|
|
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252 |
spodziewałeś się czegoś innego? od jesieni 90% analityków mówiło, że na starcie 2011 bedzie podwyzka
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Joker
|
|
Joker
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690 |
Szykuje sie podwyzka stop procentowych szyluje sie głębsza korekta na giełdach i zjazd na edku moze wlasnie teraz , pytanie dlaczego teraz w takiej atmosferze belka klapnał o podwyzce stóp , bo chce ratowac złotego przed dewaluacja i przez to jeszcze bardziej zadluzyc sie u zagranicznej lichwy
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2009
Posty: 35
newbie
|
|
newbie
Dołączył: Mar 2009
Posty: 35 |
Eldo dokupujesz jeszcze pkobp?
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252 |
ta,obserwujemy chyab start korekty ;]
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Joker
|
|
Joker
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690 |
Eldo dokupujesz jeszcze pkobp? jeszcze nie ,czekam teraz , z obawy ze moge zlapac spadajace noze
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Joker
|
|
Joker
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690 |
no i mamy spadki ze az milo  zastanawiam sie czy co nieco nie ustawic na stopach surowce beda kluczem do powodzenia miskow
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2009
Posty: 35
newbie
|
|
newbie
Dołączył: Mar 2009
Posty: 35 |
Eldo dokupujesz jeszcze pkobp? jeszcze nie ,czekam teraz , z obawy ze moge zlapac spadajace noze to ja złapałem kilka nozy  bo na otwarciu troche kupiłem
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Joker
|
|
Joker
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690 |
Eldo dokupujesz jeszcze pkobp? jeszcze nie ,czekam teraz , z obawy ze moge zlapac spadajace noze to ja złapałem kilka nozy  bo na otwarciu troche kupiłem pisałem wczoraj wieczorem ,ze korekta za pasem , poza tym jestem tez troche w plecy na pko, ale poki nie sprzedales nie masz straty , wiec nie ma co rozpaczac na zas
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2003
Posty: 6,743
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2003
Posty: 6,743 |
Profesor Kaźmierczak mówił o konieczności podwyżki stóp w najbliższym czasie, także to już przesądzone, inflacja 3% to już nie żarty, nasz Bank Centralny jest wyczulony na zbijanie i trzymanie inflacji w garści, przynajmniej takie można odnieść wrażenie 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Joker
|
|
Joker
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690 |
Profesor Kaźmierczak mówił o konieczności podwyżki stóp w najbliższym czasie, także to już przesądzone, inflacja 3% to już nie żarty, nasz Bank Centralny jest wyczulony na zbijanie i trzymanie inflacji w garści, przynajmniej takie można odnieść wrażenie  jesli to zrobia zarzna gospodarke na amen , a za ich zaciagniete przez to dlugi odpowie nastepna ekipa i my wszyscy
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Joker
|
|
Joker
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690 |
S/L wywalil mi Taurona , na edku wracamy w kierunku wsparcia i zapowiedzi oraz interwencja belki nie wystarcza....
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2003
Posty: 6,743
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2003
Posty: 6,743 |
S/L wywalil mi Taurona , na edku wracamy w kierunku wsparcia i zapowiedzi oraz interwencja belki nie wystarcza.... Ja bym bardzo chciał, żeby EURPLN i USDPLN wywaliły w górę, to byłoby ciekawe i można by upłynnić trochę zielonych, których się trochę nazbierało 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Joker
|
|
Joker
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690 |
S/L wywalil mi Taurona , na edku wracamy w kierunku wsparcia i zapowiedzi oraz interwencja belki nie wystarcza.... Ja bym bardzo chciał, żeby EURPLN i USDPLN wywaliły w górę, to byłoby ciekawe i można by upłynnić trochę zielonych, których się trochę nazbierało  no ja tez mam zielonego za 2,85 z celem 3,50 , ale cele sie modyfikuje wraz z sytuacją  kernela nie wywalilem dla rownowagi , jesli dzisiaj to tylko straszenie , to jedziemy na nim na minimum 100 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Joker
|
|
Joker
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690 |
duze obroty przemawiaja jednak za korekta , a nie straszeniem , wuj sam da odpowiedz mysle poczekajmy
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2003
Posty: 6,743
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2003
Posty: 6,743 |
Mnie bardziej od zysków z osłabienia złotego, ucieszyłoby oglądanie paniki w NBP i w MF Aha, i komentarze Waldemara Pawlaka na temat kursu złotego 
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2003
Posty: 868
old hand
|
|
old hand
Dołączył: May 2003
Posty: 868 |
spodziewałeś się czegoś innego? od jesieni 90% analityków mówiło, że na starcie 2011 bedzie podwyzka O podwyzce mowilo sie przed kazdym zebraniem RPP. Jednak wczorajszy wywiad Reutersa z Belka zdecydowanie poruszyl rynki. Jesli chodzi o usdpln to na dzisiaj widze to tak : [ Linked Image] Strzalki = wejscia w dlugie pozycje.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Joker
|
|
Joker
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690 |
dzisiejsze bardzo dobre dane ze Stanow wrozą ,że i tam zaostrza polityke pieniezna , a wtedy belka to sobie moze pogozic tylko palcem w bucie mowiac o aprecjacji zlotego 
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252 |
moim zdaniem, Eldo, jestes w bardzo duzym błędzie. w 2011 nie bedzie podwyzek w stanach. daję takiemu scenariuszowi jakies 80% pewności.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Joker
|
|
Joker
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690 |
moim zdaniem, Eldo, jestes w bardzo duzym błędzie. w 2011 nie bedzie podwyzek w stanach. daję takiemu scenariuszowi jakies 80% pewności. dokupilem troche pko sytuacja od rana sie zmienila to jeszcze chyba nie teraz , co do podwyzek stawiam na nie w drugim polroczu , zobaczymy pozdro ELDO
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2003
Posty: 868
old hand
|
|
old hand
Dołączył: May 2003
Posty: 868 |
moim zdaniem, Eldo, jestes w bardzo duzym błędzie. w 2011 nie bedzie podwyzek w stanach. daję takiemu scenariuszowi jakies 80% pewności. Wystarczy, ze zredukuja decyzje dot. zakupów obligacji. Program luzowania ilosciowego jest zdyskontowany przez rynki - jego ograniczenie moze spowodowac przeklucie balonika, a co za tym idzie : umocnienie dolara, korekte na rynku surowców i akcji. Skala korekty bedzie zalezna od tego jak inwestorzy potraktuja lepsze publikacje dot. ozywienia gospodarczego.
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|