|
|
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Joker
|
|
Joker
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690 |
a skad wiesz czy sie grubemu nie opyla i skad wiesz czy idiotenhossa sie wlasnie teraz nie zakonczyla
gruby nie gra jak tłum
dlaczego idiotenhossa ? pokaz mi chociaz jeden inny fundament poza dodrukiem cashu , zeby mozna było mowic o hossie ale to zapowiadasz korekte czy juz zjazd na dobre bo sie pogubilem  To ze jest hossa nie mam watpliwosci i jeszcze w tym roku zaatakujemy szczyty a to ze w tej chwili jest strach itd... to najlepszy tego dowod bo gdyby wszystko szlo jak po sznurku i nikt sie nie bal jak w 2007 to bym zaczal sie ostro bac i bym podziekowal  to lepiej nie graj skoro tak szybko sie gubisz  , od miesiaca tutaj trąbie o rychłej głębokiej korekcie i powrocie edka do kanału 1,20-1,30 i przepraszam ze moje prognozy sie sprawdzają  czy bedzie zjazd ? tego nie wiem choc tego nie wykluczam , dodruk cashu nie rozwiaza kryzysu i nie wywołała hiperinflacji ,swiat stoi przed nierozwiazalnym problemem nadprodukcji oraz zadłuzenia państw , a rynek ne jest taki głupi ,zeby tego nie zauwazyc , wyjsciem z tego moze byc albo nowa technologia alla internet z lat 90-tych albo wojna....
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252 |
to lepiej nie graj skoro tak szybko sie gubisz , od miesiaca tutaj trąbie o rychłej głębokiej korekcie i powrocie edka do kanału 1,20-1,30 i przepraszam ze moje prognozy sie sprawdzają  czy bedzie zjazd ? tego nie wiem choc tego nie wykluczam , dodruk cashu nie rozwiaza kryzysu i nie wywołała hiperinflacji ,swiat stoi przed nierozwiazalnym problemem nadprodukcji oraz zadłuzenia państw , a rynek ne jest taki głupi ,zeby tego nie zauwazyc , wyjsciem z tego moze byc albo nowa technologia alla internet z lat 90-tych albo wojna.... z takimi podsumowaniami to bym się wstrzymał dlaczego? raz - do 1,2 - 1,3 wciąż daleko i nie wiadomo co będzie dwa - odkąd zacząłeś wieszczyć korektę to indeksy (i to zarówno te polskie jak i amerykańskie) są dziś ... wyżej nawet po takich spadkach 
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2004
Posty: 11,876
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2004
Posty: 11,876 |
to lepiej nie graj skoro tak szybko sie gubisz  , od miesiaca tutaj trąbie o rychłej głębokiej korekcie i powrocie edka do kanału 1,20-1,30 i przepraszam ze moje prognozy sie sprawdzają  Dzieki za rade  Trabiles tez o 100zl na Astarcie juz jesienia i 5zl na BBZ a to nijak sie ma do wizji rychlej glebokiej korekty 
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252 |
to lepiej nie graj skoro tak szybko sie gubisz  , od miesiaca tutaj trąbie o rychłej głębokiej korekcie i powrocie edka do kanału 1,20-1,30 i przepraszam ze moje prognozy sie sprawdzają  czy bedzie zjazd ? tego nie wiem choc tego nie wykluczam , dodruk cashu nie rozwiaza kryzysu i nie wywołała hiperinflacji ,swiat stoi przed nierozwiazalnym problemem nadprodukcji oraz zadłuzenia państw , a rynek ne jest taki głupi ,zeby tego nie zauwazyc , wyjsciem z tego moze byc albo nowa technologia alla internet z lat 90-tych albo wojna.... i jeszcze raz ten sam cytat, ale złapany okrężną drogą wojna yhm nie wiem. jakiś duży konflikt zbrojny możliwy, a może po prostu będzie dużo wojny domowej na świecie? głód, epidemie. to wystarczy by zdestabilizować normalne funkcjonowanie państwa nowa technologia - niestety nie widać niczego, co mogłoby zostać wprowadzone masowo by służyć plebsowi. więc może... po prostu dodruk pieniędzy?  brakuje ci na coś? to wciśniemy sobie parę klawiszów i już, vuala. źle? cudowne repetytorium na bolączki świata, nie masz pieniędzy, nie martw się - my je wyciągniemy z kapelusza, a ty dalej swobodnie bierz kredyty i żyj "american dream" niby wszyscy wiedzą, że to mit. i na dłuższą metę tak nie można - pęknie po prostu. ale czy naprawdę nikt nie zdawał sobie sprawy z tego, że ceny mieszkań nie będą rosły do nieba? tzw ciche przyzwolenie, bo spirala się nakręca i jest lepiej. aż do momentu , boom. i to nie ja będę o tym decydował, kiedy beneficjenci systemu zechcą wcisnąć reset. ja mogę tylko starać się przygotowywać na to co będzie "później" i respektować to co jest obecnie - by było mi lepiej teraz, i bym mógł latwiej dojrzeć do tego co nieuniknione.
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812 |
Trabiles tez o 100zl na Astarcie juz jesienia i 5zl na BBZ a to nijak sie ma do wizji rychlej glebokiej korekty  Też zauważyłem, że Eldo często zmienia zdanie - ale to chyba dobrze (zdolność do zmiany decyzji nawet w ciągu kilku sekund cechowała też min Sorosa). Z tym edkiem ładnie wychwycił, choć - jak słusznie zauważył mura - z gratulacjami poczekałbym aż spadnie poniżej 1,30. Nowe szczyty jeszcze w tym roku? Osobiście wątpię. Większa szansa, że w ciągu następnych 12 miesięcy. Mam na myśli oczywiście Stany, a nie naszą piaskownicę 
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812 |
Ciekawostką jest kurs EUR/PLN. Ostatnie pół roku to chyba najstabilniejszy okres od kiedy sięgam pamięcią. A sięgam do 2004 (wcześniej nie śledziłem tak dokładnie). Historia uczy, że im dłuższa cisza tym silniejsza po niej burza. Zobaczymy co przyniesie przyszłość. Ale wydaje mi się, że w tej długiej poziomej kresce jest jednak więcej przypadku (znoszące się czynniki) niż stabilności naszej waluty.
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2004
Posty: 2,796
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 2,796 |
Hans jak zawsze w formie [ hansklos.blogspot.com] "W Polsce każdy punkt procentowy wzrostu liczby osób w wieku emerytalnym generuje około 7% wzrost długu publicznego w relacji do PKB." 
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2004
Posty: 11,876
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2004
Posty: 11,876 |
Nowe szczyty jeszcze w tym roku? Osobiście wątpię. Większa szansa, że w ciągu następnych 12 miesięcy. Mam na myśli oczywiście Stany, a nie naszą piaskownicę  A ja mam na mysli nasza piaskownice bo poki co w niej sie bawie i trzymam wszystkie swoje zabawki To dobrze ze watpisz bo zdecydowana wiekszosc watpi jakies 90% inwestorow a to zwieksza moja szanse na trafienie tego scenariusza  Strach jest najwieksza sila hossy 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Joker
|
|
Joker
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690 |
delikatnie nadal skupuje kernela  moj potfel teraz to bbz tauron kernel na tych dwoch pierwszych mam juz grubo ponad 20% zysk na kernelu na razie zero , ale licze tu na zyski nie mniejsze niz na astrze i to niezaleznie od koniunktury POZDRO ELDO
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252 |
wczoraj niemiecki DAX +1,97% i nowy rekord podczas tej hossy.
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2004
Posty: 11,876
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2004
Posty: 11,876 |
@mura
pytam Ciebie bo pewnie sie lepiej orientujesz od innych w kwestii IDM - co tam sie dzieje ze od kilku sesji ogladamy wodospad ???
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252 |
bomi + (założenie) wywalanie hajcu przez 'górę', żeby starczyło na bank
wyglada to jak przed amputacją. wstrzymuję się z powrotem.
ale tego 'do wywalenia' dużo już nie zostało mniemam.
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252 |
od dołka na 2,5 do szczytu fibonacci 50% jest na 3,15.
więc lepiej, żeby niżej nie spadło ;]
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252 |
i'm back  kamą 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Joker
|
|
Joker
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690 |
wczoraj niemiecki DAX +1,97% i nowy rekord podczas tej hossy. hossa , gdzie Ty widzisz tą hossę na Daxie ?  jestesmy na Wigu i pochodnie na S&P500 , a ja tam hossy nie widze , boczniaka co najwyzej i koniec korekty na Edku po zmianie trendu..... POZDRO ELDO
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252 |
no wczoraj dax zakończył dzień na poziomei najwyższym od 2 lat
a dziś, o zgrozo (uwaga! nie spadnijcie z krzeseł) znów jest wyżej ;]
rajd świętego mikołaja się zbliża, ja już słyszę renifery ;]
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252 |
dax to dow jones europy, lider na kontynencie, tak jak szwabska gospodarka to naturalne, że peleton będzie tam gdzie lider dopiero za jakiś czas ;]
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Joker
|
|
Joker
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690 |
no wczoraj dax zakończył dzień na poziomei najwyższym od 2 lat
a dziś, o zgrozo (uwaga! nie spadnijcie z krzeseł) znów jest wyżej ;]
rajd świętego mikołaja się zbliża, ja już słyszę renifery ;] jaaasne tylko ze w przeciagu tych ostatnich dwoch lat mielismy potezny zjazd w dół tak gwoli przypomnienia  co bedzie , rajd mikołaja którego sanie ciągną ....niedźwiedzie zobaczymy niebawem kto z nas miał racje
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2010
Posty: 2,631
|
|
Dołączył: Aug 2010
Posty: 2,631 |
Dzisiaj miałem dobry dzień- opyliłem Optimusa za 3,13, a miałem kupionego po 2,61  . Kupiłem Kernela za 61. Na dłuższą metę z tej spółki raczej nic nie będzie, ale lubi wskakiwać na 64-65, więc wtedy warto sprzedać. Teraz czekam na wybicie Karenu, które prędzej czy później też powinno nastąpić. Dobrą wiadomością dla mnie jest też korekta na W20, choć Karen trochę na tym ucierpiał...
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|