Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 2 z 13 1 2 3 4 12 13
Dołączył: Nov 2002
Posty: 2,151
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Nov 2002
Posty: 2,151
czy jezeli miałbym fajny produkt, sam wyprodukował albo sprowadzał z zagranicy to czy mam jakies szanse na jakąś pułke w supernarkecie, jak biedronka, tesco,itp.?? jak to załatwić, jakie są koszty?? może ktoś próbował

Bonus: Unibet
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
L
antimadrista
antimadrista
L Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
Na biedronke nie masz szans.
Gdzies kiedy czytalem o tym, tam tak naprawde dostaja sie nieliczni, w dodatku mega koncerny a i tak biedronka wymusza na nich maksymalne zbijanie cen.
Ale za to odbijaja sobie wysokimi obrotami, wiec zyski oczywiscie są.

Biedronka tak naprawde zdominowala polski rynek.

W Tesco pewnie podobnie,moze jakies mniejsze sieci ?


Dołączył: Apr 2005
Posty: 7,293
K
Q
Q
K Offline
Dołączył: Apr 2005
Posty: 7,293
zeby wejsc do sieci marketow z nowym towarem to przeba ładnie "posmarowac" no i to musi byc cos co bedzie schodzilo .
cos kiedys slyszalem na temat marketow w branzy budowlanej smile tam to dopiero sie dzieją cuda smile

Dołączył: Aug 2010
Posty: 713
F
old hand
old hand
F Offline
Dołączył: Aug 2010
Posty: 713
Firma Cateringowa wiem co mówię:)

Dołączył: Jun 2003
Posty: 6,444
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2003
Posty: 6,444
Originally Posted by chim123
W TV4 jest program - Jak zostać milionerem. Może tam podpatrzysz jakiś pomysł.


Tutaj fragment


Ostatnio oglądałem ten program gdzie gostkowi udało się przekonać 2 osoby do swojego pomysłu specjalnego portfela na karty bankomatowe, chociaż został tylko z 30% udziałów. Nie oglądałem całej prezentacji, ale chodziło o bezpieczeństwo pieniędzy, danych z przyszłego dowodu zapisanych na kartach chipowych lub microchipowych. Przy odpowiednim czytniku dość łatwo takie dane odczytać, podobno nawet z niedużej odległości.

Z tą butelką również ciekawe, ja bym to przerobił na coś większego i poszedł bym w drinki smile

Dołączył: Oct 2003
Posty: 3,839
K
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
K Offline
Dołączył: Oct 2003
Posty: 3,839
Originally Posted by kewin
zeby wejsc do sieci marketow z nowym towarem to przeba ładnie "posmarowac" no i to musi byc cos co bedzie schodzilo .
cos kiedys slyszalem na temat marketow w branzy budowlanej smile tam to dopiero sie dzieją cuda smile

bardzo niskie ceny, jeszcze dluzsze terminy platnosci, obowiazkowe udzialy w gazetkach, promocjach itp;)

Dołączył: Apr 2010
Posty: 7,580
A
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
A Offline
Dołączył: Apr 2010
Posty: 7,580
Originally Posted by Bzyku
Dobrze, że się obudziłeś. W dalszej części snu byłyby ZUS, US, podatki... obudziłbyś się z krzykiem smile


dokladnie, wiem cos o tym laugh

Dołączył: Nov 2002
Posty: 2,151
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Nov 2002
Posty: 2,151
Originally Posted by kacperek76
Originally Posted by kewin
zeby wejsc do sieci marketow z nowym towarem to przeba ładnie "posmarowac" no i to musi byc cos co bedzie schodzilo .
cos kiedys slyszalem na temat marketow w branzy budowlanej smile tam to dopiero sie dzieją cuda smile

bardzo niskie ceny, jeszcze dluzsze terminy platnosci, obowiazkowe udzialy w gazetkach, promocjach itp;)

powiedzmy że w markecie jest już podobny towar,schodzi jak woda, choć uważam że mój byłby lepszy.
przy tej samej cenie miałbym 150-200% zysku, a w cenie promocyjnej 100%, mógłbym oddać marketowi 30% marże, i oczywiście zagwarantował dostawy, termin płatności 1-3 miesiące też by mi odpowiadał. skoro na duże markety nie ma szans jakie mniejsze markety miałes na myśli?

ps.szukam też odbiorcy komponentów elektronicznych (oporniki,kondensatory,przełączniki),mam kontakty w Indiach przebiłbym cenowo krajowych dostawców, może ktoś pracuje w jakieś fabryce która używa takich części??

Dołączył: Oct 2001
Posty: 4,382
W
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
W Offline
Dołączył: Oct 2001
Posty: 4,382
Originally Posted by fenomen
Firma Cateringowa wiem co mówię:)

Mówisz na podstawie własnego doświadczenia czy przy okazji lekkiego szumu związanego z najbardziej znana firma cateringową w Poznaniu..?

Jak sam coś robisz, to opisz może od strony finansowej..

Dołączył: Jan 2004
Posty: 4,183
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2004
Posty: 4,183
Originally Posted by Ezquerro
Originally Posted by kacperek76
Originally Posted by kewin
zeby wejsc do sieci marketow z nowym towarem to przeba ładnie "posmarowac" no i to musi byc cos co bedzie schodzilo .
cos kiedys slyszalem na temat marketow w branzy budowlanej smile tam to dopiero sie dzieją cuda smile

bardzo niskie ceny, jeszcze dluzsze terminy platnosci, obowiazkowe udzialy w gazetkach, promocjach itp;)

powiedzmy że w markecie jest już podobny towar,schodzi jak woda, choć uważam że mój byłby lepszy.
przy tej samej cenie miałbym 150-200% zysku, a w cenie promocyjnej 100%, mógłbym oddać marketowi 30% marże, i oczywiście zagwarantował dostawy, termin płatności 1-3 miesiące też by mi odpowiadał. skoro na duże markety nie ma szans jakie mniejsze markety miałes na myśli?

ps.szukam też odbiorcy komponentów elektronicznych (oporniki,kondensatory,przełączniki),mam kontakty w Indiach przebiłbym cenowo krajowych dostawców, może ktoś pracuje w jakieś fabryce która używa takich części??

na biedrone moze mialbys i szanse ale powiem ci autentyk. biedra np bierze meble od firmy. ilosc pojedynczego zamowienia przekracza 25k sztuk jednego grata. a takie graty ida 3 badz 4. wszystko ladnie pieknie tylko ze przy podpisaniu umowy zastrzegla sobie ze to co nie sprzeda wraca do dostawcy. i jak wiadomo wszystko nie schodzi ba nieschodzi wiekszosc i po jakims czaasie dostajesz z powrotem transport do siebie z rzeczami ktore nie zeszly.

Dołączył: Oct 2001
Posty: 4,382
W
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
W Offline
Dołączył: Oct 2001
Posty: 4,382
Originally Posted by kacperek76
Originally Posted by kewin
zeby wejsc do sieci marketow z nowym towarem to przeba ładnie "posmarowac" no i to musi byc cos co bedzie schodzilo .
cos kiedys slyszalem na temat marketow w branzy budowlanej smile tam to dopiero sie dzieją cuda smile

bardzo niskie ceny, jeszcze dluzsze terminy platnosci, obowiazkowe udzialy w gazetkach, promocjach itp;)

Np. w Media by wejść, prócz szeregu rożnych pozwoleń/zezwoleń/zgód trzeba dać ok. 10k za jeden model sprzedawanego np. czajnika. Trochę też musi dostać kierownik danego działu, by "chciał" to sprzedawać.. Najsmutniejsze jest to, że mimo tego wszystkiego, każdy jest zadowolony.

Dołączył: Dec 2009
Posty: 2,498
C
Viva Las Vegas!
Viva Las Vegas!
C Offline
Dołączył: Dec 2009
Posty: 2,498
Originally Posted by kewin
zeby wejsc do sieci marketow z nowym towarem to przeba ładnie "posmarowac" no i to musi byc cos co bedzie schodzilo .
cos kiedys slyszalem na temat marketow w branzy budowlanej smile tam to dopiero sie dzieją cuda smile

trzeba mieć dojście do kierownika działu, a potem już jedynie odpalasz mu miesięczną "pensję", a on bierze towar od Ciebie


Dołączył: Apr 2006
Posty: 10,869
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2006
Posty: 10,869
co Wy piszecie? moim zdaniem zeby wejsc z czyms nowym do sklepu bedac zoltodziobem ( nie bedac jakas rozpoznawalna marka ) to trzeba startowac do szefa/dyrektora marketu a w przypadku wielopowierzchniowych sklepow ( marketow ) nie dziwilbym sie, ze nawet do centrali ... przeciez co moze kierownik dzialu zrobic bez wiedzy dyrektora w przypadku wprowadzenia nowego towaru od nieznanego producenta/dystrybutora ? NIC, "smarujesz" gore, reszta CIe nie interesuje, masz towar eksponowany i bedzie w ulotce wink takie jest moje zdanie ...

Dołączył: Jan 2011
Posty: 308
E
enthusiast
enthusiast
E Offline
Dołączył: Jan 2011
Posty: 308
Jakie to smutne pisać o korupcji i łapówce jakoś coś najnormalniejszego w świecie... sorry w Polsce.

Dołączył: Jan 2004
Posty: 29,182
A
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
A Offline
Dołączył: Jan 2004
Posty: 29,182
Originally Posted by eini
Jakie to smutne pisać o korupcji i łapówce jakoś coś najnormalniejszego w świecie... sorry w Polsce.

Dokładnie, aczkolwiek korupcja jest wszedzie, w Polsce moze tylko w najbardziej bezczelnej formie.

Ilość supermarketów x ilość działow = liczba qtasów zwanych kierownikami

Ile tej swołoczy bedzie w skali kraju, kilka tysiecy ?

Dołączył: Oct 2003
Posty: 3,839
K
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
K Offline
Dołączył: Oct 2003
Posty: 3,839
Originally Posted by Linc
co Wy piszecie? moim zdaniem zeby wejsc z czyms nowym do sklepu bedac zoltodziobem ( nie bedac jakas rozpoznawalna marka ) to trzeba startowac do szefa/dyrektora marketu a w przypadku wielopowierzchniowych sklepow ( marketow ) nie dziwilbym sie, ze nawet do centrali ... przeciez co moze kierownik dzialu zrobic bez wiedzy dyrektora w przypadku wprowadzenia nowego towaru od nieznanego producenta/dystrybutora ? NIC, "smarujesz" gore, reszta CIe nie interesuje, masz towar eksponowany i bedzie w ulotce wink takie jest moje zdanie ...
tego typu umowy, zalatwisz tylko w centrali wink ale jak podpiszesz umowę i nie masz zamówień z centrali tylko z pojedyńczych sklepów to o zakupach decydują dyrektorzy sklepow badz kierownicy dzialow... lapowki lub gratisy niestety sa na porzadku dziennym...

Dołączył: Aug 2010
Posty: 713
F
old hand
old hand
F Offline
Dołączył: Aug 2010
Posty: 713
Originally Posted by wwwujek
Originally Posted by fenomen
Firma Cateringowa wiem co mówię:)

Mówisz na podstawie własnego doświadczenia czy przy okazji lekkiego szumu związanego z najbardziej znana firma cateringową w Poznaniu..?

Jak sam coś robisz, to opisz może od strony finansowej..

Wieczorem będę miał trochę czasu to napiszę:)
Własne doświadczenie miałem otworzyć chińczyka , ale cieszę się że na to postawiłem smile

Dołączył: Sep 2001
Posty: 350
K
enthusiast
enthusiast
K Offline
Dołączył: Sep 2001
Posty: 350
Originally Posted by Linc
co Wy piszecie? moim zdaniem zeby wejsc z czyms nowym do sklepu bedac zoltodziobem ( nie bedac jakas rozpoznawalna marka ) to trzeba startowac do szefa/dyrektora marketu a w przypadku wielopowierzchniowych sklepow ( marketow ) nie dziwilbym sie, ze nawet do centrali ... przeciez co moze kierownik dzialu zrobic bez wiedzy dyrektora w przypadku wprowadzenia nowego towaru od nieznanego producenta/dystrybutora ? NIC, "smarujesz" gore, reszta CIe nie interesuje, masz towar eksponowany i bedzie w ulotce wink takie jest moje zdanie ...

W hiperach są tzw. kupcy czyli osoby odpowiedzialne za zakup towarów. I to z nimi trzeba się 'dogadywać'. Jak w Szcz. stawiano pierwszy real to był taki jeden kupiec niemiaszek. Podobno z 'pensji' to sobie 'pałac' wybudował w Niemczech. A dziewczyny pracujące w biurze nie raz dostawały propozycję wyjazdów w 'delegacje'. Jak dla mnie 0% szans na wejście do hipera.

Słyszałem też o sytuacji kiedy prezes (nie mylić z właścicielem) firmy przemysłowej powiedział do dostawcy, że przez rok będzie od niego brał towar pod warunkiem, że od każdej faktury będzie miał 10% dla siebie. W zasadzie - to chyba uczciwe podejście, co? laugh

A jak ktoś szuka kapitało to niech zaglądnie tu: http://www.poig.gov.pl/

Dołączył: Jan 2004
Posty: 562
B
addict
addict
B Offline
Dołączył: Jan 2004
Posty: 562
Podstawą jest znajomość kupca w danej firmie, lub oczywiście znajomość znajomego który ma znajomego który jest kupcem.Cena poniżej kosztów produkcji mile widziana przynajmniej w branży spożywczej w jakiej ja pracuje w tej chwili( przekwalifikowałem sie z branży paliwowej na spożywczą) okazało się że przetarg wygrała konkurencja , która będzie daną rzecz wykonywać poniżej kosztów produkcji. Wiem , zjebałem nie byłem na obiedzie z kupcem firmy która ogłosiła przetarg, nie dałem mu koperty pod stołem ale pewnie dlatego że mam go głęboko w dupie i pewnie długo w nowej pracy nie zagrzeje miejsca ale to wszystko jest takie skurwiałe ,że brak mi słów biorę ostatnią wypłate w maju i daje sobie spokój z takimi zagrywkami.

Dołączył: Nov 2010
Posty: 235
A
enthusiast
enthusiast
A Offline
Dołączył: Nov 2010
Posty: 235
Ja od kilku tygodni myślę nad małą firmą kurierką, która przeczapałaby rynek lokalny taki ,, kurier lokalny ". Wiadomo duże firmy mają mnóstwo zleceń, bardzo często się spóźniają no i bardzo czesto traktuja paczki jak worki z kartoflami. Miałem okazje pracowac w firmie kurierskiej i wiem jak to wyglada. Moja firma pracowałaby w obrebie jakiegos duzego miasta i nastawilaby sie glownie na paczki male, dokumenty itp. Z tego co wiem to tego typu uslugami zajmuja sie glownie kurierzy na rowerach i maja mnostwo zlecen, ale wiadomo kurier rowerowy paczki juz nie wezmie. Zrobilem male badanie rynku, wyslalem tego typu oferte to 50 firm, dostalem odpowiedzi od 18, ktore wyrazily chec wspolpracy. Niestety glownym narzedziem tego typu biznesu bedzie auto a na auto z tego co wiem dofinansowania nie mozna dostac, zobaczymy ...

Strona 2 z 13 1 2 3 4 12 13

Moderatorzy  Biszop, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
8 zarejestrowanych użytkowników (aker, latajaca_holenderka, 11kera11, Lukasz111, rafal08, burbon, Sensei, betowiec), 2,600 gości, oraz 8 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,283
Posty5,833,901
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1