Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 2 z 14 1 2 3 4 13 14
Dołączył: Dec 2003
Posty: 5,106
E
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
E Offline
Dołączył: Dec 2003
Posty: 5,106
Ja mam problem z brzuszkami, otóż przy treningu brzucha tradycyjnym na płaskiej powierzchni poprostu się duszę,,,brak mi tchu i jest to dla mnie za trudne.a6w w moim przypadku odpada. Dlatego robię takie oszukiwane brzuszki, krótkie spięcia na materacu. Oczywiście nie pracuje przy tym tylko brzuch,pomagam sobie odbiciami od materaca no ale po 50 spięciu brzuch czuję bardzo dobrze więc działanie jest a inaczej cóż nie dałbym rady.

Bonus: Unibet
Dołączył: Nov 2007
Posty: 11,032
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2007
Posty: 11,032
a oddychasz regularnie przy ćwiczeniu czy ciśniesz jak wielu na bezdechu? takie oszukane brzuszki, to dobrze wpływają na dobre samopoczucie Twojej psychiki, a nie mięśni brzucha wink

na początku rozgrzewka, a później np. 4x10 i starać się nie pomagać całym ciałem, lecz wyizolować sam brzuch, a jak się wzmocni, to zwiększać ilość powtórzeń w serii.

Dołączył: Feb 2005
Posty: 2,957
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2005
Posty: 2,957
Originally Posted by crova
Zeby zrzucic troche z brzucha wrzuciłem sobie 6w. Zobaczymy.

Akurat brzuszki do zrzucenia tłuszczu mają się nijak.

Dołączył: Dec 2003
Posty: 5,106
E
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
E Offline
Dołączył: Dec 2003
Posty: 5,106
Originally Posted by Hakan
a oddychasz regularnie przy ćwiczeniu czy ciśniesz jak wielu na bezdechu? takie oszukane brzuszki, to dobrze wpływają na dobre samopoczucie Twojej psychiki, a nie mięśni brzucha wink

na początku rozgrzewka, a później np. 4x10 i starać się nie pomagać całym ciałem, lecz wyizolować sam brzuch, a jak się wzmocni, to zwiększać ilość powtórzeń w serii.

no bez przesady nawet oszukane brzuszki działają lepiej niż ich całkowity brak, tym bardziej że czuję lekkie zakwasy na brzuchu po ostrym treningu. Oczywiście wolałbym robić 'wyizolowany' brzuch ale poprostu nie mogą. Próbuję regulować oddech ale dupa jestem czerwony jak bukrak, nawet jak robię brzuch na pajączku. To akurat moja słabość.

ps.a6w - Owszem nie jest to ćwiczenie aerobowe i nie jest od spalania fatu ale napewno w pośredni sposób (rozwijając mięśnie) sprawi że brzuch w przyszłości łatwiej będzie odtłuścić.

Dołączył: Dec 2003
Posty: 5,106
E
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
E Offline
Dołączył: Dec 2003
Posty: 5,106
* bukrak laugh - oczywiście burak miało być

Dołączył: Aug 2006
Posty: 10,735
A
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
A Offline
Dołączył: Aug 2006
Posty: 10,735
czy sushi nada się jako posiłek w diecie redukcyjnej?

chciałem coś poeksperymentować. ew. poprosze o jakieś propozycje z kuchni zagranicznych które mogłyby stanowić posiłek (nawet obiad przy takiej diecie) przy takim rodzaju diety.

Dołączył: Sep 2004
Posty: 26,931
B
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
B Offline
Dołączył: Sep 2004
Posty: 26,931
http://www.nejm.org/doi/full/10.1056/NEJMoa1014296?query=featured_home&target=%22_blank%22

W walce z przybieraniem na wadze chipsy są o wiele gorsze nawet od lodów, słodyczy i napakowanych cukrem napojów gazowanych.

Naukowcy z Uniwersytetu Harvarda opublikowali właśnie w prestiżowym piśmie medycznym najpełniejsze w historii badania na temat odżywiania się i trybu życia oraz wpływu tych czynników na wagę ciała. Naukowcy przebadali prawie 121 tys. osób przez okres od kilku do 20 lat. Wyniki ich badań są dość zaskakujące.

Okazuje się, że największe znaczenie dla wagi naszego ciała ma nie sportowy tryb życia, lecz wybór rodzaju i ilości jedzenia. - To, czy uprawiamy sport, jest oczywiście bardzo ważne dla naszego zdrowia - mówił dziennikarzom jeden z autorów badania dr Frank Hu. - Ale najważniejsze jest to, co jemy.

Przeciętny uczestnik badania przytył 1,8 kg w ciągu każdych czterech lat badania. Przeciętnie jedynie niecały kilogram z tego udawało się w tym czasie zrzucić tym uczestnikom badania, którzy regularnie, kilka razy w tygodniu, ćwiczą lub uprawiają sport.

Liczy się więc przede wszystkim jedzenie. I okazuje się, że najgorsze są chipsy - osoby jedzące minimalną ilość chipsów w olbrzymich odstępach czasu przytyły przeciętnie prawie 800 gramów w ciągu czterech lat. Osoby jedzące minimalną ilość słodyczy w olbrzymich odstępach czasu przytyły w tym czasie jedynie o 200 gr.

Nie jest zapewne dziwne, że ziemniaki są o wiele zdrowsze od chipsów. Ale duża porcja frytek do 500-600 kalorii, podczas gdy podobnej wielkości porcja gotowanych ziemniaków to o połowę mniej kalorii.

Obok oczywistych czynników zwiększania wagi - np. picia alkoholu czy zbyt długiego przesiadywania przed telewizorem - w każdym czteroletnim okresie badawczym zdecydowanie tyli ludzie rzucający palenie oraz ci śpiący dużo mniej lub dużo więcej niż 6-8 godzin dziennie.

Najprostsza rada autorów badań? Jeść niedużo. A jeśli już jeść, to owoce, warzywa, produkty zbożowe i orzechy. A jeść jak najmniej mięsa niedrobiowego, ziemniaków, słodyczy i słodzonych napojów gazowanych.

----

niby banał, a jak wiele osób nie potrafi się powstrzymać :-)

Dołączył: Apr 2004
Posty: 18,397
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2004
Posty: 18,397
kurcze trochę radości z życia mieć przecież trzeba wink

4pak piwka + chipsy + LM... Czym niby to zastąpić? frown

Dołączył: Dec 2003
Posty: 5,106
E
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
E Offline
Dołączył: Dec 2003
Posty: 5,106
Originally Posted by _Korver_
kurcze trochę radości z życia mieć przecież trzeba wink

4pak piwka + chipsy + LM... Czym niby to zastąpić? frown

Jedyne zdrowe jedzenie które mi naprawdę smakuje to owoce,ale tutaj tez nie wszystko jest dozwolone np. truskawkami opychaj się śmiało ale banany już odpadają w większej ilości.
Co do piwa uważam że lepiej wypić litr piwa niż litr coli,,,problem w tym że właśnie do piwka najlepsze są niezdrowe rzeczy chipsy,orzeszki itp,,,

Dołączył: Apr 2004
Posty: 18,397
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2004
Posty: 18,397
Originally Posted by eroll
Originally Posted by _Korver_
kurcze trochę radości z życia mieć przecież trzeba wink

4pak piwka + chipsy + LM... Czym niby to zastąpić? frown

Jedyne zdrowe jedzenie które mi naprawdę smakuje to owoce,ale tutaj tez nie wszystko jest dozwolone np. truskawkami opychaj się śmiało ale banany już odpadają w większej ilości.
Co do piwa uważam że lepiej wypić litr piwa niż litr coli,,,problem w tym że właśnie do piwka najlepsze są niezdrowe rzeczy chipsy,orzeszki itp,,,

a no właśnie, i tu jest 'pies pogrzebany'...

Dołączył: Mar 2008
Posty: 478
addict
addict
Dołączył: Mar 2008
Posty: 478
Originally Posted by _Korver_
Originally Posted by eroll
Originally Posted by _Korver_
kurcze trochę radości z życia mieć przecież trzeba wink

4pak piwka + chipsy + LM... Czym niby to zastąpić? frown

Jedyne zdrowe jedzenie które mi naprawdę smakuje to owoce,ale tutaj tez nie wszystko jest dozwolone np. truskawkami opychaj się śmiało ale banany już odpadają w większej ilości.
Co do piwa uważam że lepiej wypić litr piwa niż litr coli,,,problem w tym że właśnie do piwka najlepsze są niezdrowe rzeczy chipsy,orzeszki itp,,,

a no właśnie, i tu jest 'pies pogrzebany'...


Piwo samo w sobie nie tuczy. Rozciąga żołądek przez co stajemy się głodni. Tuczą potrawy spożywane do piwa i tu jest pies pogrzebany wink

Dołączył: Jul 2004
Posty: 10,395
W
Wodzirej
Wodzirej
W Offline
Dołączył: Jul 2004
Posty: 10,395
a ja jestem zdania, ze piwo samo w sobie ma duzy wplyw na "tuczenie", jeden z najwiekszych IG

Dołączył: Aug 2006
Posty: 10,735
A
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
A Offline
Dołączył: Aug 2006
Posty: 10,735
ogólnie po gazowanym zaraz się jeść chce.

Dołączył: Mar 2006
Posty: 24,366
V
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
V Offline
Dołączył: Mar 2006
Posty: 24,366
Originally Posted by _Korver_
kurcze trochę radości z życia mieć przecież trzeba wink

4pak piwka + chipsy + LM... Czym niby to zastąpić? frown

Przecież nie trzeba od razu rezygnować, wystarczy zmniejszyć dawki, np. ograniczając się ze spożyciem tylko w dni, które jest LM. Po prostu ważne żeby zachować umiar.

Dołączył: Apr 2004
Posty: 18,397
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2004
Posty: 18,397
Originally Posted by vindom
Originally Posted by _Korver_
kurcze trochę radości z życia mieć przecież trzeba wink

4pak piwka + chipsy + LM... Czym niby to zastąpić? frown

Przecież nie trzeba od razu rezygnować, wystarczy zmniejszyć dawki, np. ograniczając się ze spożyciem tylko w dni, które jest LM. Po prostu ważne żeby zachować umiar.

W sezonie klubowym wygląda to tak:

PON - mecz kończący PlusLigę Men lub Women
WT, ŚR - Liga Mistrzów w siatę i w nogę
CZW - Liga Europejska
PT, SB, ND - kolejka ligowa

to kiedy tu nie pić? grin

Dołączył: Dec 2003
Posty: 5,106
E
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
E Offline
Dołączył: Dec 2003
Posty: 5,106
Originally Posted by vindom
Originally Posted by _Korver_
kurcze trochę radości z życia mieć przecież trzeba wink

4pak piwka + chipsy + LM... Czym niby to zastąpić? frown

Przecież nie trzeba od razu rezygnować, wystarczy zmniejszyć dawki, np. ograniczając się ze spożyciem tylko w dni, które jest LM. Po prostu ważne żeby zachować umiar.

jedno piwo to nie piwo, a dwa piwa to pół piwa,,,,,itd tongue Czasami z ograniczaniem cieżko. Słonko grzeje to nad wodą się tych piwek nie liczy wink

Dołączył: Oct 2001
Posty: 4,382
W
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
W Offline
Dołączył: Oct 2001
Posty: 4,382
A ja nie piję praktycznie wcale piwa (innego alkoholu też nie), a brzuch mi rośnie i rośnie..

Może przy okazji pytanie do specjalistów.

Jakimi potrawami, składnikami diety, można zaspokoić głód, a przy okazji wykazać deficyt kaloryczny?

Czym zastąpić słodkie wszelkiej maści, które mi smakuje, że..

Co mogę sobie przygotować w pracy, kiedy nie mam do dyspozycji pieca itp.?

Jak to jest z tym makaronem, ryżem..? Makaron niby mąka, należy wykluczyć.. Racja?

Ruch i trening rozumiem, muszę zacząć coś robić. Ale co z jedzeniem?! Niestety obiad jem bardzo późno, około 20. Kolacji oczywiście już nie, ale na coś słodkiego przed spaniem znajdzie się miejsce smile

Wszelkie porady mile widziane.

Dołączył: Dec 2003
Posty: 5,106
E
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
E Offline
Dołączył: Dec 2003
Posty: 5,106
no to kilka rad:
1. obiad skoro już jest tak późno to jedz go na bogato czyli malutko węglowodanów (ziemniaki,makaron) a więcej białka (mięcho).
2. Makarony i ryż najlepiej ciemny (niższy indeks glikemiczny)
3. Czym się można najeść a wykazać deficyt kaloryczny, no pewnie Cię to nie uraduje ale jednak warzywa. Pomidorek, ogóreczek, sałatki. Oczywiście jako dodatki bo nie namawiam do wegetarianizmu.

to tak na szybko. Nie jesteś kultyrstą więc nie namawiam do katowania ale na ten ostatni posiłek najlpeszy jest twaróg (wolno wchłanialne białko które będzie Ci się powoli przyswajało przez całą noc) i co ciekawe dobrze się po nim śpi,,,

Dołączył: Feb 2003
Posty: 21,438
Tenis Trader
Tenis Trader
Dołączył: Feb 2003
Posty: 21,438
Originally Posted by wwwujek
Jakimi potrawami, składnikami diety, można zaspokoić głód, a przy okazji wykazać deficyt kaloryczny?

Najlepiej produkty bogate w błonnik. Warzywa i owoce.

poczytaj - http://blonnikpokarmowy.fm.interia.pl/

Do tego regularnie pić wodę mineralną.

Quote
Czym zastąpić słodkie wszelkiej maści, które mi smakuje, że..

Owocami. Arbuz wymiata (w 90% składa się z wody). Ewentualnie jakiś jogurt lub lody.

Jak już masz ochotę na czekoladę to zjedz parę kostek, a nie całą tabliczkę smile

Quote
Niestety obiad jem bardzo późno, około 20. Kolacji oczywiście już nie, ale na coś słodkiego przed spaniem znajdzie się miejsce smile

Z tą 20-tą to zależy, o której zasypiasz. Znając życie to pewnie odrabiasz tym obiadem za cały dzień. Jedz tak, żebyś się najadł, ale nie przejadł i nie przesadzaj z tłustym żarciem na noc.

Najważniejsze to konkretne śniadanie wink

Dołączył: Dec 2003
Posty: 5,106
E
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
E Offline
Dołączył: Dec 2003
Posty: 5,106
Originally Posted by Goget
Najważniejsze to konkretne śniadanie wink

dokładnie

Strona 2 z 14 1 2 3 4 13 14

Moderatorzy  Biszop, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
4 zarejestrowanych użytkowników (betowiec, Sensei, latajaca_holenderka, rafal08), 2,842 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,284
Posty5,834,523
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1