|
|
Dołączył: Sep 2002
Posty: 456
addict
|
|
addict
Dołączył: Sep 2002
Posty: 456 |
Ze statystykami bywa roznie. Wiadomo przeciez ze to tylko czyste wyliczenia matematyczne a przeciez swiat nie opiera sie tylko na liczbach tak jak MATRIX. Istnieje co prawda prawdopodobienstwo ktore moze sluzyc jako pewnien wyznacznik, ale to tylko czyste zalozenie. Gdyby bowiem sport opieral sie tylko na matmie to nie instnialy by zaklady bukmacherskie. Wiele zalezy tez od szczescia, dyspozycji dnia, warunkow pogodowych, sedziow, pilkarzy i wielu czynnikow ktorych cyferki nie moga objac i uproscic do jednego rownania. Co prawda uzywam sam pewnego programiku ktory magazynuje statystyki i wylicza mozliwy wynik, ale to tylko po to by nie przegladac dziesiatek stron lecz miec wszystko ladnie na tacy.
Real world is different than you can expect.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2001
Posty: 1,555
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Jul 2001
Posty: 1,555 |
Empoli - Parma 1:0, Parma 100% pewniak <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2002
Posty: 229
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: Oct 2002
Posty: 229 |
kiedyś znalazłem taką stronkę z min. procentami : www.coto.at [ coto.at]
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2003
Posty: 31
newbie
|
|
newbie
Dołączył: Nov 2003
Posty: 31 |
Na 10 meczow wyroznionych na zielono sprawdzily sie prognozy 8. Aby sprawdzic wszystkie prognozy i wyniki kliknij http://prognozy.w.interia.pl . Radj, juz zostalo wyjasnione, ze mecz Empoli - Parma byl zaznaczony na zolto, tzn. za malo danych statystycznych w archiwum. Pozdrawiam, Margol
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2001
Posty: 1,231
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Jun 2001
Posty: 1,231 |
Oryginalnie wysłał Margol: [qb](...) mecz Empoli - Parma byl zaznaczony na zolto, tzn. za malo danych statystycznych w archiwum.[/qb] Za mało danych i 100%? A co będzie z pełnymi danymi? 200%? <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2002
Posty: 2,020
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Aug 2002
Posty: 2,020 |
Nie maltretujcie chłopaka! To już nawet nie jest śmieszne 
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2003
Posty: 31
newbie
|
|
newbie
Dołączył: Nov 2003
Posty: 31 |
Na prognozy.w.interia.pl sa juz typy na nastepna kolejke. Powodzenia.
Margol
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2003
Posty: 31
newbie
|
|
newbie
Dołączył: Nov 2003
Posty: 31 |
Dzisiaj gra liga hiszpanska i francuska. Sprawdzcie prognozy na http://prognozy.w.interia.pl Pozdrawiam Margol
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2003
Posty: 31
newbie
|
|
newbie
Dołączył: Nov 2003
Posty: 31 |
W ostatniej kolejce (5-7.12.2003) weszlo 9 z 12 meczow oznaczonych zielonym kolorem - chyba niezle <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />iwo:
Margol
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2002
Posty: 2,020
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Aug 2002
Posty: 2,020 |
...zależy od kursów.
jeśli zsumujesz odwrotności kursów i wyjdzie ci liczba mniejsza od 9, to wtedy będzie dobrze <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2003
Posty: 31
newbie
|
|
newbie
Dołączył: Nov 2003
Posty: 31 |
Oryginalnie wysłał maycj: [qb]...zależy od kursów.
jeśli zsumujesz odwrotności kursów i wyjdzie ci liczba mniejsza od 9, to wtedy będzie dobrze <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> [/qb] Maycj - jak obliczasz odwrotnosci kursow? BTW w kolejce 13-14.12.2003 z 13 zielonych okienek weszlo 10. Pozdrawiam, Margol
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2001
Posty: 1,231
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Jun 2001
Posty: 1,231 |
Margol, ile typów weszło na ile bez podawania kursów jest nic nie warte. Mogę znaleźć sto spotkań (każde o kursie 1.01) i powiedzieć, że weszło 99/100, ale i tak jest to wtedy losing proposition. Stawiaj na swoje "zielone okienka" po złotówce i potem zdaj raport ile się zarobiło/straciło.
Odwrotność kursów bardzo łatwo znać bez liczenia, gdy ma się je podane w formacie amerykańkim; wystarczy wtedy zmienić plus na minus, bądź odwrotnie. <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2002
Posty: 2,020
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Aug 2002
Posty: 2,020 |
Margol: zapodam ci na przykładzie
masz 5 zdarzeń kursy: 1,60 1,33 1,67 1,74 2,22
wtedy odwrotności (1/x) są równe odpowiednio: ,625 ,750 ,600 ,575 ,450
jeżeli zsumujesz te odwrotności to ci wydzie liczba 3, co oznacza, że żeby wyjść na zero z bukiem to powinieneś trafić 3 zdarzenia.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2003
Posty: 31
newbie
|
|
newbie
Dołączył: Nov 2003
Posty: 31 |
Czy ktos pamieta jakie byly kursy w Profesjonale na: Bremen - Rostock Dortmund - Kaiserslautern
(mecze z tego tygodnia)
Z gory dzieki, Margol
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2002
Posty: 229
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: Oct 2002
Posty: 229 |
Oryginalnie wysłał Margol: [qb]Czy ktos pamieta jakie byly kursy w Profesjonale na: Bremen - Rostock Dortmund - Kaiserslautern
(mecze z tego tygodnia)
Z gory dzieki, Margol[/qb] prawdopodobnie : Werder 1,42 Dortmund 1,47
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2003
Posty: 31
newbie
|
|
newbie
Dołączył: Nov 2003
Posty: 31 |
Podsumowanie prognoz wynikow ze strony http://prognozy.w.interia.pl za rok 2003. Analiza 'skutecznosci' zielonych pól: liga trafione/ ogolem procent --------------------------------------------- angielska... 22 / 32 68,8% francuska... 17 / 19 89,5% hiszpanska.. 18 / 25 72,0% niemiecka... 20 / 29 69,0% wloska....... 20 / 24 83,3% Pozdrawiam, Margol
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2003
Posty: 31
newbie
|
|
newbie
Dołączył: Nov 2003
Posty: 31 |
Sa juz prognozy na ten weekend.
Margol
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2004
Posty: 88
journeyman
|
|
journeyman
Dołączył: Jan 2004
Posty: 88 |
Nie to żebym się czepiał Margol, ale obliczjąc skuteczność zieleni z prognoz powinieneś także podać średnią kursów wśród trafionych zdarzeń, wtedy byśmy na 100% wiedzieli, czy warto rozkminiać te statsy. No ale szukanie historycznych kursów to robota na pare miesięcy <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> a to już inna bajka...
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2001
Posty: 1,231
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Jun 2001
Posty: 1,231 |
Oryginalnie wysłał Hassan: [qb]Nie to żebym się czepiał Margol, ale obliczjąc skuteczność zieleni z prognoz powinieneś także podać średnią kursów wśród trafionych zdarzeń, wtedy byśmy na 100% wiedzieli, czy warto rozkminiać te statsy. No ale szukanie historycznych kursów to robota na pare miesięcy <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> a to już inna bajka...[/qb] Zasugerowałem to już Margolowi ponad miesiąc temu, więc wcale nie trzeba było do archiwów sięgać, by mieć przejrzystość przynajmniej za kilka ostatnich kolejek; niestety, przeszło bez odzewu.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2003
Posty: 31
newbie
|
|
newbie
Dołączył: Nov 2003
Posty: 31 |
Panowie,
Jeszcze raz powraca problem publikowania kursow na mecze obok prognoz. Na razie nie mam takiej mozliwosci. Prowadzona przeze mnie strona ma charakter hobbystyczny, a na codzien zajmuje sie zupelnie inna dzialalnoscia. Dodatkowa kolumienka spowodowala mogla by spowodowac opoznienia aktualizacji strony. Reszte danych automatycznie generuje mi system.
Margol
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|