] zadecyduja nastepnym razem i gwarantuje, ze to nie bedzie ani PIS ani PO. Frewecja nie przekroczy 25%...

Bonus: Unibet
Dołączył: Nov 2003
Posty: 8,098
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2003
Posty: 8,098
miałem juz tu nie zabierac głosu ale jak widzę co wyprawia Tusk to ręce opadają, czy przez jednego idiotę który nie może się pogodzić z porażką wyborczą mamy zmarnować kolejne lata, ale widocznie tak ma być, ktos kiedyś mówił że w Afryce jest taka bieda z powodu głupoty rządzących, u nas chyba musi być tak samo, ostatnia nadzieja jest taka że Kaczyńskiemu uda się przekonac Rokitę do wspólnego rządu i pociągnie on za sobą część Platformy (potrzeba ok. 80 głosów 155+80=235 wiekszość), ale marne na to szanse bo listy układał Tusk, a Rokita był w USA, wątpie żeby udalo się zebrać pół Platformy, w PO jednoosobowo decyzje podejmuje Tusk, cholernie to demokratyczna i wolna partia <img src="/ubbthreads/images/graemlins/stop.gif" alt="" />, tak jak kiedyś przez jednego idiote Wałęsę Polska straciła lata, tak teraz przez Tuska <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" />

Dołączył: Jan 2004
Posty: 29,182
A
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
A Offline
Dołączył: Jan 2004
Posty: 29,182
Ufo,a czy zgodzisz się z tezą:
"Im mniej ludzi korzysta z demokracji,tym lepiej dla polityków"?

Ta okrągłostołowa banda(obie strony) doprowadziła do tego,że Polacy mają gdzieś korzystanie z demokracji i z każdym rokiem tych NIEkorzystających przybywa.

Czy mozna zostać radnym ,mając 30 głosów ?
Czy będzie posłem typ,na którego głoowało tylko 2 tysiące wyborców ?

Największy sukces swołoczy od stołu bez kantów (sic!)to zniechęcenie obywateli do korzystania z demokracji.
Tej samej niby demokracji,której tak pełno w gebach polityków.

Sam nie głosuję,ale opowiadałbym się za wprowadzeniem kary dla obywatela,który nie uczestniczy w wyborach.
To primo.
A secundo...aby wybory były ważne konieczny musi byc próg frekwencji.
W przypadku np.wyboru prezydenta,moim zdaniem,67%.
Dziwne,ale żaden politruk o czymś takim nie wspomina,zadna partia polityczna tego nie proponuje,dlaczego?

Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Quote
tak jak kiedyś przez jednego idiote Wałęsę Polska straciła lata, tak teraz przez Tuska <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" />

Nirtz, tradycyjnie już obarczasz Tuska, ale to nie on sprzedał się Lepperom, Giertychom i Rydzykom. <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> Widocznie taki był układ, prezydentura ponad wszystko - dogadać się z Rydzykiem i Lepperem (bez nich nie byłoby mowy o zwycięstwie...) i w zamian za ich całkowite poparcie nie wejść w koalicję z Platformą (którą zresztą jak to mówili w Radiu Maryja, trzeba "zatopić...").

Kaczyński nie tylko sprzedał własne ideały (o ile je w ogóle kiedykolwiek posiadał) by tylko dorwać się na najwyższy szczyt władzy, ale także sprzedał wszystkich swoich wyborców. <img src="/ubbthreads/images/graemlins/crazy.gif" alt="" />

Proponuję skorzystać z najnowszej promocji w Central Wings: WYLEĆ STĄD (link) [img459.imageshack.us].

Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Quote
Czy mozna zostać radnym ,mając 30 głosów ?
Czy będzie posłem typ,na którego głoowało tylko 2 tysiące wyborców ?

Sam nie głosuję,ale opowiadałbym się za wprowadzeniem kary dla obywatela,który nie uczestniczy w wyborach.
To primo.

Amkwish, miałeś rację z tym przyjściem rządu Lepperów. Ale, nie sądziłem, że stanie się to za sprawą chorego pędu do władzy pewnej pary bliźniaków. Witam w II RP. <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

Co do małych ilości głosów to wcale nie trzeba 2000 głosów by zostać posłem, jak pokazuje przykład Andrzeja Adamczyka z PiSuaru: 1582 głosów. Teraz wiadomo, dlaczego Kaczyńscy są tak przeciwko jednej z najważniejszych zmian w ordynacji wyborczej, czyli jednomandatowych okręgów wyborczych.

Co do przymusowego głosowania to też jestem za. Tak jest np. w Australii i ten system się bardzo dobrze sprawdza.

Dołączył: Oct 2002
Posty: 5,431
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2002
Posty: 5,431
Quote
miałem juz tu nie zabierac głosu ale jak widzę co wyprawia Tusk to ręce opadają.......

Nirtz czy Ty naprawde jestes az tak zaslepiony...? Zeby nie bylo nie jestem fanem ani PO ani PiSu.. Moje poglady sa szalenie liberalne i zdecydowanie lewicowe... takze nie po dordze mi z obiema partiami...

Ale do meritum, jako dosc obiektywna osoba w tym co sie dzieje obecnie na naszje scenie widze caly plan jaki zalozyl sobie i wprowadza w zycie PiS.. I napisze bardzo szczerze i z podziwem.. to jest majstersztyk.. <img src="/ubbthreads/images/graemlins/grin.gif" alt="" />

Pisalem juz kiedys ze bylbym szalenie szczesliwy mogac isc z czystym sumieniem za 4 lata i zaglosowac na ktoras z partii tworzacej (ktorąś <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> ) z rządzących koalicji... Bo czego bylby to dowod...?

Ale jak tak patrze i obserwuje co sie dzieje to naprawde mysle o tym zeby stad uciekac.. Zasmakowalem juz zycia na zachodzie, ale bylem przekonany ze w Polsce tez mozna jakos zyc.. Czy koalicja PiS-LPR-Samoobrona-PSL na to pozwoli.. Mi sie w brzuchu przewraca jak to widze i we lbie mi sie lasuje..

Jedyne na co zacieram rece to czytanie swietnych felietonow Piotra Gadzinowskiego (na ktorego glosowalem) i Urbana w tygodniku NIE... Nawet jesli wyjade to prenumerata musowa.. Gorsze jednak jest to ze po tej lekturze smiechu bedzie z 5 minut a potem przyjdzie dluzsza pora na placz <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" />

Boze spraw zebym sie mylil....

Pozdrawiam
Dominik

Dołączył: Jun 2004
Posty: 5,125
E
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
E Offline
Dołączył: Jun 2004
Posty: 5,125
serwisy.gazeta.pl/wyborcza/1,34513,2987984.html

Ale Wyborcza pewnie jak zwykle kłamie <img src="/ubbthreads/images/graemlins/grin.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />

Dołączył: Feb 2001
Posty: 2,287
U
Ufo Offline
Pooh-Bah
Pooh-Bah
U Offline
Dołączył: Feb 2001
Posty: 2,287
Amkwish:
"Im mniej ludzi korzysta z demokracji,tym lepiej dla polityków"?

Zakladajac, ze kazdy czlowiek ma na celu dobro ogolu, a nie swoje partykularne interesy przylozyl bym odpowiednie wagi do kazdego glosujacego. Takze glos glosowi bylby nierowny <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />
W ogole taki wybor demokratyczny jaki zostal ustalony wcale mnie nie przkonuje. Byle cymbal co uzyska poparcie ma decydowac o moim losie. Kazdy to moze sie dostac na tej zasadzie do podstawowki, ale wyzej trzeba miec wiedze, zdac egzaminy itd. Sejm samoistnie by sie nieco przerzedzil... Co z tego , ze mamy demokracje skoro w tej formie ludzie i tak nie maja kogo wybrac, bo do koryta pchaja sie partie o mizernej wiarygodnosci i odpowiedzialnosci za losy kraju. Media ulegaja naciskom bogatszych i dostarczaja tylko pozywki w postaci rozdmuchiwania "hakow" wyborczych. Audycji o poprawie, dyskusji co i w jaki sposob zmienic niezaleznie od koloru skory i przynaleznosci do partii mozna bylo policzyc na palcach 1 reki... A w polityce jest jak przy kompie - tu się klika myszka - jeden, drugi, trzeci... a tam jedna klika, druga klika, trzecia klika...

Dołączył: Dec 2004
Posty: 7,747
G
Inwestor
Inwestor
G Offline
Dołączył: Dec 2004
Posty: 7,747
"Jeżeli nie dojdzie do zaprzysiężenia rządu w konstytucyjnym terminie, przedterminowe wybory mogą odbyć się 15 stycznia" - powiedział Aleksander Kwaśniewski, cytowany przez TVN24.

Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
Emrod dał już linka, ja pozwolę sobie zacytować:

Quote
Czarnecki: - Podczas spotkania Michał Kamiński i Adam Bielan podkreślali, że w kampanii będą mocno eksponować swoją socjalność, żeby pozyskać lewicowy elektorat. Kamiński powiedział nawet żartem, choć wcale się nie uśmiechał, że teraz PiS jest najbardziej lewicową partią.


Quote
Czarnecki: - Rozmawialiśmy z trzy kwadranse. Kamiński zaproponował, żebyśmy poparli Kaczyńskiego. Powiedziałem, że chcielibyśmy, aby w zamian za poparcie Kaczyńskiego PiS poparł naszego kandydata na wicemarszałka Sejmu. Kamiński się zgodził.


Quote
Kamiński nic nie pamięta z kontaktów z Czarneckim. Dopiero kiedy podajemy mu daty, godziny i miejsca spotkań, coś sobie przypomina. - No tak, było tak, że dzwoniłem do niego późnym wieczorem. Ale nie jestem w stanie powiedzieć, o czym rozmawialiśmy.

Mój komentarz do sprawy: Oczywiście nie należy się bulwersować i podchodzić do tego z dużym dystansem. Bo przecież gdy KTOKOLWIEK źle pisze lub mówi o przeciwnikach politycznych naszej kochanej prawicy (najbardziej szmatławe medium, Jarucka czy ktokolwiek) to jest to święta prawda, natomiast KAŻDY kto ośmieli napisać lub powiedzieć coś nieprzychylnego o prawicy jest w NAJLEPSZYM PRZYPADKU STRONNICZY i ręcznie sterowany przez siły nieprzyjazne prawicy, a w innym jest po prostu żydem, masonem, komuchem czy pedałem.

Dołączył: Jun 2003
Posty: 6,411
Dołączył: Jun 2003
Posty: 6,411
jakiej prawicy? jedyna polska partia prawicowa to UPR i tak chyba zostanie <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />

Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Kamiński powiedział nawet żartem, choć wcale się nie uśmiechał, że teraz PiS jest najbardziej lewicową partią.

Nie dla żartu mówię na tych ludzi neo-komuna godna Gierka i Gomułki. <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

Buszmen, w porównaniu do PiSu to Platforma jest bardzo mocno po prawej stronie areny politycznej.

Jedynie wyborcy PiSu szukają teraz dziury w całym bo nie mogą pojąć czy pogodzić się z tym, że zostali tak łatwo oszukani przez braci Kaczyńskich, którzy udających partię prawicową oraz zamiary stworzenia silnego rządu z Platformą dostali od nich głosy. Chcieliście, to teraz macie... Leppera.

Te kłamstwa i odwracanie kota ogonem przez PiS jest wręcz ochydne. No przecież oni sami chyba nie mogą myśleć o swoich wyborcach aż tak nisko? Nie pasuje im Komorowski, ale pasuje im Lepper. Nie pasuje im Niesiołowski, ale na Leppera to PiS głosuje całym sercem. Czy może być coś bardziej oczywistego?

Dołączył: Jun 2004
Posty: 5,125
E
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
E Offline
Dołączył: Jun 2004
Posty: 5,125
Były poseł AWS skazany na dziewięć lat więzienia
PAP

Na 9 lat pozbawienia wolności skazał Sąd Rejonowy w Olkuszu (woj. młopolskie) byłego posła AWS Marka Kolasińskiego za wyłudzenia blisko 40 mln zł kredytów i podatku VAT. Sąd uznał, że wina oskarżonego została udowodniona.

Proces w tej sprawie toczył się od stycznia zeszłego roku. Podczas 157 rozpraw Kolasiński 76 razy domagał się zwolnienia z aresztu i zadał 1745 pytań, z których sąd uchylił blisko 700. Oskarżony przez cały proces zapewniał, że jest niewinny i padł ofiarą spisku. Także w czwartek, prowadzony na salę rozpraw w asyście policji, powiedział dziennikarzom: Nie boję się i liczę, że wyjdzie całą farsa tego procesu.

W październiku 2001 r., już po ujawnieniu sprawy, poseł Kolasiński wyjechał za granicę tuż przed końcem kadencji parlamentu i wygaśnięciem immunitetu. Został zatrzymany w lutym 2002 roku na Słowacji, w maju 2002 r. sprowadzono go do Polski, gdzie trafił do aresztu.
_________________________________________

A podobno kradnie tylko lewica...
Taka mała przestroga dla PiS - AWS bis (nawet się ślicznie rymuje <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

Dołączył: Jun 2003
Posty: 6,411
Dołączył: Jun 2003
Posty: 6,411
cytuje: Buszmen, w porównaniu do PiSu to Platforma jest bardzo mocno po prawej stronie areny politycznej.

Czy kiedykolwiek twierdzilem inaczej? Chyba ze sto razy napisalem, że gdybym miał wybierac między PO, a PiS nie miałbym wątpliowsci. A to, że daleko im do UPR, o ideale nie mówiąc to inna sprawa.

Dołączył: Jun 2003
Posty: 6,411
Dołączył: Jun 2003
Posty: 6,411
cytuje:
A podobno kradnie tylko lewica...

przepraszam za kolejnego posta, ale Emrod wrzucił to jak ja wrzucałem co innego.

To co wkleiłes nie zaprzecza tezie, że kradnie tylko lewica <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />

Dołączył: Nov 2004
Posty: 5,691
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2004
Posty: 5,691
Naważyliście piwa to teraz je pijcie:
http://elio.usr.tkk.net.pl/browar.jpg
<img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />.
Ja wstrzymałem się od głosu bo za piwem nie przepadam aż tak bardzo.

Dołączył: Jan 2002
Posty: 629
A
addict
addict
A Offline
Dołączył: Jan 2002
Posty: 629
Quote
Jedyne na co zacieram rece to czytanie swietnych felietonow Piotra Gadzinowskiego (na ktorego glosowalem) i Urbana w tygodniku NIE... Nawet jesli wyjade to prenumerata musowa.. Gorsze jednak jest to ze po tej lekturze smiechu bedzie z 5 minut a potem przyjdzie dluzsza pora na placz <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" />

Jestem ciekaw co takiego SLD musiałby zrobić, żebyś przestał głosować na nich. Rozumiem, że poseł sld i paru innych w więzieniu to za mało. Ilu ich miałoby tam jeszcze trafić ? Czy sld dokonało więcej złego czy dobrego. Rozumiem, że o latach 1945-1989 to nawet przez moment nie bierzesz pod uwagę. I na tle tego, konkretnie bracia Kaczyńscy, jakby ich nie oceniać, czego takiego złego już dokonali będąc u władzy, i czy da się to porównanać do dokonań przy władzy sld i jej poprzedników.

ps. Wyborcy Leppera to wcześniej głównie wyborcy sld, czy obraziłeś się na nich, czy także sld się obraziła, że lud nie chce dziś głosować na "partię ludu pracującego, walczącego o szczytne ideały klasy pracującej". Wszak to Miller cywilizował Leppera 4 lata temu, kiedy ten był duuużo słabszy. Rozumiem, że jak lud miałby zagłosować na Leppera, SLD lub powiedzmy na PIS, to rozumiem jedynym słusznym wyborem jest SLD, ciekawe czemu.

Dołączył: Jan 2002
Posty: 629
A
addict
addict
A Offline
Dołączył: Jan 2002
Posty: 629
Quote
KAŻDY kto ośmieli napisać lub powiedzieć coś nieprzychylnego o prawicy jest w NAJLEPSZYM PRZYPADKU STRONNICZY i ręcznie sterowany przez siły nieprzyjazne prawicy, a w innym jest po prostu żydem, masonem, komuchem czy pedałem.

Zwyczajnie kłamiesz, prowadzimy rozmowy tu na tym forum, kierujemy wypowiedzi do innych jego uczestników, nie odbywa się to w jakiejś próżni, i proszę pokaż mi wypowiedzi na tym forum, choć nie śledzę wypowiedzi na bieżąco, że ktoś ze stałych uczestników tej dyskusji nazywa innych "żydem, masonem czy pedałem". Komuchem to chyba sprawa poza dyskusją, nimi są politycy sld i ich poprzednicy, choć nawet w tym wypadku nie widziałem takiego określenia do kogoś z forum. Natomiast określenia wyborców PIS najgorszymi epitetami na tym forum bywało nieraz. Wyborcy PIS na forum nie kryją się, więc te określenia są adresowane do nich. Podpowiem nie należę do nich i na dodatek czytam stale GW bez uprzedzenia, ale w paradach w berlnie nie zamierzam brać udziału. I to jest właśnie ta "czerwona propaganda", której używasz próbując pokazać jak to fałszywi są inni. <img src="/ubbthreads/images/graemlins/Piwko_1.gif" alt="" />

ps. czy nie uważasz, że tak naprawdę to Ty sam pisząc Żyd z małej litery i wycierając nimi swoją ..... tak naprawdę jesteś antysemitą (choć jest ich nie mało), bo nie masz dla nich szacunku jako dla narodowości.

Dołączył: Jun 2001
Posty: 4,102
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2001
Posty: 4,102
Nie poparliście Korwina to teraz macie bagno , zastanówcie sie troche ludzie nie jest Wam głupio ?

Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
Quote
Quote
KAŻDY kto ośmieli napisać lub powiedzieć coś nieprzychylnego o prawicy jest w NAJLEPSZYM PRZYPADKU STRONNICZY i ręcznie sterowany przez siły nieprzyjazne prawicy, a w innym jest po prostu żydem, masonem, komuchem czy pedałem.

Zwyczajnie kłamiesz, prowadzimy rozmowy tu na tym forum, kierujemy wypowiedzi do innych jego uczestników, nie odbywa się to w jakiejś próżni, i proszę pokaż mi wypowiedzi na tym forum, choć nie śledzę wypowiedzi na bieżąco, że ktoś ze stałych uczestników tej dyskusji nazywa innych "żydem, masonem czy pedałem".
Nie chce mi się. Wystarczy przejrzeć choćby parę ostatnich stron tego tematu. To, że nie chcesz albo nie potrafisz tego zrobić nie daje Ci prawa do pisania, że kłamię. Po drugie nigdzie nie napisałem, że zacytowane przez Ciebie moje słowa dotyczą tylko użytkowników forum mecz.pl.

Strona 51 z 56 1 2 49 50 51 52 53 55 56

Moderatorzy  Biszop, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
8 zarejestrowanych użytkowników (latajaca_holenderka, alfa, rafal08, JelineK, Sensei, aker, Lukasz111, kamel), 1,340 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,285
Posty5,834,880
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1