Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 17 z 20 1 2 15 16 17 18 19 20
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,764
P
Pooh-Bah
Pooh-Bah
P Offline
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,764
dokładnie to jest fatalna kolejność, no ale to może wynikać z dwóch rzeczy:
-albo w SC pracują idioci
-albo banki nie zgodziły się/nie muszą podawać informacji o wszystkich 'dziwnych przelewach' i dopiero gdy zostaną zapytani o konkretnego gościa to odpowiedzą.[/quote]

Może błędnie rozumuję, jeśli tak to proszę o wyjaśnienie, ale jak mogą na podstawie wejscia na stronę buka wymagac od banku udostepnienia przelewow danej osoby ? wejscie na strone to nie przestepstwo i powstaje bledne kolo

Bonus: Unibet
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
A
Pooh-Bah
Pooh-Bah
A Offline
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
Originally Posted by eroll
dokładnie tak jak huge pisze.

Dokładnie NIE TAK.

Nieujawnione źródła dochodów bada się po WYDATKACH. Np ktoś kupił mieszkanie i nie może wskazać źródła kasy. Wtedy płaci 75%.
Poza tym terminu "nieujawnionych dochodów" nie można stosować do dochodów nielegalnych, co powinno być jasne jak słońce.

A tu źródło jest jawne i kwestia tego czy udowodnią, że jest nielegalne. ( znaczenie ma np pośrednik )
W ustawie jest czarno na białym napisane, że zabierają 100% uzyskanych wygranych.

Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
A
Pooh-Bah
Pooh-Bah
A Offline
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
Różnica jest zasadnicza z punktu widzenia kto co ma udowodnic.

W przypadku nieujawnionych źródeł dochodu to podatnik ma udowodnić, że były i były legalne, opodatkowane itd. Wystarczy, że urząd wskaże wydatek "ponad stan"

A w przypadku ustawy hazardowej cały ciężar dowodu leży po stronie SC.

Dołączył: Jul 2007
Posty: 3,046
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jul 2007
Posty: 3,046
Originally Posted by royalflush
Nie ma na forum osoby która pracuje w banku, lub chociaż ma znajomego, jakieś kontakty?
Przecież jeśli banki nie dostały żadnych wytycznych od wiadomych służb to system dalej pracuje jak pracował, zwraca uwagę na przelewy o pewnej wysokości a nie na transakcje z podmiotów typu bukmacher.
Ustawa jest zwykłym straszakiem by zachęcić do gry u ziemniaków, jak płacenie abonamentu telewizyjnego laugh
Po prostu za dużo ludzi korzysta z tych usług by podjąć jakieś kroki.Gdyby zaczęli za to łapać za dupę, wybuchł by nie mały skandal min dzięki mediom.
Banki nie mają żadnych wytycznych bo kto będzie sprawdzał jakieś przelewy po 200złotych jak mają taki zapierdol z wyłudzeniami danych, fraudami i innymi oszustwami bankowymi że nie będą się pierdołami zajmować.
Jakbym był celnikiem to wchodzę na pejsbuka czy inne gówno click na Bettson Polska, Tobet Polska czy Unibet Polska albo na forum pokerowe gdzie z imienia nazwiska i nicku prowadzą blogi polscy gracze online. I mam kilkaset potencjalnych osób z imienia, nazwiska czy miejsca zamieszkania do sprawdzenia czyli robotę na cały rok zagwarantowaną. Potem tylko do banków listy o bilingi i sprawdzamy każdy zagraniczny przelew. Tylko jak mam udowodnić że przelew od firmy glutex finance to przelew od bukmachera a nie za order dziadka z Wehrmachtu sprzedany na ebayu.

Dołączył: May 2007
Posty: 6,719
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: May 2007
Posty: 6,719
Originally Posted by Art300
Originally Posted by eroll
dokładnie tak jak huge pisze.

Dokładnie NIE TAK.

Nieujawnione źródła dochodów bada się po WYDATKACH. Np ktoś kupił mieszkanie i nie może wskazać źródła kasy. Wtedy płaci 75%.
Poza tym terminu "nieujawnionych dochodów" nie można stosować do dochodów nielegalnych, co powinno być jasne jak słońce.

A tu źródło jest jawne i kwestia tego czy udowodnią, że jest nielegalne. ( znaczenie ma np pośrednik )
W ustawie jest czarno na białym napisane, że zabierają 100% uzyskanych wygranych.

ten posrednik to zazwyczaj jakas zagraniczna firma, ktora zapewne nie bedzie musiala przekazac dokladnych danych skad pochodzi przelew itp. wciaz nie wiadomo do konca, czy ustawa jest zgodna z prawem unijnym, tak wiec powolujac sie na to ten posrednik nie zgodzi sie przekazac tych danych. juz nie mowiac o tym, co by bylo jakby celnicy pozwali jakiegos gracza. moim zdaniem taka sprawa sadowa moglaby sie toczyc wiele lat, a zakonczylaby sie umorzeniem sprawy. oczywiscie o ile bylaby dobra linia obrony no i pozwany by sie nie przyznal tak po prostu do winy smile moznaby sie powolac chociazby na to http://prawo.wieszjak.pl/forum/thread/156831,Ustawa-hazardowa-a-Prawo-Unii-Europejskiej.htm
oczywiscie to wszystko czysta teoria, nie wykluczam, ze w praktyce to by wygladalo zupelnie inaczej smile

Dołączył: May 2007
Posty: 6,719
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: May 2007
Posty: 6,719
Originally Posted by ultra1978
Originally Posted by royalflush
Nie ma na forum osoby która pracuje w banku, lub chociaż ma znajomego, jakieś kontakty?
Przecież jeśli banki nie dostały żadnych wytycznych od wiadomych służb to system dalej pracuje jak pracował, zwraca uwagę na przelewy o pewnej wysokości a nie na transakcje z podmiotów typu bukmacher.
Ustawa jest zwykłym straszakiem by zachęcić do gry u ziemniaków, jak płacenie abonamentu telewizyjnego laugh
Po prostu za dużo ludzi korzysta z tych usług by podjąć jakieś kroki.Gdyby zaczęli za to łapać za dupę, wybuchł by nie mały skandal min dzięki mediom.
Banki nie mają żadnych wytycznych bo kto będzie sprawdzał jakieś przelewy po 200złotych jak mają taki zapierdol z wyłudzeniami danych, fraudami i innymi oszustwami bankowymi że nie będą się pierdołami zajmować.
Jakbym był celnikiem to wchodzę na pejsbuka czy inne gówno click na Bettson Polska, Tobet Polska czy Unibet Polska albo na forum pokerowe gdzie z imienia nazwiska i nicku prowadzą blogi polscy gracze online. I mam kilkaset potencjalnych osób z imienia, nazwiska czy miejsca zamieszkania do sprawdzenia czyli robotę na cały rok zagwarantowaną. Potem tylko do banków listy o bilingi i sprawdzamy każdy zagraniczny przelew. Tylko jak mam udowodnić że przelew od firmy glutex finance to przelew od bukmachera a nie za order dziadka z Wehrmachtu sprzedany na ebayu.

skasujcie tego posta, bo celnicy moga to czytac i to podlapac laugh

Dołączył: Dec 2007
Posty: 122
H
member
member
H Offline
Dołączył: Dec 2007
Posty: 122
no kurde dziadka siłą zmusili wiec sie nie liczy , no i jeszcze jak mąż w delegacji to też sie nie liczy ale , to z już inna bajka smile

Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
C
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill
C Offline
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
Originally Posted by yaaho
Jeśli ktoś uważa, że to "martwa" ustawa to jest idiotą i tyle...

z drugiej strony tacy idioci sa potrzebni, tak samo jak w samych zakladach aby jedni mogli zarabiac musza tez byc gracze 2zl - idioci aby interes sie krecil

dlatego ok, niech bedzie ze mozna wplacac z konta bankowego i na nie wyplacac smile

Dołączył: May 2007
Posty: 6,719
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: May 2007
Posty: 6,719
Originally Posted by Experto
Originally Posted by yaaho
Jeśli ktoś uważa, że to "martwa" ustawa to jest idiotą i tyle...

z drugiej strony tacy idioci sa potrzebni, tak samo jak w samych zakladach aby jedni mogli zarabiac musza tez byc gracze 2zl - idioci aby interes sie krecil

dlatego ok, niech bedzie ze mozna wplacac z konta bankowego i na nie wyplacac smile

oczywiscie na rzeczowe argumenty odpowiedziec nie potrafisz. ok, wiesz lepiej

Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
A
Pooh-Bah
Pooh-Bah
A Offline
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
Originally Posted by huge
ten posrednik to zazwyczaj jakas zagraniczna firma, ktora zapewne nie bedzie musiala przekazac dokladnych danych skad pochodzi przelew itp. wciaz nie wiadomo do konca, czy ustawa jest zgodna z prawem unijnym, tak wiec powolujac sie na to ten posrednik nie zgodzi sie przekazac tych danych.

Prawnicy idą nawet dalej i wskazują na brak podstaw prawnych do żądania danych od zagranicznych podmiotów w oparciu o polską ustawę hazardową, która zastosowanie ma do "szeroko pojętego terytorium RP"

Ale to na marginesie. Bo istotą jest odpowiedź na pytanie, co mogą celnicy.
Mogą dużo, ale za jaką cenę.

I chcąc nie chcąc pozostajemy w sferze gdybania.
Ktoś sobie oszacuje prawdopodobieństwo tak, a ktoś inny inaczej.
Podobnie ze środkami zaradczymi. Ktoś uzna je za niepotrzebne, zbędny trud i wydatek, a ktoś inny za postępowanie rozsądne.

A tu, mam wrażenie, chcemy się poruszać w świecie zero jedynkowym.
Nie ma tak lekko smile Odpowiedzialność ewentualną też będziemy ponosić pojedynczo, a nie zbiorowo.
Is it clear enough ? smile

Dołączył: May 2007
Posty: 6,719
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: May 2007
Posty: 6,719
Originally Posted by Art300
Originally Posted by huge
ten posrednik to zazwyczaj jakas zagraniczna firma, ktora zapewne nie bedzie musiala przekazac dokladnych danych skad pochodzi przelew itp. wciaz nie wiadomo do konca, czy ustawa jest zgodna z prawem unijnym, tak wiec powolujac sie na to ten posrednik nie zgodzi sie przekazac tych danych.

Prawnicy idą nawet dalej i wskazują na brak podstaw prawnych do żądania danych od zagranicznych podmiotów w oparciu o polską ustawę hazardową, która zastosowanie ma do "szeroko pojętego terytorium RP"

Ale to na marginesie. Bo istotą jest odpowiedź na pytanie, co mogą celnicy.
Mogą dużo, ale za jaką cenę.

I chcąc nie chcąc pozostajemy w sferze gdybania.
Ktoś sobie oszacuje prawdopodobieństwo tak, a ktoś inny inaczej.
Podobnie ze środkami zaradczymi. Ktoś uzna je za niepotrzebne, zbędny trud i wydatek, a ktoś inny za postępowanie rozsądne.

A tu, mam wrażenie, chcemy się poruszać w świecie zero jedynkowym.
Nie ma tak lekko smile Odpowiedzialność ewentualną też będziemy ponosić pojedynczo, a nie zbiorowo.
Is it clear enough ? smile

wiem wiem, to tylko teoria. poczekamy zobaczymy, ale z pewnoscia wyzywanie kogos od idiotow podajac prostackie argumenty albo w ogole ich nie podajac samo w sobie jest idiotyzmem

Dołączył: Dec 2003
Posty: 5,106
E
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
E Offline
Dołączył: Dec 2003
Posty: 5,106
Originally Posted by Art300
Różnica jest zasadnicza z punktu widzenia kto co ma udowodnic.

No dobrze więc zakładamy że na moim koncie pojawia się kwota X (powiedzmy że duża). Nie mają dowodu że ją wygrałem bo gram np. w kafejkach . Ja oficjalnie walę głupa i mówię nie mam pojęcia skąd ta kasa na koncie może 'prezent od cioci z Malty',mordy mi za to nie obiją jak to pięknie mówią w filmach 'mam prawo zachować milczenie' i teraz załóżmy że ktoś się do tego przywalił SC bo wie że to z hazardu (po koncie buka) ale nie ma dowodów że grałem lub jakiś nadzór finansowy bo widzi 'dziwny' dla nich przelew....i co wtedy? przepada 75%? czy 100%?

ps.Oczywiście założenie hipotetyczne.

Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
A
Pooh-Bah
Pooh-Bah
A Offline
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
Originally Posted by eroll
Originally Posted by Art300
Różnica jest zasadnicza z punktu widzenia kto co ma udowodnic.

No dobrze więc zakładamy że na moim koncie pojawia się kwota X (powiedzmy że duża). Nie mają dowodu że ją wygrałem bo gram np. w kafejkach . Ja oficjalnie walę głupa i mówię nie mam pojęcia skąd ta kasa na koncie może 'prezent od cioci z Malty',mordy mi za to nie obiją jak to pięknie mówią w filmach 'mam prawo zachować milczenie' i teraz załóżmy że ktoś się do tego przywalił SC bo wie że to z hazardu (po koncie buka) ale nie ma dowodów że grałem lub jakiś nadzór finansowy bo widzi 'dziwny' dla nich przelew....i co wtedy? przepada 75%? czy 100%?

ps.Oczywiście założenie hipotetyczne.

Kurde, myślałem, że pisałem zrozumiale.

75% to nieujawnione źródła. A tu przecież masz przelew. Który ma nadawcę. Więc z definicji nie jest nieujawnionym źródłem.
Może być legalnym lub nielegalnym. A więc zabiorą 0 lub 100 %.
Zależy czy udowodnią nielegalność czy nie.
To z mocy ustawy hazardowej.

Z mocy innych ustaw być może mogą się do tej kasy jeszcze jakoś przyczepić. Nie wiem.
Ale nie od strony nieujawnionych źródeł.





Dołączył: Dec 2003
Posty: 5,106
E
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
E Offline
Dołączył: Dec 2003
Posty: 5,106
Napisałeś zrozumiale, chciałem się tylko upewnić wink

Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
C
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill
C Offline
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
Pamietam jak dzwonili do mnie z angielskiego banku w celu potwierdzenia kilku transakcji. Z kazdego buka wiedzieli ze jest to gambling transaction nawet z malo popularnych bukow ktorzy mieli zarejestrowane firmy na inne nazwy niz buk.

Oczywiscie jako ze bank w UK nie musialem sciemniac ze to wplata od ciotki, chociaz zabawnie wygladalaby rozmowa oni mowia prosze potwierdzic gambling transaction z dnnia tego i tego a ja na to: jaka gambling transaction to od mojej ciotki betdzamajki laugh

Dołączył: May 2007
Posty: 6,719
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: May 2007
Posty: 6,719
Originally Posted by Experto
Pamietam jak dzwonili do mnie z angielskiego banku w celu potwierdzenia kilku transakcji. Z kazdego buka wiedzieli ze jest to gambling transaction nawet z malo popularnych bukow ktorzy mieli zarejestrowane firmy na inne nazwy niz buk.

Oczywiscie jako ze bank w UK nie musialem sciemniac ze to wplata od ciotki, chociaz zabawnie wygladalaby rozmowa oni mowia prosze potwierdzic gambling transaction z dnnia tego i tego a ja na to: jaka gambling transaction to od mojej ciotki betdzamajki laugh

to dalej nie znaczy, ze ten ktory wyplaca kase z buka na konto bankowe to idiota. to moze byc ktos, kto jest prawie pewien, ze z tego tytulu nie spotkaja go zadne konsekwencje i ma argumenty, zeby tak uwazac

Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
C
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill
C Offline
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
Ok ujme to inaczej; to 'ryzykant'

Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
C
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill
C Offline
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
Originally Posted by huge
to moze byc ktos, kto jest prawie pewien, ze z tego tytulu nie spotkaja go zadne konsekwencje i ma argumenty, zeby tak uwazac

jeszcze tak z ciekawosci, jakbys tak zostal wezwany aby sie wytlumaczyc z takiej wyplaty od buka na konto bankowe to jakich argumentow bys uzywal w rozmowie z urzednikiem skarbowym?

Dołączył: Nov 2004
Posty: 3,530
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2004
Posty: 3,530
Originally Posted by yaaho
Originally Posted by huge
Originally Posted by Experto
to tylko dotyczy tych ktorzy maja odrobinę inteligencji i wyobraźni, reszta moze dalej wplacac sobie z konta bankowego i wyplacac

laugh bez komentarza

Co widzisz w tym śmiesznego?
Wypłacając na konto bankowe SC ma niepodważalny dowód na popełnienie przestępstwa,

nie ma zadnego dowodu, ze grales poniewaz tam mogles trzymac kaske jako bezpieczna skarpete a teraz troche wyplaciles, musza udowodnic , ze tam grales

Dołączył: Feb 2006
Posty: 94
H
journeyman
journeyman
H Offline
Dołączył: Feb 2006
Posty: 94
"Dear xxxxxxx



I am writing in regards to your IASbet account.



Due to a management review and subsequent update to our Terms and Conditions we can no longer offer our services to residents of Poland. Given this, your account has now been closed."

Strona 17 z 20 1 2 15 16 17 18 19 20

Moderatorzy  rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
5 zarejestrowanych użytkowników (rafal08, alfa, forty, Sensei, JelineK), 1,562 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,284
Posty5,834,708
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1