|
|
Dołączył: Aug 2007
Posty: 366
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: Aug 2007
Posty: 366 |
kosmo........w odpowiedzi spytaj sie Ich jak to jest,że w innych krajach tez nie mają licencji a oferują Swoje usługi. może michau13 niech odpowie chyba pracuje/wał dla LB Panowie w Polsce macie konkretna ustawe i konkretne kroki. Nie bede sie wypowiadal na jakies ogólne slogany. sloganem to jest oświadczenie tego buka pytanie było proste (tak Mi sie zdawało) dlaczego w innych krajach gdzie też nie mają licencji nie ma bana a jest w RP? W zwiazku z obowiazujacym prawem.
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2006
Posty: 183
member
|
|
member
Dołączył: May 2006
Posty: 183 |
Zwłaszcza, że odpowiedź bwi na jaką wkleił piko1981 jest najbardziej sensowna i podając przykłady orzeczeń. Widać, że Pani Jadzia z supoportu tego sama nie wymyśliła... przejrzałem chyba dość uważnie wątek i odpowiedzi bwin nie znalazłem, przynajmniej nie w wypowiedziach piko1981.
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2007
Posty: 3,584
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2007
Posty: 3,584 |
Zwłaszcza, że odpowiedź bwi na jaką wkleił piko1981 jest najbardziej sensowna i podając przykłady orzeczeń. Widać, że Pani Jadzia z supoportu tego sama nie wymyśliła... przejrzałem chyba dość uważnie wątek i odpowiedzi bwin nie znalazłem, przynajmniej nie w wypowiedziach piko1981. Faktycznie... nie czytałem tych postów bo wcześniej od @piko dostałem wszystko na maila. Tam zaznajomiłem się. Nie wiem dlaczego piko nie wkleił jej. Była najdłuższa - może to było powodem 
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2007
Posty: 3,584
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2007
Posty: 3,584 |
To wkleję... Chyba @piko nie będzie miał nic przeciwko  BWIN: Ostatnia nowelizacja ustawy o grach hazardowych obowiązującej w Polsce i dotyczącej gier hazardowych zarówno online, jak i na żywo, w wielu postanowieniach niezgodna jest z prawem obowiązującym w Unii Europejskiej. Ze względu na fakt, iż prawa UE są ważniejsze niż prawa krajowe, ustawa niezgodna z postanowieniami praw UE nie może wejść w życie. Jeżeli zagraniczny operator nie może otrzymać licencji ze względu na wymagania licencyjne niezgodne z prawami UE, nie mogą zostać na niego nałożone sankcje. Europejski Trybunał Sprawiedliwości, najwyższy organ sądowniczy w UE, wielokrotnie to potwierdził, m.in. w sprawie Placanicy oraz w niedawnej sprawie Markus Stoßa. Z tego też względu w obecnej sytuacji uznajemy oferowanie gier hazardowych online w Polsce jako legalne w świetle przepisów i praw europejskich. Administratorem strony www.bwin.com [ bwin.com] jest bwin International Ltd, spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą zarejestrowaną na Gibraltarze. bwin International Ltd. wchodzi w skład grupy bwin.party , która posiada dwie licencje wystawione przez Rząd Gibraltaru, które zezwalają spółce na udostępnianie zakładów sportowych (Gaming License No. 00051) oraz gier w kasynie, pokera i innych gier losowych w internecie (Gaming License No. 00050). Tym samym bwin International Ltd. podlega ścisłym wymogom Rządu Gibraltaru, który do tej pory wydał licencje zaledwie 21 operatorom. Grupa bwin.party swym użytkownikom gwarantuje nie tylko rzetelne, bezpieczne i przejrzyste środowisko prowadzenia gry. Użytkownik nie musi się także martwić o dokonywanie płatności czy odbiór wygranych do tej pory bwin International Ltd. wykonał każde żądanie wypłaty swoich klientów. Zgodnie z art. 355 (3) Traktatu ustanawiającego Wspólnotę Europejską (TWE) także dla Gibraltaru obowiązują europejskie wolności zasadnicze (art. 56 TWE). Zgodnie z decyzją wydaną przez Europejski Trybunał Sprawiedliwości (ETS) zasada swobodnego przepływu usług odnosi się także do oferty zakładów sportowych oraz gier losowych. Jakiekolwiek ograniczenia nałożone przez rząd w dziedzinie gier hazardowych tylko wtedy mogą być uzasadnione, kiedy spójnie i systematycznie zmierzają do ograniczenia sposobności do gry lub przyczyniają się do walki z oszustwem. To właśnie ETS określa jako spójność wewnętrzną. Podjęte kroki musza być jednak współmierne i adekwatne do celów, którym mają służyć i nie mogą przekraczać granic środków koniecznych do osiągnięcia tych celów. ETS niedawno potwierdził wyrok w sprawie Markusa Stoßa, w którym stwierdza, że o ile rządy państw członkowskich zachęcają do udziału w grach losowych, loteriach i zakładach, nadając tym grom i zakładom pozytywny wizerunek podkreślając, że zyski z tych aktywności przeznaczane są na cele pożytku publicznego, to nie mogą one uzasadniać porządkiem oraz pożytkiem publicznym planów ograniczenia okazji do uprawiania hazardu, ponieważ postępowanie takie byłoby niezgodne z wynikającym z wyroków ETS wymogiem spójności. Z decyzji ETS w sprawie Markusa Stoßa oraz firmy Carmen Media wynika również wymóg zewnętrznej spójności w przypadku polityki państw członkowskich w stosunku do hazardu. Państwa członkowskie muszą regulować rynek gier w sposób spójny oraz systematyczny. W związku z tym np. restrykcyjny monopol na zakłady sportowe jest niezgodne z prawem obowiązującym w UE, jeżeli jednocześnie operatorzy prywatni mogą legalnie czerpać korzyści z automatów wrzutowych. Z decyzji ETS ws. Gambelli wynika, że zysk dla budżetu państwa nie stanowi wystarczającego powodu do narzucenia przez rząd restrykcji i ograniczeń. Zgodnie z decyzją ETS ws. Placanicy oraz ostatnie decyzje ws. Markusa Stoßa oraz Engelmanna, władze kraju nie mogą karać operatorów (posiadających licencję w innym państwie członkowskim), jeżeli nie jest on w stanie uzyskać licencji lub pozwolenia na prowadzenie działalności w danym państwie członkowskim ze względu na niezgodne z prawem unijnym restrykcje oraz ograniczenia, obowiązujące w tym państwie. Także Komisja Europejska wykazuje gotowość otwarcia rynku gier hazardowych w internecie. W tej chwili przygotowywane są rozprawy dotyczące ustaw obowiązujących w kilki państwach członkowskich, które są niezgodne z prawem unijnym. Komisja Europejska wycofała te procedury w przypadku państw, które przeprowadziły regulację rynku zgodnie z prawem unijnym, jak uczyniły to Francja i Włochy. W marcu 2011 Komisja Europejska opublikowała Zieloną księgę, w której obrazuje hazard w sieci. Obecnie prowadzone konsultacje społeczne biorą pod uwagę opinie wszystkich zainteresowanych i najprawdopodobniej doprowadza do pozytywnego werdyktu, który umożliwi ujednolicenie hazardu internetowego w UE. Z tego względu jesteśmy zdania, że wszystkie produkty grupy bwin.party, oferowane w Polsce są oferowane legalnie, zgodnie z prawem unijnym i w oparciu o ważną i wydaną przez państwo członkowskie Unii Europejskiej licencję. Prosimy pamiętać, że ten komentarz nie stanowi wiążącej porady prawnej i powstał jedynie w celu poinformowania naszych użytkowników. Jeżeli potrzebujesz porady prawnej dotyczącej tej kwestii, prosimy o skonsultowanie się z prawnikiem. Mamy nadzieję, że dzięki tym informacjom mogliśmy rozwiać Twoje wątpliwości, co do oferowanych przez nas usług. Jeżeli masz dodatkowe pytania, z przyjemnością na nie odpowiemy.
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2001
Posty: 5,220
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2001
Posty: 5,220 |
O Bwin się nie martwcie. Kto jak kto, ale oni jako ostatni złożą broń (jakby co). Przecież to pierwsza firma , która swego czasu poszła na otwartą wojnę prawną z krajami EU, próbującymi zakazywać im świadczenia usług. W Bwin na dobrych prawników nigdy nie żałowali!
Zgadzam się z opinią, że kluczowe jest zachowanie grupy Mangas (Expekt/BetClic/BAH), Unibet, Bwin, i może Bet365 i Betfair'a. Oni jak widać na razie nie boją się Kapicy. I dobrze!
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2004
Posty: 27,145
Blade Runner
|
|
Blade Runner
Dołączył: May 2004
Posty: 27,145 |
No to Ladbrokes się zwija z Polski. Szkoda, porządna firma 
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2011
Posty: 12
stranger
|
|
stranger
Dołączył: May 2011
Posty: 12 |
a już podobno fama idzie, że bwin też ma zamiar zablokować Polskę  Idzie fama, ze mozesz dostac bana
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2003
Posty: 25,529
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2003
Posty: 25,529 |
do mnie dzis szefunio z Bwina dzwonil osobiscie na komore i pierdolil, ze nie bede juz ich na livebecie ogrywal wiec chlopaki powyzej maja racje  czas wyplacac kasiore z bukow i zajmowac kolejki w dziadkowych stsach 
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2004
Posty: 7,747
Inwestor
|
|
Inwestor
Dołączył: Dec 2004
Posty: 7,747 |
STS bedziesz miał online w necie 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2005
Posty: 2,116
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Jun 2005
Posty: 2,116 |
lol, chyba banana  skoro piszę 'fama' to chyba jasne, że plotka i że ludzie już trzęsą portkami thx, za ten wpis Vader z bwin  przydatny, Unibet tłumaczy wszystko bardzo podobnie, więc powinien być spokój 
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2007
Posty: 1,306
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Nov 2007
Posty: 1,306 |
Na moje, jeśli serio bwin dałby nam bana, to ruszy domino. Od największego klocka. Nie straszcie...
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 3,530
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2004
Posty: 3,530 |
a już podobno fama idzie, że bwin też ma zamiar zablokować Polskę  Idzie fama, ze mozesz dostac bana BWIN to kolejni oszusci (po FTP - tym sie do dupy juz dobrali) nie sp...ja od nas!!!
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2010
Posty: 244
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: Jul 2010
Posty: 244 |
No pewnie! Zupelnie nie rozumiem watpliwosci! Kazdy z bukow, ktory robi dobra kase na polakach (Bwin/Unibet/Expekt/Betclic/BAH) nie ruszy sie na krok.
Tym bardziej, ze mamy jak na dloni stanowiska firm. Nie po to wklejalem by znow sie zastanawiac i domniemywac...
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2011
Posty: 1,708
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Jun 2011
Posty: 1,708 |
Nie wiem dlaczego wiekszosc bukow trzyma sie terminu koniec czerwca lub 1 lipiec kiedy to ustawa wchodzi w zycie, czy ich znajomosc prawa jest rzeczywiscie na tak niskim poziomie czy moze my mylimy jakies pojecie co do wejscia ustawy w zycie?
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
a.k.a. "Experto" King Of The Hill
|
|
a.k.a. "Experto" King Of The Hill
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174 |
Przydałoby się znać opinie jeszcze Bwin, BAH, Bet365 i Pinnaclesports, jeśli możesz piko zrób to albo przeslij mi wzór maila na priv, będzie szybciej. Pisanie e-maili do supportow nie jest warte nawet 1 sekundy poswieconego czasu .Ich odpowiedzi nie maja zadnego znaczenia .Kompletnie zadnego dokladnie, w ogole zenada takie pisanie do supportu oni nic nie wiedza i nie maja najmniejszego pojecia co sie dzieje w PL, pytaja sie swoich przelozonych a tamci wymyslaja takie debilne odpowiedzi. Decyzje podejmuje sie u gory i gwarantuje ze support nie ma o tym pojecia do ostatniej chwili, jedynie o prace moga sie bac bo kto to wie.
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2011
Posty: 12
stranger
|
|
stranger
Dołączył: May 2011
Posty: 12 |
Podsumowujac: po wejsciu ustawy gramy na wlasna odpowiedzialnosc, w kazdej chwili buk/mb moze zawinac nasze srodki powolujac sie na polska ustawe antyh - dac bana i dobranoc. A te bajeczki bukow ze dzialaja na licencji maltanskiej miedzy bajeczki mozna sobie wlozyc, niech dzialaja nawet na licencji kuertenowskiego maila, polskie prawo to jest polskie prawo i brawo dla ladbrokes ze jako pierwszy zaczal je respektowac RISPEKT DUDES.
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
a.k.a. "Experto" King Of The Hill
|
|
a.k.a. "Experto" King Of The Hill
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174 |
Przypomne ze Ladbrokes tez wklejal ze dzialaja na brytyjskiej licencji, tzn support tak odpowiadal i szybko sie zmienilo co nie?  a to gigant na rynku, wiec pociagnie innych AGASSI a co do tego co oferuja dla Holandii to podobno bylo uzaleznione od wyroku sadu, a nie mam pojecia jakie byly dokladnie szczegoly tego wyroku.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2011
Posty: 1,708
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Jun 2011
Posty: 1,708 |
Podsumowujac: po wejsciu ustawy gramy na wlasna odpowiedzialnosc, w kazdej chwili buk/mb moze zawinac nasze srodki powolujac sie na polska ustawe antyh - dac bana i dobranoc. A te bajeczki bukow ze dzialaja na licencji maltanskiej miedzy bajeczki mozna sobie wlozyc, niech dzialaja nawet na licencji kuertenowskiego maila, polskie prawo to jest polskie prawo i brawo dla ladbrokes ze jako pierwszy zaczal je respektowac RISPEKT DUDES. Koles poczytaj troche bo te twoje wypociny sa tyle warte co zeszlo roczny snieg 
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2007
Posty: 1,306
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Nov 2007
Posty: 1,306 |
Podsumowujac: po wejsciu ustawy gramy na wlasna odpowiedzialnosc, w kazdej chwili buk/mb moze zawinac nasze srodki powolujac sie na polska ustawe antyh - dac bana i dobranoc. A te bajeczki bukow ze dzialaja na licencji maltanskiej miedzy bajeczki mozna sobie wlozyc, niech dzialaja nawet na licencji kuertenowskiego maila, polskie prawo to jest polskie prawo i brawo dla ladbrokes ze jako pierwszy zaczal je respektowac RISPEKT DUDES. Kolejnego rzecznika MF mamy na forum? Sezon ogórkowy w pełni...
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2011
Posty: 1,708
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Jun 2011
Posty: 1,708 |
Przypomne ze Ladbrokes tez wklejal ze dzialaja na brytyjskiej licencji, tzn support tak odpowiadal i szybko sie zmienilo co nie?  a to gigant na rynku, wiec pociagnie innych AGASSI a co do tego co oferuja dla Holandii to podobno bylo uzaleznione od wyroku sadu, a nie mam pojecia jakie byly dokladnie szczegoly tego wyroku. Ezperto przybij pione z Dj Sosna 
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|