Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 1 z 6 1 2 3 4 5 6
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,547
C
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
C Offline
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,547
Witam

III Edycja dobiega końca. Czas na jej podsumowanie przyjdzie jeszcze, natomiast zastanowić się należy nad kontynuacją.

Po wstepnych rozmowach z thunderem, doszliśmy do pewnych wniosków i propozycji, które jednak muszą być obgadane przez potencjalnych chętnych (uczestników a także pomocników-organizatorów).

Cały regulamin, który wkleję za sec, jest do dyskusji. Pewne jest, że o kolejności w rankingu będzie decydowała liczba punktów - kwestia co na te punkty i w jakich proporcjach się będzie składać - do dyskusji.

[color:"red"]Warunkiem wzięcia udziału w konkursie będzie wpisowe. Wpisowe przełoży się na nagrodę dla zwycięzców (ich liczba w zależności od ilości uczestników). Thunder stwierdził, że nie gra za mniej niż 30zł wpisowego, ja stwierdziłem, że nie gram za więcej. Stanęło więc na 30zł za udział.[/color]

Kwota średnio do negocjacji, ale jeśli dużo osób będzie protestowało to coś może ulec zmianie.

Druga kwestia którą poruszyliśmy na wstepie to okres trwania. Stanęło na 10 tygodniach. Wtedy nie trzeba czekać prawie pół roku na wygraną i trzeba się starać od początku do końca. Przy odpowiedniej nagrodzie to też zmotywuje.

I ostatnia kwestia jaką poruszylismy na wstępie to minimalne AKO i liczba zdarzeń na kuponie. Co do tych ostatnich nie było różnicy zdań - max. 3 zdarzenia na kupon. Jeśli chodzi o AKO, to różnica zdań była. Ja chciałem 1.70, thunder 1.90. Dlatego głosować w sondzie musicie Wy - wygra najpopularniejsza opcja. Proszę też informować w swoich postach na co głosujecie, żeby nie lizcyły się głosy niezainteresowanych.

Za chwilę natomiast wkleję fragmenty regulaminu, które trzebaby odpowiednio zmodyfikować na potrzeby nowego konkursu. Proszę o wypowiedzi i wstępne potwierdzenia uczestnictwa starych i nowych uczestników AKO.
Jakie ma byc minimalne AKO?
single choice
1.6999999999999999555910790149937383830547332763671875 (59%, 38 Votes)
1.8000000000000000444089209850062616169452667236328125 (16%, 10 Votes)
1.899999999999999911182158029987476766109466552734375 (25%, 16 Votes)
Total Votes: 64
Voting on this poll ends: 0 seconds ago

Bonus: Unibet
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,547
C
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
C Offline
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,547
zagłosowałem na 1.70 i jestem skłonny wpłacić 30zł wpisowego.

Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,547
C
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
C Offline
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,547
[color:"red"]UWAGA!: TYLKO GŁOSY W SONDZIE POTWIERDZONE POSTEM JAK MÓJ POWYZSZY BĘDĄ BRANE POD UWAGĘ[/color]

Dołączył: Nov 2003
Posty: 1,962
T
Pooh-Bah
Pooh-Bah
T Offline
Dołączył: Nov 2003
Posty: 1,962
Zagłosowałem na 1,90 i jestem skłonny wpłacić 30zł wpisowego <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

Dokladniejsze propozycje regulaminowe przedstawimy po burzy mozgow, ktora sie wlasnie odbywa.

W kazdym razie ze swojej strony zapewniam, ze bedzie to konkurs emocjonujacey i godny uwagi a moze nawet jakies gwiazdy zaprosimy, z ktorymi bedziecie sie mogli zmierzyc <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />

Pozdrawiam

Dołączył: Dec 2003
Posty: 1,804
N
Pooh-Bah
Pooh-Bah
N Offline
Dołączył: Dec 2003
Posty: 1,804
Ja poparłem opcję AKO minimalne 1,80. Jeśli chodzi o stawkę... jestem w stanie dać 30 pln, choć może to odstraszyć część chętnych. Z drugiej jednak strony tka stawka powinna wpłynąć na wyższą skuteczność.

Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,547
C
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
C Offline
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,547
Sprawy do dyskusji:


Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwać będą tradycjnie Nobody1111 i Coin.
Tradycjnie również sponsorem, a zarazem skarbnikiem AKO III będzie jaja.


[color:"blue"]No właśnie... przy dużej ilości uczestników dodatkowy pomocnik do robienia zestawień aktualnych, trafionych i spudłowanych kuponów byłby przydatny. Ktoś chętny ? No i należałoby poprosić jaja czy (jeśli oczywiście ma ochotę i czas) zechce zostać bankierem kolejnej edycji.[/color]


1. Konkurs trwa 19 tygodni (19.09.2005 - 29.01.2006)

[color:"blue"]Konkurs trwa 10 tygodni co nie podlega negocjacjom. Krótka i intensywna rywalizacja <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />[/color]

2. W temacie podajemy wyłącznie kupony o AKO(...)

[color:"blue"]Sonda trwa. AKO maksymalne wynosić będzie 10, żeby nas uchronić przed jednorazowymi fartami[/color]

3. Korzystamy wyłącznie z ofert następujących bukmacherów: Interwetten, Gamebookers, Unibet, Expekt, Betandwin, Sportingbet, STS, Profesjonal, Toto-mix

[color:"blue"]+pinnacle, centrebet, nordicbet, bet365[/color]

4. Maksymalna liczba zdarzeń na kuponie wynosi 3

[color:"blue"]I tak zostaje[/color]

5. Każdy typer może w ciągu tygodnia podać maksymalnie 4 kupony

[color:"blue"]Liczba kuponów w tygodniu to 6. Każdy typer, może w ciągu tygodnia jeden kupon oznaczyć jako kX i ten kupon będzie liczony podwójnie - tzn wygrana x2 lub przegrana x2[/color]


Kupony:

10. W danym tygodniu nie mogą się pojawić dwa kupony z identycznymi zdarzeniami.

11. Kupony publikujemy najpóźniej na 1 godzinę przed rozpoczęciem pierwszego zdarzenia.

12. Kupon musi być możliwy do zagrania (a więc musi być zgodny z regulaminem gry konkretnego bukmachera)

13. Kupon musi posiadać określoną, przedstawioną poniżej formę:

01###10.09 16:00 AKO:2.20###k1 GB###typer

10.09 16:00 Cowdenbeath - Berwick (2) 2.20

gdzie kolejno:
01 - nr. rankingowy typera
### - krzaczki
10.09 - data rozpoczęcia pierwszego zdarzenia
16:00 - godzina rozpoczęcia pierwszego zdarzenia
AKO:2.20 - kurs kuponu, liczony jako iloczyn kursów poszczególnych zdarzeń w przypadku bukmacherów internetowych, lub jako iloczyn kursów poszczególnych zdarzeń i 0.9 w przypadku bukmacherów naziemnych
### - znowu krzaczki
k1 - nr kuponu w danym tygodniu (k1, k2, k3 lub k4)
GB - nazwa lub skrót bukmachera (GB - Gamebookers, Exp - Expekt itd.)
### - ostatnie już krzaczki
typer - nick typera

14. Każdy kupon 'gramy' za stawkę 10$


[color:"blue"] Ta część przejdzie jedynie kosmetyczne zmiany.[/color]

15. Zwroty i zdarzenia przełożone traktujemy jako kurs 1.00. Jeżeli w związku z tym kupon nie spełnia warunku minimalnego AKO, wówczas kupon jest anulowany i przysługuje typerowi kupon zastępczy.

[color:"blue"]Tutaj dodamy jeszcze warunek, że pod warunkiem, że inne zdarzenia na kuponie są trafione. Zatem pudło na kuponie oznacza pudło, niezależnie czy był na nim również zwrot. Jednocześnie typerom będzie przysługiwał kupon zastępczy (możliwy do podania po podaniu 6 regulaminowyc huponów), który będzie liczony w miejsce ewentualnie anulowanego kuponu.[/color]


16. Wszystkie kupony muszą się zakończyć do niedzieli do godziny 22:00. W ekstremalnych przypadkach, na prośbę typera deadline ten może zostać przełożony, ale zależy to tylko i wyłącznie od dobrej woli organizatorów.

[color:"blue"]23:00 i zabrania się podawania typów kończących się później (kategoryczne nie dla NBA, NHL, NFL innych US Sports i tenisa w nocy z niedzieli na poniedziałek)[/color]





Wykluczenia:

[color:"blue"]Uczestniczą tylko ci, co wpłacą, więc nie będzie wykluczeń[/color]



Premie:

[color:"blue"]Szczegóły jak ustalimy punktację.[/color]

Dołączył: Dec 2003
Posty: 1,804
N
Pooh-Bah
Pooh-Bah
N Offline
Dołączył: Dec 2003
Posty: 1,804
[color:"red"]JAK BĘDZIE USTALANY RANKING[/color]

Na ranking największy wpływ będzie miało saldo typera, a dopiero potem skuteczność. Ranking będzie oparty na punktach liczonych w następujący sposób:

[color:"blue"]Punkty = Saldo + 0,5*Skuteczność w % + punkty za premie [/color]

[color:"orange"]Saldo [/color] - każdy kupon wysyłany jest za 10j. Zasada obliczania salda jest prosta - w przypadku kuponu trafionego do salda doliczanych jest (Kurs -1,00) * 10 j , natomiast w przypadku kuponu nietrafionego odejmowanych jest 10 jednostek, np. za kupon trafiony z AKO 2,40 doliczanych jest (2,40 - 1,00) * 10 = 14 j.

[color:"orange"]Skuteczność w % [/color] - ilość kuponów trafionych do ilości wszystkich podanych kuponów pomnożona przez 100, czyli jeżeli typer trafi 14 kuponów, a podał 27 kuponów, to jego skuteczność wynosi 51,9%

[color:"orange"]Punkty za premie [/color] - postanowiliśmy przyznawać punkty za premie w następującej ilości:
[color:"red"]6 trafionych / 6 wysłanych [/color] - 40 punktów
[color:"red"]5 trafionych / 5 wysłanych [/color] - 25 punktów
[color:"red"]5 trafionych / 6 wysłanych [/color] - 15 punktów


[color:"purple"]Przykład [/color]

Typer podał 35 kuponów, z których trafił 22, każdy z kursem 2,10. Wtedy Saldo wynosi (2,10 - 1,00) * 22 *10 - (35-22)*10 = 1,10*220 - 13*10 = 242 - 130 = 112. Skuteczność wynosi 22/35 = 62,9%. Zatem jego ilość punktów wynosi:
[b]Punkty = 112 + 0,5*62,9 + premie = 112 + 31,5 + premie = 143,5 punktów + premie.

Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,547
C
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
C Offline
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,547
Quote
[color:"blue"] No i należałoby poprosić jaja czy (jeśli oczywiście ma ochotę i czas) zechce zostać bankierem kolejnej edycji.[/color]

Co niniejszym czynię - jaja czekamy na Twoją wypowiedź.

Dołączył: Dec 2003
Posty: 1,804
N
Pooh-Bah
Pooh-Bah
N Offline
Dołączył: Dec 2003
Posty: 1,804
[color:"purple"]UWAGA!!! [/color]

[color:"brown"]Ulegną zmianie punkty za premie. Oto, jak przedstawia się aktualna sytuacja z punktami za premię: [/color]

[color:"pink"]6 trafionych / 6 wysłanych [/color] - 15 punktów
[color:"pink"]5 trafionych / 5 wysłanych [/color] - 10 punktów
[color:"pink"]5 trafionych / 6 wysłanych [/color] - 5 punktów

Dołączył: Apr 2003
Posty: 7,813
J
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
J Offline
Dołączył: Apr 2003
Posty: 7,813


Jestem zaszczycony,że ponownie będę mógł być skarbnikiem tak prestiżowego Konkursu.To dla mnie wielki zaszczyt,że macie do mnie zaufanie.
Pozwólcie,że przy okazji przedstawię swoje skromne zdanie na temat IV Edycji Konkursu.
- proponuję utrzymać tzw stałą nagrodę i z tej puli nie wysyłać nominowanych kuponów
- jestem w stanie utworzyć nagrodę ruchomą,ale na innych zasadach niż dotychczas.Proponuję z mojej strony wkład w wysokości 50,00 zł.Pieniędzmi tymi będziemy obracać,ale kwota ta tzn 50,00 zł nie podlegałaby podziałowi.Podziałowi w całości podlegałby wyłącznie wypracowany zysk,a owe 50,00 zł stanowiłoby coś w rodzaju "złotego wału" i stanowiłoby pulę do każdej następnej Edycji Konkursu.Jeżeli nie uda nam się wypracować zysku - trudno - ja stracę 50,00 zł.
- myślę,że warto nagradzać 3 pierwsze miejsca,a nie 2 jak dotychczas.Wielu uczestników,którzy utracili szanse na zajęcie miejsca 1-2 zaprzestało gry.Pozdrawiam./Jaja/

Dołączył: Dec 2003
Posty: 1,804
N
Pooh-Bah
Pooh-Bah
N Offline
Dołączył: Dec 2003
Posty: 1,804
Bardzo dziękujemy Ci jaja, że zdecydowałeś się zostać ponownie naszym bankierem. Jeśli chodzi o Twoją propozycję czekamy na opinie innych typerów, któzy chcieliby wziąć udział w temacie (mi osobiście ten pomysł odpowiada).

Ponadto chciałbym ponformować, że konkurs rozpocznie się najprawdopodobiniej 6 lutego, czyli w poniedziałek. Pieniądze od uczestników miałyby być przelane najpóźniej do 13 lutego, czyli do następnego poniedziałku.

Jeśli chodzi o ilość osób nagrodzonych zobaczymy jakimi funduszami będziemy dysponowali - założyliśmy na wstępie, że będą to przynajmniej 3 osoby, choć jak będzie więcej kasy w banku to liczba osób nagrodzonym może wzrosnąć (np. do 5 osób).

Dołączył: Jul 2004
Posty: 9,577
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jul 2004
Posty: 9,577
Zagłosowałem na 1.70 i wpłacę 30 zł.

Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,547
C
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
C Offline
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,547
jaja osobiście wolałbym, żebyś oferowane przez Ciebie 50zł przeznaczył na wpisowe i przy okazji dołączył do konkursu. Myślę, że przyszłe nagrody AKO będą pochodziły w dużej mierze ze składek uczestników, dlatego nie mam przekonania co do słuszności zbierania funduszów na przyszłe edycje konkursu. Natomiast wielkie uznanie i szacunek dla Ciebie za ponowną zgodę na pomoc w konkursie i zaoferowanie dodatkowych funduszy. Takiego drugiego jak Ty na mecz.pl nie ma <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />


ps: Również uważam, że nagroda w tej edycji nie powinna być ruszana, choć AKO III dało jako takie zyski. Teraz jednak realia będą trochę inne.

Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,547
C
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
C Offline
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,547
AKTUALNA LISTA UCZESTNIKÓW:

1. Coin
2. Nobody1111
3. thunder
4. adingh


Wyniki sondy: w tej chwili 2-1-1 prowadzi 1.70 <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />

Dołączył: Aug 2005
Posty: 883
G
old hand
old hand
G Offline
Dołączył: Aug 2005
Posty: 883
Zagłosowałem na 1,90 i jestem skłonny wpłacić 30zł wpisowego.

Dołączył: Aug 2005
Posty: 883
G
old hand
old hand
G Offline
Dołączył: Aug 2005
Posty: 883
A własnie do listy bukow proponuje dodac betfair, jako ze jest to giełda nalezalo by w sytuacjach spornych robic skan. A co jesli kogos nie bedzie przez powiedzmy 2 tygodnie, moze podac np w jeden tydzien 12 picksów. Rozumiem ze mozliwa jest wplata przez MB ?

Dołączył: Dec 2003
Posty: 1,804
N
Pooh-Bah
Pooh-Bah
N Offline
Dołączył: Dec 2003
Posty: 1,804
Quote
A własnie do listy bukow proponuje dodac betfair, jako ze jest to giełda nalezalo by w sytuacjach spornych robic skan. A co jesli kogos nie bedzie przez powiedzmy 2 tygodnie, moze podac np w jeden tydzien 12 picksów. Rozumiem ze mozliwa jest wplata przez MB ?

Co do betfair chyba nie zostanie dodany właśnie ze względu na to że to giełda.
Jeżeli kogoś nie będzie przez 2 tygodnie to przepada mu szansa podania kuponów. Jeżeli typer w danym tygodniu nie poda wszystkich możliwych kuponów, to niewykorzystane kupony przepadają.
Wpłata będzie najprawdopodobniej na konto jaja tak jak miało to miejsce w ostatniej edycji. Jeżeli da się przez MB przelać pieniądze na konto w banku to nie ma problemu. Jeżeli nie, to wtedy proszę jaja żeby dał znać czy wpłata na MB może być akceptowana.

Dołączył: Aug 2005
Posty: 883
G
old hand
old hand
G Offline
Dołączył: Aug 2005
Posty: 883
Czyli w takim razie moj wystep stoi pod znakiem zapytania, dwa tygodnie nieobecnosci (11-26.02) troche zmniejsza moje i tak male szanse. Pomyslcie nad czyms zastepczym jesli kogos nie bedzie. Pomysl z podaniem typow w jednym tygodniu nie wydaje sie taki głupi, oczywiscie po zaznaczeniu tego.

Co do wplaty na konto, moge wyslac pod warunkiem ze bedzie mozna podac typy zastepcze na nastepne dwa tygodnie.

Dołączył: Dec 2003
Posty: 1,804
N
Pooh-Bah
Pooh-Bah
N Offline
Dołączył: Dec 2003
Posty: 1,804
Typów z wyprzedzeniem podawać raczej nie będzie można, ale możesz poprosić kogoś (np. organizatorów lub kogoś znajomego) żeby podali typy za Ciebie w danym tygodniu (mówisz im wcześniej na gg lub na private jakie typy mają wysłać i wyślemy je).

Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,547
C
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
C Offline
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,547
Gianluca_Comotto - Jeśli mówimy o sytuacji, że z powodu wyjazdu podajesz wcześniej kupony na tygodnie nieobecności ze zdarzeniami, które odbędą się w ciągu tych dwóch tygodni to myślę, że można takie coś dopuścić.

Nie bardzo jednak wyobrażam sobie, żeby ktoś mógł podać w jednym tygodniu 18 typów, czy 2 x po 12, ze względu na to, że 2 tygodnie w innym terminie mu wypadają. To byłoby trochę precedensowe <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

Zawsze istnieje jeszcze taka możliwość (może nie najlepsza, ale zawsze jakaś), że ktoś poda kupony za Ciebie, lub napiszesz, co chcesz grać sprawdzając terminarze, a ktoś poda za Ciebie kupony, dopisując kursy z wybranego przez Ciebie bukmachera.

Szkoda jeśli zrezygnowałbyś, bo obserwując Twoje dokonania m.in. na forum z pewnością podniósłbyś poprzeczkę <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />


Aha, kolejne złe wieści są takie, że w konkursie nie będzie można podawać Asianów, ze względu na trudność w ich późniejszym rozliczaniu.
Mam nadzieję, że do reszty Cię nie zniechęciłem <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

Pozdrawiam
Coin

Strona 1 z 6 1 2 3 4 5 6

Moderatorzy  rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
6 zarejestrowanych użytkowników (latajaca_holenderka, betowiec, Sensei, rafal08, alfa, Lukasz111), 2,669 gości, oraz 7 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,284
Posty5,834,518
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1