|
|
Dołączył: Apr 2002
Posty: 8,948
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2002
Posty: 8,948 |
JAk w temacie ? Powoli trzeba juz myslec o nowej IX juz edycji ! 1. Czy sa chetni ? Zakladam ze beda wsrod "starej gwardii" ale moze tez i inni sie pojawia a moze jakies spektakularne powroty <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />
2. Termin: wersja a: Po Nowym Roku wersja b: Po edycji numer VIII wersja c: start wkrotce ewentualnie ulgowy okres swiateczno-noworoczny
3. Wpisowe: Mysle ze 50 zl jest wciaz idealne
4. Regulamin Oczywscie trzeba doprecyzowac kwestie zwrotow u buka za np. totale, czy brak rozstrzygniecia ale to pikus - moje zdanie krotkie ( sytuacje reguluja zasady buka - u buka zwrot u Nas zwrot , u buka przegrane u Nas przegrane )
5. Jakies nowosci ?
PS. Proponuje zeby kazdy odpowiedzial w punktach
Last edited by vonseb; 29/11/2005 22:04.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 601
addict
|
|
addict
Dołączył: Jan 2005
Posty: 601 |
Witam!!! Z checią wziąłbym udzial w twoim konkursie vonseb. Czasami go sledzilem i bardzo mi sie podoba. A niema jak rywalizacja. Jak niemasz nic przeciw zglaszam sie
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2002
Posty: 8,948
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2002
Posty: 8,948 |
To nie moj konkurs hehe <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> ale ja kontynuje jego chlubna tradycje od pewnego czasu. Okej wiec rozpoczynam otwierac liste: 1. Zebras Fan 2. Vonseb
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2005
Posty: 886
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Aug 2005
Posty: 886 |
winiacz tym razem zagram napewno
Pyt 1. Jaki czas turnijeu ???
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2002
Posty: 1,416
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Jun 2002
Posty: 1,416 |
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2003
Posty: 1,508
veteran
|
|
veteran
Dołączył: May 2003
Posty: 1,508 |
jestem obecny w nastepnej edycji <img src="/ubbthreads/images/graemlins/ooo.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2002
Posty: 3,767
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: May 2002
Posty: 3,767 |
witam
1. oczywiscie bawie sie w IX edycji
2. mysle ze najlepszym terminem rozpoczecia kolejnego konkursu bedzie tydzien przed lub po sylwestrze (patrzac na terminarze rzucila mi sie prawie 3 tygodniowa pauza w okresie od 10.XII do 27.XII w lidze szwedzkiej, finskiej , norweskiej)
3. wpisowe oczywiscie 50 zl
4. tak jak to napisal vonseb kwestie ustalenia zwrotu to pikus
5. obecna forma konkursu jest idealna wiec nie polecam zadnych nowosci
pozdrawiam
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2002
Posty: 8,948
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2002
Posty: 8,948 |
Okej wiec rozpoczynam otwierac liste: 1. Zebras Fan 2. Vonseb 3. winiacz 4. Gadzina 5. vodzior 6. Domingos 7. Yzerman 8. Gregov 9. g00niek 10.santiago 11.kuba81
Ps. Prosze tez o wypowiadanie sie na zadane tematy najlepiej w punktach skrotowo w tak pieknej formie wizualnej <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> jak vodzior .
Last edited by vonseb; 05/12/2005 10:53.
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2002
Posty: 1,219
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Oct 2002
Posty: 1,219 |
też w to wchodzę
1. chyba lepiej po nowym roku, będą wyjazdy świateczne i sylwestrowe, etc. 2. z modyfikacji: - proponuję wykasowanie tzw. "superpewniaka" bo to nic nie daje (dodatkowy punkt za to samo trafione spotkanie, szczególnie że po niskim kursie nie świadczy o skuteczności typera, a jedynie wprowadza do konkursu element losowości) - w zamian proponuję podniesienie minimalnego kursu do co najmniej 1.6 (idealnie by było 1.75) - no i szczerze mówiąc chętnie widziałbym jako wymóg podawanie stanu bierzącego tak jak to proponowałem w temacie (przyspiesza to liczenie i pozwala na bieżąco kontrolować stan rywalizacji, szczególnie w końcówkach konkursu)
na razie tyle
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2004
Posty: 5,949
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2004
Posty: 5,949 |
także jestem
1. najlepiej zacząć po nowym roku ( od 2 stycznia ), 10 tygodni to optymalny czas trwania konkursu.
2. podawanie aktualnego bilansu rzeczywiscie jest dobre, więc taki zapis można wprowadzic w regualminie
3. mnie obecna formuła odpowiada ( czyli 7 typów w tygodniu , w tym SP , no i 2 UD )
4. wyższy kurs? bo ja wiem? Jeżeli większość byłaby za, to nie miałbym nic przeciwko , ale 1.5 dla mnie jest ok .
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2002
Posty: 5,431
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2002
Posty: 5,431 |
Domingos powiedzial ze mi skopie tylek jak nie zagram w kolejnej edycji, chociaz wolalbym zeby to kolezanka mongrita zrobila ale coz <img src="/ubbthreads/images/graemlins/grin.gif" alt="" /> Takze oczywiscie takie grozby podzialaly <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />
2. Oczywiscie w Nowy Rok... wiadomo swieta, Sylweter, niektorzy moga nie miec glowy...
3. Wpisowe ok.
Regulamin i nowosci... Po pierwsze podajcie mi argumenty dlaczego gramy max. 3 typy dziennie? Bo cholera sie glowilem, glowilem i nie moglem wyglowic <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> Czy szkodzilaby mozliwosc grania 7 typow i 2 UD jednego dnia? To oczywiscie skrajnosc, ale...
Superpewniak moim zdaniem sie sprawdzil... Z czystym sumieniem zawsze je gralem nigdy na sile... Jestem za dalszym obowiazywaniem SP.
Podwyzszenie kursow typow... hm... byc moze sprawiloby to ze konkurs bylby ciekawszy i trudniejszy, ale troszke by to faworyzowalo specow od NHL gdzie takich kursow jest mnostwo natomiast w ligach europejskich nie... to sprawa do dluzszej dyskusji..
Co do bierzacego podawania swojego bilansu jestem za wprowadzeniem tego punktu do regulaminu jako obowiazkowego <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
Sie rozpisalem <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/Piwko_1.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2002
Posty: 8,948
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2002
Posty: 8,948 |
Dla gOOnk-a: Gramy z ogranieczeniami 3 typow dziennie z 2 powodow: a) czasem jest jakis nazwijmy to "latwiejszy" dzien hokejowy ( rzecz oczywiscie wzgledna ale ja np. tak czasem mam <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> ) i jakis 2 nie mogloby spac ( czytaj puscilo fajno litanie o 00:01 ) to wybor juz na ten dzien bylby posprzatany - a tak to jeszcze sporo zostanie b) abys podal najlepsze typy z najlepszych czasem jak jest duzo to trzeba wybrac ( jak masz zawezony wybor to zawsze trzeba cos odrzucic )
PS. Teraz odnosze sie do podanych wyzej kwestii Ogolnie regulamin (poprawi sie tylko kwestie zwrotow to pewne) jest cool jak napisal vodzior , podawanie bilansow OK , start po Nowym Roku to chyba rzeczywiscie najlepsze , Superpewniak - nie do konca mi sie podoba , ale moze zostac , pomysl z WYZSZYM kursem mi sie nie podoba
Last edited by vonseb; 02/12/2005 17:19.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 1,587
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Nov 2004
Posty: 1,587 |
Witam wszystkich, prawde powiedziawszy rzadko gram hokeja ale lubie rywalizacje wiec chętnie wezme udział w konkursie. Mam pytanie - gdzie mogę znaleźć jakiś regulamin bo oczywiście chciałbym się zapoznać?
Co do terminu to też wydaje mi sie że z racji Świąt i Sylwestra trzeba zacząć w styczniu.
Wpisowe 50 zeta może być. Sprawy z superpewniakiem, ilością typów dziennie i kursami to sam nie wiem. Zapoznam się z regulaminem to się wypowiem choć myśle, że bardziej doświadczeni gracze wiedzą lepiej, haha
Pozdrawiam
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2002
Posty: 8,948
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2002
Posty: 8,948 |
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2003
Posty: 1,508
veteran
|
|
veteran
Dołączył: May 2003
Posty: 1,508 |
witam wszystkich,pozwole sobie wpisac swoje przemyslenia na temat regulaminu i calej zabawy w te klocki.
ZMIANY
1.jesli dany bukmacher ma zaklady na zwroty to w konkursie powtorzenie typu(overy ,dogrywki itp) 2. podanie jednego typu z danego zdarzenia (czyli bez zadnych wspomagajacych sie zdarzen ,gdyz bywalo tak ze daje sie over 1 tercja, 1 w tercji, strzelą do 9 min itd itd )
PROPOZYCJE
1.rezygnacja z superpewniaka (nasza skutecznosc byla cienka a nazwa typu do czegos zobowiazuje ,wiadomo ze dajemy swoje najlepsze typy podstawowe) 2.obnizenie kursu w dogach np 2,20 w necie i 2,40 naziemni(chodzi o to aby trafiac jak najwieksza ilosc typow co bedzie z korzyscia dla nas jak i osob korzystajacych z naszych wynalazkow, o ile sie nie myle to ze 2-3 osoby mialy skutecznosc 50 % a reszta ponizej Wiekszosc z nas gra typki za kase ,dlatego trzeba dazyc do jak najwiekszej oplacalnosci
Wpisywanie swoich bilansow po kazdym typie troszke uciazliwe (brak czasu,zaniki pamieci)nie moglem sie doprosic abyscie wpisywali raz w tygodniu a co dopiero po kazdym poscie Przeglad sytuacji jest w tabelach na naszej stronce ,a w koncowce konkursu kazdy zainteresowany wie na czym stoi .
Reszta kwestii do omowienia ,wiadomo ze kazdy ma jakies zastrzezenia i cos sie komus nie podoba , mysle jednak ze znajdziemy kompromis i przystapimy do nastepnej edycji w wiekszej ilosci osob . Jakby ten konkurs nie wygladal ,zawsze w nim wystartuje , pozdrawiam
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2002
Posty: 5,431
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2002
Posty: 5,431 |
1.rezygnacja z superpewniaka (nasza skutecznosc byla cienka a nazwa typu do czegos zobowiazuje ,wiadomo ze dajemy swoje najlepsze typy podstawowe) 2.obnizenie kursu w dogach np 2,20 w necie i 2,40 naziemni(chodzi o to aby trafiac jak najwieksza ilosc typow co bedzie z korzyscia dla nas jak i osob korzystajacych z naszych wynalazkow, o ile sie nie myle to ze 2-3 osoby mialy skutecznosc 50 % a reszta ponizej Wiekszosc z nas gra typki za kase ,dlatego trzeba dazyc do jak najwiekszej oplacalnosci Ad 1) Przykro mi ale ten argument... to nie jest argument <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" /> Ze cienka skutecznosc... Mozna w ogole tego nie grac.. dlatego ze jest to typ nieobowiazakowy i niektorzy nie grali.. Ja tez mialem tygodnie ze go nie podawalem.. Ja jestem za pozostawieniem, oczywiscie subiektywnie, bo dzieki tej instytucji zarobilem kilka pnktow "gorka" <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> Ad2) To juz ciekawszy pomysl <img src="/ubbthreads/images/graemlins/grin.gif" alt="" /> Zastanawialem sie kiedys czy 2,4 u netowych to nie za wysoki kurs jak na UD.. Ja na pierwszy rzut oka przyjalbym rozwiazanie o UD @2,2 pozytywnie... <img src="/ubbthreads/images/graemlins/Piwko_1.gif" alt="" /> Dominik
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2003
Posty: 2,351
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Sep 2003
Posty: 2,351 |
chodzi o to aby trafiac jak najwieksza ilosc typow co bedzie z korzyscia dla nas jak i osob korzystajacych z naszych wynalazkow, o ile sie nie myle to ze 2-3 osoby mialy skutecznosc 50 % a reszta ponizej to moze nalezy zmienic kurs minimalny do 1,10 wtedy skutecznosc bedzie wynosila powyzej 80%! osobiscie sadze ze chodzi o to by stan portfele sie zgadzal no i sie powiekszal no i po raz kolejny w konkursie mozna zauwazyc ze granie dogow graczy jest bardziej oplacalne niz granie typow podstawowych przyjme 1,60 kurs sredni trafionych typow podstawowych i 2,60 sredni kurs trafionych dogow, choc Yzerman go troche ostatnio nawet zawyza i pewnie wynosi z 2,70-2,75 przyjmijmy ze kazdy z nich gramy za 100zl przez 9 tygodnii oddalismy 945 typy podstawowe i 270 dogow Trafilismy 585 typow podstawowych i 104 dogi, mnozac razy sredni kurs, na typy podstawowe przeznaczono 94500zl, wrocilo 93600. Stan -900zl na underdogi wyszlo 27000 wrocilo 27400, Stan +400zl niestety nie biore udzialu w nastepnej edycji
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2002
Posty: 1,219
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Oct 2002
Posty: 1,219 |
obniżanie kursów na UD jest bez sensu... niedługo dojdzie do tego że konkurs gramy od 1.10 a dogi od 1.9:) sorry ale kuriozum... 2.4 dla UD jest moim zdaniem zdecydowanie OK. co do superpewniaka to tak jak poprzednio pisałem - ten rodzaj typów niczego do gry, poza czynnikiem losowym, nie wnosi...
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2001
Posty: 3,216
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2001
Posty: 3,216 |
Oczywiscie jestem <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />(jak zawsze zreszta <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />)
Co do SP to mysle , iz w pelni sie sprawdzil i zdecydowanie jestem za kontynuacja , reszta regulaminu dla mnie jest idealna
Start:najlepiej po nowym roku
<img src="/ubbthreads/images/graemlins/hockeypuck.gif" alt="" />Pozdrawiam <img src="/ubbthreads/images/graemlins/hockeypuck.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2002
Posty: 1,219
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Oct 2002
Posty: 1,219 |
i jeszcze drobny pomysł - moze dobra modyfikacja SP. Moim zdaniem bardziej sprawiedliwe byłoby przyznawanie np. 2 dodatkowych punktów za bilans 7-0 i/lub jednego za UD 2-0 niż "instytucja SP"
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|