Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 5 z 12 1 2 3 4 5 6 7 11 12
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
C
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill
C Offline
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
Originally Posted by Kura
Trochę słaby przykład Experto :), bo 4 zespoły to my mamy w pucharach niezależnie od wyników, a piątego się nie doczekamy nigdy smile

przyklad dobry, np. moglismy miec tylko 3 nie tak dawno chyba w 2009, zmienili to ze teraz kazdy nawet frajerski kraj ma 4

Last edited by Experto; 17/12/2011 06:44.
Bonus: Unibet
Dołączył: Aug 2001
Posty: 24,061
K
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
K Offline
Dołączył: Aug 2001
Posty: 24,061
nie bo 4 jest z "urzędu" - Luksemburg i Andora tez mają cztery

Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
C
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill
C Offline
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
a 5 masz do 16tego miejsca, teraz jestesmy na 20stym, wiec nie przesadzalbym z tym ze nie mamy na to szans.

Dołączył: May 2007
Posty: 6,719
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: May 2007
Posty: 6,719
Originally Posted by Kura
Trochę słaby przykład Experto :), bo 4 zespoły to my mamy w pucharach niezależnie od wyników, a piątego się nie doczekamy nigdy smile , a jedynie dobra postawa Wisły i Legii spowoduje, że za 2 lata czwarty zespół nie będzie musiał zaczynać od nieszczęsnej pierwszej rundy - ale wiem co chciałeś powiedzieć.

Nie wyobrażam sobie kibicowania w pucharach Lechii Gdańsk, ale na szczęście nie tak szybko będe miał ten dylemat czy kibicować przeciwnikom czy też nie w europejskich pucharach.


gdyby wszystkie nasze druzyny wtapialy z kazachami lub podobnymi, to za pare lat bysmy mogli miec 3 druzyny jak andorra i san marino laugh

Dołączył: May 2007
Posty: 6,719
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: May 2007
Posty: 6,719
no chyba, ze rzeczywiscie graja 4 druzyny z andorry wink co i tak nie zmienia sensu mojej wypowiedzi wink

Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
C
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill
C Offline
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
15 miejsce lapie 5 druzyn, oczywiscie nie bylo by to za dobre rozwiazanie poki co bo znowu ze dwie ekipy by dostaly ostry wpierdol w pierwszej rundzie z kazachami czy azerami

Dołączył: May 2007
Posty: 6,719
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: May 2007
Posty: 6,719
tam dochodza jeszcze druzyny za jakies inne poboczne rankingi typu fair play wiec. teraz z rumuni gralo 6 druzyn az

Dołączył: Aug 2001
Posty: 24,061
K
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
K Offline
Dołączył: Aug 2001
Posty: 24,061
Nie musisz mi tu wyjeżdzać z Kazachami, bo lista polskich zespolów, które zaliczyły wpadek w pucharach jest trochę większa niż Jagiellonia.

Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
C
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill
C Offline
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174

Dołączył: Dec 2006
Posty: 6,133
wieczny student
wieczny student
Dołączył: Dec 2006
Posty: 6,133
Tutaj lepszy, bo polski wink :
http://blog.kalendarz-kibica.pl/2011/05/krajowy-ranking-uefa-2012/

Na chwilę obecną nie opłaca się mieć 5 drużyn w pucharach, bo nie mamy tylu drużyn, które mogłyby się jako tako zaprezentować, a punkty zamiast dzielić na 4, byłyby na 5
Zresztą droga z 20 miejsca na 16 jest dosyć odległa.

Poza tym ranking został teraz tak zmodyfikowany, że więcej zależy od samej drużyny, a nie całej federacji. Ranking federacji daje jedynie to, że można zacząć od późniejszych rund. Ale to też nie musi być wcale korzystne, bo wtedy nie nastuka się punktów z jakimiś ogórami.

A co do sedna sprawy. To rozumiem obie strony. I te, które kibicują tylko swojej i te, które kibicują wszystkich. Każdy ma swoje racje

Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
L
antimadrista
antimadrista
L Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
Originally Posted by huge
no rozumiem. ale punkty do rankingu leca i dzieki temu pozniej latwiej maja druzyny 'bardziej polskie' (wg ciebie)

Tylko, że u nas to wyglada tak.
W danym roku puchary.
W kolejnym brak pucharow.
Za 2 lata odpadaja w eliminacjach.

Zadna z druzyn nie gra regularnie w pucharach i wtedy byc moze jedyna opcja pozostaje trzymac za tych co graja.
Ja ta mecz Wisly czy Legii obejrze, ale bez jakiegos wiekszego entuzjazmu.

Dołączył: Apr 2010
Posty: 2,547
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2010
Posty: 2,547
A nie daloby sie wykluczac z krajowych kwalifikacji zespolow za marna postawe? Takiej Jagiellonii wlepic bana na 3 lata na puchary za kompromitacje czyli porazke z druzyna nizej rankingu(to tylko przyklad, Slask przerznal z Cyganami ktorzy sa w rankingu wyzej i problem rozwiazany
To chyba krajowe przepisy okreslaja kto do pucharow UEFA nie ma nic do tego?

Dołączył: Dec 2008
Posty: 4,249
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2008
Posty: 4,249
laugh
Masz chłopie fantazje, ale przekraczasz jej granice smile

Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
L
antimadrista
antimadrista
L Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
Nie zapominaj, ze to nie tylko Jaga odwalila taki klops.
Lista jest długa: Wisła, Lech, Legia...

Dołączył: Dec 2008
Posty: 4,249
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2008
Posty: 4,249
Taka właśnie jest piłka, potrafimy odpaść z jakimiś leszczami, ale czasami my gramy w roli leszczy i potrafimy wyeliminować grubszą rybę.Jeśli faworyt jest w formie nie potrzeba mobilizacji bo gra się na swoim poziomie a wygrana jest formalnością.Jednak jeśli z formą jest zmienna, i lekceważy się zmotywowanego rywala dochodzi właśnie do niespodzianek jakich jest mnóstwo w pucharowych rozgrywkach smile

Dołączył: Apr 2010
Posty: 2,547
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2010
Posty: 2,547
no ale jak by wisiala grozba przyblokowania na 3 czy 5 lat na puchary za kompromitacje to by nie robili wiochy a przynajmniej dobrze sie zastanowili.
Ewentualnie zadeklarowac przed sezonem ze puchary nie dla nich i juz bo takie wyniki szkodza calej lidze przez lata Taka regulacja by gwarantowala ze druzyna jak do pucharow przystepuje to jakis poziom musi zaprezentowac i w pare lat by sie dzwignelo wszystko

Dołączył: Apr 2010
Posty: 2,547
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2010
Posty: 2,547
Royalflush takie zespoly jak ten przeciwnik JAgi to powinien byc nosem wciagany i nie ma zadnego usprawiedliwienia powtarzam zadnego. Moznaby wprowadzic jakies zabezpieczenia bo szkody sa naprawde wymierne, na 3 kluby podzilic dorobek i juz by bylo jakies 18 miejsce.
Jak nie ma mocnych klubow z ambicjami to po prostu nie wystawiac i juz z czesci miejsc lepiej zrezygnowac

Dołączył: Dec 2008
Posty: 4,249
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2008
Posty: 4,249
No ale kto by w tych pucharach grał po kilku latach? Drużyny które bronią się przed spadkiem? To samo destrukcja naszej kopanej swego rodzaju, grajki przejęły by władzę totalną wink.
Wyobraź sobie że w takiej Wiśle gra 4 wypromowanych grajków z kilkuletnimi umowami o których pyta się zachód oferując dobre kontrakty, a Wiśle śmieszne pieniądze wink Olewają mecze, klub zostaje odsunięty od pucharów na parę lat i Wisła musi musem pozbyć się tych graczy by zredukować straty za kolejne sezony za same wypłaty, już nie mówię o inwestorach którzy pakują w kluby kasę olali by taki interes.

Kary indywidualne dla grajków jeszcze mogły by przejść, ale to są zapiski kontraktowe i myślę że poważny gracz nie poszedł by na taki układ bo ma w czym wybierać

Dołączył: Apr 2010
Posty: 2,547
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2010
Posty: 2,547
Nie powiedzialbym
Wisla LEgia i Lech maja stabilnych wlascicieli wiec jesli ktos inwestuje dlugoterminowo nie ma zadnego problemu malo tego wiedzialby ze jakas przypadkowa paskuda mu nie zasra szans na lepsze rozstawienie w pucharach

Dołączył: Dec 2008
Posty: 4,249
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2008
Posty: 4,249
No ale to by nic nie zmieniło, bo kary uderzały by w kluby a piłkarki by spierdalały, przychodziły by kolejne i tak w kółko tyle że nikt poważny nie przyjdzie do drużyny która wojaże ogranicza na terenie własnego kraju, no chyba że dostanie tyle hajsu co Eto w Machaczkale.

Strona 5 z 12 1 2 3 4 5 6 7 11 12

Moderatorzy  Biszop, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
10 zarejestrowanych użytkowników (JelineK, rafal08, latajaca_holenderka, ANZELMO, $-man, Sensei, aker, forty, alfa, Lukasz111), 2,553 gości, oraz 7 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,284
Posty5,834,340
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1