Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 4 z 5 1 2 3 4 5
Dołączył: Jan 2011
Posty: 308
E
enthusiast
enthusiast
E Offline
Dołączył: Jan 2011
Posty: 308
Jeżeli spłata jest wcześniejsza to powinno być przekalkulowanie pożyczki. Inwestor otzymać powinien np. po pół roku około połowy procentów.

Bonus: Unibet
Dołączył: Jun 2011
Posty: 1,708
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Jun 2011
Posty: 1,708
Originally Posted by eini
Jeżeli spłata jest wcześniejsza to powinno być przekalkulowanie pożyczki. Inwestor otzymać powinien np. po pół roku około połowy procentów.

na tego typu portalach nie ma takiej opcji, aby portal zwrocil ci % za wczesniejsza splate, oczywiscie w bankach tak jest ale nie na portalach spolecznosciowych smile

Dołączył: Jun 2011
Posty: 1,708
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Jun 2011
Posty: 1,708
Originally Posted by destri
Originally Posted by simons1986
Originally Posted by destri
jak masz za duzo kasy to możesz spłacać i po dniu aukcje na rok, tylko jaki to ma sens smile

pewnie ze nie ma sensu, ale chcialem zaznaczyc ze jest sposob aby obejsc wszelkie ustawy i ze ludzie wystawiaj tego typu aukcje np. 23 % na rok ale zaznaczaja ze splaca w pol roku czyli Inwestor moze zarobic okolo 46% w rok jesli zlapie dwie takie aukcje smile

kiedys takich aukcji wlasnie szukalem i z mojego doswiadczenia wynika ze polowa z nich ladowala w windykacji, wiec nie polecam, ogolnie malo komu mozna ufac niestety, mnie zawiedli nawet najpewniejsi pozyczkobiorcy, w ktorych aukcje wchodzilem niemal zawsze

nowe osoby bez weryfikacji niestety takie warunki musza zaproponowac na starcie aby ktos ich aukcjami sie zainteresowal, ja w tej chwili wystawiam na max. 15% rok i nie mam problemu byc moze dlatego ze mam wszystkie weryfikacje, 5 gwiazdek i zadnego spoznienia w splacie smile

Dołączył: Jan 2011
Posty: 308
E
enthusiast
enthusiast
E Offline
Dołączył: Jan 2011
Posty: 308
Originally Posted by simons1986
Originally Posted by eini
Jeżeli spłata jest wcześniejsza to powinno być przekalkulowanie pożyczki. Inwestor otzymać powinien np. po pół roku około połowy procentów.

na tego typu portalach nie ma takiej opcji, aby portal zwrocil ci % za wczesniejsza splate, oczywiscie w bankach tak jest ale nie na portalach spolecznosciowych smile

Na portalach społecznościowych jest tak, że odsetki max 23% w skali roku.
W aukcji dodatkowo sugeruje się pożyczkobiorcy spłatę przed terminem, na co on oczywiście zgadza się. Oficjalnie nikt nie pisze, że po tym pół trzeba oddać 23% procent pożyczonej kwoty bo to byłoby złamanie jakies tam ustawy antylichwiarskiej..
Co w sytuacji, że pożyczkobiorca oddaje po połroku, ale z odsetkami wylicoznymi metodą bankową? Jak późniejszy sąd zareaguje?

Dołączył: Jun 2011
Posty: 1,708
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Jun 2011
Posty: 1,708
Originally Posted by eini
Originally Posted by simons1986
Originally Posted by eini
Jeżeli spłata jest wcześniejsza to powinno być przekalkulowanie pożyczki. Inwestor otzymać powinien np. po pół roku około połowy procentów.

na tego typu portalach nie ma takiej opcji, aby portal zwrocil ci % za wczesniejsza splate, oczywiscie w bankach tak jest ale nie na portalach spolecznosciowych smile

Na portalach społecznościowych jest tak, że odsetki max 23% w skali roku.
W aukcji dodatkowo sugeruje się pożyczkobiorcy spłatę przed terminem, na co on oczywiście zgadza się. Oficjalnie nikt nie pisze, że po tym pół trzeba oddać 23% procent pożyczonej kwoty bo to byłoby złamanie jakies tam ustawy antylichwiarskiej..
Co w sytuacji, że pożyczkobiorca oddaje po połroku, ale z odsetkami wylicoznymi metodą bankową? Jak późniejszy sąd zareaguje?

w regulaminie masz napisane, ze nawet jesli PB splaci pozyczke przed czasem to nie przysluguje mu zwrot %, jakos to tak ladnie jest ubrane w slowa smile

Dołączył: Oct 2006
Posty: 737
K
old hand
old hand
K Offline
Dołączył: Oct 2006
Posty: 737
mozecie napisac wyglada sytuacja/procedura jak sie umoczy kase w jakiejs aukcji? jest problem ze sciagnieciem tego dlugu?

pytanie do osob, ktore duzo pozyczaja:
Jak często trafiacie na niesolidnego dluznika (opóźnienia w spłatach, bądź całkowity brak spłacania rat)?

Dołączył: Jun 2011
Posty: 1,708
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Jun 2011
Posty: 1,708
Originally Posted by Kaznodzieja
mozecie napisac wyglada sytuacja/procedura jak sie umoczy kase w jakiejs aukcji? jest problem ze sciagnieciem tego dlugu?

pytanie do osob, ktore duzo pozyczaja:
Jak często trafiacie na niesolidnego dluznika (opóźnienia w spłatach, bądź całkowity brak spłacania rat)?

Wszystko zalezy od portalu. Niektore portale maja podpisane umowy z firmami windykacyjnymi i to one zajmuja sie sciagnieciem dlugu a niektore nic z tym nie robia i mozesz pozegnac sie z kasa. Mam duze obeznanie na tym rynku bo sam duzo inwestowalem wiec z mojego doswiadczenia wynika ze gra nie warta swieczki, bo chyba ze naprawde nie masz co robic z czasem, co z tego ze 5 osob ci splac a np. jedna osoba nie i juz sa plecy smile

Dołączył: Jan 2005
Posty: 17,415
C
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
C Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 17,415
ktoś z was korzystał z tej nowosci 1 lipca 2011 czyli leasingu konsumenckiego? szkoda ze nie ma takich mozliwosci jak krajach zachodniej europy czyli czesciowych zwolnien podatkowych smirk

Dołączył: Apr 2004
Posty: 18,397
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2004
Posty: 18,397
Panowie, a gdzie lokujecie swoje ciężko zarobione pieniądze?

Jakieś lokaty?

Dołączył: Mar 2005
Posty: 10,495
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2005
Posty: 10,495

Dołączył: Jan 2005
Posty: 17,415
C
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
C Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 17,415
Originally Posted by _Korver_
Panowie, a gdzie lokujecie swoje ciężko zarobione pieniądze?

Jakieś lokaty?

jakis czas temu sensem było złoto smile

Dołączył: Dec 2009
Posty: 38,692
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2009
Posty: 38,692
Originally Posted by _Korver_
Panowie, a gdzie lokujecie swoje ciężko zarobione pieniądze?

Jakieś lokaty?

Walimy peffki grubo wink

Dołączył: Feb 2005
Posty: 2,957
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2005
Posty: 2,957
Originally Posted by _Korver_
Panowie, a gdzie lokujecie swoje ciężko zarobione pieniądze?

Jakieś lokaty?



Wino..

Dołączył: Mar 2007
Posty: 2,153
M
Pooh-Bah
Pooh-Bah
M Offline
Dołączył: Mar 2007
Posty: 2,153
Szukam chwilówki. Do 20-25.02 ok.500-700zł.
Nie chcę ruszać bankroola,a zagalapowałem się trochę w styczniu.
gdzie najlepiej?
jak ktoś zainteresowany,to chętnie przez kokos wezmę.
im szybciej tym lepiej.
czas realizacji do wt.
dzięki.;)

Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
L
antimadrista
antimadrista
L Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
Rodzina?

Dołączył: Aug 2010
Posty: 713
F
old hand
old hand
F Offline
Dołączył: Aug 2010
Posty: 713
Witam .
Potrzebuję pożyczki na kilka dni . W Tym że jest problem pracuję na czarno kokosy itd mnie nie obchodzą , Znajomi i Rodzina odpada . Wiem cięzki temat jest może gdzieś tylko na dowód ?:)
Provident chce zaświadczenie o pracy

Dołączył: Jul 2009
Posty: 3,789
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jul 2009
Posty: 3,789
Jak wiemy lokaty jednodniowe anty-belkowe koncza sie z dniem 1 kwietnia ( przynajmniej mbank) i teraz pytanie.

Ktory bank jest bezpieczny i ma fundusz gwarancyjny (do 50 tys euro chyba tak to jest) a zarazem ma lokaty 1-2-3 miesieczne z dobrym oprocentowaniem

Moze ktos polecic albo ewentualnie gdzie nie lokowac pieniedzy?

Dołączył: Apr 2004
Posty: 3,942
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2004
Posty: 3,942
http://e-lokaty.pl/porownanie-lokat/lokaty-bankowe-ranking-lokat-marzec-2012.html

każdy bank ma w tej chwili BFG do 100 tys. EUR

fajne lokaty są poniżej bo nie musisz konta otwierać:

http://openonline.pl/

Dołączył: Jun 2011
Posty: 1,708
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Jun 2011
Posty: 1,708
Po wycofaniu lokat 1 dniowych, inwestowanie w lokaty bedzie nieoplacalne, poniewaz inflacja bedzie wyzsza niz zysk, warto dodac ze od zysku z lokat nalezy jeszcze oplacic podatek w wysokosci 19% smile

Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489
Alternatywą dla lokat mogą być obligacje korporacyjne z oprocentowaniem 8-11% brutto. Nie mają gwarancji BFG, ale czasami można trafić na obligacje zabezpieczone hipotecznie. Lepsze to niż nic.

Strona 4 z 5 1 2 3 4 5

Moderatorzy  Biszop, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
4 zarejestrowanych użytkowników (JelineK, rafal08, forty, kamel), 2,665 gości, oraz 7 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,283
Posty5,833,335
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1