Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 9 z 28 1 2 7 8 9 10 11 27 28
forty #4295818 13/12/2010 23:24
Dołączył: Apr 2006
Posty: 26,275
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2006
Posty: 26,275
oczywiscie, ze wiekszosc stanowila ludnosc mieszkajaca tam a kibicujaja Trabzonowi, ale sam fakt i ta liczba warta odnotowania

Bonus: Unibet
craax #4295828 13/12/2010 23:32
Dołączył: Dec 2010
Posty: 516
addict
addict
Dołączył: Dec 2010
Posty: 516
czy można sobie takie coś wyobrazić w Polsce ?? haha oczywście że nie.

W Polsce to niektórym nie chce się spiewać na pełnej $%&%^&* przez 90min a co dopiero PRZYGOTOWYWAC taką "oprawe" 4-5 tygodnie ? jak nie więcej...

bącki05 #4295845 13/12/2010 23:57
Dołączył: May 2001
Posty: 31,392
Likes: 2
Dołączył: May 2001
Posty: 31,392
Likes: 2
40 tysiecy !!!!!!! to całe nic

w sobote na meczu hokejowych druzyn uniwersyteckich w Michigan,na trybunach było uwaga

113 411 tys widzów

http://www.michigandaily.com/content/big-chill-update

forty #4295857 14/12/2010 00:10
Dołączył: Aug 2006
Posty: 22,997
G
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
G Offline
Dołączył: Aug 2006
Posty: 22,997
Wytlumaczy mi ktos czemu mecze uniwersyteckie w USA we wszystkich dyscyplinach ciesza sie takim zainteresowaniem? blush

forty #4295859 14/12/2010 00:10
Dołączył: Aug 2007
Posty: 2,004
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Aug 2007
Posty: 2,004
Mało grin
Normalnie tyle przychodzi na mecze Michigan Wolverines w Futbol Amerykański.
W tym sezonie rekord oglądalności w historii FA na stadionie.

Ludwiczek #4295862 14/12/2010 00:14
Dołączył: Apr 2006
Posty: 26,275
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2006
Posty: 26,275
kibic a widz to roznica smile

Ludwiczek #4295865 14/12/2010 00:17
Dołączył: Aug 2007
Posty: 2,004
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Aug 2007
Posty: 2,004
@Kerogh
- nie ma takiej komercji jak w NFL
- zawodnicy graja dla gry , nie dla kasy [nie przesadzam]
- nie pobierają pensji prócz tego co daje uniwerek w ramach stypednium [paradoksalnie , to duże pieniędzy wydaję się , aby śledzić , czy zawodnicy nie biorą $$ z firm typu Nike etc.]
- długa historia uniwersytetów
- Uniwerki robią wszystko , aby absolwenci jak najdłużej pamiętali o uczelni

Tyczy się głównie Kosza i FA.
O NHL nie słyszałem , a w baseball to hmm - zawodnk mający 18,19 lat i tzw. power arm woli iść do MLB niż tracic parę lat w uniwerku.

Tak po za tym , to moim marzeniem jest jechać na meczyk NCAAF za parę lat

forty #4295873 14/12/2010 00:21
Dołączył: Dec 2003
Posty: 8,371
Celtic Glasgow FC
Celtic Glasgow FC
Dołączył: Dec 2003
Posty: 8,371
Originally Posted by forty
40 tysiecy !!!!!!! to całe nic

w sobote na meczu hokejowych druzyn uniwersyteckich w Michigan,na trybunach było uwaga

113 411 tys widzów

http://www.michigandaily.com/content/big-chill-update
To były wielkie derby a mecz Trabzonu nie miał żadnego podtekstu w tle. Grali przeciw drużynie, która nie dość, że nie ma wielu kibiców, to jeszcze gra na zajebiście pojemnym stadionie. Jednak odległość jaką przebyli kibice, jest godna podziwu. Nie wierzę, że ogormna większość, to byli lokalni kibice gości.

APOLLYON #4295923 14/12/2010 01:06
Dołączył: Dec 2003
Posty: 3,297
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2003
Posty: 3,297
W Stanach na mecze high school football potrafi przyjść 15k. Powiedzmy sobie szczerze w wielu miejscach po prostu nie ma zespołów pro.

Stadiony nierzadko są na kampusach, więc dużo studentów przychodzi i nakręca atmosferę. Poza tym tak jak Ludwiczek napisał, w Stanach to jaką uczelnię skończyłeś zostaje z tobą na całe życie, ludzie się ze szkołami identyfikują tak jak u nas z miejscem urodzenia.

Zdecydowanie najciekawiej jest na futbolu i koszu. Niektórzy z Europy mocno by się zdziwili jaki jest tam poziom "fanatyzmu". Koczowanie przed halą dzień przed meczem nie jest niczym niespotykanym. W ubiegłym sezonie przed wieczornym meczem Kentucky o 9 rano w hali było 25k. Parę lat wcześniej w 40 minut sprzedali 23k biletów na... trening.

Na koszu często są specjalne sektory (student sections) dla studentów (na ogół są najbardziej zagorzali) czyli coś a'la nasz młyn wink Oczywiście dłuższych pieśni tam nie znają, ale krótkie okrzyki, skakanie, wycie przy possession przeciwnika czy machanie łapami jest zupełnie normalne. Do tego oczywiście dochodzi stanie cały mecz - coś nie do pomyślenia na NBA.

Na futbolu wrażenie robią przede wszystkim liczby - 100k ubrane na pomarańczowo na każdym meczu Tennessee czy skaczący cały stadion Wisconsin... Wyjazdy na drugi koniec Stanów w sile 10k konkretniejszych szkół też zupełnie normalne.

Dołączył: May 2001
Posty: 31,392
Likes: 2
Dołączył: May 2001
Posty: 31,392
Likes: 2

forty #4295987 14/12/2010 01:28
Dołączył: May 2001
Posty: 31,392
Likes: 2
Dołączył: May 2001
Posty: 31,392
Likes: 2
Originally Posted by forty

heh to ja sie zapędziłem bo zamiast 15 to 150 zobaczyłem ,sorry

Dołączył: Feb 2003
Posty: 9,371
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2003
Posty: 9,371
Originally Posted by Wychowany_Na_Nalewce
Zdecydowanie najciekawiej jest na futbolu i koszu. Niektórzy z Europy mocno by się zdziwili jaki jest tam poziom "fanatyzmu".

Nawet czasem potrafią prowadzić zorganizowany doping



A po meczu kilkanaście tysięcy cieszących się ludzi wbiega na murawę i nikt nie robi z tego problemu...

Ghost #4296594 14/12/2010 05:49
Dołączył: Dec 2003
Posty: 3,297
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2003
Posty: 3,297
Racja, żaden upset nie może się obyć bez wjazdu na murawę/parkiet grin Dla nas to inny świat, nie możemy się nadziwić, że żadnemu graczowi przeciwnego zespołu włos z głowy nie spada.

Potrafią też powtarzać za 'gniazdowym':


Generalnie ludzie się dobrze bawią (np. Duke) i tyle.

Dołączył: Dec 2009
Posty: 38,692
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2009
Posty: 38,692
Przed świętami na rynku ukaże się książka ,
pt. " Krew na stadionach " ( Cena 30 zł ).

Jest top beletrystyka, opisująca prawdziwe " przygody "
kibiców Legii.

akagi #4304566 18/12/2010 03:47
Dołączył: Jul 2007
Posty: 3,046
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jul 2007
Posty: 3,046
Ta książka to będzie o honorowych dawcach krwi ;p?

ultra1978 #4304571 18/12/2010 03:49
Dołączył: Dec 2009
Posty: 38,692
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2009
Posty: 38,692
Jeszcze nie czytałem.

Możliwe, że i o honorowych dawcach coś będzie.

A Ty studentem medycyny jesteś ?

akagi #4304583 18/12/2010 04:01
Dołączył: Jul 2007
Posty: 3,046
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jul 2007
Posty: 3,046
Nie ale też w bieli robię bo śnieg odgarniam żeby zarobić na alimenty ;p

ultra1978 #4304594 18/12/2010 04:11
Dołączył: Dec 2009
Posty: 38,692
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2009
Posty: 38,692
No to chyba ta książka w Twoich priorytetach wydatkowych się nie znajdzie. wink

akagi #4304610 18/12/2010 04:19
Dołączył: Jul 2007
Posty: 3,046
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jul 2007
Posty: 3,046
E tam za darmo se na ksero odbije jak "Ligę farmazonów" kiedyś ;p

ultra1978 #4307273 19/12/2010 13:48
Dołączył: Oct 2005
Posty: 4,824
M
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
M Offline
Dołączył: Oct 2005
Posty: 4,824
Lige w koncu Andersen pisal wiec warto bylo przeczytac wink

A to nowe wydawnictwo z tego co widzialem to zbyt wysoka literacko polka to nie jest. Pisanie beletrystyki z marszu nie jest imo najleszym pomyslem.

Ale pewnie i tak przejrze smile

Strona 9 z 28 1 2 7 8 9 10 11 27 28

Moderatorzy  Biszop, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
15 zarejestrowanych użytkowników (ElNinho[mmdea], betowiec, burbon, poozon, rafal08, Sensei, bukma, alfa, Lukasz111, rymoholik, 11kera11, $-man, latajaca_holenderka, aker, Zaixi), 2,838 gości, oraz 7 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,283
Posty5,833,694
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1