|
|
Dołączył: Jan 2011
Posty: 308
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: Jan 2011
Posty: 308 |
Jeżeli spłata jest wcześniejsza to powinno być przekalkulowanie pożyczki. Inwestor otzymać powinien np. po pół roku około połowy procentów.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2011
Posty: 1,708
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Jun 2011
Posty: 1,708 |
Jeżeli spłata jest wcześniejsza to powinno być przekalkulowanie pożyczki. Inwestor otzymać powinien np. po pół roku około połowy procentów. na tego typu portalach nie ma takiej opcji, aby portal zwrocil ci % za wczesniejsza splate, oczywiscie w bankach tak jest ale nie na portalach spolecznosciowych 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2011
Posty: 1,708
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Jun 2011
Posty: 1,708 |
jak masz za duzo kasy to możesz spłacać i po dniu aukcje na rok, tylko jaki to ma sens  pewnie ze nie ma sensu, ale chcialem zaznaczyc ze jest sposob aby obejsc wszelkie ustawy i ze ludzie wystawiaj tego typu aukcje np. 23 % na rok ale zaznaczaja ze splaca w pol roku czyli Inwestor moze zarobic okolo 46% w rok jesli zlapie dwie takie aukcje  kiedys takich aukcji wlasnie szukalem i z mojego doswiadczenia wynika ze polowa z nich ladowala w windykacji, wiec nie polecam, ogolnie malo komu mozna ufac niestety, mnie zawiedli nawet najpewniejsi pozyczkobiorcy, w ktorych aukcje wchodzilem niemal zawsze nowe osoby bez weryfikacji niestety takie warunki musza zaproponowac na starcie aby ktos ich aukcjami sie zainteresowal, ja w tej chwili wystawiam na max. 15% rok i nie mam problemu byc moze dlatego ze mam wszystkie weryfikacje, 5 gwiazdek i zadnego spoznienia w splacie 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2011
Posty: 308
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: Jan 2011
Posty: 308 |
Jeżeli spłata jest wcześniejsza to powinno być przekalkulowanie pożyczki. Inwestor otzymać powinien np. po pół roku około połowy procentów. na tego typu portalach nie ma takiej opcji, aby portal zwrocil ci % za wczesniejsza splate, oczywiscie w bankach tak jest ale nie na portalach spolecznosciowych  Na portalach społecznościowych jest tak, że odsetki max 23% w skali roku. W aukcji dodatkowo sugeruje się pożyczkobiorcy spłatę przed terminem, na co on oczywiście zgadza się. Oficjalnie nikt nie pisze, że po tym pół trzeba oddać 23% procent pożyczonej kwoty bo to byłoby złamanie jakies tam ustawy antylichwiarskiej.. Co w sytuacji, że pożyczkobiorca oddaje po połroku, ale z odsetkami wylicoznymi metodą bankową? Jak późniejszy sąd zareaguje?
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2011
Posty: 1,708
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Jun 2011
Posty: 1,708 |
Jeżeli spłata jest wcześniejsza to powinno być przekalkulowanie pożyczki. Inwestor otzymać powinien np. po pół roku około połowy procentów. na tego typu portalach nie ma takiej opcji, aby portal zwrocil ci % za wczesniejsza splate, oczywiscie w bankach tak jest ale nie na portalach spolecznosciowych  Na portalach społecznościowych jest tak, że odsetki max 23% w skali roku. W aukcji dodatkowo sugeruje się pożyczkobiorcy spłatę przed terminem, na co on oczywiście zgadza się. Oficjalnie nikt nie pisze, że po tym pół trzeba oddać 23% procent pożyczonej kwoty bo to byłoby złamanie jakies tam ustawy antylichwiarskiej.. Co w sytuacji, że pożyczkobiorca oddaje po połroku, ale z odsetkami wylicoznymi metodą bankową? Jak późniejszy sąd zareaguje? w regulaminie masz napisane, ze nawet jesli PB splaci pozyczke przed czasem to nie przysluguje mu zwrot %, jakos to tak ladnie jest ubrane w slowa 
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2006
Posty: 737
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Oct 2006
Posty: 737 |
mozecie napisac wyglada sytuacja/procedura jak sie umoczy kase w jakiejs aukcji? jest problem ze sciagnieciem tego dlugu?
pytanie do osob, ktore duzo pozyczaja: Jak często trafiacie na niesolidnego dluznika (opóźnienia w spłatach, bądź całkowity brak spłacania rat)?
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2011
Posty: 1,708
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Jun 2011
Posty: 1,708 |
mozecie napisac wyglada sytuacja/procedura jak sie umoczy kase w jakiejs aukcji? jest problem ze sciagnieciem tego dlugu?
pytanie do osob, ktore duzo pozyczaja: Jak często trafiacie na niesolidnego dluznika (opóźnienia w spłatach, bądź całkowity brak spłacania rat)? Wszystko zalezy od portalu. Niektore portale maja podpisane umowy z firmami windykacyjnymi i to one zajmuja sie sciagnieciem dlugu a niektore nic z tym nie robia i mozesz pozegnac sie z kasa. Mam duze obeznanie na tym rynku bo sam duzo inwestowalem wiec z mojego doswiadczenia wynika ze gra nie warta swieczki, bo chyba ze naprawde nie masz co robic z czasem, co z tego ze 5 osob ci splac a np. jedna osoba nie i juz sa plecy 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 17,415
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2005
Posty: 17,415 |
ktoś z was korzystał z tej nowosci 1 lipca 2011 czyli leasingu konsumenckiego? szkoda ze nie ma takich mozliwosci jak krajach zachodniej europy czyli czesciowych zwolnien podatkowych 
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2004
Posty: 18,397
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2004
Posty: 18,397 |
Panowie, a gdzie lokujecie swoje ciężko zarobione pieniądze?
Jakieś lokaty?
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2005
Posty: 10,495
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2005
Posty: 10,495 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 17,415
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2005
Posty: 17,415 |
Panowie, a gdzie lokujecie swoje ciężko zarobione pieniądze?
Jakieś lokaty? jakis czas temu sensem było złoto 
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2009
Posty: 38,692
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2009
Posty: 38,692 |
Panowie, a gdzie lokujecie swoje ciężko zarobione pieniądze?
Jakieś lokaty? Walimy peffki grubo 
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2005
Posty: 2,957
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2005
Posty: 2,957 |
Panowie, a gdzie lokujecie swoje ciężko zarobione pieniądze?
Jakieś lokaty? Wino..
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2007
Posty: 2,153
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Mar 2007
Posty: 2,153 |
Szukam chwilówki. Do 20-25.02 ok.500-700zł. Nie chcę ruszać bankroola,a zagalapowałem się trochę w styczniu. gdzie najlepiej? jak ktoś zainteresowany,to chętnie przez kokos wezmę. im szybciej tym lepiej. czas realizacji do wt. dzięki.;)
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
antimadrista
|
|
antimadrista
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2010
Posty: 713
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Aug 2010
Posty: 713 |
Witam . Potrzebuję pożyczki na kilka dni . W Tym że jest problem pracuję na czarno kokosy itd mnie nie obchodzą , Znajomi i Rodzina odpada . Wiem cięzki temat jest może gdzieś tylko na dowód ?:) Provident chce zaświadczenie o pracy
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2009
Posty: 3,789
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jul 2009
Posty: 3,789 |
Jak wiemy lokaty jednodniowe anty-belkowe koncza sie z dniem 1 kwietnia ( przynajmniej mbank) i teraz pytanie.
Ktory bank jest bezpieczny i ma fundusz gwarancyjny (do 50 tys euro chyba tak to jest) a zarazem ma lokaty 1-2-3 miesieczne z dobrym oprocentowaniem
Moze ktos polecic albo ewentualnie gdzie nie lokowac pieniedzy?
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2004
Posty: 3,942
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2004
Posty: 3,942 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2011
Posty: 1,708
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Jun 2011
Posty: 1,708 |
Po wycofaniu lokat 1 dniowych, inwestowanie w lokaty bedzie nieoplacalne, poniewaz inflacja bedzie wyzsza niz zysk, warto dodac ze od zysku z lokat nalezy jeszcze oplacic podatek w wysokosci 19% 
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489 |
Alternatywą dla lokat mogą być obligacje korporacyjne z oprocentowaniem 8-11% brutto. Nie mają gwarancji BFG, ale czasami można trafić na obligacje zabezpieczone hipotecznie. Lepsze to niż nic.
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|