|
|
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489 |
Zaciekawił mnie typ z Unibetu:
Zaitseva, O - Tjörhom, L /1/ 1.65
W biegu sztafetowym obie strzelały bezbłędnie ale Zaitseva była szybsza od Norweżki o 18,2 sek. Prześledziłem także poprzednie biegi sprinterskie w tym sezonie i w każdym Rosjanka była lepsza (również na strzelnicy).Wydaje mi się, że kurs w porównaniu do ryzyka opłacalny. Od razu zaznaczam, że biathlonem interesuję się "od zawodów do zawodów" więc prosiłbym eksepertów o jakiś komentarz.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 3,298
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2004
Posty: 3,298 |
[color:"red"]Zapraszam do działu Private Picks.[/color]
Last edited by tomo; 13/01/2006 12:19.
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2005
Posty: 10,442
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2005
Posty: 10,442 |
Dzis stawiam na dwie ,,biegaczki,,:
A.Olofsson -A.Akhatova typ 1
Szwedka jest jedna z najszybszych biegaczek sposrod calej stawki, skoro w Ruhpolding wiekszosc zawodniczek notuje swietne rezultaty na strzelnicy, licze ze i Szwedka tak samo uczyni. Bo biegowo przy rownej liczbie trafnych strzalow z Rosjanka ,połknie ją na dystansie.
K.Apel - T.Brankovic typ 1
Katrina to rowniez znakomita biegaczka, rywalka Slowenka ktora ostatnio ze swoja sztafeta bardzo ladnie wskoczyla na podium. Jak w przypadku Szwedki tak samo licze ze Katrina bezlblednie bedzie strzelac, a biegowo rowniez lepsza od Slowenki.
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2004
Posty: 7,011
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2004
Posty: 7,011 |
[color:"red"]Po raz kolejny proszę o niezaśmiecanie tematu. Każdy widzi co grałeś i każdy może sprawdzić skuteczność owych typów.
Obiecałem, że będę kasował wszelkie posty zawierające wyniki typowań i będę się tego twardo trzymał.[/color]
Last edited by tomo; 13/01/2006 16:10.
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2004
Posty: 25
newbie
|
|
newbie
Dołączył: Dec 2004
Posty: 25 |
znacie jakas inna strone ze statystykami do biatlonu oprocz biathlonworld
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2004
Posty: 114
member
|
|
member
Dołączył: Dec 2004
Posty: 114 |
Na dzisiejszy sprint wybrałem jedno spotkanie z oferty EXPEKTA :
Wolfgang Rottmann - Ivan Tcherezov 2 kurs 1.6
Udało mi się jeszcze złapać po kursie 1.7
Licze tutaj na więcej błędów na strzelnicy po stronie Rottmanna. W Oberhofie zdecydowanie szybszym zawodnikiem byl Tcherezov i na tym opieram swój typ.
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2002
Posty: 1,367
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Apr 2002
Posty: 1,367 |
panowie ubierac sie i do profa leciec,2.6@ na czysto za darmo! POIREE-sikora 1.3 Poiree pokazal w sztafecie ze juz wszystko w porzadku,takze dobry wystep w masowym,strzela obecnie i biega zdecydowanie lepiej od Tomka. WOLF-bricis 1.29 Bricis wygral w masowym,tyle ze tam byly 4 strzelania,w sprincie nie bedzie sie liczyl,Wolf pokazal w sztafecie ze strzela celnie i szybko,znakomite warunki panuja na strzelnicy,a ze biega o klase lepiej to zdecydowanie wygra. FISCHER-cepikov 1.33 Cepikov pokazal w sztafecie jakim jest ........ [color:"red"] [/color] [color:"red"] [/color] mulem,Poiree porobil go jak dziecko,a ze Fischer pobiegl na poziomie Francuza powinien gladko wygrac,strzela bowiem napewno nie gorzej na obecna chwile. Niemiec zrehabilituje sie zaostatni slaby wystep w ktorym przegral nawet z Cepikovem o 4 sekundy,dzis musialby strasznie pudlowac zeby przegrac z mulem rosyjskim. GREIS-bergman 1.31 Greis w sztafecie wygral w biegu ok 30s,a ze strzelcem na obecna chwile jest lepszym to powinien pokonac szweda,ktory w sztafecie mimo doskonalych warunkow pogodowych zaliczyl az 4 dobieraia.
a wiec kombo 2.63@ po podatku 6/10 jesli mi za tyle przyjma <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />
bez przeklenstw! [color:"red"] [/color]
Last edited by HAGIi; 14/01/2006 11:45.
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489 |
Wczoraj się udało, może dzisiaj będzie podobnie. para z Unibetu:
Tchepikov, S - Svendsen, E /2/ 2.30
W biegu sztafetowym młody Norweg był o 15 sek. lepszy od Rosjanina. Ponadto Tchepikov dobierał czterokrotnie, a Svendsen tylko dwukrotnie. Dzisiaj jak wiemy dobierania nie ma i liczę przede wszystkim na dwie rzeczy: słabszą formę strzelecką Rosjanina oraz na powstrzymanie presji i tremy przez młodziana z Norwegii. Chociaż w Oberhofie Svendsen był za Tchepikovem (niecałe 29 sek. straty), to wiemy jakie panowały tam warunki. Swoje duże możliwości pokazał natomiast w Osbrlie zajmując piąte miejsce. Jeżeli dzisiaj będą strzelać na podobnym poziomie, to myślę, że Svendsen w biegu pokaże swoją przewagę.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 2,028
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Jan 2005
Posty: 2,028 |
W BAW Sikora jest w parze z chinczykiem Changiem.Wie moze ktos co prezentuje ten chinol ,warto dac na Sikore? Sikora-Chang 1,4 BAW
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 2,028
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Jan 2005
Posty: 2,028 |
W BAW Sikora jest w parze z chinczykiem Changiem.Wie moze ktos co prezentuje ten chinol ,warto dac na Sikore? Sikora-Chang 1,4 BAW Przepraszam,nie Sikora tylko Roman Dostal (Cze).
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2002
Posty: 1,367
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Apr 2002
Posty: 1,367 |
panowie ubierac sie i do profa leciec,2.6@ na czysto za darmo! POIREE-sikora 1.3 Poiree pokazal w sztafecie ze juz wszystko w porzadku,takze dobry wystep w masowym,strzela obecnie i biega zdecydowanie lepiej od Tomka. WOLF-bricis 1.29 Bricis wygral w masowym,tyle ze tam byly 4 strzelania,w sprincie nie bedzie sie liczyl,Wolf pokazal w sztafecie ze strzela celnie i szybko,znakomite warunki panuja na strzelnicy,a ze biega o klase lepiej to zdecydowanie wygra. FISCHER-cepikov 1.33 Cepikov pokazal w sztafecie jakim jest ........ [color:"red"] [/color] [color:"red"] [/color] mulem,Poiree porobil go jak dziecko,a ze Fischer pobiegl na poziomie Francuza powinien gladko wygrac,strzela bowiem napewno nie gorzej na obecna chwile. Niemiec zrehabilituje sie zaostatni slaby wystep w ktorym przegral nawet z Cepikovem o 4 sekundy,dzis musialby strasznie pudlowac zeby przegrac z mulem rosyjskim. GREIS-bergman 1.31 Greis w sztafecie wygral w biegu ok 30s,a ze strzelcem na obecna chwile jest lepszym to powinien pokonac szweda,ktory w sztafecie mimo doskonalych warunkow pogodowych zaliczyl az 4 dobieraia.
a wiec kombo 2.63@ po podatku 6/10 jesli mi za tyle przyjma <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />
bez przeklenstw! [color:"red"] [/color] Wolf niech naprawi sobie karabin i strzeli nim sobie w leb! Nie wszedl o kilka sekund bo mu sie zacial karabinek na 1 strzelaniu. Zenujace!
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2003
Posty: 25,529
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2003
Posty: 25,529 |
no i zenek te twoje "za darmo" poszlo. W biathlonie nie ma nic za darmo, jest to dyscyplina bardzo interesujaca gdzie wszystko jest mozliwe i trzeba brac kazdy szczegol pod uwage. Niestety taki blad techniczny kazdemu moze sie zdarzyc, a ze padlo na Wolfa to juz trudno, nie ma sie co lamac a grac dalej i prosze Cie pisz troszke kuluralniej i o pol tonu ciszej bo takie posty i tak nic nie wnosza Aha a zenujace to jest raczej to co Ty piszesz a nie to co Wofowi sie przytrafilo, niestety... Pozdrawiam
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2006
Posty: 41
newbie
|
|
newbie
Dołączył: Jan 2006
Posty: 41 |
Jak najbardziej przychylam się do powyższej wypowiedzi. A już wyzywanie kogoś od muła to chyba pożądnemu graczowi nie przystoi. Rzucił mi się w oczy bardzo słaby bieg Hannevolda, ale to pewnie z powodu szaleńczej pogoni w sztafecie. Po czwartkowych zawodach leżał bardzo długo na trasie. Tylko tak potrafię wytłumaczyć jego dzisiejszą niedyspozycję, stracił do Tchepikova w biegu około 20s, a spodziewałem się odwrotnej relacji. Ponadto ten owy "muł" jak widział w sztafecie, że przegra z dobrze dysponowanym Poiree to raczej nie widział powodu żeby go gonić i przegrać np. 1.5s, w wszystkim się wydaje że Tchepikov nie wiem co że padł z wycieńczenia. Wolf jednak nie nadrobił zbytnio w biegu, co wskazuje, że słaba postawa biegowa ze sztafety nie była przypadkiem. Natomiast szczerze powiedziawszy Rosch chyba się już witał z gąską, bo jak nie widziałem u niego determinacji do mocnych pociągnięć kijkami już nawet na 200m przed metą. Podano mu ile ma nie stracić do Greisa, ale nawet mu się w głowie nie śniło, że Andresen może powtórzyć wyczyn z zawodów gdzie wspólnie z Bergerem całkowicie przerwócili do góry nogami czub tabeli. Jutrzejszy bieg pościgowy ze względu na niewielkie różnice dzielące zawodników może się przemienić z bieg ze startu wspólnego. w granicy do 2 minut zmieściło się aż 47 zawodników co jest raczej niespotykane. Przyczyną tego z pewnością są dobre warunki strzeleckie. Bardzo się z tego powodu cieszę bo uatrakcyjni to jutrzejszą rywalizację. To by było na tyle. Pozdrowienia
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 6,399
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2004
Posty: 6,399 |
a czy ktoś by mógłby mi opisac po toroszku czemu tak słabo zaprezentował sie kruglov?niestety nie mogłem zobaczyc dzisiejszych zawodów
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2006
Posty: 41
newbie
|
|
newbie
Dołączył: Jan 2006
Posty: 41 |
Moim zdaniem Kruglov ostatnio bardzo dużo trenował nad biegiem czego widać wyraźne efekty. Jego bieg to już czołowa 10-15, gdy zdoła to połączyć z prawidłowym strzelaniem to jego pozycja jest bardzo mocna. Natomiast treningi nad biegiem osłabiły nieco strzelanie. Kruglov po słynnej wpadce na strzelnicy w Oberhofie kiedy to zaprzepaścił szanse sztafety rosyjskiej, zaczął strzelać przede wszystkim bardzo wolno a do tego bardzo nerwowo. Chyba nie potrafi odnaleźć rytmu szybkiego strzelania czym w pewnością imponował w zeszłym sezonie i na początku tego. Dla mnie ten zawodnik na razie nie do grania ze względu na przejściowe problemy, które już chyba każdy zauważył. Dzisiejsze zawody były kolejnym potwierdzeniem jego niestabilności. Pozdrowienia
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 6,399
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2004
Posty: 6,399 |
Moim zdaniem Kruglov ostatnio bardzo dużo trenował nad biegiem czego widać wyraźne efekty. Jego bieg to już czołowa 10-15, gdy zdoła to połączyć z prawidłowym strzelaniem to jego pozycja jest bardzo mocna. Natomiast treningi nad biegiem osłabiły nieco strzelanie. Kruglov po słynnej wpadce na strzelnicy w Oberhofie kiedy to zaprzepaścił szanse sztafety rosyjskiej, zaczął strzelać przede wszystkim bardzo wolno a do tego bardzo nerwowo. Chyba nie potrafi odnaleźć rytmu szybkiego strzelania czym w pewnością imponował w zeszłym sezonie i na początku tego. Dla mnie ten zawodnik na razie nie do grania ze względu na przejściowe problemy, które już chyba każdy zauważył. Dzisiejsze zawody były kolejnym potwierdzeniem jego niestabilności. Pozdrowienia dziekuje bardzo widac ze znasz się na tym sporcie <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2006
Posty: 4
stranger
|
|
stranger
Dołączył: Jan 2006
Posty: 4 |
[color:"red"]Cała Polska czyta dzieciom...[/color]
Last edited by tomo; 14/01/2006 20:07.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2006
Posty: 41
newbie
|
|
newbie
Dołączył: Jan 2006
Posty: 41 |
[color:"red"]Nie podawajmy ludziom na srebrnej tacy tego co mogą znaleźć na pierwszej stronie tego tematu oraz setkach stron internetowych - niech uczą się korzystać z głowy.[/color]
Last edited by tomo; 14/01/2006 20:09.
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2002
Posty: 1,367
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Apr 2002
Posty: 1,367 |
[color:"red"]Post niezwiązany z tematem. Sprawy pomiędzy użytkownikami proszę załatwiać za pośrednictwem PW.[/color]
Last edited by tomo; 14/01/2006 20:12.
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2003
Posty: 3,062
|
|
Dołączył: May 2003
Posty: 3,062 |
Moim zdaniem Kruglov ostatnio bardzo dużo trenował nad biegiem czego widać wyraźne efekty. Jego bieg to już czołowa 10-15, gdy zdoła to połączyć z prawidłowym strzelaniem to jego pozycja jest bardzo mocna. Natomiast treningi nad biegiem osłabiły nieco strzelanie. Kruglov po słynnej wpadce na strzelnicy w Oberhofie kiedy to zaprzepaścił szanse sztafety rosyjskiej, zaczął strzelać przede wszystkim bardzo wolno a do tego bardzo nerwowo. Chyba nie potrafi odnaleźć rytmu szybkiego strzelania czym w pewnością imponował w zeszłym sezonie i na początku tego. Dla mnie ten zawodnik na razie nie do grania ze względu na przejściowe problemy, które już chyba każdy zauważył. Dzisiejsze zawody były kolejnym potwierdzeniem jego niestabilności. Pozdrowienia <img src="/ubbthreads/images/graemlins/shocked.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/shocked.gif" alt="" /> Hm, nie kumam. Krouglov miał dzisiaj 45 !!! czas biegu - może złe smarowanie, może brak motywacji po pierwszym strzelaniu, ale faktem jest, że niewiele brakowało, a przegrałby biegowo z takimi tuzami jak Jeremi Teela czy Martin Moller (z Grenlandi). Problem leży chyba gdzieś indziej. Krouglov, Rozkhov - bez formy. Ishmouratova - cień zawodzniczki z początku sezonu, Pyleva - jako tako, ale znowu przerwa w startach. Co łączy tą czwórkę ? Ano wszyscy przegotowywali się do sezonu poza kadrą - i może tu został popełniony jakiś błąd. Natomiast zwalanie na strzelanie u Kruglova to chyba lekkie nieporozumienie - w końcu to najlepszy strzelec ubiegłego sezonu, a jeśli ma być klasowym i utytułowanym zawodnikiem (ja chocby jego ojciec, dwukrotny złoty medalista olimpijski), to jedno takie wydarzenie nie może rzutować starty w dalszej częsci sezonu. Reasumując - Kruglov do grania, ale tylko przeciwko niemu. pozd
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|