|
|
Dołączył: Dec 2003
Posty: 8,371
Celtic Glasgow FC
|
|
Celtic Glasgow FC
Dołączył: Dec 2003
Posty: 8,371 |
A słyszeliście historię o Portugalczyku, który był chyba jakimś team leaderem w jednej z fabryk a którego zwolniono za NIEZNAJOMOŚĆ języka polskiego. Podobno nie mógł "znaleźć wspólnego języka" ze swoimi podwładnymi Polakami.
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2003
Posty: 8,371
Celtic Glasgow FC
|
|
Celtic Glasgow FC
Dołączył: Dec 2003
Posty: 8,371 |
O, qrwa... No o tym właśnie chchiałem napisać. Nie wrzuciłem linku powyżej 
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2010
Posty: 1,029
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Feb 2010
Posty: 1,029 |
Orientuje się ktoś jak wygląda sprawa z mandatami w Anglii?Jakieś 4 lata temu odwiedziłem tam znajomych,dostałem mandat za jazdę bez pasów bezpieczeństwa.Policjanci spisali imię,nazwisko,adres pod którym zatrzymałem się u znajomych,nic więcej.Po kilku dniach wróciłem do Polski.Pytanie czy kiedy będę kiedyś na terenie Anglii będą chcieli ściągnąć należność za mandat?
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2005
Posty: 85,785
Sherlock Holmes
|
|
Sherlock Holmes
Dołączył: Aug 2005
Posty: 85,785 |
Orientuje się ktoś jak wygląda sprawa z mandatami w Anglii?Jakieś 4 lata temu odwiedziłem tam znajomych,dostałem mandat za jazdę bez pasów bezpieczeństwa.Policjanci spisali imię,nazwisko,adres pod którym zatrzymałem się u znajomych,nic więcej.Po kilku dniach wróciłem do Polski.Pytanie czy kiedy będę kiedyś na terenie Anglii będą chcieli ściągnąć należność za mandat? na wyspach jestes juz spalony nie pokazuj sie tam juz wiecej nawet jako turysta
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
a.k.a. "Experto" King Of The Hill
|
|
a.k.a. "Experto" King Of The Hill
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2010
Posty: 1,029
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Feb 2010
Posty: 1,029 |
Orientuje się ktoś jak wygląda sprawa z mandatami w Anglii?Jakieś 4 lata temu odwiedziłem tam znajomych,dostałem mandat za jazdę bez pasów bezpieczeństwa.Policjanci spisali imię,nazwisko,adres pod którym zatrzymałem się u znajomych,nic więcej.Po kilku dniach wróciłem do Polski.Pytanie czy kiedy będę kiedyś na terenie Anglii będą chcieli ściągnąć należność za mandat? na wyspach jestes juz spalony nie pokazuj sie tam juz wiecej nawet jako turysta To podobnie jak Ty w Niemczech 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2002
Posty: 2,325
a.k.a. "croydoncabman"
|
|
a.k.a. "croydoncabman"
Dołączył: Jul 2002
Posty: 2,325 |
Orientuje się ktoś jak wygląda sprawa z mandatami w Anglii?Jakieś 4 lata temu odwiedziłem tam znajomych,dostałem mandat za jazdę bez pasów bezpieczeństwa.Policjanci spisali imię,nazwisko,adres pod którym zatrzymałem się u znajomych,nic więcej.Po kilku dniach wróciłem do Polski.Pytanie czy kiedy będę kiedyś na terenie Anglii będą chcieli ściągnąć należność za mandat? Nie moge uwierzyc w to, ze dali Ci mandat za jazde bez pasow. Kilka razy zatrzymali mnie juz wlasnie za to i zawsze grzecznie prosza tylko bym je zalozyl...
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2004
Posty: 26,931
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2004
Posty: 26,931 |
@dondzikson - spisali Cie pewnie prewencyjnie i już dawno zapomnieli, im takie wykroczenia raczej zwisają i kończą je często tylko pouczeniem.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
Nie moge uwierzyc w to, ze dali Ci mandat za jazde bez pasow. Kilka razy zatrzymali mnie juz wlasnie za to i zawsze grzecznie prosza tylko bym je zalozyl... Spróbuj jakiegoś batonika czy banana jeść podczas jazdy, mandat murowany. 
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2010
Posty: 1,029
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Feb 2010
Posty: 1,029 |
@dondzikson - spisali Cie pewnie prewencyjnie i już dawno zapomnieli, im takie wykroczenia raczej zwisają i kończą je często tylko pouczeniem. Dostałem mandat w wysokości 30 funtów.Nikt nie miał pasów a ja jako jedyny porozumiewałem się po angielsku 
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2002
Posty: 2,151
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Nov 2002
Posty: 2,151 |
trzeba było mówić że nic nie rozumiesz, niechciało by im się z tobą użerać i puścili by Cię bez mandatu, pozatym jak już to trzeba było powiedzieć że mieszkasz w np. w hostelu
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2002
Posty: 2,325
a.k.a. "croydoncabman"
|
|
a.k.a. "croydoncabman"
Dołączył: Jul 2002
Posty: 2,325 |
Nie moge uwierzyc w to, ze dali Ci mandat za jazde bez pasow. Kilka razy zatrzymali mnie juz wlasnie za to i zawsze grzecznie prosza tylko bym je zalozyl... Spróbuj jakiegoś batonika czy banana jeść podczas jazdy, mandat murowany.  Chyba zartujesz?! Jestem taryfiarzem, robie pomiedzy 800 a 1000 mil tygodniowo, skad Wy takie rzeczy bierzecie... heghh 
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2009
Posty: 97
journeyman
|
|
journeyman
Dołączył: Oct 2009
Posty: 97 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2004
Posty: 25,975
Wiara Gwarancja Wygranej
|
|
Wiara Gwarancja Wygranej
Dołączył: Jul 2004
Posty: 25,975 |
Panowie w listopadzie przyszło mi z Anglii z Revenue rozliczenie za rok 2008/09 dopiero dziś zobaczyłem list ten bo mnie nie było w Polsce, i pisze takie coś mniej więcej " you did not receive a repayment following your period of unemployment " chodzi im że nie otrzymałem odpłatę za okres bezrobocia, na drugiej stronie mam podliczany podatek itp ile co i jak, i pytanie moge się starać o zwrot ? jest ktoś obeznany ? dzięki za odpowiedź
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
Nie moge uwierzyc w to, ze dali Ci mandat za jazde bez pasow. Kilka razy zatrzymali mnie juz wlasnie za to i zawsze grzecznie prosza tylko bym je zalozyl... Spróbuj jakiegoś batonika czy banana jeść podczas jazdy, mandat murowany.  Chyba zartujesz?! Jestem taryfiarzem, robie pomiedzy 800 a 1000 mil tygodniowo, skad Wy takie rzeczy bierzecie... heghh  Tak z ciekawości gdzie jeździsz/mieszkasz? Mi nigdy żadnego mandatu nie wlepili, ale jeździłem tam tylko przez kilka lat gdy tam studiowałem, a było to ponad 10 lat temu. Ale wtedy czytałem o takich przypadkach, że za żarcie podczas jazdy można było złapać ticket.  Czy u siebie w taksówce masz GPS/mapę, która ostrzega Cię gdy zbliżasz się do każdego fotoradaru? Kiedyś widziałem to w taryfie i byłem pod wrażeniem.
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2006
Posty: 21,516
AVE LAZIO
|
|
AVE LAZIO
Dołączył: May 2006
Posty: 21,516 |
zawsze mozna sprobowac.potrzebujesz p45 od pracodawcy z Uk.jak juz ten smieszny papierek otrzymasz, potrzebny Tobie jest egzemplarz p85 z revenue.wypelniasz,wysylasz i czekasz na odpowiedz.przewaznie od 6 tygodni do 9 m-cy trwa oczekiwanie na odpowiedz.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2009
Posty: 3,237
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jul 2009
Posty: 3,237 |
przyjechalem do londynu i bez pomocy w ciagu 4 dni znalazlem prace, na contract, nie na zmywaku, nie sprzatam. pisze to dla tych ktorzy moze by chcieli przyjechac ale rozne sluchy do nich dochodza, ja wyszedlem z zalozenia ze jesli czlowiek chce i jest do czegos zdeterminowany to mu sie powiedzie (chodzi o realne cele ofc) no i sie udalo  pozdro dla polakow w uk 
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2004
Posty: 30,165
Na pełnejjj kurrr...
|
|
Na pełnejjj kurrr...
Dołączył: Apr 2004
Posty: 30,165 |
a można spytać się o Twoje:
- wykształcenie - poziom angielskiego - wynajęcie mieszkania u znajomych czy na chybił-trafił
byłem w Londynie i kurrr... zajebana mać ciągnie wilka do lasu, i to jak.
p.s. na priv jak możesz napisz gdzie (nie pisz ile tygodniówka), ale np. jaka strefa gdzie mieszkasz itp. detale
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2002
Posty: 2,325
a.k.a. "croydoncabman"
|
|
a.k.a. "croydoncabman"
Dołączył: Jul 2002
Posty: 2,325 |
Tak z ciekawości gdzie jeździsz/mieszkasz? Mi nigdy żadnego mandatu nie wlepili, ale jeździłem tam tylko przez kilka lat gdy tam studiowałem, a było to ponad 10 lat temu. Ale wtedy czytałem o takich przypadkach, że za żarcie podczas jazdy można było złapać ticket.  Czy u siebie w taksówce masz GPS/mapę, która ostrzega Cię gdy zbliżasz się do każdego fotoradaru? Kiedyś widziałem to w taryfie i byłem pod wrażeniem. Mieszkam w Croydon, tu tez jezdze. Tak mam gps ktory ostrzega o fotoradarach jak i o korkach... Pozdrawiam.
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2004
Posty: 26,931
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2004
Posty: 26,931 |
Nie moge uwierzyc w to, ze dali Ci mandat za jazde bez pasow. Kilka razy zatrzymali mnie juz wlasnie za to i zawsze grzecznie prosza tylko bym je zalozyl... Spróbuj jakiegoś batonika czy banana jeść podczas jazdy, mandat murowany.  Chyba zartujesz?! Jestem taryfiarzem, robie pomiedzy 800 a 1000 mil tygodniowo, skad Wy takie rzeczy bierzecie... heghh  Tak z ciekawości gdzie jeździsz/mieszkasz? Mi nigdy żadnego mandatu nie wlepili, ale jeździłem tam tylko przez kilka lat gdy tam studiowałem, a było to ponad 10 lat temu. Ale wtedy czytałem o takich przypadkach, że za żarcie podczas jazdy można było złapać ticket.  Czy u siebie w taksówce masz GPS/mapę, która ostrzega Cię gdy zbliżasz się do każdego fotoradaru? Kiedyś widziałem to w taryfie i byłem pod wrażeniem. Conrad to było 10 lat temu ! cąąąąąąąąąąąąąąąą meaaaaaaaaaaan ! 
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|