Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 6 z 13 1 2 4 5 6 7 8 12 13
Dołączył: Jan 2004
Posty: 4,525
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2004
Posty: 4,525
Originally Posted by Qlimax
Panowie ja mam pytanie takie zajmuje sie ktoś sprowadzaniem jakiś towarów z UE z naprzykład likwidowanych butików z ciuchami itp chciałem sie mniej wiecej zapytac jak to wypada w praktyce, aha i pytanie mam jak wygląda teraz sprawa z cłem ( chyba nie obowiązuje jeżeli sprowadzam towary z UE ??) i akcyzą jeżeli chciałbym transportowac fajki albo alkohol pytanie nobistyczne ale dla oblatanego w temacie to 5 min tongue



Cła nie ma jak jesteś vatowcem to za granicą vat-u nie płacisz( wyrabiasz NIP europejski) dopiero w Polsce go opłacasz.

Bonus: Unibet
Dołączył: Nov 2005
Posty: 537
Q
addict
addict
Q Offline
Dołączył: Nov 2005
Posty: 537
Dzieki za info

Dołączył: Feb 2008
Posty: 1,525
a.k.a. "DOMINICCA"
a.k.a. "DOMINICCA"
Dołączył: Feb 2008
Posty: 1,525
Korzystał ktoś z dotacji unijnych z UP na otwracie własnej działaności ?
Jesli przez rok nie zakmnę firmy i bedzie ona przynosić zyski ,to nie muszę oddawać tego kredytu . Być może pozmieniały się zasady [nie sledziłam tego]. Na pewno mniej siana oferują niż dawniej.
Mam parę pomysłów i tak sobie pomyślałam ,że przydało by sie wydębić troche fantów smile

Dołączył: Jan 2004
Posty: 4,525
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2004
Posty: 4,525
Dokładnie jest tak jak mówisz. Co do pieniędzy zależy od UP w jednym dają mniej w drugim więcej (tak samo z przeznaczeniem kwoty na zakup czegokolwiek) . Standardowo dotacja powinna wynosić 6-krotność średniej krajowej .

Dołączył: Oct 2006
Posty: 1,679
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Oct 2006
Posty: 1,679
Hmm.. a czy to nie polega na tym,że wpierw inwestujesz swoją gotówkę a dopiero później z "dotacji" otrzymujesz zwrot na podstawie faktur ?

Dołączył: Oct 2005
Posty: 10,162
too much love will kill you
too much love will kill you
Dołączył: Oct 2005
Posty: 10,162
Originally Posted by rcsade
Hmm.. a czy to nie polega na tym,że wpierw inwestujesz swoją gotówkę a dopiero później z "dotacji" otrzymujesz zwrot na podstawie faktur ?
nie, dostajesz kasę a faktury przedkładasz jak dokumentujesz prawidłowość jej wydatkowania zgodną z biznesplanem.

Dołączył: Dec 2004
Posty: 6,382
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 6,382
podepnę sie pod temat i zapytam czy prawda są pogłoski ze jest to ostatni rok dotacji unijnych dla małych firm (chodzi mi o te 40koła i pomostowe ok 1.3koła przez 0.5roku) ?
----
Sylawiaa- dodam tylko tyle ze jest to sporo zachodu i konkurencja spora, jestem na ostatnim etapie (obawiam sie ze odpadne bo zjebalem biznesplan w jednym pkt) . To moje 2podejscie, w 1 odpadlem przy deklaracji, teraz było lepiej, z grupy ok 500osob wybrali 32, po rozmowach i testach psychologicznych została grupa 16osób ktore chodza na taki kursik (2tygodnie jak w szkole wink ) i 12z nich tylko otrzymuje kase.

Dołączył: Jan 2010
Posty: 8,326
no risk no fun
no risk no fun
Dołączył: Jan 2010
Posty: 8,326
Sylwiaaa dostaniesz dotacje ale dopiero w styczniu najwczesniej.

Teraz urzedy juz nie maja srodkow na inwestycje.

Dołączył: Jan 2004
Posty: 4,525
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2004
Posty: 4,525
Jak ktoś będzie chiał otworzyć sklep lub działalność walić na priv pomogę smile ( główna specjalizacja obuwie );)

Dołączył: Feb 2008
Posty: 1,525
a.k.a. "DOMINICCA"
a.k.a. "DOMINICCA"
Dołączył: Feb 2008
Posty: 1,525
Originally Posted by bolo_lacznik
podepnę sie pod temat i zapytam czy prawda są pogłoski ze jest to ostatni rok dotacji unijnych dla małych firm (chodzi mi o te 40koła i pomostowe ok 1.3koła przez 0.5roku) ?


To o czym piszesz to chyba z UP w oparciu o program 6.2?
Ten program 6.2 jest też dostepny dla osób pracujących , którzy chcą załozyć swoją firmę ale chyba bez pomostówek 1,1 tyś zł miesięcznie [ najniższa krajowa] .

jestem ciekawa czy są równe szanse między pracującymi a nie pracującymi strającymi się o fanty grin

Dołączył: Dec 2004
Posty: 6,382
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 6,382
to nie z UP ale program 6.2 , to równiez dla pracujacych
"Projekt jest skierowany do grupy 96 osób - 42 osoby bezrobotne (w tym 4 długotrwale), 38 nieaktywnych zawodowo (w tym 8 uczących się) oraz 16 osób zatrudnionych (w tym 3 w mikro, 3 w małych, 3 w średnich oraz 7 w dużych przedsiębiorstwach), dodatkowo 20 osób musi pochodzić z terenów wiejskich."

co do równych szans to wyglada to tak :
"W projekcie priorytetowo będą traktowane osoby znajdujące się w szczególnie trudnej sytuacji na rynku pracy (grupa priorytetowa), tj.:
- kobiety,
- osoby w wieku 15 - 24 lata,
- osoby w wieku 45 – 64 lata,
- osoby, które w okresie ostatnich 3 miesiącach utraciły zatrudnienie z przyczyn niedotyczących pracownika,
- osoby zamieszkujące w gminach wiejskich i miejsko-wiejskich oraz mieszkańcy miast do 25 tys. mieszkańców, zamierzające podjąć- zatrudnienie w obszarach niezwiązanych z produkcją roślinną i/lub zwierzęcą.
Osoby te otrzymają dodatkowe 10 punktów na etapie rekrutacji uczestników."
----
ja nie miescilem sie w zadnej grupie ale jakos poszło.
Ponawiam swoje pytanie o te dotacje czy to prawda ze to juz ostatni rok (obilo mi sie o uszy ze dotacje maja zastapic jakimis kredytami)

Dołączył: Sep 2001
Posty: 350
K
enthusiast
enthusiast
K Offline
Dołączył: Sep 2001
Posty: 350
Originally Posted by bolo_lacznik
Ponawiam swoje pytanie o te dotacje czy to prawda ze to juz ostatni rok (obilo mi sie o uszy ze dotacje maja zastapic jakimis kredytami)

W maju słyszałem, że czerwcowy nabór na 8.1 (Innowacyjna Gospodarka) to może być ostatni raz (program w nazwie jest do 2013). Nawet w Computerworld był artykuł o tym. Ale czy to prawda to cholera wie. Prędzej zaostrzą kryteria. A kredyty to już teraz są oferowane.

Dołączył: Oct 2001
Posty: 4,382
W
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
W Offline
Dołączył: Oct 2001
Posty: 4,382
Zna się ktoś na projektach, dofinansowaniach?
Dostanę jakiś dodatek do budowy boiska ze sztuczna nawierzchnią? Pod piłkarska szkółkę.

Pozdrawiam.

Dołączył: Feb 2009
Posty: 1,646
S
Pooh-Bah
Pooh-Bah
S Offline
Dołączył: Feb 2009
Posty: 1,646
Witam trafiła się mi okazja przejąc Pizzerie za okolice 20k. Brał ktoś z was kredyt w banku na takie coś jak przejęcie firmy? Mój wiek, brak etatu będzie tu wielkim problemem ?

Dołączył: Sep 2001
Posty: 350
K
enthusiast
enthusiast
K Offline
Dołączył: Sep 2001
Posty: 350
Originally Posted by wwwujek
Zna się ktoś na projektach, dofinansowaniach?
Dostanę jakiś dodatek do budowy boiska ze sztuczna nawierzchnią? Pod piłkarska szkółkę.

Pozdrawiam.

łapałoby się pod:

Priorytet: IV Rozwój i modernizacja infrastruktury społecznej
Działanie: 4.2 Rozwój i modernizacja infrastruktury edukacyjnej
Poddziałanie: 4.2.2 Rozwój i modernizacja lokalnej infrastruktury edukacyjnej

lub

Oś priorytetowa VIII: Infrastruktura społeczna
Działanie 8.2 Infrastruktura szkolna i sportowa

Tylko musisz zobaczyć do kogo jest to skierowane, bo może do szkół a nie 'prywaciarzy'.

Szukaj tu:
http://www.funduszeeuropejskie.gov.pl
lub
http://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/NaborWnioskow/Documents/Harmonogram_RPO_lipiec_2011.pdf


Dołączył: Jan 2010
Posty: 8,326
no risk no fun
no risk no fun
Dołączył: Jan 2010
Posty: 8,326
Ma ktoś wiedze jak to jest z przeznaczeniem pieniedzy na dotacje ?

Przykładowo otwierasz dzialanosc , ale fizycznie potrzebujesz pieniedzy na 5 tys z tych 14. I teraz pytanie czy za pozostale pieniadze mozesz kupic np. sprzet kompterowy zeby go pozniej sprzedac z racji tego ze jest zbedny ?

I drugie pytanie czy dotacja dotyczy tylko lokalu w okreslonym obszarze , czyli przykladowo dostajesz dotacje w krakowie i musisz otworzyc biznes w krakowie ?

Dołączył: Mar 2007
Posty: 2,153
M
Pooh-Bah
Pooh-Bah
M Offline
Dołączył: Mar 2007
Posty: 2,153
pieniędzy nie dostajesz fizycznie na firmę lecz na jej założenie,czyli niezbędne inwestycję. we wniosku wyszczególniasz co jest niezbędne do otwarcia firmy podliczasz kwotę i wtedy mozesz starać się o kwotę która Ci wyjdzie. nie jest tak że dostajesz całość,mimo że potrzebujesz mniej.
za pieniądze nie możesz finansować ZUSów,US,a ni pensji pracowniczych.
komputer mozesz kupić,lecz musi to się znajdować we wniosku i wtedy rozliczasz się z PUPem na podstawie faktur.
na dziś można z PUP otrzymać 19k.
firma musi zostać założona na obszarze,na którym działa dany PUP czyli w twoim przypadku Kraków.

Dołączył: Jan 2010
Posty: 8,326
no risk no fun
no risk no fun
Dołączył: Jan 2010
Posty: 8,326
dzieki.

Dołączył: Oct 2006
Posty: 737
K
old hand
old hand
K Offline
Dołączył: Oct 2006
Posty: 737
W kazdym PUPie zasady przyznania dotacji moga sie nieco roznic i nie ma raczej ograniczen co do obszaru, bynajmniej u mnie nie bylo jak sie dowiadywalem, bo zawsze mozesz miec siedzibe firmy w Krakowie, a prowadzic dzialalnosc na drugim koncu Polski.

Dołączył: Feb 2008
Posty: 1,525
a.k.a. "DOMINICCA"
a.k.a. "DOMINICCA"
Dołączył: Feb 2008
Posty: 1,525
pozmieniało sie jesli chodzi o dotacje z UP.
Nowe warunki:
1]dają max 20 tyś, przy czym trzeba oddać połowe otrzymanej dotacji.
2]firma musi istnieć przynajmniej 2 lata.

chyba wiec lepiej nie zwalniac sie z pracy i probowac otrzymac dotacje dla pracujacych.

Strona 6 z 13 1 2 4 5 6 7 8 12 13

Moderatorzy  Biszop, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
3 zarejestrowanych użytkowników (rafal08, forty, kamel), 2,094 gości, oraz 7 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,289
Posty5,835,530
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1