Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 42 z 51 1 2 40 41 42 43 44 50 51
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Joker
Joker
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Originally Posted by Inzaghi78
Originally Posted by ELDORADO
a skad wiesz czy sie grubemu nie opyla i skad wiesz czy idiotenhossa sie wlasnie teraz nie zakonczyla

gruby nie gra jak tłum

dlaczego idiotenhossa ? pokaz mi chociaz jeden inny fundament poza dodrukiem cashu , zeby mozna było mowic o hossie

ale to zapowiadasz korekte czy juz zjazd na dobre bo sie pogubilem smirk
To ze jest hossa nie mam watpliwosci i jeszcze w tym roku zaatakujemy szczyty a to ze w tej chwili jest strach itd... to najlepszy tego dowod bo gdyby wszystko szlo jak po sznurku i nikt sie nie bal jak w 2007 to bym zaczal sie ostro bac i bym podziekowal piwo

to lepiej nie graj skoro tak szybko sie gubisz grin , od miesiaca tutaj trąbie o rychłej głębokiej korekcie i powrocie edka do kanału 1,20-1,30 i przepraszam ze moje prognozy sie sprawdzają grin
czy bedzie zjazd ? tego nie wiem choc tego nie wykluczam , dodruk cashu nie rozwiaza kryzysu i nie wywołała hiperinflacji ,swiat stoi przed nierozwiazalnym problemem nadprodukcji oraz zadłuzenia państw , a rynek ne jest taki głupi ,zeby tego nie zauwazyc , wyjsciem z tego moze byc albo nowa technologia alla internet z lat 90-tych albo wojna....

Bonus: Unibet
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252
Originally Posted by ELDORADO
to lepiej nie graj skoro tak szybko sie gubisz grin , od miesiaca tutaj trąbie o rychłej głębokiej korekcie i powrocie edka do kanału 1,20-1,30 i przepraszam ze moje prognozy sie sprawdzają grin
czy bedzie zjazd ? tego nie wiem choc tego nie wykluczam , dodruk cashu nie rozwiaza kryzysu i nie wywołała hiperinflacji ,swiat stoi przed nierozwiazalnym problemem nadprodukcji oraz zadłuzenia państw , a rynek ne jest taki głupi ,zeby tego nie zauwazyc , wyjsciem z tego moze byc albo nowa technologia alla internet z lat 90-tych albo wojna....

z takimi podsumowaniami to bym się wstrzymał

dlaczego?

raz - do 1,2 - 1,3 wciąż daleko i nie wiadomo co będzie

dwa - odkąd zacząłeś wieszczyć korektę to indeksy (i to zarówno te polskie jak i amerykańskie) są dziś ... wyżej nawet po takich spadkach grin

Dołączył: Feb 2004
Posty: 11,876
I
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
I Offline
Dołączył: Feb 2004
Posty: 11,876
Originally Posted by ELDORADO
to lepiej nie graj skoro tak szybko sie gubisz grin , od miesiaca tutaj trąbie o rychłej głębokiej korekcie i powrocie edka do kanału 1,20-1,30 i przepraszam ze moje prognozy sie sprawdzają grin

Dzieki za rade wink Trabiles tez o 100zl na Astarcie juz jesienia i 5zl na BBZ a to nijak sie ma do wizji rychlej glebokiej korekty smirk


Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252
Originally Posted by ELDORADO
to lepiej nie graj skoro tak szybko sie gubisz grin , od miesiaca tutaj trąbie o rychłej głębokiej korekcie i powrocie edka do kanału 1,20-1,30 i przepraszam ze moje prognozy sie sprawdzają grin
czy bedzie zjazd ? tego nie wiem choc tego nie wykluczam , dodruk cashu nie rozwiaza kryzysu i nie wywołała hiperinflacji ,swiat stoi przed nierozwiazalnym problemem nadprodukcji oraz zadłuzenia państw , a rynek ne jest taki głupi ,zeby tego nie zauwazyc , wyjsciem z tego moze byc albo nowa technologia alla internet z lat 90-tych albo wojna....

i jeszcze raz ten sam cytat, ale złapany okrężną drogą

wojna yhm nie wiem. jakiś duży konflikt zbrojny możliwy, a może po prostu będzie dużo wojny domowej na świecie?
głód, epidemie. to wystarczy by zdestabilizować normalne funkcjonowanie państwa

nowa technologia - niestety nie widać niczego, co mogłoby zostać wprowadzone masowo by służyć plebsowi.

więc może... po prostu dodruk pieniędzy? smile brakuje ci na coś? to wciśniemy sobie parę klawiszów i już, vuala. źle? cudowne repetytorium na bolączki świata, nie masz pieniędzy, nie martw się - my je wyciągniemy z kapelusza, a ty dalej swobodnie bierz kredyty i żyj "american dream"

niby wszyscy wiedzą, że to mit. i na dłuższą metę tak nie można - pęknie po prostu.
ale czy naprawdę nikt nie zdawał sobie sprawy z tego, że ceny mieszkań nie będą rosły do nieba?
tzw ciche przyzwolenie, bo spirala się nakręca i jest lepiej. aż do momentu , boom. i to nie ja będę o tym decydował, kiedy beneficjenci systemu zechcą wcisnąć reset. ja mogę tylko starać się przygotowywać na to co będzie "później" i respektować to co jest obecnie - by było mi lepiej teraz, i bym mógł latwiej dojrzeć do tego co nieuniknione.

Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
Originally Posted by Inzaghi78
Trabiles tez o 100zl na Astarcie juz jesienia i 5zl na BBZ a to nijak sie ma do wizji rychlej glebokiej korekty smirk
Też zauważyłem, że Eldo często zmienia zdanie - ale to chyba dobrze (zdolność do zmiany decyzji nawet w ciągu kilku sekund cechowała też min Sorosa). Z tym edkiem ładnie wychwycił, choć - jak słusznie zauważył mura - z gratulacjami poczekałbym aż spadnie poniżej 1,30.

Nowe szczyty jeszcze w tym roku? Osobiście wątpię. Większa szansa, że w ciągu następnych 12 miesięcy. Mam na myśli oczywiście Stany, a nie naszą piaskownicę wink

Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
Ciekawostką jest kurs EUR/PLN. Ostatnie pół roku to chyba najstabilniejszy okres od kiedy sięgam pamięcią. A sięgam do 2004 (wcześniej nie śledziłem tak dokładnie). Historia uczy, że im dłuższa cisza tym silniejsza po niej burza. Zobaczymy co przyniesie przyszłość. Ale wydaje mi się, że w tej długiej poziomej kresce jest jednak więcej przypadku (znoszące się czynniki) niż stabilności naszej waluty.

Dołączył: Dec 2004
Posty: 2,796
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 2,796
Hans jak zawsze w formie [hansklos.blogspot.com]

"W Polsce każdy punkt procentowy wzrostu liczby osób w wieku emerytalnym generuje około 7% wzrost długu publicznego w relacji do PKB." shocked

Dołączył: Apr 2009
Posty: 101
L
member
member
L Offline
Dołączył: Apr 2009
Posty: 101
w sztuke ! kupujcie moje obrazy
http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:Fz9yT3cyyEXbBM:http://img260.imageshack.us/img260/4610/spikesword3sb9.png&t=1

http://imag.malavida.com/mvimgbig/download/tux-paint-3792-1.jpg

Dołączył: Feb 2004
Posty: 11,876
I
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
I Offline
Dołączył: Feb 2004
Posty: 11,876
Originally Posted by z o R r o
Nowe szczyty jeszcze w tym roku? Osobiście wątpię. Większa szansa, że w ciągu następnych 12 miesięcy. Mam na myśli oczywiście Stany, a nie naszą piaskownicę wink

A ja mam na mysli nasza piaskownice bo poki co w niej sie bawie i trzymam wszystkie swoje zabawki wink
To dobrze ze watpisz bo zdecydowana wiekszosc watpi jakies 90% inwestorow a to zwieksza moja szanse na trafienie tego scenariusza piwo
Strach jest najwieksza sila hossy boks

Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Joker
Joker
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
delikatnie nadal skupuje kernela smile
moj potfel teraz to bbz tauron kernel
na tych dwoch pierwszych mam juz grubo ponad 20% zysk na kernelu na razie zero , ale licze tu na zyski nie mniejsze niz na astrze i to niezaleznie od koniunktury

POZDRO
ELDO


Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252

wczoraj niemiecki DAX +1,97% i nowy rekord podczas tej hossy.

Dołączył: Feb 2004
Posty: 11,876
I
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
I Offline
Dołączył: Feb 2004
Posty: 11,876
@mura

pytam Ciebie bo pewnie sie lepiej orientujesz od innych w kwestii IDM - co tam sie dzieje ze od kilku sesji ogladamy wodospad ???

Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252
bomi + (założenie) wywalanie hajcu przez 'górę', żeby starczyło na bank

wyglada to jak przed amputacją. wstrzymuję się z powrotem.

ale tego 'do wywalenia' dużo już nie zostało mniemam.

Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252
od dołka na 2,5 do szczytu fibonacci 50% jest na 3,15.

więc lepiej, żeby niżej nie spadło ;]

Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252
i'm back ooo

kamą boks

Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Joker
Joker
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Originally Posted by mura
wczoraj niemiecki DAX +1,97% i nowy rekord podczas tej hossy.

hossa , gdzie Ty widzisz tą hossę na Daxie ? grin
jestesmy na Wigu i pochodnie na S&P500 , a ja tam hossy nie widze , boczniaka co najwyzej i koniec korekty na Edku po zmianie trendu.....


POZDRO
ELDO

Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252
no wczoraj dax zakończył dzień na poziomei najwyższym od 2 lat

a dziś, o zgrozo (uwaga! nie spadnijcie z krzeseł) znów jest wyżej ;]

rajd świętego mikołaja się zbliża, ja już słyszę renifery ;]

Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252
dax to dow jones europy,
lider na kontynencie, tak jak szwabska gospodarka
to naturalne, że peleton będzie tam gdzie lider dopiero za jakiś czas ;]


Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Joker
Joker
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Originally Posted by mura
no wczoraj dax zakończył dzień na poziomei najwyższym od 2 lat

a dziś, o zgrozo (uwaga! nie spadnijcie z krzeseł) znów jest wyżej ;]

rajd świętego mikołaja się zbliża, ja już słyszę renifery ;]

jaaasne tylko ze w przeciagu tych ostatnich dwoch lat mielismy potezny zjazd w dół tak gwoli przypomnienia grin
co bedzie , rajd mikołaja którego sanie ciągną ....niedźwiedzie

zobaczymy niebawem kto z nas miał racje


Dołączył: Aug 2010
Posty: 2,631
S
S Offline
Dołączył: Aug 2010
Posty: 2,631
Dzisiaj miałem dobry dzień- opyliłem Optimusa za 3,13, a miałem kupionego po 2,61 smile.
Kupiłem Kernela za 61. Na dłuższą metę z tej spółki raczej nic nie będzie, ale lubi wskakiwać na 64-65, więc wtedy warto sprzedać.
Teraz czekam na wybicie Karenu, które prędzej czy później też powinno nastąpić.

Dobrą wiadomością dla mnie jest też korekta na W20, choć Karen trochę na tym ucierpiał...

Strona 42 z 51 1 2 40 41 42 43 44 50 51

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
7 zarejestrowanych użytkowników (latajaca_holenderka, rafal08, forty, burbon, rymoholik, $-man, Sensei), 1,992 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,289
Posty5,835,359
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1