|
|
Dołączył: Oct 2004
Posty: 390
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: Oct 2004
Posty: 390 |
witam serdecznie
ponownie pozwole sobie na napisanie kilku uwag odnosnie dzisiejszych spotkac w szkockiej lidze.
Zaczne od Rangersow i powiem tyle: Jesli nie odejdzie McLeish bede gral przeciwko tej druzynie. Jest deprymujace, ze majac tak mocna druzyne z szeroka lawka rezerwowych nie potrafia wygrywac potyczek....
Jesli chodzi o mecze w [color:"green"] Scottish Premier [/color] to zaproponowalbym zwrocic uwage na jedno spotkanie Falkirk - Dundee U. Druzyna gosci w pelnym skladzie, gospodarze bez kilku swoich zawodnikow ze skladu. Wiem, ze w tabeli Dundee zajmuje jedno z ostatnich miejsc, ale po tym spotkaniu maja szanse ponownie wspiac sie o oczko wyzej i zarazem odskoczyc od ciemnej strefy w tej tabeli. Nie zapomnijmy, ze druzyna gosci miala aspiracje w tym sezonie do walki o zajecie pozycju promujacej do gry o europejskie puchary. wygrana gosci 3/10, goscie nie przegraja 4/10, remis 3/10
W [color:"green"] First Division[/color] wpadlo mi w oczko spotkanie pomiedzy druzynami Clyde - Ross County . Druzyna gospodarzy jest obecnie w budowie, graja tam mlodzi chlopcy, menadzerem jest byly zawodnik druzyny Rangersow, ktory powolutku buduje mocna druzyne. No i nalezy dodac, ze obecnie w skladzie gospodarzy gra dwoch najlepszych zawodnikow tej dywizji. Druzyna gosci zajmuje wysoka pozycje w tabeli. Walczy o awans z St.Mirren. Lecz wydaje mi sie ,ze nie awansuja. Ostatnie mecze wskazuja na to, jakby powietrze zaczelo z nich schodzic. Tydzien temu porazka wlasnie z St. Mirren, nastepnie dwa remisy na wlasnym stadionie z druzynami zajmujacymi ostatnie miejsca w tabelii. Uwazam, ze dzisiejszy przeciwnik, mam tu na mysli gospodarzy, jest solidnym zespolem, ktory latwo nie pozwoli sie ograc. I sprobuje zagrac na to, ze gospodarze tego spotkania nie przegraja stawka 3/10.
[color:"green"] Second Division[/color] oferuje dla nas dwa-trzy mecze, mysle, ze warte zagrania. Tradycyjnie Gretna. I powiem krotko: bez sensu jest grac przeciwko tej druzynie. A jak przegra jeden mecz na dziesiec to i tak jestesmy na plusie. Tyle odnosnie meczu Gretny. To tak samo jak dopatrywac sie dziury w calym w grze druzyny Chelsea. Wszyscy mysla, ze ona przegra a ona i tak wygrywa. Obecnie to sa dwie druzyny, ktore nalezy grac razem. Stirling A. - Partick goscie w gazie, mysle ,ze cos sie stalo w tej druzynie, przebudzili sie z letargu <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> ida jak burza, łoją wszystkich jak leci. Mam przeczucie, ze beda walczyc o awans i awansuja razem z Gretna. No i ostatnie spotkanie w tej lidze, na ktore chcialbym zwrocic uwage to Peterhead - Alloa. Czuje sentyment do gospodarzy. Wiem, ze w bukmacherce nie ma na to miejsca, ale co zrobie, ze jest to silniejsze ode mnie ?? <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> Do konkretow...Warto zagrac na Peterhead. Maja druzyne, ktore powinna wygrac z dzisiejszym oponentem. Absencja dwoch zawodnikow, ael to nie powinno wplynac na sile zespolu.Druzyna gosci z drobnymi problemami kadrowymi i jest w zasiegu Peterhead.
Jesli chodzi o [color:"green"] Third Division[/color] to jakos nie mam pomyslu na ta lige. Moze warto sprobowac Cowdenbeath - East Stirling i zagrac na gospodarzy. W zeszlym tygodniu bylem ich pewien, ale w tym jakos nijako do nich podchodze. I kurs ni to w rybki ni to w akwarium. No nie wiem, nie czuje tego spotkania, wiec moze jednak lepiej go odpuscic...W tej dywizji nic wiecej nie wymysle...
To tyle ode mnie <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> pozdrawiam i zycze powodzenia
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2005
Posty: 19
stranger
|
|
stranger
Dołączył: Oct 2005
Posty: 19 |
Gratulacje! JEśli się nie mylśe to 100 proc trafień.
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2003
Posty: 14,507
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2003
Posty: 14,507 |
Czy ktos wie dlaczego zwolniono trenera Hearts George'a Burleya???
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2005
Posty: 2,103
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Apr 2005
Posty: 2,103 |
Czy ktos wie dlaczego zwolniono trenera Hearts George'a Burleya??? Był w konfikcie z wielmożnym właścicielem klubu <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2005
Posty: 2,103
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Apr 2005
Posty: 2,103 |
" George Burley nie jest już menedżerem lidera szkockiej ekstraklasy Hearts of Midlothian "
" Według agencji BBC Scotland przyczyną rozwiązania kontraktu z George Burleyem był konflikt menedżera z litewskim właścicielem klubu, Władimirem Romanowem. "
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2005
Posty: 199
member
|
|
member
Dołączył: Jun 2005
Posty: 199 |
MAcie jakies spostrzezenai co do jutrzejszych meczykow ? Jak z Gretna kurs niski ale warta grania ?
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2005
Posty: 162
member
|
|
member
Dołączył: Aug 2005
Posty: 162 |
jutro gretna ma jeden z tych meczow w ktorym istnieje mozliwosc niewygrania przez nia meczu... ja nie stawiam ale pewnie i tak wygra <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> ja daje: Morton - Stirling 1-1.26 Partick - Peterhead 1-1.52 E.stirling - Berwick 2-1.31 Queens Park - Cowdenbeath 2-2.27 <--co myslicie <img src="/ubbthreads/images/graemlins/confused.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2004
Posty: 390
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: Oct 2004
Posty: 390 |
[color:"red"]25-26 pazdziernika 2005[/color]
[color:"green"]PREMIER LEAGUE[/color] Aberdeen v Dundee United Celtic v Motherwell Dunfermline v Hibernian Hearts v Kilmarnock Inverness v Falkirk Livingston v Rangers
[color:"green"]FIRST DIVISION[/color] Brechin v Queen of the South St. Johnstone v Hamilton Stranraer v St. Mirren Dundee FC v Clyde
[color:"green"]SECOND DIVISION[/color] Alloa v Dumbarton Gretna v Raith Rovers Morton v Stirling Albion Partick Thistle v Peterhead Ayr United v Forfar
[color:"green"]THIRD DIVISION[/color] Albion Rovers v Montrose East Stirling v Berwick Elgin v Stenhousemuir Queen's Park v Cowdenbeath
witam serdecznie
[color:"green"] SECOND [/color] patrzac na ten zestaw par na bank biore Gretne. Dlaczego? Odpowiedz na to pytanie zostala podana we wczesniejszym poscie. A jesli potrzeba dodatkowego uzasadnienia to powiem iz patrzac na statystyki to ostatnio gospodarzom ciezko szlo na wlasnym stadionie. Obecnie nie ma oslabien w skladzie no i sa lepsza druzyna od gosci. Pierwsze spotkanie w tym sezonie na boisku Raith zakonczylo sie wygrana Gretny 3 do 1. Mozna postawic remis, ale to propozycja dla tych co szukaja UD. Przy tej druzynie nie szukam UD. Szkoda kasy <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> Jesli juz jestesmy przy Second Division to Morton rowniez dobrze wyglada. Pelen sklad, za plecami czuja oddech Partick. Stirling jeszcze nie wygralo w tym sezonie spotkania i beda szukac zwyciestwa na boisku Greenock. Czy im to sie uda? Osobiscie watpie zwazywszy na to, ze nie jest pewny wystep dwoch napastnikow druzyny gosci. Aczkolwiek to tylko sport i wszystko jest mozliwe <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> Partick v Peterhead nie ruszam <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> przez sentyment do Peterhead <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> Partick goni prowadzaca w tabeli dwojke. Czy uda im sie zdobyc kolejny komplet punktow? Chyba tak, ale uwazam ,ze goscie sa w stanie wywalczyc 1 pkt. Skoro juz tak sie rozpisalem o tej dywizji to przedstawie jeszcze moje mysli odnosnie pozostalych spotkan: Alloa v Dumbarton. Gospodarze przezywaja kryzys. Goscie forma zwyzkujaca. Jesli Dumbarton wygra przeskoczy w tabeli gospodarzy. Druzyna gosci w pelnym skladzie. Absencje w druzynie gospodarzy. Pierwsze spotkanie w tym sezonie pomiedzy tymi druzynami, ktore odbylo sie na boisku Dumbarton zakonczylo sie wynikiem 1 do 1. Mam wrazenie, ze to spotkanie zakonczy sie wygrana gosci ewentualnie bedzie remis. Ayr United v Forfar. W tym wypadku rowniez mam wrazenie ,ze druzyna gosci zdobedzie punkty. Nie ma informacji odnosnie tego meczu, ale patrzac na wyniki obu druzyn nasuwa sie taki wlasnie wniosek. No i cala dywizja opisana <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> Co do innych spotkan to tak krotko by nie zanudzac.
W [color:"green"] PREMIER [/color] mimo, ze krzyczalem iz bede gral przeciwko Rangersom az nie zmieni sie trener to jednak kurcze granie przeciwko nim w spotkaniu ze slabym Livingstone jest troszeczke ryzykowne <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />.Ale beda jaja jak straca z tymi slabeuszami punkty <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> Normalnie smiech na sali <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />. Aberdeen v Dundee United. Obie druzyny cieniuja, mimo iz na poczatku sezonu mialy wysokie aspiracje. To spotkanie wyglada mi na remis, osobiscie pokusze sie o wygrana gosci do rozpisu. Ponownie gram gosci <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> Celtic v Motherwell . Nie wiem, chyba nie zagram tego spotkania <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> Dlaczego ? Nie wiem <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> Ale Celtowie gonia, wiec pewnie wygraja to spotkanie, zwazywszy na to ,ze w druzynie Hearts dzieja sie jakies dziwne rzeczy. Inverness v Falkirk . Tutaj ciekawie wygladaja gospodarze. Mysle ,ze nie przegraja tego spotkania.
W [color:"green"] FIRST [/color] division ciezkie spotkania. Chce zwrocic uwage na jedno spotkanie: Stranraer v St. Mirren . Druzyna gospodarzy mocno oslabiona przez kontuzje. Czyli mozna powiedizec, ze mamy pewniaka w postaci wygranej druzyny gosci. Patrzac na tabele tej dywizji widac, ze jest zacieta walka pomiedzy 4 druzynami o zajecie miejsca premiujacego awansem. St. Mirren prowadzi w tym wyscigu. Boje sie tylko, ze w takiej sytuacji jaka mamy obecniem, czyli jedna druzyna przetrzebiona kontuzjami, druga walczy o awans i jest mocna, a wiec chcialoby sie poweidziec murowany pewniak, wystapi tzw. zonk. Ile razy juz tak bylo. Czy i tak bedzie w tym wypadku? Nie wiem, ale ja zaryzykuje tego pewniaka.
[color:"green"] OSTATNIA [/color] dywizja daje nam dwa mecze, na ktore zwrocilem uwage. East Stirling v Berwick . Niby spokojne zwyciestwo Berwick, ale kurs niski i nie wiem czy zaryzykuje. Bardziej sklanialbym sie zaryzykowac w spotkaniu: Queen's Park v Cowdenbeath na to, ze druzyna gospodarzy nie przegra tego spotkania. Wiem ,ze Cowdenbeath wygralo piec ostatnich potyczek. Sa w gazie, ale druzyna gospodarzy nalezy do solidnych zespolow, pelny sklad. Absencje sa natomiast w druzynie gosci. No i nalezy zaznaczyc, ze pierwsze spotkanie w tej rundzie skonczylo sie wygrana Queen's na stadionie Cowdenbeath 2 do 0. Czy druzyna gosci zrewanzuje sie? Nie wiem, zagram na gospodarzy.
to tyle ode mnie zycze powodzenia i wygranych
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2004
Posty: 27,145
Blade Runner
|
|
Blade Runner
Dołączył: May 2004
Posty: 27,145 |
ja też zagrałem Stranraer - St.Mirren na gości, bo Stranraer do końca sezonu będzie bronił się przed spadkiem, na razie utrzymuje się nad kreską. Ale ledwo, ledwo...
10 pkt w 10 meczach to nie jest rewelacyjny dorobek. Jedyne dwa zwycięstwa w tym sezonie piłkarze Stranraer odnieśli nad słabiutkim Brechin oraz średnim Airdrie. W spotkaniach z czołówką wypadali znacznie gorzej a bilans meczów u siebie (1-2-2) nie powala na kolana.
St. Mirren to lider ligi. Na wyjazdach radzi sobie dobrze - odniósł 3 zwycięstwa i poniósł 2 porażki (z Hamiltonem i Dundee FC, a więc czołówką). Słabsze drużyny St.Mirren pokonuje skromnie, ale regularnie. Jedyny wyjątek to mecz ze... Stranraer z 2 kolejki, w którym padł bezbramkowy remis.
W ostatniej kolejce St.Mirren u siebie tylko zremisował 0-0 z Dundee FC, zaś w relacjach z tego spotkania najwięcej miejsca poświęca się niesamowitym wyczynom Dereka Soutara - bramkarza gości. Tylko jemu Dundee może zawdzięczać ten remis. Stranraer zaś przegrał w ostatniej kolejce 0-1 z Airdrie Airdrieonians.
Myślę, że goście po pechowym remisie z ostatniej kolejki tym razem nie zawiodą i wygrają utrzymując pozycję lidera tabeli.
A o kontuzjach to nie wiedzialem, ale to jeszcze lepiej <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
6/10
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2005
Posty: 1,399
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Jul 2005
Posty: 1,399 |
Kobo gdzie wyczytales ze w Stranraer taki szpital ?? wlasnie rozmawialem ze znajomym szkotem /maniakiem ligii szkockiej/ i byl zaskoczony ta informacja <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> ale steiwedzil ze jednak st.mirren powinno nieznacznie wygrac to spotkanie . Przestrzegal mnie rowniez przed bezgranicznym zaufaniem do Gretny hehe / ale on strasznie nie lubi tej druzyny / . Pozdr
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2004
Posty: 27,145
Blade Runner
|
|
Blade Runner
Dołączył: May 2004
Posty: 27,145 |
bbc nadaje:
Stranraer are unable to fill their subs' bench due to injuries, with defender Stephen Swift and midfielders Gary McPhee and Ian Ross out injured.
Defender Murray Henderson is struggling with a head gash.
And striker Michael Moore could be ruled out if found guilty of an infringement in a game against Airdrie United back in August.
St Mirren defender Kevin McGowne is a doubt, while forward Brian McGinty and midfielder Ryan McCay could miss out.
Both lack of match fitness, but midfielder Mark Reilly could return for the Division One leaders after his return from injury.
wczoraj jak sam stawialem, tego info nie było. Ja bym do końca na 100% nie brał tych iinformacji za pewnik, bo bbc już nie raz się myliło z tymi kontuzjami.
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2004
Posty: 390
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: Oct 2004
Posty: 390 |
informacje mam wlasnie z serwisu bbc. co do ich rzetelnosci to tak jak napisal Bzyku, roznie to z tym bywa. Ale juz uciekajac od tych kontuzji to i tak mysle, ze to spotkanie jest warte zagrania na zwyciestwo gosci.
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2003
Posty: 1,587
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Oct 2003
Posty: 1,587 |
Macie jakieś info odnośnie kontuzji w Celticu???
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2005
Posty: 1,399
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Jul 2005
Posty: 1,399 |
12/02/2005 Premier League HEART OF MIDLOTHIAN vs. KILMARNOCK FC 3:0 05/02/2005 Tennent's Scottish Cup HEART OF MIDLOTHIAN vs. KILMARNOCK FC 2:2 22/09/2004 CIS Insurance Cup HEART OF MIDLOTHIAN vs. KILMARNOCK FC 2:1 21/08/2004 Premier League HEART OF MIDLOTHIAN vs. KILMARNOCK FC 3:0 13/12/2003 Premier League HEART OF MIDLOTHIAN vs. KILMARNOCK FC 2:1 08/02/2003 Premier League HEART OF MIDLOTHIAN vs. KILMARNOCK FC 3:0 31/08/2002 Premier League HEART OF MIDLOTHIAN vs. KILMARNOCK FC 1:1 15/12/2001 Premier League HEART OF MIDLOTHIAN vs. KILMARNOCK FC 2:0 14/03/2001 Premier League HEART OF MIDLOTHIAN vs. KILMARNOCK FC 3:0 24/09/2000 Premier League HEART OF MIDLOTHIAN vs. KILMARNOCK FC 0:2 26/02/2000 Premier League HEART OF MIDLOTHIAN vs. KILMARNOCK FC 0:0 27/10/1999 Premier League HEART OF MIDLOTHIAN vs. KILMARNOCK FC 2:2 03/04/1999 Premier League HEART OF MIDLOTHIAN vs. KILMARNOCK FC 2:2 07/11/1998 Premier League HEART OF MIDLOTHIAN vs. KILMARNOCK FC 2:1 14/03/1998 Premier League HEART OF MIDLOTHIAN vs. KILMARNOCK FC 1:1 23/11/1997 Premier League HEART OF MIDLOTHIAN vs. KILMARNOCK FC 5:3 08/02/1997 Premier League HEART OF MIDLOTHIAN vs. KILMARNOCK FC 2:0 17/08/1996 Premier League HEART OF MIDLOTHIAN vs. KILMARNOCK FC 3:2 Bilans 11-6-1
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2005
Posty: 1,399
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Jul 2005
Posty: 1,399 |
Czy grac dzis na Hearts ? Czy zamieszanie wokol zmiany ternera nie wplynie ujemnie na postawe pilkarzy ? Zwarzywzy na kurs chyba nie warto ryzykowac ,a Klimanrock tez w tym roku radzi sobie nie najgorzej . Bilans przemawia na korzysc Serc hmmm...
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2004
Posty: 24,583
PLAYOFF WINNER
|
|
PLAYOFF WINNER
Dołączył: Sep 2004
Posty: 24,583 |
Tez jestem zdania, ze nie warto grac na Hearts w takich okolicznosciach. Juz predzej mozna zagrac x2 za "drobne" <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> A co do wczorajszych meczy slabo spisaly sie ekipy Particka i Mortonu, ktorzy w sobote jada zapewne po przegrana do Gretny :-)
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2005
Posty: 8,998
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jul 2005
Posty: 8,998 |
Ja dziś gram zwycięstwa rangersów i celticu. Rangersi po blamażu jaki miał miejsce 2 spotkania temu będą chcieli cos udowodnić, także Celtic po wymęczonym zwycięstwie 0:1 również powinien u siebie pewnie wygrać. Dziś odpuszczam granie na Hearts z wcale nie najsłabszym Klimarnockiem. Dorzucę do tego jeszczcze na przekór temu co jest w H2h że Iverness nie przegra, bo po sromotnej porażce Falkirku u siebie, wątpie żeby wywieźli 3 pkt.
Pozdro SzczyPop
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2005
Posty: 29
newbie
|
|
newbie
Dołączył: Oct 2005
Posty: 29 |
Od dzis chyba nikt nie zagra na pewniaka na Glasgow Rangers. Kompromitacja z ostatnia druzyna
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
antimadrista
|
|
antimadrista
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258 |
Dkladnie nigdy wiecej na Rangrsow <img src="/ubbthreads/images/graemlins/mad.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 3,033
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2005
Posty: 3,033 |
Dkladnie nigdy wiecej na Rangrsow <img src="/ubbthreads/images/graemlins/mad.gif" alt="" /> ja uwazam inaczej ze Rangersi w sobote na własnym stadionie po zaskakującym remisie w Livingston powinni pyknąć Invernes, chyba juz czas na odrabianie strat bo kiedy jak nie u siebie w domku... no ale to nie jest temat do pisania o Rangersach (post do kasacji)
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|