|
|
Dołączył: May 2004
Posty: 3,438
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: May 2004
Posty: 3,438 |
Jest mozliwe unikniecie blokady kasy wypłacajac od buka na karte? Czy niebardzo? jesli robisz zwrot na karte inteligo to nie mozna tego uiniknac, na eKarte z mBanku z tego co wiem nie blokuja zwrotow No właśnie nie jest to z tym Inteligo tak dokładnie jak piszesz. W przeciągu kilku dni robiłem zwroty NA KARTĘ ze skybetu i betandwinu i pierwszy zwrot mi zablokowali zaś drugi już nie ! Mam niejasne przeczucie iż blokada w pierwszym przypadku wynikła z tego iż nic na konto skybetu kartą nie wpłacałem, zaś w przypadku betandwinu wpłacałem depozyt kartą. Dobrze kombinuję? Mógłby ktoś potwierdzić/zaprzeczyć ?
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2004
Posty: 3,438
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: May 2004
Posty: 3,438 |
Sam sobie częściowo odpowiem <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> Zadzwoniłem na infolinię inteligo i dowiedziałem się że bank faktycznie blokuje zwrot na kartę na miesiąc jeśli wcześniej nie było obciążenia (czyli wpłaty) na tę samą kwotę (czyli np. wpłacimy kartą 30 euro do buka, pogramy i możemy wypłacić 30 euro od tego buka bez blokady). Tyle teroria. Z tym że ja na BAW wpłaciłem 30 euro a wypłaciłem 100 euro i blokady też nie dostałem. Być może dlatego że wcześniej też już nie raz wpłacałem kartą do tego buka. Hmmmm....
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2005
Posty: 987
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Dec 2005
Posty: 987 |
Czyli należy wypłacić tyle ile się wpłaciło... i tak powtarzamy miesiąc po miesiącu jak już znowu będzie darmowa wypłata?? możemy się cieszyć wygrana wypłacaną 'ratalnie' hehe
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 2,809
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2005
Posty: 2,809 |
Witam Mam dwa pytanka 1)CZy w Bankomatach Euronetu mozna wyplacac kaske tak jak wPKO BP bez prowizji? 2) Bardzo mnie nurtuje jedna sprawa...ostatnio w PKO BP bylem swiadkiem wielkiej klotni , dziewczyna chciala wyplacic kaske z inteligo na zakup auta. Powiedzieli jej ze mozna w inteligo tylko pobierac kase z BANKOMATU poniewaz oni za to konto nie sa odpowiedzialni. Dziewczyna wrocila po chwili mowiac ze limit z bankomatu to 2 tysiące PLN! Byla w kropce nie wiedziala co ma zrobic, o dziwo w PKO tez nie wiedzieli jak maja pomoc.
Tu wiec nasuwa sie bardzo istotne pytanie.
Co zrobic jesli chce wyciagnac z Inteligo wieksza sume niz limit w Bankomacie? CZy limit ten dotyczy wszystkich bankomatow czy mozna pobierac np 2tys z kazdego? czy jest jakas inna mozliwosc?
Bardzo mnie ciekawi ten watek...
Pozdrawiam
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2005
Posty: 987
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Dec 2005
Posty: 987 |
Odpowiedz na pytanie 1 - niestety nie mozna wyplacac z bankomatow Euronetu bez prowizji- biora sobie chyba 2,5% ale minimum 4pln, mozna tylko za free sprawdzic saldo rachunku... wogole dziwna sprawa
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2005
Posty: 30,870
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2005
Posty: 30,870 |
odpowiedz na 2: ta dziewczyna musiala miec ustawione maksymalna kwote jaka moze pobrac z bankomatu na 2 tys PLNow, jeden telefon na infolinie inteligo, krotka rozmowa z pania konsultantka i mowisz, ze chcesz pozbyc sie tych limitow i wszystko zalatwione....cala operacja zajmie nie wiecej niz 5 minut
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 2,809
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2005
Posty: 2,809 |
odpowiedz na 2: ta dziewczyna musiala miec ustawione maksymalna kwote jaka moze pobrac z bankomatu na 2 tys PLNow, jeden telefon na infolinie inteligo, krotka rozmowa z pania konsultantka i mowisz, ze chcesz pozbyc sie tych limitow i wszystko zalatwione....cala operacja zajmie nie wiecej niz 5 minut Dzieki wielkie za odp. czyli automatycznie kazdy klient inteligo ma limit 2tys.? dziwne ze w PKO nikt nie wiedzial jak pomoc:)
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2005
Posty: 1,869
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Apr 2005
Posty: 1,869 |
odpowiedz na 2: ta dziewczyna musiala miec ustawione maksymalna kwote jaka moze pobrac z bankomatu na 2 tys PLNow, jeden telefon na infolinie inteligo, krotka rozmowa z pania konsultantka i mowisz, ze chcesz pozbyc sie tych limitow i wszystko zalatwione....cala operacja zajmie nie wiecej niz 5 minut Dzieki wielkie za odp. czyli automatycznie kazdy klient inteligo ma limit 2tys.? dziwne ze w PKO nikt nie wiedzial jak pomoc:) nie każdy ma limit 2 tyś... ja np. mam limit 200 zł na dzien, aby się zbytnio nie rozzrzucac ;d
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2005
Posty: 30,870
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2005
Posty: 30,870 |
Dzieki wielkie za odp. czyli automatycznie kazdy klient inteligo ma limit 2tys.? dziwne ze w PKO nikt nie wiedzial jak pomoc:) automatycznie jest 5 000 zl na wyplaty z bankomatow i 20 000 zl na transakcje bezgotowkowe czyli platnosci w sklepie i inne takie <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> a ze w PKO o tym nikt nie wiedzial to normalne...
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 2,809
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2005
Posty: 2,809 |
odpowiedz na 2: ta dziewczyna musiala miec ustawione maksymalna kwote jaka moze pobrac z bankomatu na 2 tys PLNow, jeden telefon na infolinie inteligo, krotka rozmowa z pania konsultantka i mowisz, ze chcesz pozbyc sie tych limitow i wszystko zalatwione....cala operacja zajmie nie wiecej niz 5 minut Dzieki wielkie za odp. czyli automatycznie kazdy klient inteligo ma limit 2tys.? dziwne ze w PKO nikt nie wiedzial jak pomoc:) nie każdy ma limit 2 tyś... ja np. mam limit 200 zł na dzien, aby się zbytnio nie rozzrzucac ;d To jak to w koncu jest 200zl na dzien? a jak chcesz wyciagnac np 10 tys? chyba nie ma takiego limitu 200PLN to by byla lekka przesada <img src="/ubbthreads/images/graemlins/grin.gif" alt="" /> i od czego to jest niby uzaleznione im czesciej wyplacam tym mniejszy limit...?...dziwne..
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 2,809
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2005
Posty: 2,809 |
Dzieki wielkie za odp. czyli automatycznie kazdy klient inteligo ma limit 2tys.? dziwne ze w PKO nikt nie wiedzial jak pomoc:) automatycznie jest 5 000 zl na wyplaty z bankomatow i 20 000 zl na transakcje bezgotowkowe czyli platnosci w sklepie i inne takie <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> a ze w PKO o tym nikt nie wiedzial to normalne... dzwonilem do Inteligo na infolinie... i powiedziano mi...ze to jest uzaleznione od samego banku PKO oni maja limit 2 tys to ja sie musze podporzadkowac do tego co narzuca dany bank!Inteligo moze miec i 5 tys limitu ale to PKO narzuca swoje limity... a zeby pobrac np 10 tys to nie jest takie proste jak myslalem:-./ wiec sam sie juz pogubilem... nie wiem co mialbym zrobic gdybym chcial sobie np kupic fure a kasa w inteligo..pokrecone to wszystko
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2005
Posty: 30,870
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2005
Posty: 30,870 |
wtedy musisz latac po wszystkich bankomatach w miescie i wyplacac z kazdego ile sie da <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 2,809
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2005
Posty: 2,809 |
HEHE no to chyba jedyny sposob;p Napewno z forumowiczow ktos wyplaca z inteligo wieksza kase niz 2 tys. moze napisze jak tego dokonal;) w moim miescie sa tylko 4 bankomaty , wiec i tak nie uzbieram:D
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2002
Posty: 1,458
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Oct 2002
Posty: 1,458 |
Z tą blokadą to jest bardziej popierd... niż myślałem! Kasa mi dziś wpłynęła na konto (po ok. 9 dniach od zlecenia wypłaty), ale założyli na nią blokadę na 30 dni!!! Ja myślałem, że ta blokada to 30 dni licząc od zlecenia, bo tak to nie kumam, 9-10 dnia szła kasa z betoto do inteligo? ;/
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2005
Posty: 987
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Dec 2005
Posty: 987 |
Blokada jest zakladana od momentu kiedy kasa pojawi sie na Twoim koncie... jak maja blokowac ja wczesniej skoro nie wiedza ze przelew jest wyslany... Inteligo sie tlumaczy ze to wynika z regulaminu karty Visa... nie zebym to rozumial:] i byl z tego happy... tak tylko mowie...
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 2,809
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2005
Posty: 2,809 |
Z tą blokadą to jest bardziej popierd... niż myślałem! Kasa mi dziś wpłynęła na konto (po ok. 9 dniach od zlecenia wypłaty), ale założyli na nią blokadę na 30 dni!!! Ja myślałem, że ta blokada to 30 dni licząc od zlecenia, bo tak to nie kumam, 9-10 dnia szła kasa z betoto do inteligo? ;/ No niestety tutaj nic nie poradzisz ja mialem podobnie..Inteligo tutaj podpada strasznie:-/ czy w mbanku tez sa takie blokady na karte wie ktos?
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 2,809
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2005
Posty: 2,809 |
Jeszcze raz zapytam czy ktos wyplacal z bankomatu wieksza gotowke? nie wierze ze kazdy zadowolil sie limitem 2 tys PLN:) bo bez sensu bylo by latanie po calym miescie po bankomatach:-/
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2004
Posty: 3,438
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: May 2004
Posty: 3,438 |
Blokada jest zakladana od momentu kiedy kasa pojawi sie na Twoim koncie... jak maja blokowac ja wczesniej skoro nie wiedza ze przelew jest wyslany... Inteligo sie tlumaczy ze to wynika z regulaminu karty Visa... nie zebym to rozumial:] i byl z tego happy... tak tylko mowie... Regulaminem karty Visa, he he... Właśnie patrzę że wczoraj doszła mi kasa na kartę (Visa) w multibanku, tydzień temu zresztą wyrobioną. I żadnej blokady. To ja teraz sram (sorry za wyrażenie) na inteligo - w tej chwili mam tam cztery poblokowane zwroty. Aha - to co pisałem wcześniej to nieprawda - nie wystarczy że wypłaca się równowartość kwoty którą wpłaciło się wcześniej - i tak blokują ! Tak że zwrot na kartę inteligo to nonsens ...
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2005
Posty: 743
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Feb 2005
Posty: 743 |
Blokada jest zakladana od momentu kiedy kasa pojawi sie na Twoim koncie... jak maja blokowac ja wczesniej skoro nie wiedza ze przelew jest wyslany... Inteligo sie tlumaczy ze to wynika z regulaminu karty Visa... nie zebym to rozumial:] i byl z tego happy... tak tylko mowie... Regulaminem karty Visa, he he... Właśnie patrzę że wczoraj doszła mi kasa na kartę (Visa) w multibanku, tydzień temu zresztą wyrobioną. I żadnej blokady. To ja teraz sram (sorry za wyrażenie) na inteligo - w tej chwili mam tam cztery poblokowane zwroty. Aha - to co pisałem wcześniej to nieprawda - nie wystarczy że wypłaca się równowartość kwoty którą wpłaciło się wcześniej - i tak blokują ! Tak że zwrot na kartę inteligo to nonsens ... Ta karte ktora masz w Multibanku to kredytowa czy zwykla bankomatowa??
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2005
Posty: 256
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: Nov 2005
Posty: 256 |
Witam mam pytanko w poniedzialek zlecilem wyplate kasy przelewem ze sportingbetu na konto inteligo.Mozecie mi powiedziec ile bedzie szla kasa bo trwa to juz kilka dni.
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|