|
|
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Joker
|
|
Joker
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690 |
slabe swieta dla kredyciarzy usdpln - stara linia trendu zamienila sie w linie oporu. edek - testowanie glownej lini trendu wzrostowego na razie bez powodzenia Dzien bez rozstrzygniec. Jak zawsze wszystko w rekach edka.  Pozdrawiam To co pisałem w ostatnim poscie przewiduje korekte na edku , która moze zahaczyc o 1,40 , oczywiscie wzrost przy tym indeksow , bedzie to dobry czas na dokup dolca i pozbycie sie akcji , mam nadzieje tylko ,ze efekt stycznia nastapi chociaz do jego poczatku , umozliwi mi to zapacenie tylko malego podatku w Nowym Roku POjebom 
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252 |
sp500 już 1250 nowy rekord hossy ;]
kolastynka ;]
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Joker
|
|
Joker
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690 |
sp500 już 1250 nowy rekord hossy ;]
kolastynka ;] Gratuluje Marcin świetnie okresliles poziom wigu na koniec roku , najtrafniej z nas tu piszących , co prawda do konca roku zostało jescze troche , ale nic złego nie powinno sie na giełdzie wydarzyc , w końcu świeta za pasem i płonne moim zdaniem nadzieje inwestorow na kontynuacje tej idiotenhossy w Nowym Roku, wiec indeksy powinny jeszcze co nieco podskoczyc do tego 2800 z hakiem jak to pare miesiecy temu okresliles , jeszcze raz graty 
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2004
Posty: 2,796
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 2,796 |
Franek Kimono zaczyna straszyc [ biznes.interia.pl]  Jezeli wizja Jackowskiego, bedzie spelniac sie w realu, to franz wystrzeli w kosmos.  A podobno pieniadz gorszy wypiera lepszy  ...{ pod warunkiem ,ze motloch nie przykuma,ze ma w portwelu pomalowana makulature ) 
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252 |
a pisałem niedawno o fenomenie szwajcarii i że frank najlepszą walutą
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252 |
sp500 już 1250 nowy rekord hossy ;]
kolastynka ;] Gratuluje Marcin świetnie okresliles poziom wigu na koniec roku , najtrafniej z nas tu piszących , co prawda do konca roku zostało jescze troche , ale nic złego nie powinno sie na giełdzie wydarzyc , w końcu świeta za pasem i płonne moim zdaniem nadzieje inwestorow na kontynuacje tej idiotenhossy w Nowym Roku, wiec indeksy powinny jeszcze co nieco podskoczyc do tego 2800 z hakiem jak to pare miesiecy temu okresliles , jeszcze raz graty  co dalej? opiszę scenariusz, który na chwilę obecną najmocniej obstawiam. lecimy w górę. 'rynek jest gotowy na korektę'.. jasne, ale w czasie hossy to niedźwiedzie dostają częsciej wpierdal. w europie zapowiadają się turbulencje. przepraszam, czy ktoś jeszcze o tym nie wie? że hiszpanie bedą mieli bigos? prawdopodobnie 'najmadrzejsi nie beda mieli wyjscia' i w europie bedziemy mieli usa-bis, drukowanko na potęge, żeby 'pomóc krajom'. nie pomoże? jasne, że pomoże. mam tu na myśli rynek akcji, kto by się przejmował tym co bedzie jak kryzys wróci. i patrząc na obecny 'strach' podczas hossy, obawiam się, że następna bessa może być naprawdę ostra. ale kiedy ta czerwona sucz się zjawi? nie prędzej niż 2012, mniemam na ten czas. a więc czemu mam sie przejmować co będzie za 5 czy 10 lat. robię co mogę, takie mi system stwarza warunki, więc uczestniczę w tej bańce bo niektóre akcje w przyszłym roku zdrożeją o kilkaset procent, jak nie więcej. mam narzekać jak Ron Paul? hehe, taki mądry niego gościu, ale problem w tym - że za mądry dla ogółu, i po drugie - paradoks, ludzie wolą teraz ten 'festiwal drukarek' bo bez tego stany zjednoczone stanęłyby sobie w miejscu i krach u nich byłby dużo większy. pewnie kiedyś tu łupnie, ale co tam, i tak kiedyś wszyscy umrzemy. więc teoria, że benek celowo chce osłabić dolara i wyrzucić z usa inflację zaczyna trzymać się kupy. europa nie ma jak wygrać z usa, podświadomie wszyscy patrzą na chinoli bo czy to się podoba czy nie 'zdobywają świat'. no więc myślę, że dolc urośnie jeszcze do 3,17 a w marcu mocny złocisz i nowe dołki tej hossy, dziwne co?
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2003
Posty: 868
old hand
|
|
old hand
Dołączył: May 2003
Posty: 868 |
Jesli mialbym sie pokusic o jakies projekcje to przyszly rok bedzie dobrym rokiem dla akcji. Ktory sektor bedzie teraz motorem ? Surowce i energetyka. To + popyt na yankeskie akcje moze paradoksalnie umacniac dolara. Rynki emerging markets, oprocz rynkow uwazanych za 'surowcowe' pojda troche w odstawke. Chiny sie beda schladzac, Japonia troche do gory. Europa z problemami, ale sie uratuje - nikomu nie zalezy na przewracaniu tego. Innymi slowy - balony beda sie pompowac w najlepsze.  Zacznie sie lepiej krecic na rynkach, czego Wam i sobie zycze.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Joker
|
|
Joker
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690 |
jednak łupnie duzo wczesmiej niz umrzemy choc czy ja wiem , jeszcze miesiac temu byłem o włos do bycia po tamtej stronie , a idiotenhossa trwała w najlepsze  mam akcje i zielonego w proporcji 40:60 , tak wszyscy wiedza ze euro przezywa ciezkie chwile , widac to po kursie edka , wiekszosc tez mysli ze wystarczy dodruk cashu i hossa bedzie trwała wiecznie , dzieci hossy .....  moja prognoza : edek zahaczy o czerwcowe dolki i silna korekta na giełdzie , bo w tym kasynie nie moze wygrac wiekszosc , wygrywaja tylko nieliczni Marcin , kosztem tej wiekszosci , potem kontynuacja idiot i , grubasy musze sie okupic tanimi akcjami od tych spanikowanych myslacych ze to Armagadeon
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2004
Posty: 11,876
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2004
Posty: 11,876 |
Generalnie znow sie zgadzam z Marcinem co do prognozy wiec widac caly czas gramy pod ten sam scenariusz  Nawet w najgorszych wizjach przewiduje zjazd edka do 1,18-1,20 i korekte w hossie na rynku akcji, mysle ze moze sie to stac w pierwszym kwartale ktory zawsze troche martwy , troche niepokojacy z natury dobrze wpisze sie w ten scenariusz i wystraszy duza czesc inwestorow ... do 2012 jestesmy w miare bezpieczni a potem to juz tylko trzeba bedzie pakowac magazyny zywnoscia  niektore spolki to moga nawet rosnac i po 1000% jak Petrol ktory jest jak ruletka w kasynie moze bedzie po 100zl a moze 0,1 zl - everything is possible 
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252 |
ciężko wyrokować, bo nieodkryta jest droga za zakrętem. przede wszystkim trzeba myśleć po swojemu, choć warto także słuchać i czytać prognozy innych ludzi - rozbieżności są spore. ja wierzę w 'cykle'. ta sama informacja przedstawiona np. w 2008 a 2010 powoduje różne efekty, pytanie dlaczego - bo mamy inny trend. korekty zapewne będą, ale nawet od lutego 2009 już kilka takich było 'odwracających trend'. jestem ciekawy ile miedziak zrobi w tej hossie. tak to już jest na tej giełdzie, liczy sie timing. bo co z tego jak wybierzesz dobrą spółkę, ale przed samym szczytem? niektórzy kupowali kghm po 120 i nie sprzedali nawet jak był po 20, i dziś są na +, ale takich twardojajecznych jest mało. jeśli ktoś ma szczęście i wejdzie odpowiednio, a potem w odpowiednim momencie wyjdzie to zarobi, i tu portfel, wiek czy umiejętnosci nie mają aż takiego znaczenia. wystarczy wyczuć trend główny. tylko i aż tyle:) jasne, każdy by chciał , żeby tylko rosło, pytanie czy to możliwe - wiadomo, że nie. więc póki są podstawy do wiary w utrzymanie tego co mamy to trzeba szukać 'dobrych spółek':) co zastanawiajace - sporo małych i średnich wciąż tuła się kilka razy niżej niz w czasie szczytów ubiegłej hossy.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
To + popyt na yankeskie akcje moze paradoksalnie umacniac dolara. Właśnie, jak jest z tym USD, on generalnie rośnie wraz z amerykańskim rynkiem akcji, czy jest to odwrotnie proporcjonalne? Kiedyś patrzyłem i spadki na giełdach oznaczały wzrost waluty, chociaż nie spędzałem nad tym wystarczająco dużo czasu by móc wysunąć jakieś wnioski... P.S. "Czarne łabędzie" Saxo Banku, czyli nieprawdopodobne prognozy na 2011 r. [ wyborcza.biz]
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Joker
|
|
Joker
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690 |
KERNEL to moj konik cierpliwie czekam i cierpliwosc zostaje mi tu wynagradzana , porozumienie gazowe Rosja =Ukraina coraz blizej  a kurs wtedy porysuje niebo ,Astra nadal atrakcjna choc wiekszych wzrostow spodziewam sie teraz na Kernelku POZDRO ELDO
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252 |
ostatnio było tak, że jak giełdy w górę to dolar w dół. ale raz - to nie musi być regułą, dwa - zasady zmieniają się w czasie gry. choć obecnie nie przewiduję zmiany tej korelacji. benkowi zależy na słabym dolarze i zapewne go dostanie. kernel też kupiłem, jakoś czuję że pyknie 8 dyszek w styczniu/lutym.
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2003
Posty: 868
old hand
|
|
old hand
Dołączył: May 2003
Posty: 868 |
To + popyt na yankeskie akcje moze paradoksalnie umacniac dolara. Właśnie, jak jest z tym USD, on generalnie rośnie wraz z amerykańskim rynkiem akcji, czy jest to odwrotnie proporcjonalne? Kiedyś patrzyłem i spadki na giełdach oznaczały wzrost waluty, chociaż nie spędzałem nad tym wystarczająco dużo czasu by móc wysunąć jakieś wnioski... P.S. "Czarne łabędzie" Saxo Banku, czyli nieprawdopodobne prognozy na 2011 r. [ wyborcza.biz] stooq.pl [ stooq.pl] - tu mozesz najprosciej porownac waluty i gieldy nakladajac na siebie wykresy.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Joker
|
|
Joker
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690 |
ostatnio było tak, że jak giełdy w górę to dolar w dół. ale raz - to nie musi być regułą, dwa - zasady zmieniają się w czasie gry. choć obecnie nie przewiduję zmiany tej korelacji. benkowi zależy na słabym dolarze i zapewne go dostanie. kernel też kupiłem, jakoś czuję że pyknie 8 dyszek w styczniu/lutym. na razie tak , ale stopy w Stanach są zerowe , a dawno juz nie było podwyzki stóp , dodatkowo gospodarka troche sie tam rozruszała , mozna tylko dalej dodrukowywac albo podniesc stopy , w 2011 stawiam na na to drugie
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2009
Posty: 127
member
|
|
member
Dołączył: Apr 2009
Posty: 127 |
w pierwszym polroczu ruch na stopach usrakow jest nierealny, a w drugim byc moze cos drgnie, chociaz brodacz planuje juz qe3 to w imadlo gospodarki nie wezmie.
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2004
Posty: 11,876
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2004
Posty: 11,876 |
Gratuluje Marcin świetnie okresliles poziom wigu na koniec roku , najtrafniej z nas tu piszących , co prawda do konca roku zostało jescze troche , ale nic złego nie powinno sie na giełdzie wydarzyc , w końcu świeta za pasem i płonne moim zdaniem nadzieje inwestorow na kontynuacje tej idiotenhossy w Nowym Roku, wiec indeksy powinny jeszcze co nieco podskoczyc do tego 2800 z hakiem jak to pare miesiecy temu okresliles , jeszcze raz graty  Przypominam prognozy roczne co do max. na gieldzie :
mura 2850 Eldo 3000 Inzaghi78 2720 Rysiek nie odbieraj mi jeszcze szansy  Poki co max zamkniecie mamy na poziomie 2772 wiec jakbysmy juz nie rosli to mam jeszcze szanse  Wydaje sie malo prawdopodobne zebysmy nie stukneli 2800 w tym roku ale kto tam teraz za nimi trafi
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Joker
|
|
Joker
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690 |
Gratuluje Marcin świetnie okresliles poziom wigu na koniec roku , najtrafniej z nas tu piszących , co prawda do konca roku zostało jescze troche , ale nic złego nie powinno sie na giełdzie wydarzyc , w końcu świeta za pasem i płonne moim zdaniem nadzieje inwestorow na kontynuacje tej idiotenhossy w Nowym Roku, wiec indeksy powinny jeszcze co nieco podskoczyc do tego 2800 z hakiem jak to pare miesiecy temu okresliles , jeszcze raz graty  Przypominam prognozy roczne co do max. na gieldzie :
mura 2850 Eldo 3000 Inzaghi78 2720 Rysiek nie odbieraj mi jeszcze szansy  Poki co max zamkniecie mamy na poziomie 2772 wiec jakbysmy juz nie rosli to mam jeszcze szanse  Wydaje sie malo prawdopodobne zebysmy nie stukneli 2800 w tym roku ale kto tam teraz za nimi trafi pozwalam ,ulżyło, poczułeś sie lepiej ? miedzy Bogiem a prawdą miesiac pozniej skorygowałem swoją prognoze do 2750 , jest gdzies ten post  , ale przeciez nie miałem prawa tego robimć bo rynek jest constans 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Joker
|
|
Joker
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690 |
Marcin co napiszesz o BBI Capital jest chyba teraz najtańsza na wigu do Nowego Roku bez wiekszych zmian , potem up i solidna korekta takie sa moje najbliższe prognozy Samych zysków w Nowym Roku i do zobaczenia w temacie juz w przyszłym roku  POZDRO ELDO
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252 |
nie wiem R. - sądząc po wykresie to chyba niezły gnój w tej spółce, długoterminowa AT: przełamali połowę dużej białej świecy. czort wie gdzie to się zatrzyma, za duże ryzyko dla mnie też myślę, że jeszcze powinni podciągnąć indeksy - później korekta, raczej 'zdrowa' mam nadzieję, że na impulsie wzrostwym będą wreszcie zyskiwały mocno także maluchy... oby 2011 był lepszy niż mijający, do zobaczenia na szlaku 
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|