|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 46
newbie
|
|
newbie
Dołączył: Nov 2004
Posty: 46 |
Randy de Puniet na torze w Brnie w klasie 250 w poprzednich sezonach zajmowal bardzo wysokie pozycje, po przeniesieniu sie do stajni Kawasaki do najwyzszej klasy nie osiaga zbyt imponujacych wynikow, jednak na treningi i quali oraz wyscig top 3 w BAW kursy wygladaja naprawde niezle...
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 3,033
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2005
Posty: 3,033 |
Wojtas jaki jest koszt takiej wyprawy ? Ceny zapewne są podobne jak na F1 ?
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 46
newbie
|
|
newbie
Dołączył: Nov 2004
Posty: 46 |
Powiedzmy o najtanszej opcji... Bilet ok 100 PLN na 3 dni Paliwko tez niedrogo (z wawki jest ok 600km) Camping 50 PLN za dobe Ja osobiscie przeznaczam 600-1000 PLN Ale mam nadzieje ze mi sie zwroci po paru dobrych typach hehe.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 46
newbie
|
|
newbie
Dołączył: Nov 2004
Posty: 46 |
West 1,5/10 @51 Eurobet Zapowiadane sa opady deszczu na niedziele, jednak o wiele wiecej bede wiedzial bedac bezposrednio na torze od piatku. Kurs bardzo kuszacy biorac pod uwage zdolnosci Westa do jazdy po mokrej nawierzchni...
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2004
Posty: 8,416
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 8,416 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 3,033
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2005
Posty: 3,033 |
Eurosport <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2003
Posty: 3,062
|
|
Dołączył: May 2003
Posty: 3,062 |
Dzisiaj jest ładnie, jutro już wszyscy zapowiadają deszcz. Jeszcze wczoraj rano czeskie strony nic nie pisały o deszczu, teraz to wszystko się zmieniło. Rano lekki, ale ciągły deszcz.
Tomorrow: Rain showers in the morning becoming a steady light rain in the afternoon. High near 75F. Winds SW at 5 to 10 mph. Chance of rain 90%.
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2003
Posty: 3,062
|
|
Dołączył: May 2003
Posty: 3,062 |
[color:"green"] Grand Prix Ceske Republiky [/color] - Nazwa toru: [color:"black"] Automotodrom Brno [/color] Lokalizacja: Brno (CZECHY) Otwarcie toru: 1987 r. (zmodyfikowany w 1996r) Długość: 5.403 m Szerokość: 15 m Najdłuższa prosta: 638 m Pole position: lewa strona toru Zakręty lewe: 6 Zakręty prawe: 8 [color:"blue"] <a href="www.automotodrombrno.cz " target="_blank">OFICJALNA STRONA TORU</a> [/color] Masarykowy Okruh - bo tak właśnie Czesi nazywają tor w Brnie. Wygodna lokalizacja toru, zaledwie 15 km od centrum Brna, jak i jego malownicze położenie sprawiają, że co roku trybuny zapełniają się szczelnie międzynarodowym towarzystwem z całej Europy. Runda Grand Prix Czech rozpoczyna zazwyczaj drugą część sezonu po letniej przerwie.
Tor w Brnie nie jest specjalnie wymagającym obiektem jeśli chodzi o uzyskanie jakiejś specyficznej charakterystyki motocykla. Nie ma tutaj ultra szybkich zakrętów, ani ciasnych "agrafek". Zapisy komputerowe pokazują, że łuki na tym torze pokonywane są przez zawodników kategorii MOTO GP na drugim lub trzecim biegu. To znacznie ułatwia pracę nad ustawieniami motocykla. Cel jest tutaj jasno określony: stabilność maszyny przy składaniu w zakręt, łatwość przekładania motocykla czyli zmiany kierunków no i oczywiście nie można zapomnieć o jak najlepszej przyczepności opon.
Max Biaggi, którego niegdyś nazywano królem tego toru, twierdzi, że w Brnie liczy się zwłaszcza przyczepność przedniej gumy. Powodem jest spora liczba zakrętów w których nachylenie asfaltu nie pomaga w złożeniu się w łuku.
Tor jest szeroki, więc jest spora możliwość manewru w poszukiwaniu miejsca do wyprzedzania. Jak pokazały lata rywalizacji taki manewr można przeprowadzić z powodzeniem praktycznie wszędzie.
Wyniki z ostatnich lat :
125 cc
2005 - Thomas Luthi (Honda) 2004 - Jorge Lorenzo (Derbi) 2003 - Daniel Perdosa (Honda) 2002 - Lucio Cecchinello (Aprilia)
250 cc
2005 - Daniel Pedrosa (Honda) 2004 - Sebastian Porto (Aprilia) 2003 - Randy De Puniet (Aprilia) 2002 - Marco Melandri (Aprilia)
MotoGP
2004 - Sete Gibernau (Honda) 2003 - Valentino Rossi (Honda) 2002 - Max Biaggi (Honda) 2001 - Valentino Rossi (Honda) (wówczas 500 cc) 2000 - Garry McCoy (Yamaha) (wówczas 500 cc)
WYNIKI GP CZECH '2005:
1. Valentino Rossi (Italy) Yamaha 43:56.539 2. Loris Capirossi (Italy) Ducati 43:58.376 3. Max Biaggi (Italy) Honda 43:59.983 4. Alex Barros (Brazil) Honda 44:00.687 5. Nicky Hayden (United States) Honda 44:00.902 6. Marco Melandri (Italy) Honda 44:07.689 7. Colin Edwards (United States) Yamaha 44:10.071 8. Carlos Checa (Spain) Ducati 44:15.870 9. Troy Bayliss (Australia) Honda 44:23.664 10. Makoto Tamada (Japan) Honda 44:23.787 11. Kenny Roberts Jr. (United States) Suzuki 44:24.223 12. Shinya Nakano (Japan) Kawasaki 44:24.342 13. John Hopkins (United States) Suzuki 44:24.817 14. Toni Elias (Spain) Yamaha 44:25.110 15. Alex Hofmann (Germany) Kawasaki 44:26.307
A jutro wygra Rossi.
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2004
Posty: 8,416
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 8,416 |
Pogoda w Brnie bardzo dobra - to takie małe info jakby ktoś nie miał Eurosportu.
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2003
Posty: 12,888
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2003
Posty: 12,888 |
siemka przedstawie kilka propozycji na dzis: Pedrosa - Hayden 2 w tej parze widze typ na Amerykanina gdyz startuje on z 4 pola startowego podczas gdy Pedrosa startuje z dopiero 9 lokaty i nie sadze by mogl przeskoczyc az o piec pozycji w tym wyprzedzic Nickiego <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> zwlaszcza ze Hayden musi walczyc o jak najwieksza liczbe punktow bo Rossi moze sporo dzis odrobi gdyz startuje z pole position i najprawdopobobnije dowiezie je do mety <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
Rossi win 1.5 mimo slabego kursu mysle ze warta grac ten zaklad Valentino startuje z pole position a jezeli on juz jest naj w kwalach to wygrywa z reguly <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
poza tym kursy po wynikach w kwalach i wynikach w tym sezonie:
Roberts-Edwards 1 Elisa-Checa 1 Capirosi-Melenadri 1 Stoner-Roberts 2
czekam na wasze sugestie i ewentualna krytyke moich typkow <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 3,033
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2005
Posty: 3,033 |
W przyszłym sezonie w kategori 125 zobaczymy Andrzeja Chmielewskiego w zespole MAster Aspar. <img src="/ubbthreads/images/graemlins/Hurrra.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 46
newbie
|
|
newbie
Dołączył: Nov 2004
Posty: 46 |
Jednak pogoda w Brnie sie utrzymala i mielismy bezdeszczowe wyscigi, mam nadzieje ze ktos skorzystal i zagral DePunieta na 2 trening top 3 @40 (troche fartem bo team Kawasaki wypuscil Randy'ego na oponach kwalifikacyjnych)...
Moglby ktos przyblizyc postac naszego orla Chmielewskiego?
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2003
Posty: 3,062
|
|
Dołączył: May 2003
Posty: 3,062 |
[color:"green"] 10 września - XIII Eliminacja MMŚ [/color]
[color:"blue"] MALAYSIAN MOTORCYCLE GRAND PRIX [/color]
Nazwa toru: [color:"black"] SEPANG CIRCUIT [/color] Lokalizacja: SEPANG (MALEZJA) Otwarcie toru: 1998 Długość: 5.548 m Szerokość: 25 m Najdłuższa prosta: 920 m Pole position: lewa strona toru Zakręty lewe: 5 Zakręty prawe: 10
<a href="www.malaysiangp.com.my " target="_blank">OFICJALNA STRONA TORU</a>
Plan zawodów
08.09.2006 - Piątek:
03:00-03:45 - 125cc Free Practice Nr 1 04:00-05:00 - MotoGP Free Practice Nr 1 05:15-06:15 - 250cc Free Practice Nr 1 07:15-07:45 - 125cc Qualifying Practice Nr 1 08:00-09:00 - MotoGP Free Practice Nr 2 09:15-10:00 - 250cc Qualifying Practice Nr 1
09.09.2006 - Sobota:
03:00-03:45 - 125cc Free Practice Nr 2 04:00-05:00 - MotoGP Free Practice Nr 3 05:15-06:15 - 250cc Free Practice Nr 2 07:15-07:45 - 125cc Qualifying Practice Nr 2 08:00-09:00 - MotoGP Qualifying Practice 09:15-10:00 - 250cc Qualifying Practice Nr 2
10.09.2006 - Niedziela:
03:45-04:05 - 125cc Warm Up 04:15-04:35 - 250cc Warm Up 04:45-05:05 - MotoGP Warm Up 06:00 - 125cc Race 07:15 - 250cc Race 09:00 - MotoGP Race
Obiekt ten został wybudowany w 1998 roku, natomiast zmodyfikowany w 1999 roku. W rekordowym czasie 14 miesięcy powstał ogromny, na wskroś nowoczesny kompleks sportowy. Koszt przedsięwzięcia przekroczył 50 milionów funtów, ale jest się czym pochwalić.
Wspaniała architektura zabudowań tego toru nawiązuje do miejscowych tradycji. Wszystko razem wygląda imponująco. Tor budowany był z myślą o ściągnięciu Formuły 1 do Malezji, więc jest nowoczesny, widowiskowy, szeroki i bezpieczny. Z pewnością jest jednym z tych obiektów, które wyznaczają standardy przy budowie torów wyścigowych.
Najlepsze miejsca do wyprzedzania to jak zwykle hamowanie przed zakrętem, po długiej prostej. Są tutaj dwa takie miejsca, jednak dzięki ogromnej szerokości toru można się tutaj pokusić o przeprowadzenie decydującego ataku w paru innych momentach. Duża wilgotność powietrza i upał to rywale, z którymi także trzeba się zmierzyć w Sepang. Tropikalne warunki sprawiają, że dobór opon nastręcza wiele problemów. Bardzo wiele czasu zespoły poświęcają na dostrojenie pracy zawieszeń. Dobra przyczepność i trwałość opon, ą także stabilność maszyny w czasie ostrego hamowania to czynniki których nie może zabraknąć w czasie wyścigu.
Nick Hayden : "O uślizg koła na długich zakrętach na tym torze jest bardzo łatwo i jest z tym sporo zabawy. Po prostu odkręcasz gaz i się bawisz. Na driftingu i uślizgach traci się jednak czas. Trzeba więc znaleźć ten złoty środek, żeby mimo wszystko jechać szybko."
Większość zespołów wyścigowych zna dobrze tor w Sepang bowiem jest to obiekt bardzo często wykorzystywany do przedsezonowych testów.
[color:"black"] Wyniki z poprzednich lat [/color]
125 Cc
2005 - Casey Stoner (Aprilia) 2004 - Casey Stoner (KTM) 2003 - Daniel Pedrosa (Honda) 2002 - Arnaud Vincent (Aprilia)
250 Cc
2005 - Thomas Luthi (Honda) 2004 - Daniel Pedrosa (Honda) 2003 - Toni Elias (Aprilia) 2002 - Fonsi Nieto (Aprilia)
500 Cc
2001 - Valentino Rossi (Honda) 2000 - Kenny Roberts (Suzuki)
Moto GP
2005 - Loris Capirossi (Ducati) 2004 - Valentino Rossi (Yamaha) 2003 - Valentino Rossi (Honda) 2002 - Max Biaggi (Yamaha)
MotoGP'2005
Włoch Loris Capirossi na Ducati wygrał wyścig o Grand Prix Malezji na torze Sepang. Loris wyszedł na prowadzenie już na pierwszym okrążeniu, za nim jechał najpierw Marco Melandrii a chwilę później Nicky Hayden. Rossi rozpoczął spokojnie, awansując z okrążenia na okrążenie.
Bardzo szybko z torem pożegnał się Sete Gibernau. Tym razem Gibernau przy okazji wywiózł na pobocze świetnie jadącego na początku wyścigu Japończyka Shinyę Nakano. Valentino po kilku okrążeniach dogonił prowadzącą dwójkę i w miarę szybko poradził sobie z Haydenem. W połowie dystansu udało mu się wyprzedzić także Capirossiego, ale tylko na chwilę. Zawodnik Ducati po dwóch kolejnych kółkach odzyskał pierwsze miejsce i nie oddał go już do końca wyścigu, budując bezpieczną przewagę.
Świetnie spisywał się natomiast kolejny zawodnik Ducati Carlos Checa. Najpierw dogonił i wyprzedził Nicky Haydena a na ostatnich okrążeniach pojawił się za plecami Valentino Rossiego. Carlosowi zabrakło jednak dystansu, by skutecznie zaatakować. Ostatecznie zajął trzecie miejsce, ale z Rossi przegrał zaledwie o kilkadziesiąt tysięcznych sekundy.
Rossi zajmując drugie miejsce w Malezji zapewnił sobie siódmy w karierze tytuł mistrza świata.
WYNIKI GP MALEZJI 2005:
1. Loris Capirossi (Italy) Ducati 43:27.523 2. Valentino Rossi (Italy) Yamaha 43:29.522 3. Carlos Checa (Spain) Ducati 43:29.592 4. Nicky Hayden (United States) Honda 43:36.750 5. Marco Melandri (Italy) Honda 43:43.409 6. Max Biaggi (Italy) Honda 43:44.349 7. Kenny Roberts Jr. (United States) Suzuki 43:44.772 8. Alex Barros (Brazil) Honda 43:45.744 9. John Hopkins (United States) Suzuki 43:47.648 10. Colin Edwards (United States) Yamaha 43:49.798 11. Toni Elias (Spain) Yamaha 43:57.379 12. Makoto Tamada (Japan) Honda 44:19.195 13. Roberto Rolfo (Italy) Ducati 44:32.888 14. Shane Byrne (Britain) Proton KR 44:46.629 15. Ruben Xaus (Spain) Yamaha 44:46.879
Źródło : motogp.com
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 3,033
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2005
Posty: 3,033 |
Valentino Rossi - Loris Capirossi -> 2
Capirex po wakacjach doszedł do siebie po upadku , co mogliśmy zaobserwować w ostatnim wyścigu w Brnie. Dziesiejsze 2 treningi zawodnik na Dukacie wygrywał i to on jest głównym faworytem(przynjmaniej dla mnie) do zdobycia w jutrzejszych kwalifikacjach pole position. Capirex w zeszłym roku wygrał na tym torze , jeśli potwierdzi swoją dyspozycje z dnia dzisiejszego to jutro na oponach kwalifikacyjnych przejedzie najlepsze okrązenie i powinien wygrać z Valentino. W bwin kurs na Lorisa 1.9 z Vale
Kwalifikacje jutro o godz. 8.00 na Eurosporcie
„Dziwny” wypadek Pedrosy wydarzył się na zakręcie nr 13, kiedy to Dani zachaczył kolanem o pobocze, po czym po krótkim „locie” nad motocyklem, Hiszpan wyleciał z toru. Wygląda na to, że ten upadek wywołał u niego jakąś kontuzję kolana. - Jeśli Daniel nie pojedzie w wyścigu VAlentino bedzie mógł odrobić w czasie wyścigu sporo punktów a w klasyfikacji ogólnej dzieli ich tylko 13 pkt.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 46
newbie
|
|
newbie
Dołączył: Nov 2004
Posty: 46 |
Widze ze temat nie cieszy sie zbyt wielkim zainteresowaniem, byc moze zmieni sie to w przyszlym sezonie gdzie bedziemy miec "polskiego" Alvaro...
GP Japonii Profesjonal ma wrecz cudowne kursy hehe
Hiroshi Aoyama @8 3/10
Capirossi @4.5 3/10
Hiroshi*Capirossi @36 1/10
Kallio*H.Aoyama*Capirossi @180 0,50/10
Sa to zwyciezcy z poprzedniego sezonu w Motegi...
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2001
Posty: 831
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Nov 2001
Posty: 831 |
GP Japonii
Hiroshi Aoyama @8 3/10 Witam. Samuraj już przed 12 w profie był po 7, tak czy tak nie zmienia to postaci rzeczy, kurs warty gry. Pozdrawiam Padre
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2003
Posty: 3,062
|
|
Dołączył: May 2003
Posty: 3,062 |
Nie będzie łatwo, Lorenzo jest niesamowity, to co zrobił w Australii pokazało że jak nie wyleci, to raczej nie ma na niego bata. Wrócił do dobrej dyspozycji de Angelis i to tez może być spore zagrożenie. Hiroshi zbyt często wylatuje z toru albo ma problemy z utrzymaniem pozycji na długich prostych. Kurs juz poleciał (5.50), ale szanse Aoyamy na zwycięstwo nie są jednak zbyt duże. Niezły tez kurs na 1-3 (@1.8)
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2004
Posty: 15,586
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2004
Posty: 15,586 |
Od początku lipca zafundowalem sobie przerwę z motorkami - ale od kilku dni mam więcej czasu - dlatego zagramy w tym tygodniu - pasowalby się wstrzymać do jutrzejszego treningu i kwali - ale jutro natłok gości i może byc brak czasu. na podstawie drobnych analiz pierwszego dnia ścigania w Japonii i ostatnich wyników z toru PHILLIP ISLAND (GP Australii):
125cm - rozpis bazowy 1P+2/3 i 2 single: Bautista A. v Kallio M. 1 /1.45/P Faubel H. v Simon J.2 /1.95/R+S 6/10 Gadea S. v Pasini M. 2 /1.85/R+S 8/10 Pesek L. v Luthi T. 1 /1.85/R
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2004
Posty: 15,586
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2004
Posty: 15,586 |
Wyniki 125cm: 1 M. Kallio (FIN) KTM 2 A. Bautista (ESP) Aprilia 3 M. Pasini (ITA) Aprilia 4 J. Simon (ESP) KTM 5 L. Pesek (CZE) Derbi 6 H. Faubel (ESP) Aprilia 7 S. Gadea (ESP) Aprilia 8 B. Smith (ENG) Honda
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2005
Posty: 474
addict
|
|
addict
Dołączył: Aug 2005
Posty: 474 |
Widze ze temat nie cieszy sie zbyt wielkim zainteresowaniem, byc moze zmieni sie to w przyszlym sezonie gdzie bedziemy miec "polskiego" Alvaro...
GP Japonii Profesjonal ma wrecz cudowne kursy hehe
Hiroshi Aoyama @8 3/10
Capirossi @4.5 3/10
Hiroshi*Capirossi @36 1/10
Kallio*H.Aoyama*Capirossi @180 0,50/10
Sa to zwyciezcy z poprzedniego sezonu w Motegi... <img src="/ubbthreads/images/graemlins/shocked.gif" alt="" /> nie mów ze to grałeś , jesli tak to wielkie gratki , mi niestety spieprzył kilka kuponów Takahashi, którego miałem 1-3 i 1-5
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|