Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 1 z 11 1 2 3 10 11
#5177353 28/01/2012 09:53
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081

Bonus: Unibet
Dołączył: Dec 2008
Posty: 4,249
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2008
Posty: 4,249
ta dziewczyna z tatuażem to jest to samo co to:
http://www.filmweb.pl/film/Millennium%3A+M%C4%99%C5%BCczy%C5%BAni,+kt%C3%B3rzy+nienawidz%C4%85+kobiet-2009-465857

i ta wersja bardziej mi się podobala

Dołączył: Aug 2005
Posty: 3,499
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2005
Posty: 3,499
Originally Posted by royalflush
ta dziewczyna z tatuażem to jest to samo co to:
http://www.filmweb.pl/film/Millennium%3A+M%C4%99%C5%BCczy%C5%BAni,+kt%C3%B3rzy+nienawidz%C4%85+kobiet-2009-465857

i ta wersja bardziej mi się podobala
piwo popieram

Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425
Ana <3
Ana <3
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425
No dobra dziewczęta, zróbmy hałas.

Powrót - 2003 8,5/10
Na plus:
Matka Rosja. Cudowne krajobrazy ukazujące bezkres wszech rusi.
Fantastyczne zdjęcia.
Bardzo dobre aktorstwo (szczególnie dzieciaki).
Wciągająca intryga (zagadka).
Jest to jeden z tych filmów - obrazów, tworem samym w sobie, który powstał chyba tylko po to, aby człowiek mógł się pozachwycać sztuką filmową. Dla kinomaniaków do smakowania. Pospólstwo się wynudzi.

Lars and the real girl - 2007, 7/10
Polecam tę niebanalną produkcję, w której Gosling nawiązuje znajomość/romans ze...sztuczną lalą laugh interesujący film normalny inaczej.
BTW. po przetrzepaniu filmografii Goslinga, stwierdzam, że gość jest konkretnie pokurwiony piwo

We need to talk about Kevin - 2011 6,5/10
Produkcja, która mnie osobiście wybitnie wkurwiała. Nie wczułem się w ten cały burdel. Film z cyklu: co się może rodzić pod kopułą pozornie normalnego typa. Porwana chronologia, ciekawe zdjęcia no i kontrowersyjność jakoś ten film ratują.

All good things - 2010 7/10 kolejny film z Goslingiem, tym razem na faktach a.... grin
Dobrze skrojony kryminał-dramat-obyczaj czy jak to zwą, w klimacie przełomu lat 70-80.

i na koniec, podzielę się pewnym osobistym wstrząsem. trzeba Wam wiedzieć, że nie znam się na zachodniej popkulturze i nie wiedziałem, że te cwaniaki z pierwszych stron gazet w dzieciństwie popełniały takie gwałty na kulturze masowej jak poniżej (od 30 sek)...:

Dołączył: Mar 2006
Posty: 24,366
V
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
V Offline
Dołączył: Mar 2006
Posty: 24,366
Affliction [1998]

Bodaj najlepsza rola w dorobku Nicka Noltego

Zainteresowanych tematyką odsyłam do filmwebu albo imdb

Najprościej to oczywiście obejrzeć


Dołączył: Dec 2005
Posty: 5,796
C
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
C Offline
Dołączył: Dec 2005
Posty: 5,796
Na tvp2 niedlugo zaczyna sie "Dlug", kto nie widzial, ten niech wlaczy smile

Dołączył: Jul 2005
Posty: 10,769
shaken not stirred
shaken not stirred
Dołączył: Jul 2005
Posty: 10,769
Spadkobiercy (The Descendants) - film co najwyżej średni. Ładne krajobrazy hawajskie, ale co poza tym? Ani specjalnie ciekawej fabuły, gra aktorska przeciętna, do tego denerwujące brzdękolenie gitary w tle "umila" nam 2h spędzone z tym dziełem. Z kategorii "filmów o życiu", ale scenariusz nie jest specjalnie realistyczny, co w sumie nie jest jakąś wadą, ale nadaje jednak określony klimat. Clooney za to coś jest faworytem do Oscara laugh (1.42 w unibecie). Normalnie bym pomyślał że to z uwagi na całokształt twórczości, jak to się czasem dzieje że Akademia się orientuje że dobry/bardzo dobry aktor u schyłku kariery nie ma jeszcze tej nagrody (w ten sposób zostanie uhonorowany w tym roku Christopher Plummer za przeciętną rolę w Beginners), ale Cluni już statuetkę ma. Tym bardziej jest to dla mnie niezrozumiałe, już ta 20-letnia laska co gra jego córkę zaliczyła moim zdaniem lepszy występ w tym filmie.

Moja ocena 4/10, na fw w tej chwili 7.0/10

Dołączył: Dec 2008
Posty: 19,128
K
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
K Offline
Dołączył: Dec 2008
Posty: 19,128
"W ciemnosci"

Spodobal mi sie, wiadomo ze dosc duza czesc filmu zrobiona jest w kanalach wiec sa to specyficzne sceny, ale na moje dobrze zmontowane, ogolnie polecam

Dołączył: Aug 2006
Posty: 17,816
Lucio Fulci Forever
Lucio Fulci Forever
Dołączył: Aug 2006
Posty: 17,816
"Paura: Lucio Fulci Remembered - Volume 1"
pomoze ktoś odnależć ten film?

Dołączył: Mar 2006
Posty: 24,366
V
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
V Offline
Dołączył: Mar 2006
Posty: 24,366
Originally Posted by haku
"Paura: Lucio Fulci Remembered - Volume 1"
pomoze ktoś odnależć ten film?

na przykład tu

http://thepiratebay.se/torrent/5275358

Dołączył: Aug 2006
Posty: 17,816
Lucio Fulci Forever
Lucio Fulci Forever
Dołączył: Aug 2006
Posty: 17,816
Originally Posted by vindom
Originally Posted by haku
"Paura: Lucio Fulci Remembered - Volume 1"
pomoze ktoś odnależć ten film?

na przykład tu

http://thepiratebay.se/torrent/5275358
piwo

za pomoc dowcip dla Pana:

- "Nie ma to, jak zapalić po dobrym seksie."
Powiedział pan Marian włączając piec od krematorium.

Dołączył: Oct 2011
Posty: 2,560
T
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
T Offline
Dołączył: Oct 2011
Posty: 2,560
Originally Posted by Skiper
Spadkobiercy (The Descendants) - film co najwyżej średni. Ładne krajobrazy hawajskie, ale co poza tym? Ani specjalnie ciekawej fabuły, gra aktorska przeciętna, do tego denerwujące brzdękolenie gitary w tle "umila" nam 2h spędzone z tym dziełem. Z kategorii "filmów o życiu", ale scenariusz nie jest specjalnie realistyczny, co w sumie nie jest jakąś wadą, ale nadaje jednak określony klimat. Clooney za to coś jest faworytem do Oscara laugh (1.42 w unibecie). Normalnie bym pomyślał że to z uwagi na całokształt twórczości, jak to się czasem dzieje że Akademia się orientuje że dobry/bardzo dobry aktor u schyłku kariery nie ma jeszcze tej nagrody (w ten sposób zostanie uhonorowany w tym roku Christopher Plummer za przeciętną rolę w Beginners), ale Cluni już statuetkę ma. Tym bardziej jest to dla mnie niezrozumiałe, już ta 20-letnia laska co gra jego córkę zaliczyła moim zdaniem lepszy występ w tym filmie.

Moja ocena 4/10, na fw w tej chwili 7.0/10


moja ocena 3/10 w sumie to nie wiem za co. Może za ładne widoczki. Serdecznie odradzam.

Dołączył: Dec 2008
Posty: 19,128
K
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
K Offline
Dołączył: Dec 2008
Posty: 19,128
wczoraj w kinie ze zwiastunu fajnie wygladal film "SPONSORING" niedlugo wchodzi do kin

polsko francuski

gra m.in Janda

Dołączył: Oct 2005
Posty: 4,824
M
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
M Offline
Dołączył: Oct 2005
Posty: 4,824
Originally Posted by thomas_1500
Originally Posted by Skiper
Spadkobiercy (The Descendants) - film co najwyżej średni. Ładne krajobrazy hawajskie, ale co poza tym? Ani specjalnie ciekawej fabuły, gra aktorska przeciętna, do tego denerwujące brzdękolenie gitary w tle "umila" nam 2h spędzone z tym dziełem. Z kategorii "filmów o życiu", ale scenariusz nie jest specjalnie realistyczny, co w sumie nie jest jakąś wadą, ale nadaje jednak określony klimat. Clooney za to coś jest faworytem do Oscara laugh (1.42 w unibecie). Normalnie bym pomyślał że to z uwagi na całokształt twórczości, jak to się czasem dzieje że Akademia się orientuje że dobry/bardzo dobry aktor u schyłku kariery nie ma jeszcze tej nagrody (w ten sposób zostanie uhonorowany w tym roku Christopher Plummer za przeciętną rolę w Beginners), ale Cluni już statuetkę ma. Tym bardziej jest to dla mnie niezrozumiałe, już ta 20-letnia laska co gra jego córkę zaliczyła moim zdaniem lepszy występ w tym filmie.

Moja ocena 4/10, na fw w tej chwili 7.0/10


moja ocena 3/10 w sumie to nie wiem za co. Może za ładne widoczki. Serdecznie odradzam.

Już nie przesadzajcie. Też to już widziałem.
Mam wrażenie, że ludzie włączając film który zbiera bardzo dobre recenzje krytyków zamiast cieszyć się seansem skupiają się, na szukaniu rzeczy do których mogliby się dosrać. A jeżeli nie jest to przeładowane patosem kostiumowa szmira, ckliwa opowiastaka o chorych ludzich czy biednych dzieciach, albo skomplikowany fabularnie/wizualnie obraz którego oglądanie ich męczy lub niewiele z niego rozumieją, to taki dobrze oceniany film można wyłączyć po 20 minutach bo 4/10 i tak nie przeskoczy o przyjemność z takiego oglądania żadna.
Gdyby nie te nominacje, to po obejrzeniu tego filmu zamiast 2,3,4/10 dalibyście mu spokojnie 6 smile

Nie lubie Clooneya, ale tutaj zagrał dobrze. Nie wybitnie, ale bardzo solidnie. Poradził sobie zarówno komediowo jak i dramatycznie. Nie był to na pewno Clooney jakiego znamy. Dzieciaki i dziadek też na plus.

Zdjęcia bardzo dobre, ale trzeba mieć duży talent żeby w tym względzie spierdolić film kręcony na Hawajach.



UWAGA DALEJ SPOJLERY.



Nie podobała mi się taka koncepcja 'tragedii w raju'. Czy może bardziej pokazanie w mało przekonujacy, że tam też toczy się normalne życie. Nie brakuje też holiłudyzmu, wiadomo na przykład od początku, że tych działek nie sprzeda, zbliży się do córek, czy, że kobieta umrze. Poza tym scenariusz jest dobry, po nudnawym wstępie potem mi się nie dłużyło.

Muzyka, choć przyjemna dla ucha, nie bardzo pasowała moim zdaniem do tego co widziałem.

6.5/10

Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Warto obejrzeć trylogię filmów zaczynającą się tytułem "The Girl with the Dragon Tatoo"?

Dołączył: Jun 2003
Posty: 4,406
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2003
Posty: 4,406
Originally Posted by Conrad
Warto obejrzeć trylogię filmów zaczynającą się tytułem "The Girl with the Dragon Tatoo"?

Pytanie czy całą trylogię wink

Bo o ile szwedzka "Dziewczyna" jest bardzo solidnym filmem (czy lepsza czy gorsza od amerykanskiej to już kwestia gustu) to niestety części 2 i 3 w wydaniu szwedzkim są baaardzo przeciętne.

Natomiast sama "Dziewczyna" zdecydowanie warta obejrzenia, w obydwu wersjach

Dołączył: Jan 2009
Posty: 1,483
M
mez Offline
veteran
veteran
M Offline
Dołączył: Jan 2009
Posty: 1,483
Adwokat diabla na tvn leci , szkoda,ze nie wlaczylem wczesniej tv , choc trwa dopiero 20 minut

Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Originally Posted by Coronach
Originally Posted by Conrad
Warto obejrzeć trylogię filmów zaczynającą się tytułem "The Girl with the Dragon Tatoo"?

Pytanie czy całą trylogię wink

Bo o ile szwedzka "Dziewczyna" jest bardzo solidnym filmem (czy lepsza czy gorsza od amerykanskiej to już kwestia gustu) to niestety części 2 i 3 w wydaniu szwedzkim są baaardzo przeciętne.

Natomiast sama "Dziewczyna" zdecydowanie warta obejrzenia, w obydwu wersjach

Dzięki. To są dwie wersje tego? Widziałem w sklepach tylko tą:
http://www.amazon.co.uk/Girl-Dragon..._2?ie=UTF8&qid=1328153366&sr=8-2

Amerykanie nakręcili jeszcze swoją wersję?

Dołączył: May 2004
Posty: 27,145
Blade Runner
Blade Runner
Dołączył: May 2004
Posty: 27,145
Tak, z Danielem Craigiem. Niedawno weszło do kin.

Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Racja, już widzę, dzięki. toast

Krucze, nie wiem czy zamawiać ten szwedzki "3-pak" czy tylko pierwszą część, a może tylko tę amerykańską wersję obejrzeć?

Strona 1 z 11 1 2 3 10 11

Moderatorzy  Biszop, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
5 zarejestrowanych użytkowników (ElNinho[mmdea], rafal08, Lukasz111, Sensei, latajaca_holenderka), 1,992 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,284
Posty5,834,825
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1