|
|
Dołączył: Jun 2003
Posty: 2,931
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2003
Posty: 2,931 |
Majac szczescie o umiejetnosciach nie wspominając <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> powinienes miec kase na 1 kontrakt z niewielkim zabezpieczeniem obecnie bedzie to ok 3000 zł ... zakładając ze złapiesz srednio 10 pkt. na sesje dziennie po 30 sesjach masz 6000 zł.
To tylko teoria. Rzeczywistość nie jest juz jednak tak rózowa <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 3,530
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2004
Posty: 3,530 |
jak sie kupuje akcje na necie klikasz np ma kghm i wyskoczy ile chcesz kupic ? nie jestem jeszcze zalogowany pytam z ciekawosci i tak samo jest ze sprzedaza ??
chodzi mi o cdm pko sa bo tam chce zalozyc konto netowe
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2006
Posty: 1,711
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Jan 2006
Posty: 1,711 |
Ezquerro - dam Tobie kilka innych rad. Są bardzo dobre i sprawdzone, choć co niektórzy, jak to przeczytają, to się przewrócą albo nie będą spać
1. Kup sobie książkę Sztuka spekulacji Zenona Komara i naucz sie jej na pamięć ( prawie ) 2. Wybierz biuro, do ktorego przychodzi dużo drobnych inwestorow, czyli najpopularniejsze. Pewnie bedzie też przez net 3. Załóż rachunek i weź wszystkie regulaminy i to co mają. Tam znajdziesz info o rodzajach transakcji, prowizjach itp. 4. Zacznij kupować Parkiet
Po jakimś czasie sam dojdziesz do wniosku, że chcesz grać Kieruj się wyłącznie analizą techniczną Są książki i programy, w necie też jest sporo Olej analizę fundamentalną, wskażniki i informacje Graj samemu i nie sluchaj nikogo, nawet maklera Jak ktos siedzi w biurze, to to wcale nie musi być makler Najcześciej jest to ktos młody po szkole, który ma blade pojecie o inwestowaniu. Maklerzy wbrew pozorom też mają blade pojecie, czyli malo ktory wygrywa
Jak już bedziesz grać, to bądź częstym bywalcem w biurze Nie chwal się swoimi inwestycjami, ale słuchaj co mówią inni. Ludzie potwornie lubia sie chwalić bądź tez szukają potwierdzenia dla swoich decyzji. Słuchaj ale nie komentuj.
Wiedz, ze wiekszość drobnych przegrywa. Skoro tak, to nie kupuj tego, co oni kupują i nie sprzedawaj, jak inni sprzedają. Graj zgodnie z tym, co wyczytasz w ksiażce i co ci podpowie analiza techniczna. Nie mozesz ulec presji innych, bo przegrasz z samym sobą
Najlepsze efekty osiaga się w średnim terminie. Codzienna spekulacja jest mało opłacalna, bo zysk dosć trudno wypracowac i sporo pozeraja prowizje. Na dlugi termin tez nie warto sie nastawiać
Ile musisz mieć by zacząć Ja zaczynalem od 2600 przed Bankiem Śląskim Wtedy były inne czasy, dziennie zarabialo się 10% Jak było mniej, to sesja była kichowata Ale wtedy to bylo wtedy, te czasy nie wrócą Doszedłem po 1.5 roku do 90 tys, a potem przegralem 30 tys. Zaczęlo spadać i zrobiło sie kichowato. Od tego czasu już nie gram Trochę latek upłynęło Teraz wolę bukmacherke, bo ogladanie meczy jest przyjemniejsze niz śledzenie wyników spólek czy ogladanie wykresow
Dziś stosuję podobną zasadę Pobiegam po forach i miejscach z typami i jak widzę, że wszyscy stawiaja na jakąs druzyne, to ja czesto gram odwrotnie. Kurs mam wtedy smaczny. Trzeba umieć dobrac stawkę, a jest ona niska ( bo zysk daje mi kurs ) Jak wygrywam, to sporo, a jak przegrywam, to niewiele
W grach, czy to na giełdzie, czy u bukmacherów, musisz pokonac samego siebie. Potrzebny jest spryt i zdrowy rozsądek. Emocje muszą iść na bok. Tego sie trzeba nauczyć
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2004
Posty: 303
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: Sep 2004
Posty: 303 |
a tak w ogóle na temat maszynek do analizy technicznej.. zna może ktoś jakiś właśnie taki programik??
<img src="/ubbthreads/images/graemlins/Duch.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2002
Posty: 835
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Mar 2002
Posty: 835 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2006
Posty: 175
member
|
|
member
Dołączył: Oct 2006
Posty: 175 |
witam mam kilka pytań dotyczących giełdy, nie gram na giełdzie, ale trochę się interesuję, ale niektórych rzeczy nie rozumiem i może ktoś mi wyjaśni <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />, a więc pytanie nr. 1: Kurs Swissmedu wczoraj był 4,55 a dziś zaczął od 3,55 i to podobno coś ma wspólnego z prawami poboru i podobno jak się je ma to można kupić dodatkowe akcje, ale gdzie jest napisane, skąd ja mam wiedzieć czy mam te prawa poboru czy nie? a jak mam kupić te dodatkowe akcje?
pytanie nr. 2: przypuśćmy, że mam jakieś akcje i jest wypłacana dywidenda, kiedy się dowiem, że będzie wypłacana i ile, i żeby dostać dywidendę muszę mieć akcje w dniu ogłoszenia o tym, że jest dywidenda czy w dniu wypłacania, czy może i w ten i ten dzień?
Pewnie dla tych co grają jest to oczywiste, ale ja tego nie wiem, a chciałbym się dowiedzieć, pozdrawiam <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2002
Posty: 835
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Mar 2002
Posty: 835 |
1. Wartość praw poboru jest odejmowana od akcji więc dlatego ta korekta 2. PP pojawią sie na twoim koncie u maklera i będziesz mógł nimi obracać 3. Co do wymiany na akcje to chyba niedawno ktoś na ten temat pisał więc nie będe sie powtarzać. 4. Trzeba mieć akcje w dniu kiedy jest ustalane prawo do dywidendy 5. Musisz szukać po stronach - firmy której masz akcje lub tam gdzie zamieszczaja komunikaty spółek np interia albo money. Wszystko będzie napisane co i kiedy.
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2006
Posty: 175
member
|
|
member
Dołączył: Oct 2006
Posty: 175 |
dzięki za odpowiedzi, mam pytanie dotyczące dywidendy. Czy wcześniej wiadomo kiedy będzie ustalane prawo do dywidendy, np. czy dziś czytam, że będzie za tydzień podane jaka będzie dywidenda, czy nikt nie wie kiedy ogłoszą i po prostu w pewnym momencie ogłaszają?
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2002
Posty: 835
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Mar 2002
Posty: 835 |
W pewnym momencie pojawia się komunikat ze spólki, że walne podjeło uchwałę o wypłacie dywidendy w wysokości itp. Jeżeli spólka wcześniej regularnie płaci dywidende to na podstawie jej wyników możesz sobie oszacować czy wypłacą i mniej więcej w jakiej kwocie. Często spólki zapowiadają, że w tym czy przyszłum roku mają zamiar wypłacić i w jakiej wysokości. Musisz śledzić komunikaty jakie spływają ze spółek wywiady z prezesami.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2006
Posty: 1
stranger
|
|
stranger
Dołączył: Jan 2006
Posty: 1 |
Witam, czy mozna sciagnac z sieci jakis w miare dobry program do analizy technicznej?
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2006
Posty: 175
member
|
|
member
Dołączył: Oct 2006
Posty: 175 |
Jeszcze raz sie zapytam o dywidendę, po prostu czy wcześniej jest podawana data ogłoszenia decyzji, że będzie dywidenda, i w między czasie (między podaniem daty ogłoszenia decyzji a ogłoszeniem decyzji) sobie kupić akcję czy trzeba tylko sugerować się wypowiedziami członków zarządu? i mniej więcej kiedy są ogłaszane takie decyzje wlistopadzie, grudniu??
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252 |
1.spólka X ogłasza że dnia tego i tego odbędzie się walne zgromadzenie akcjonariuszy a na nim m.in. podjęta bedzie uchwala co do wypłaty i ew. wysokości dywidendy 2.na zgromadzeniu tym następuje głosowanie co do wypłaty dywidendy, jesli zostanie przegłosowane że firma ją wypłaca ustalany jest dzień prawa do dywidendy. 3.na kilka sesji przed dniem z prawem do dywidendy obok kursu pojawia się znaczek ZD,co oznacza z dywidendą,widnieje on obok kursu az do dnia w którym nabywasz prawo do dywidendy 4.jesli posiadasz akcje w tym dniu zostanie Ci wyplacona dywidenda 5.następnego dnia przy kursie tej spólki pojawi się napis BD co oznacza że spólka notowana juz jest bez prawa do dywidendy 6.jesli chcesz akcje mozesz juz sprzedac bo prawo do dywidendy nabyles dzien wczesniej 7.walne na których zapadają decyzje odbywają się w róznych niesiacach a najmniej własnie w tych co podałes czyli w listopadzie czy grudniu bo spólka nie zna jeszcze swych ostatecznych wyników finansowych za dany rok rozliczeniowy,najczęsciej odbywa się to w drugim i trzecim kwartale gdzie ustalana jest dywidenda za poprzedni rok 8.nie dla kazdej spółki rok rozlizceniowy to styczeń-grudzień więc aby sie dowiedziec o ew. dywidendach trzeba po prostu być na bieżąco i czytac informacje ze spółek
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2003
Posty: 3,062
|
|
Dołączył: May 2003
Posty: 3,062 |
Jeszcze jedna uwaga do wypowiedzi dardawa.
Dywidenda nie musi być wypłacana z zysku spółki (np. może byc wypłacona z kapitału zapasowego w celu zmniejszenia kapitałów wlasnych - to czasem stosują np. banki w celu "podniesienia" wskaźników - w tym roku chyba Handlowy wypłacił taką ekstra dywidendę) i może przekroczyć łączny wynik finansowy (tak było kilkanaście lat temu w Efekcie). Decyzja w sprawie wypłaty może być podjęta w dowolnym terminie, niekoniecznie po zakończeniu roku obrachunkowego. Uchwała o wypłacie podejmowana jest przez WZA, ale daty ustala Zarząd. Spółka może wyplacać dywidendę w ratach. Może u nas nie jest to jeszcze takie popularne, ale u Anglosasów niektóre spółki dywidendowe płacą co kwartał.
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2006
Posty: 175
member
|
|
member
Dołączył: Oct 2006
Posty: 175 |
Ok, wielkie dzięki, ale czy dniem z prawem do dywidendy jest dzień walnego zgromadzenia czy na nim dopiero podają datę dnia z prawem do dywidendy? i jaki jest odstęp czasu (mniej więcej) między ogłoszeniem daty walnego zgromadzenia a tym zgromadzeniem i jaki między zgromadzeniem a dniem z prawem do dywidendy? Wiem, że dla graczy tych co grają jest to oczywiste, no ale ja nie gram, szukałem czegoś na necie ale tam jest teoria, a nie ma jak to wygląda w praktyce, stąd tyle moich pytań. Pozdrawiam
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2002
Posty: 835
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Mar 2002
Posty: 835 |
Podają. Nie ma reguł wszystko zależy od spólki
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2003
Posty: 200
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: Nov 2003
Posty: 200 |
Witam. Chcialem założyc rachunek w BOŚ-u, ale minimalna wpłata to 5000.Z racji, ze ucze się dopiero- przeznaczyłem na ten cel 1000 pln.Wiecie może , któe biuro przyjmuje tak "niskie" depozyty początkowe?OPozdrawiam.
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252 |
Porozglądaj się tutaj : http://gielda.onet.pl/bmakl.htmlzwróć tez uwagę na koszty zleceń i utrzymania rachunku.
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2006
Posty: 175
member
|
|
member
Dołączył: Oct 2006
Posty: 175 |
a może ktoś orientuje czy giełda pracuje pomiędzy Świętem Bożego Narodzenia a Sylwestrem??
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252 |
a może ktoś orientuje czy giełda pracuje pomiędzy Świętem Bożego Narodzenia a Sylwestrem?? Pracuje
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|