Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 3 z 16 1 2 3 4 5 15 16
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252
dlatego sobie zostawilem te 20%, choc to i tak za dzuo na taki scenariusz w tym roku:)
wszystkie decyzje zostawiam madrzejszym ode mnie, mam swoje zdanie i pisalem juz ze za rok spodziewam sie ze bedziemy duzo wyzej niz dzis, akcje trzymam, a jak widac po wpisac hw temacie nawet korekta moze wystraszyc kazdego podczas hossy, pewnie nie obejdzie sie bez tarcia po szkle w tym roku, ale ja nie pękam, bo nie czas na to jeszcze wg mnie

Bonus: Unibet
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252
zapewne za chwile usrael ustanowi nowe rekordy hossy a u nas jaka sraczka dzis byla:)

Dołączył: May 2003
Posty: 868
T
old hand
old hand
T Offline
Dołączył: May 2003
Posty: 868
Originally Posted by mura
dlatego sobie zostawilem te 20%, choc to i tak za dzuo na taki scenariusz w tym roku:)
wszystkie decyzje zostawiam madrzejszym ode mnie, mam swoje zdanie i pisalem juz ze za rok spodziewam sie ze bedziemy duzo wyzej niz dzis, akcje trzymam, a jak widac po wpisac hw temacie nawet korekta moze wystraszyc kazdego podczas hossy, pewnie nie obejdzie sie bez tarcia po szkle w tym roku, ale ja nie pękam, bo nie czas na to jeszcze wg mnie

To jeszcze jasniej : rowniez uwazam, ze raczej nie dojdzie do podwyzki stop prosentowych w USA. Jednak ograniczenie oczekiwanego dodruku $$ spowoduje skutki podobne do podniesienia stop. Jak dlugo bedzie trwala korekta i jak bedzie mocna - nie wiem, ale po niej oczekuje wzrostow, a pozniej spadkow, potem wzrostow itd - jak to na gieldzie smile

Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252
paradoksalnie, to co będzie - to nie kwestia ekonomiczna, tylko polityczna.

gospodarka po czasie prezentuje skutki rządowych decyzji

w oderwaniu od wszystkiego wierzę w cykle. mamy hossę. jeszcze potrwa. więc siedzę 100% w akcjach i jeśli mogą to doładowywuję.

Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252

ja nie wiem co będzie, ale mogę napisać co widać na PKO BP.
kurs znajduje się na linii trendu wzrostowego i obecnie ciężko szukać poważniejszego wsparcia. złamanie z impetem poziomu 41,4 zł może być silnym sygnałem sprzedaży.

pamiętajmy o polskich bankach również w szerszej perspektywie. polski 'liberalny' rząd szuka każdego sposobu by łatać dziurę budżetową, więc podatek od banków wejdzie w życie w tym roku na jakieś 90%:) podobnie zrobiono u madziarów, wiadomo polak-węgier dwa bratanki. u nas tak tragicznie jak na węgrzech chyba nie będzie, ale wobec kolejnego golenia na dynamiczny wzrost banków bym nie liczył. rynek nie lubi takiej interwencji golarzy.

Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252
Originally Posted by Ezquerro
sorki za off topic ale nie chce zakładac nowego tematu. szukam darmowej strony z C/Z i C/WK spółek z angielskiej giełdy? fajnie jakby było też porównanie sektorami tak jak np. na money.pl

średnie dla giełdy

P/E = 12,44
P/BV = 1,89

czyli generalnie spolki srednio wycenione, podobnie do PL

zaraz cos poszukam w temacie dla Ciebie

Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252
cóż zakładałem kernel 80 w styczniu - chyba trzeba podnieść poprzeczkę na 90

Dołączył: Apr 2003
Posty: 7,813
J
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
J Offline
Dołączył: Apr 2003
Posty: 7,813
ELDORADO - jesteś albo wspaniałym analitykiem,albo "dzieckiem szcześcia".Podziwiam podane przez Ciebie na długo przed wzrostami Astartę i Kernela.Pokus sie jeszcze i wyceń Ciecha.To mój typ.Bedę bardzo wdzięczny./jaja/

Dołączył: Aug 2004
Posty: 3,495
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2004
Posty: 3,495
Ładna paczuszka za ponad 6 baniek poszła na Kernelu

Dołączył: Aug 2005
Posty: 127
N
member
member
N Offline
Dołączył: Aug 2005
Posty: 127
Conrad, powiedz z jakiej platformy korzystasz na FOREX i jak ją oceniasz, z góry dzięki.

Pozdrawiam smile

Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252
Originally Posted by Naki
Conrad, powiedz z jakiej platformy korzystasz na FOREX i jak ją oceniasz, z góry dzięki.

Pozdrawiam smile

na forexie max 2% ludzi wychodzi na + w długim terminie.
średnia żywotność r-ku forexowego to 60dni bez uzupełniania depozytu.

naprawdę podejmujecie rękawice?

Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252
Originally Posted by mura
ja nie wiem co będzie, ale mogę napisać co widać na PKO BP.
kurs znajduje się na linii trendu wzrostowego i obecnie ciężko szukać poważniejszego wsparcia. złamanie z impetem poziomu 41,4 zł może być silnym sygnałem sprzedaży.

pamiętajmy o polskich bankach również w szerszej perspektywie. polski 'liberalny' rząd szuka każdego sposobu by łatać dziurę budżetową, więc podatek od banków wejdzie w życie w tym roku na jakieś 90%:) podobnie zrobiono u madziarów, wiadomo polak-węgier dwa bratanki. u nas tak tragicznie jak na węgrzech chyba nie będzie, ale wobec kolejnego golenia na dynamiczny wzrost banków bym nie liczył. rynek nie lubi takiej interwencji golarzy.


-3,48% najgorsza spółka w20

sorry ezquezerro, mialem troche pracy - dzwonię do albina, powinien się tym zając.

Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Joker
Joker
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
wypierdoli*em pkobp z małą strata
kernel piwo hura kasa
Marcin pisze to korekta hossy , a ja to koniec korekty bessy ooo i ze spadamy na 2200 ooo
zapamietaj jak sie nazywam zapamietaj co potrafię , przewiduję przyszłość , przewiduję sytuację ooo

Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252
to ja sie też pobawie w futurologię, niżej niż 2450 w 2011 nie będziemy

Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Joker
Joker
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Originally Posted by mura
to ja sie też pobawie w futurologię, niżej niż 2450 w 2011 nie będziemy

why Marcin, zabawa sie dopiero przecież zaczyna grin
dolarek powyzej 3,50 wtedy wywalam
wig20 ponizej 2300 wtedy cos kupuje
ale perełki alla kernel to sie zastanowie smile

Dołączył: Apr 2009
Posty: 41
M
newbie
newbie
M Offline
Dołączył: Apr 2009
Posty: 41
Witam
Czy BBZ tez zaliczasz do tych perełek? Na przełomie styczen/luty maja byc jakies konkrety z jednej strony, a z drugiej WIG juz moze szorowac dno.

Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Joker
Joker
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Originally Posted by marti
Witam
Czy BBZ tez zaliczasz do tych perełek? Na przełomie styczen/luty maja byc jakies konkrety z jednej strony, a z drugiej WIG juz moze szorowac dno.

tak , ale prorokiem nie jestem tutaj moje ryzyko , może warte grzechu , może nie

Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252
Originally Posted by ELDORADO
Originally Posted by mura
to ja sie też pobawie w futurologię, niżej niż 2450 w 2011 nie będziemy

why Marcin, zabawa sie dopiero przecież zaczyna grin
dolarek powyzej 3,50 wtedy wywalam
wig20 ponizej 2300 wtedy cos kupuje
ale perełki alla kernel to sie zastanowie smile

czy ja wiem

'wszyscy' spodziewają się korekty - pytania są o jej głębokość

wciąż widzę dużo strachu u ludzi, czy to jeszcze urośnie?

moim zdaniem tak. pewnie i bedzie większa korekta, ale czy zacznie sie jutro czy za 2 miesiace - nie wiem.

zawsze można znaleźć dużo powodów do wzrostów i spadków. reszte dopełnia psychologia i technika.

na moje hossa potrwa do 2012, może dłużej - przy dobrych wiatrach 2014
bynajmniej za rok o tej porze spodziewam się, że będziemy wyżej, ale to juz pisalem ;]

Dołączył: Feb 2004
Posty: 11,876
I
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
I Offline
Dołączył: Feb 2004
Posty: 11,876
Originally Posted by ELDORADO
Marcin pisze to korekta hossy , a ja to koniec korekty bessy ooo i ze spadamy na 2200 ooo
zapamietaj jak sie nazywam zapamietaj co potrafię , przewiduję przyszłość , przewiduję sytuację ooo

no no tongue

na 2200 powiadasz ?? dobre wink

nie widze na dzisiaj takiej opcji chyba ze masz jakies tajne wiadomosci z Iranu lub Korei to wtedy moglbym w to uwierzyc...

to ze bedzie korekta to wszyscy sie tego spodziewalismy i choc roznilismy sie kiedy to nastapi to kazdy wiedzial ze przyjsc musi ale taki spadek to moim zdaniem sklonnosc do przesady

nie wiedzialem ze az takim niedzwiedziem sie stales smirk

Dołączył: Jan 2006
Posty: 8,367
Q
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Q Offline
Dołączył: Jan 2006
Posty: 8,367
Mam nadzieję, że Panowie mnie tutaj nie zlinczują wink
Mam do wymiany sporo Euro ale widzę, że kurs ostatnio mocno leci w dół. Czy sądzicie, że będzie odbicie ceny i pójdzie ona w górę (czekać) czy jak najszybciej wymieniać kasiorkę?

Strona 3 z 16 1 2 3 4 5 15 16

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
6 zarejestrowanych użytkowników (11kera11, aker, rafal08, burbon, JelineK, Lukasz111), 2,332 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,284
Posty5,834,196
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1