|
|
Dołączył: Jan 2004
Posty: 4,525
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2004
Posty: 4,525 |
U mnie w tym roku nie dawali na żadne sklepy itp bo większość rok miała i zamykała . Na dodatek jest się pod większą kontrolą gdy bierzemy pieniądze z PUP-u
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2010
Posty: 8,326
no risk no fun
|
|
no risk no fun
Dołączył: Jan 2010
Posty: 8,326 |
A to jest pewna informacja Sylwia ? bo wczoraj sie jeszcze pytałem i wciaz były takie same warunki jak dotad.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2004
Posty: 4,525
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2004
Posty: 4,525 |
Każdy urząd ma inne wytyczne
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2010
Posty: 8,326
no risk no fun
|
|
no risk no fun
Dołączył: Jan 2010
Posty: 8,326 |
No wlasnie 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2004
Posty: 4,525
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2004
Posty: 4,525 |
Także działać niech będzie mniej bezrobotnych a więcej miliarderów 
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2005
Posty: 868
Zawisza Bydgoszcz
|
|
Zawisza Bydgoszcz
Dołączył: Feb 2005
Posty: 868 |
W PUPie pytajcie o te kasę na dotację także w grudniu. Tak po świętach najlepiej. Piszę serio gdyż trochę w tym siedzę. Urzędy na koniec roku muszą być "wyzerowane" z kasy. W przypadku jeśli mają na koniec roku jakieś oszczędności to najłatwiej im wydać właśnie kasę na dotację. W kujawsko-pomorskim tak się praktykuje. I nawet wtedy brakuje chętnych...Zresztą nie ma się co dziwić.
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2001
Posty: 4,382
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2001
Posty: 4,382 |
Czytam i czytam.. Mam nadzieję, że o te dotacje pytacie tylko by się dofinansować.. Jednak jeśli ma to być podstawowe źródło finansowania to.. nie róbcie tego. Po otrzymaniu dotacji trzeba się jakoś na rynku utrzymać, a szczerze wątpię, by WSZYSTKIM udało się od samego startu zarabiać.. Nim mój sklep był rentowny, to trwało to blisko 3 lata, w tym raz zmieniałem lokalizację.. Nie było wtedy dotacji, ja zacząłem od kredytu + kapitał własny.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2010
Posty: 134
member
|
|
member
Dołączył: Nov 2010
Posty: 134 |
Biznesplan do nowej działalności jest mocnym kryterium w urzędach, co jest niewłaściwe. Powinien być tylko dodatkiem. Większy nacisk powinno kłaść się na doświadczenie. Chcesz otwierać sklep? To jak długo w handlu pracowałeś? Co o tym wiesz? Chcesz produkować zabawki? To co produkowałeś wcześniej lub gdzie na produkcji pracowałeś? Itd itp. Dlatego sklepy po roku się zamykają otwierane przez nowicjuszy. A biznes plan po roku już nakreślał sieć sklepów ;-) Skromniej, bez dotacji i kredytów, pracuje się na spokojnie, a na spokojnie - przyznam się z doświadczenia - jakoś wszystko układa się o wiele lepiej. Bez sztresu 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2004
Posty: 4,525
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2004
Posty: 4,525 |
Adam odezwij się 
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,331
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,331 |
jak spojrzalem na wymagania co do papieroglogii zeby dostac dotacje to ja nie mam pytan, jak ktos sie stara dostac to rzeczywiscie nie jest juz bezrobotnym, papiery zajmuja mu 8 godzin dziennie
ciekawe kiedy firme prowadzic i ustawiac
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2004
Posty: 4,525
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2004
Posty: 4,525 |
W tym momencie lepiej starać się o to by urząd pracy zgodził się na to by móc zatrudniać stażyste jakiś czas opłacają pracownika choć na tym idzie lekko "zarobić" .
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,331
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,331 |
ujme to tak, nie wiem czy sie zmienily zasady "stazystow"
ale jezlei ejst nadal tak jak kilka lat temu, keidy zaproponowali mi 450zl miesiecznei za stazowanie (bo tyle PUP zwracal) to podziekowale, na bilet i kanapki do pracy nei wystarczy
ogolnie ten program tedy byl jedna wielka kpina i ponizaniem ludzi (zatrudnioncyh), cos sie zmienilo?
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2008
Posty: 2,374
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Dec 2008
Posty: 2,374 |
W tym momencie lepiej starać się o to by urząd pracy zgodził się na to by móc zatrudniać stażyste jakiś czas opłacają pracownika choć na tym idzie lekko "zarobić" . a potem go wywalisz nie?
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,331
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,331 |
aaa i jeszcze tak bylo ze panie z PUP wpychaly na staz ludzi do swoich znajomych w urzedach (miasta, gminy, skarbowka) Ci prze pol roku orali od rana do wieczora, wiec kolezanki mialy wolne, a po pol roku i wywalali i przychodzili nastepni  statsystyki dobre, kasa wydana, mniej pracy dla znajomej Pani Krysi 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2004
Posty: 4,525
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2004
Posty: 4,525 |
W tym momencie lepiej starać się o to by urząd pracy zgodził się na to by móc zatrudniać stażyste jakiś czas opłacają pracownika choć na tym idzie lekko "zarobić" . a potem go wywalisz nie? Skad ta pewność ? Tu chodzi o jednorazowe wyciągnięcie kasy od urzędu.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2004
Posty: 4,525
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2004
Posty: 4,525 |
ujme to tak, nie wiem czy sie zmienily zasady "stazystow"
ale jezlei ejst nadal tak jak kilka lat temu, keidy zaproponowali mi 450zl miesiecznei za stazowanie (bo tyle PUP zwracal) to podziekowale, na bilet i kanapki do pracy nei wystarczy
ogolnie ten program tedy byl jedna wielka kpina i ponizaniem ludzi (zatrudnioncyh), cos sie zmienilo? Przeszło 700 zł jest stażu no i oczywiście coś od siebie pracodawca powinien dorzucić .
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2008
Posty: 2,374
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Dec 2008
Posty: 2,374 |
Czytałem już o takich, którzy przyjmują z urzędu na staż, karzą odwalać najgorszą robotę, z której się nic a nic nie wynosi a potem nie przedłuża umowy. I potem taki pracownik raz, że zarobił gówno to dwa nadal nic nie umie.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2004
Posty: 4,525
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2004
Posty: 4,525 |
Akurat jestem w takiej branży , że nie ma u mnie złej pracy no i skoro by się ktoś sprawdził to by został .
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2006
Posty: 1,344
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Mar 2006
Posty: 1,344 |
na staz nie pojdziesz, bo pieniedzy braklo juz w czerwcu.
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2005
Posty: 6,529
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2005
Posty: 6,529 |
2 lata bylem na stazu  zalezy od pracodawcy, ja chodzilem 5h dziennie, umowy nie dostalem bo nie bylo takiej mozliwosci  a znam tez takiego co chodzil na staz i dostawal od szefa 'bonus' pare stowek.. 
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|