Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 3 z 6 1 2 3 4 5 6
Dołączył: Jul 2001
Posty: 1,342
W
veteran
veteran
W Offline
Dołączył: Jul 2001
Posty: 1,342
Spróbuj postawić kartkę papieru np. formatu A4 pionowo na stole dłuższą krawędzią (bo na krótszej nie żadnych szans - kartka się wygina) jeżeli będzie płaska i krawędź dolna będzie równa i jej nie ugniesz to nie postawisz nawet raz na 10000 prób.
to gdzie te 50%? <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />

Bonus: Unibet
Dołączył: Sep 2002
Posty: 151
A
member
member
A Offline
Dołączył: Sep 2002
Posty: 151
Wygląda na to że te procenty są na "żywca" ściągane z programu League Pad , a mecz Empoli - Parma to jakaś pomyłka

Dołączył: Aug 2002
Posty: 2,020
M
Pooh-Bah
Pooh-Bah
M Offline
Dołączył: Aug 2002
Posty: 2,020
Quote
Kto lepiej szacuje, ten wygrywa !!!
[/QB]
Taki jestem dumny z naszych wniosków <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />

To chyba stanie się mottem mojego życia...

...przynajmniej tej jego części związanej z obstawianiem.

PS. Chciałem pogratulować koledze szczęce że się umiał przyznać do błędu. Zazwyczaj takie wymiany zdań na tym forum kończą się bezsensowną kłótnią i wyzwiskami.

Dołączył: Mar 2003
Posty: 763
S
old hand
old hand
S Offline
Dołączył: Mar 2003
Posty: 763
Quote
Oryginalnie wysłał maycj:
[qb]
PS. Chciałem pogratulować koledze szczęce że się umiał przyznać do błędu. Zazwyczaj takie wymiany zdań na tym forum kończą się bezsensowną kłótnią i wyzwiskami.[/qb]
Nie widzę, w którym miejscu przyznaję się do błędu, tylko do innego podejścia do tematu.

PS
Nie mam zwyczaju obrażać kogokolwiek bez powodu i na forum publicznym.

Pozdrawiam

Dołączył: Aug 2002
Posty: 2,020
M
Pooh-Bah
Pooh-Bah
M Offline
Dołączył: Aug 2002
Posty: 2,020
Ok, złe sforułowanie - umiałeś przyznać nam racje.
Quote
Nie mam zwyczaju obrażać kogokolwiek bez powodu i na forum publicznym.
[/QB]
Ps. Nie podejrzewam ciebie o to, tylko mówie ogólnie, że na tym forum niestety tak bywa.

Dołączył: Jul 2001
Posty: 1,342
W
veteran
veteran
W Offline
Dołączył: Jul 2001
Posty: 1,342
Skoro ciągle obstajesz przy tych 50 procentach <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> to załóżmy się o przysłowiowe 0,5 (50% czystej <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" /> ).
Jeżeli postawisz normalną kartkę papieru (taką prosto z paczki, bez wyginania i żadnych deformacji) pionowo na gładkim równym stole bez dodatkowych pomocy, w jednej próbie, to wygrałeś.
Jeżeli nie to ja stawiam.

Dalej uważasz, że masz 50% szans? Czyli będziesz wygrywał średnio co drugi raz?

A jeżeli za każdą próbę przegrany stawia flaszkę, to ile flaszek zarobiłbym po 100 próbach? <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />

Dołączył: Mar 2003
Posty: 763
S
old hand
old hand
S Offline
Dołączył: Mar 2003
Posty: 763
Chodzi mi o to, że albo:
1. Postawisz kartkę, albo
2. Nie postawisz kartki
Dwa zdarzenia po 50%. Bez dalszego zagłębiania.
Oczywiście należy to brać z <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> przymrużeniem oka.

PS
Jeśli chodzi o te flaszki, to nigdy w życiu tyle nie wygram, żebym mógł je wszystkie Tobie kupić.
<img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

Dołączył: Jul 2001
Posty: 1,342
W
veteran
veteran
W Offline
Dołączył: Jul 2001
Posty: 1,342
Quote
Oryginalnie wysłał szczęka:
[qb]Chodzi mi o to, że albo:
1. Postawisz kartkę, albo
2. Nie postawisz kartki
Dwa zdarzenia po 50%. Bez dalszego zagłębiania.
Oczywiście należy to brać z <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> przymrużeniem oka.

PS
Jeśli chodzi o te flaszki, to nigdy w życiu tyle nie wygram, żebym mógł je wszystkie Tobie kupić.
<img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> [/qb]
Dlatego nie Pisz więcej: "dwa zdarzenia po 50%" , jeżeli wiemy już, że jedno z nich jest praktycznie niemożliwe a drugie praktycznie pewne.

pozdrowienia
wuzz

Dołączył: Mar 2003
Posty: 763
S
old hand
old hand
S Offline
Dołączył: Mar 2003
Posty: 763
Wybaczcie, ale niektórzy wzięli sobie moje słowa zbyt dosłownie.

Pozdrawiam

PS
A ta "pseudozagadka" zwykle wytrąca ludzi z równowagi i powoduje oburzenie.

Dołączył: Mar 2003
Posty: 4,711
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2003
Posty: 4,711
Quote
Oryginalnie wysłał szczęka:
[qb]Chodzi mi o to, że albo:
1. Postawisz kartkę, albo
2. Nie postawisz kartki
Dwa zdarzenia po 50%. Bez dalszego zagłębiania.
Oczywiście należy to brać z <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> przymrużeniem oka.(...)[/qb]
Jutro wygram w Totolotka
albo nie <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />

Dołączył: Mar 2003
Posty: 763
S
old hand
old hand
S Offline
Dołączył: Mar 2003
Posty: 763
Quote
Oryginalnie wysłał Arcyinkwizytor:
[qb]
Quote
Oryginalnie wysłał szczęka:
[qb]Chodzi mi o to, że albo:
1. Postawisz kartkę, albo
2. Nie postawisz kartki
Dwa zdarzenia po 50%. Bez dalszego zagłębiania.
Oczywiście należy to brać z <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> przymrużeniem oka.(...)[/qb]
Jutro wygram w Totolotka
albo nie <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> [/qb]
I o to mi mniej więcej chodziło.
Lepsze samopoczucie, gdy tak myślisz, a nie że mam 1/14000000 szans na wygraną. <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />

Dołączył: Jul 2001
Posty: 1,342
W
veteran
veteran
W Offline
Dołączył: Jul 2001
Posty: 1,342
<img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />iwo:

Dołączył: Jul 2001
Posty: 1,342
W
veteran
veteran
W Offline
Dołączył: Jul 2001
Posty: 1,342
Quote
Oryginalnie wysłał szczęka:
[qb]
Quote
Oryginalnie wysłał Arcyinkwizytor:
[qb]
Quote
Oryginalnie wysłał szczęka:
[qb]Chodzi mi o to, że albo:
1. Postawisz kartkę, albo
2. Nie postawisz kartki
Dwa zdarzenia po 50%. Bez dalszego zagłębiania.
Oczywiście należy to brać z <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> przymrużeniem oka.(...)[/qb]
Jutro wygram w Totolotka
albo nie <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> [/qb]
I o to mi mniej więcej chodziło.
Lepsze samopoczucie, gdy tak myślisz, a nie że mam 1/14000000 szans na wygraną. <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> [/qb]
Wiem, czepiam się, ale:
1. Kto na tym "lepszym samopoczuciu" zarobi? <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />
2. 1 do 14 milionów (w przybliżeniu) jest na jeden zakład (6 skreśleń). Jeżeli zagrasz kupon z 6 - 8 zakładami, to jeżeli w każdym z nich 6 skreślonych liczby różnią się przynajmniej o jedną liczbę, to masz szanse około 1 do 2 milionów. Czyli grając dwa razy w tygodniu = około 100 razy w roku możesz trafić szóstkę średnio raz na 20 000 lat.
Jak tam samopoczucie? <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />

pozdrowienia
wuzz

Dołączył: Oct 2002
Posty: 2,455
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Oct 2002
Posty: 2,455
Quote
Oryginalnie wysłał wuzz:
Czyli grając dwa razy w tygodniu = około 100 razy w roku możesz trafić szóstkę średnio raz na 20 000 lat.
Jak tam samopoczucie? <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />

pozdrowienia
wuzz[/QB]
Ty to wszystko tymi cyferkami zepsujesz <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> . a ja sie glupi ludzilem <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" />

Dołączył: Mar 2003
Posty: 763
S
old hand
old hand
S Offline
Dołączył: Mar 2003
Posty: 763
Quote
Oryginalnie wysłał wuzz:
[qb] Czyli grając dwa razy w tygodniu = około 100 razy w roku możesz trafić szóstkę średnio raz na 20 000 lat.
Jak tam samopoczucie? <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />

pozdrowienia
wuzz[/qb]
Dzięki czuję się całkiem nieźle.
Nie gram w totolotka, gdyż nie mam żadnego wpływu na moją ewentualną wygraną, tu liczy się tylko szczęście, a nie matematyka.

Pozdrawiam

Dołączył: Aug 2002
Posty: 2,020
M
Pooh-Bah
Pooh-Bah
M Offline
Dołączył: Aug 2002
Posty: 2,020
Matematyka jest wszędzie, w totku też.

Dołączył: Mar 2002
Posty: 1,553
G
G Offline
Dołączył: Mar 2002
Posty: 1,553
Mregel moze wystawisz mi kursy na mecze wg szans % jakie szacujesz na stronie ? <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />
np. Murcia Valencia 20 10 70 dasz mi kurs 10 na remis? <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />

Dołączył: Apr 2003
Posty: 212
P
enthusiast
enthusiast
P Offline
Dołączył: Apr 2003
Posty: 212
Ok z tą kartką to przegiąłem, ale nie mogłem się powstrzymać.
Masz 50% szans na to, że ją postawisz i 50%, że Ci się nie uda

Ta jasne... A w totka tez masz 50% procent szans. Albo trafisz 6 albo nie, hehe.

Dołączył: Mar 2003
Posty: 763
S
old hand
old hand
S Offline
Dołączył: Mar 2003
Posty: 763
Quote
Oryginalnie wysłał Perla:
[qb]Ok z tą kartką to przegiąłem, ale nie mogłem się powstrzymać.
Masz 50% szans na to, że ją postawisz i 50%, że Ci się nie uda

Ta jasne... A w totka tez masz 50% procent szans. Albo trafisz 6 albo nie, hehe.[/qb]
Tak też napisałem.

Dołączył: Jun 2001
Posty: 1,231
Q
veteran
veteran
Q Offline
Dołączył: Jun 2001
Posty: 1,231
Buehehe. <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />

Strona 3 z 6 1 2 3 4 5 6

Moderatorzy  rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
14 zarejestrowanych użytkowników (Sensei, rafal08, rymoholik, 11kera11, $-man, burbon, Lukasz111, latajaca_holenderka, aker, Zaixi, betowiec, alfa, Akhu, ANZELMO), 2,808 gości, oraz 8 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,283
Posty5,833,691
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1