|
|
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252 |
dlatego sobie zostawilem te 20%, choc to i tak za dzuo na taki scenariusz w tym roku:) wszystkie decyzje zostawiam madrzejszym ode mnie, mam swoje zdanie i pisalem juz ze za rok spodziewam sie ze bedziemy duzo wyzej niz dzis, akcje trzymam, a jak widac po wpisac hw temacie nawet korekta moze wystraszyc kazdego podczas hossy, pewnie nie obejdzie sie bez tarcia po szkle w tym roku, ale ja nie pękam, bo nie czas na to jeszcze wg mnie
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252 |
zapewne za chwile usrael ustanowi nowe rekordy hossy a u nas jaka sraczka dzis byla:)
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2003
Posty: 868
old hand
|
|
old hand
Dołączył: May 2003
Posty: 868 |
dlatego sobie zostawilem te 20%, choc to i tak za dzuo na taki scenariusz w tym roku:) wszystkie decyzje zostawiam madrzejszym ode mnie, mam swoje zdanie i pisalem juz ze za rok spodziewam sie ze bedziemy duzo wyzej niz dzis, akcje trzymam, a jak widac po wpisac hw temacie nawet korekta moze wystraszyc kazdego podczas hossy, pewnie nie obejdzie sie bez tarcia po szkle w tym roku, ale ja nie pękam, bo nie czas na to jeszcze wg mnie To jeszcze jasniej : rowniez uwazam, ze raczej nie dojdzie do podwyzki stop prosentowych w USA. Jednak ograniczenie oczekiwanego dodruku $$ spowoduje skutki podobne do podniesienia stop. Jak dlugo bedzie trwala korekta i jak bedzie mocna - nie wiem, ale po niej oczekuje wzrostow, a pozniej spadkow, potem wzrostow itd - jak to na gieldzie 
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252 |
paradoksalnie, to co będzie - to nie kwestia ekonomiczna, tylko polityczna.
gospodarka po czasie prezentuje skutki rządowych decyzji
w oderwaniu od wszystkiego wierzę w cykle. mamy hossę. jeszcze potrwa. więc siedzę 100% w akcjach i jeśli mogą to doładowywuję.
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252 |
ja nie wiem co będzie, ale mogę napisać co widać na PKO BP. kurs znajduje się na linii trendu wzrostowego i obecnie ciężko szukać poważniejszego wsparcia. złamanie z impetem poziomu 41,4 zł może być silnym sygnałem sprzedaży.
pamiętajmy o polskich bankach również w szerszej perspektywie. polski 'liberalny' rząd szuka każdego sposobu by łatać dziurę budżetową, więc podatek od banków wejdzie w życie w tym roku na jakieś 90%:) podobnie zrobiono u madziarów, wiadomo polak-węgier dwa bratanki. u nas tak tragicznie jak na węgrzech chyba nie będzie, ale wobec kolejnego golenia na dynamiczny wzrost banków bym nie liczył. rynek nie lubi takiej interwencji golarzy.
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252 |
sorki za off topic ale nie chce zakładac nowego tematu. szukam darmowej strony z C/Z i C/WK spółek z angielskiej giełdy? fajnie jakby było też porównanie sektorami tak jak np. na money.pl średnie dla giełdy P/E = 12,44 P/BV = 1,89 czyli generalnie spolki srednio wycenione, podobnie do PL zaraz cos poszukam w temacie dla Ciebie
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252 |
cóż zakładałem kernel 80 w styczniu - chyba trzeba podnieść poprzeczkę na 90
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2003
Posty: 7,813
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2003
Posty: 7,813 |
ELDORADO - jesteś albo wspaniałym analitykiem,albo "dzieckiem szcześcia".Podziwiam podane przez Ciebie na długo przed wzrostami Astartę i Kernela.Pokus sie jeszcze i wyceń Ciecha.To mój typ.Bedę bardzo wdzięczny./jaja/
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2004
Posty: 3,495
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2004
Posty: 3,495 |
Ładna paczuszka za ponad 6 baniek poszła na Kernelu
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2005
Posty: 127
member
|
|
member
Dołączył: Aug 2005
Posty: 127 |
Conrad, powiedz z jakiej platformy korzystasz na FOREX i jak ją oceniasz, z góry dzięki. Pozdrawiam 
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252 |
Conrad, powiedz z jakiej platformy korzystasz na FOREX i jak ją oceniasz, z góry dzięki. Pozdrawiam  na forexie max 2% ludzi wychodzi na + w długim terminie. średnia żywotność r-ku forexowego to 60dni bez uzupełniania depozytu. naprawdę podejmujecie rękawice?
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252 |
ja nie wiem co będzie, ale mogę napisać co widać na PKO BP. kurs znajduje się na linii trendu wzrostowego i obecnie ciężko szukać poważniejszego wsparcia. złamanie z impetem poziomu 41,4 zł może być silnym sygnałem sprzedaży.
pamiętajmy o polskich bankach również w szerszej perspektywie. polski 'liberalny' rząd szuka każdego sposobu by łatać dziurę budżetową, więc podatek od banków wejdzie w życie w tym roku na jakieś 90%:) podobnie zrobiono u madziarów, wiadomo polak-węgier dwa bratanki. u nas tak tragicznie jak na węgrzech chyba nie będzie, ale wobec kolejnego golenia na dynamiczny wzrost banków bym nie liczył. rynek nie lubi takiej interwencji golarzy. -3,48% najgorsza spółka w20 sorry ezquezerro, mialem troche pracy - dzwonię do albina, powinien się tym zając.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Joker
|
|
Joker
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690 |
wypierdoli*em pkobp z małą strata kernel  Marcin pisze to korekta hossy , a ja to koniec korekty bessy  i ze spadamy na 2200  zapamietaj jak sie nazywam zapamietaj co potrafię , przewiduję przyszłość , przewiduję sytuację 
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252 |
to ja sie też pobawie w futurologię, niżej niż 2450 w 2011 nie będziemy
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Joker
|
|
Joker
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690 |
to ja sie też pobawie w futurologię, niżej niż 2450 w 2011 nie będziemy why Marcin, zabawa sie dopiero przecież zaczyna  dolarek powyzej 3,50 wtedy wywalam wig20 ponizej 2300 wtedy cos kupuje ale perełki alla kernel to sie zastanowie 
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2009
Posty: 41
newbie
|
|
newbie
Dołączył: Apr 2009
Posty: 41 |
Witam Czy BBZ tez zaliczasz do tych perełek? Na przełomie styczen/luty maja byc jakies konkrety z jednej strony, a z drugiej WIG juz moze szorowac dno.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Joker
|
|
Joker
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690 |
Witam Czy BBZ tez zaliczasz do tych perełek? Na przełomie styczen/luty maja byc jakies konkrety z jednej strony, a z drugiej WIG juz moze szorowac dno. tak , ale prorokiem nie jestem tutaj moje ryzyko , może warte grzechu , może nie
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252 |
to ja sie też pobawie w futurologię, niżej niż 2450 w 2011 nie będziemy why Marcin, zabawa sie dopiero przecież zaczyna  dolarek powyzej 3,50 wtedy wywalam wig20 ponizej 2300 wtedy cos kupuje ale perełki alla kernel to sie zastanowie  czy ja wiem 'wszyscy' spodziewają się korekty - pytania są o jej głębokość wciąż widzę dużo strachu u ludzi, czy to jeszcze urośnie? moim zdaniem tak. pewnie i bedzie większa korekta, ale czy zacznie sie jutro czy za 2 miesiace - nie wiem. zawsze można znaleźć dużo powodów do wzrostów i spadków. reszte dopełnia psychologia i technika. na moje hossa potrwa do 2012, może dłużej - przy dobrych wiatrach 2014 bynajmniej za rok o tej porze spodziewam się, że będziemy wyżej, ale to juz pisalem ;]
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2004
Posty: 11,876
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2004
Posty: 11,876 |
Marcin pisze to korekta hossy , a ja to koniec korekty bessy  i ze spadamy na 2200  zapamietaj jak sie nazywam zapamietaj co potrafię , przewiduję przyszłość , przewiduję sytuację  no no  na 2200 powiadasz ?? dobre  nie widze na dzisiaj takiej opcji chyba ze masz jakies tajne wiadomosci z Iranu lub Korei to wtedy moglbym w to uwierzyc... to ze bedzie korekta to wszyscy sie tego spodziewalismy i choc roznilismy sie kiedy to nastapi to kazdy wiedzial ze przyjsc musi ale taki spadek to moim zdaniem sklonnosc do przesady nie wiedzialem ze az takim niedzwiedziem sie stales
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2006
Posty: 8,367
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2006
Posty: 8,367 |
Mam nadzieję, że Panowie mnie tutaj nie zlinczują  Mam do wymiany sporo Euro ale widzę, że kurs ostatnio mocno leci w dół. Czy sądzicie, że będzie odbicie ceny i pójdzie ona w górę (czekać) czy jak najszybciej wymieniać kasiorkę?
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|