|
|
Dołączył: Jul 2001
Posty: 1,342
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Jul 2001
Posty: 1,342 |
Spróbuj postawić kartkę papieru np. formatu A4 pionowo na stole dłuższą krawędzią (bo na krótszej nie żadnych szans - kartka się wygina) jeżeli będzie płaska i krawędź dolna będzie równa i jej nie ugniesz to nie postawisz nawet raz na 10000 prób. to gdzie te 50%? <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2002
Posty: 151
member
|
|
member
Dołączył: Sep 2002
Posty: 151 |
Wygląda na to że te procenty są na "żywca" ściągane z programu League Pad , a mecz Empoli - Parma to jakaś pomyłka
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2002
Posty: 2,020
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Aug 2002
Posty: 2,020 |
Kto lepiej szacuje, ten wygrywa !!! [/QB] Taki jestem dumny z naszych wniosków <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> To chyba stanie się mottem mojego życia... ...przynajmniej tej jego części związanej z obstawianiem. PS. Chciałem pogratulować koledze szczęce że się umiał przyznać do błędu. Zazwyczaj takie wymiany zdań na tym forum kończą się bezsensowną kłótnią i wyzwiskami.
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2003
Posty: 763
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Mar 2003
Posty: 763 |
Oryginalnie wysłał maycj: [qb] PS. Chciałem pogratulować koledze szczęce że się umiał przyznać do błędu. Zazwyczaj takie wymiany zdań na tym forum kończą się bezsensowną kłótnią i wyzwiskami.[/qb] Nie widzę, w którym miejscu przyznaję się do błędu, tylko do innego podejścia do tematu. PS Nie mam zwyczaju obrażać kogokolwiek bez powodu i na forum publicznym. Pozdrawiam
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2002
Posty: 2,020
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Aug 2002
Posty: 2,020 |
Ok, złe sforułowanie - umiałeś przyznać nam racje. Nie mam zwyczaju obrażać kogokolwiek bez powodu i na forum publicznym. [/QB] Ps. Nie podejrzewam ciebie o to, tylko mówie ogólnie, że na tym forum niestety tak bywa.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2001
Posty: 1,342
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Jul 2001
Posty: 1,342 |
Skoro ciągle obstajesz przy tych 50 procentach <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> to załóżmy się o przysłowiowe 0,5 (50% czystej <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" /> ). Jeżeli postawisz normalną kartkę papieru (taką prosto z paczki, bez wyginania i żadnych deformacji) pionowo na gładkim równym stole bez dodatkowych pomocy, w jednej próbie, to wygrałeś. Jeżeli nie to ja stawiam.
Dalej uważasz, że masz 50% szans? Czyli będziesz wygrywał średnio co drugi raz?
A jeżeli za każdą próbę przegrany stawia flaszkę, to ile flaszek zarobiłbym po 100 próbach? <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2003
Posty: 763
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Mar 2003
Posty: 763 |
Chodzi mi o to, że albo: 1. Postawisz kartkę, albo 2. Nie postawisz kartki Dwa zdarzenia po 50%. Bez dalszego zagłębiania. Oczywiście należy to brać z <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> przymrużeniem oka.
PS Jeśli chodzi o te flaszki, to nigdy w życiu tyle nie wygram, żebym mógł je wszystkie Tobie kupić. <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2001
Posty: 1,342
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Jul 2001
Posty: 1,342 |
Oryginalnie wysłał szczęka: [qb]Chodzi mi o to, że albo: 1. Postawisz kartkę, albo 2. Nie postawisz kartki Dwa zdarzenia po 50%. Bez dalszego zagłębiania. Oczywiście należy to brać z <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> przymrużeniem oka.
PS Jeśli chodzi o te flaszki, to nigdy w życiu tyle nie wygram, żebym mógł je wszystkie Tobie kupić. <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> [/qb] Dlatego nie Pisz więcej: "dwa zdarzenia po 50%" , jeżeli wiemy już, że jedno z nich jest praktycznie niemożliwe a drugie praktycznie pewne. pozdrowienia wuzz
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2003
Posty: 763
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Mar 2003
Posty: 763 |
Wybaczcie, ale niektórzy wzięli sobie moje słowa zbyt dosłownie.
Pozdrawiam
PS A ta "pseudozagadka" zwykle wytrąca ludzi z równowagi i powoduje oburzenie.
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2003
Posty: 4,711
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2003
Posty: 4,711 |
Oryginalnie wysłał szczęka: [qb]Chodzi mi o to, że albo: 1. Postawisz kartkę, albo 2. Nie postawisz kartki Dwa zdarzenia po 50%. Bez dalszego zagłębiania. Oczywiście należy to brać z <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> przymrużeniem oka.(...)[/qb] Jutro wygram w Totolotka albo nie <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2003
Posty: 763
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Mar 2003
Posty: 763 |
Oryginalnie wysłał Arcyinkwizytor: [qb] Oryginalnie wysłał szczęka: [qb]Chodzi mi o to, że albo: 1. Postawisz kartkę, albo 2. Nie postawisz kartki Dwa zdarzenia po 50%. Bez dalszego zagłębiania. Oczywiście należy to brać z <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> przymrużeniem oka.(...)[/qb] Jutro wygram w Totolotka albo nie <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> [/qb] I o to mi mniej więcej chodziło. Lepsze samopoczucie, gdy tak myślisz, a nie że mam 1/14000000 szans na wygraną. <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2001
Posty: 1,342
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Jul 2001
Posty: 1,342 |
<img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />iwo:
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2001
Posty: 1,342
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Jul 2001
Posty: 1,342 |
Oryginalnie wysłał szczęka: [qb] Oryginalnie wysłał Arcyinkwizytor: [qb] Oryginalnie wysłał szczęka: [qb]Chodzi mi o to, że albo: 1. Postawisz kartkę, albo 2. Nie postawisz kartki Dwa zdarzenia po 50%. Bez dalszego zagłębiania. Oczywiście należy to brać z <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> przymrużeniem oka.(...)[/qb] Jutro wygram w Totolotka albo nie <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> [/qb] I o to mi mniej więcej chodziło. Lepsze samopoczucie, gdy tak myślisz, a nie że mam 1/14000000 szans na wygraną. <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> [/qb] Wiem, czepiam się, ale: 1. Kto na tym "lepszym samopoczuciu" zarobi? <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> 2. 1 do 14 milionów (w przybliżeniu) jest na jeden zakład (6 skreśleń). Jeżeli zagrasz kupon z 6 - 8 zakładami, to jeżeli w każdym z nich 6 skreślonych liczby różnią się przynajmniej o jedną liczbę, to masz szanse około 1 do 2 milionów. Czyli grając dwa razy w tygodniu = około 100 razy w roku możesz trafić szóstkę średnio raz na 20 000 lat. Jak tam samopoczucie? <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> pozdrowienia wuzz
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2002
Posty: 2,455
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Oct 2002
Posty: 2,455 |
Oryginalnie wysłał wuzz: Czyli grając dwa razy w tygodniu = około 100 razy w roku możesz trafić szóstkę średnio raz na 20 000 lat. Jak tam samopoczucie? <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />
pozdrowienia wuzz[/QB] Ty to wszystko tymi cyferkami zepsujesz <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> . a ja sie glupi ludzilem <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2003
Posty: 763
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Mar 2003
Posty: 763 |
Oryginalnie wysłał wuzz: [qb] Czyli grając dwa razy w tygodniu = około 100 razy w roku możesz trafić szóstkę średnio raz na 20 000 lat. Jak tam samopoczucie? <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />
pozdrowienia wuzz[/qb] Dzięki czuję się całkiem nieźle. Nie gram w totolotka, gdyż nie mam żadnego wpływu na moją ewentualną wygraną, tu liczy się tylko szczęście, a nie matematyka. Pozdrawiam
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2002
Posty: 2,020
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Aug 2002
Posty: 2,020 |
Matematyka jest wszędzie, w totku też.
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2002
Posty: 1,553
|
|
Dołączył: Mar 2002
Posty: 1,553 |
Mregel moze wystawisz mi kursy na mecze wg szans % jakie szacujesz na stronie ? <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> np. Murcia Valencia 20 10 70 dasz mi kurs 10 na remis? <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2003
Posty: 212
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: Apr 2003
Posty: 212 |
Ok z tą kartką to przegiąłem, ale nie mogłem się powstrzymać. Masz 50% szans na to, że ją postawisz i 50%, że Ci się nie uda Ta jasne... A w totka tez masz 50% procent szans. Albo trafisz 6 albo nie, hehe.
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2003
Posty: 763
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Mar 2003
Posty: 763 |
Oryginalnie wysłał Perla: [qb]Ok z tą kartką to przegiąłem, ale nie mogłem się powstrzymać. Masz 50% szans na to, że ją postawisz i 50%, że Ci się nie uda Ta jasne... A w totka tez masz 50% procent szans. Albo trafisz 6 albo nie, hehe.[/qb] Tak też napisałem.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2001
Posty: 1,231
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Jun 2001
Posty: 1,231 |
Buehehe. <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|