Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 25 z 25 1 2 23 24 25
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Originally Posted by Conrad
Originally Posted by Don
I nie chrzań że na stronie producenta się dowiemy ile bierze plazma bo tam podany jest maksymalny pobór (tabliczka znamionowa) a nie rzeczywisty (średni).

Oj mało się znasz bo zmyślasz takie banialuki że aż żal. Co innego maksymalny pobór, a co innego średnia którą właśnie podają na stronach producenta, w tym przypadku Panasonica: specyfikacja plazmy TX-P65VT50 [panasonic.pl]


Średnią się oblicza w oparciu o metodę pomiaru zgodną z IEC 62087 Ed.2. i dzięki temu na stronach różnych producentów można sobie porównać średnie zużycie prądu dla danego telewizora.

Tak więc zbłaźniłeś się tu trochę niestety. cool

I według tej normy plazma Panasonica (ta najnowsza, nie jakiś szrot) 65" zżera średnio 305 W (dane dostępne na stronie producenta).

A najnowszy Sharp LC-70LE835E, nawet większy bo aż 70" i z podświetleniem Full-LED a nie tylko krawędziowym zużywa średnio 136 W (dane dostępne na stronie producenta). smile Swoją drogą świetny telewizor: Sharp 70le835 full led-test otwarty. [hdtv.com.pl]

Po Twoich śmiesznych banialukach podanych wyżej to widzę, że unikasz teraz tej kwestii jak ognia. cool

Teraz kolejna próba "greckiej księgowości" w Twoim wykonaniu, że Sharp LC-70LE835E kosztuje 50% więcej, choć kosztuje 30% więcej. I jest to 70" ekran a nie 65". Coś za coś. Chcesz coś dobrego, musisz płacić. Masz kasę na Forda to nie idź do salonu Lexusa. Proste.

A a propos "energożarłoczności" to pomimo Twoich zabawnych tekstów niestety jest tak, że plazma jest pożeraczem prądu. I żadne fajne tekściki tego nie zmienią skoro średnia podana przez samych producentów pokazuje, że 70" Full-LED zużywa 136W a mniejsza 65" plazma aż 305W. Stąd masz te unijne naklejki o klasie energetycznej produktu, podobnie jak z lodówkami. wink I tutaj ten Sharp ma klasę A+ a plazma.... mizerne C.

Bonus: Unibet
Dołączył: Jul 2002
Posty: 1,748
D
Don Offline
Pooh-Bah
Pooh-Bah
D Offline
Dołączył: Jul 2002
Posty: 1,748
Może czytajmy ze zrozumieniem, co ?
Ja pisałem nie o tym trochę lepszym średniaku 70LE835, którym się tak podniecasz (fakt że lepszy od tych "mega" syfów, które pare stron wcześniej uważałeś za cud świata, czyli topowe LG z tego roku i Panasonic IPS laugh ) bo ten Sharp to akurat znacznie odstaje od VT50 i pewnie dlatego jest "tylko" o 30% droższy :D).
Ja pisałem o topowym modelu Sharpa/Pioneera Elite Pro, który jest w teście i który przewyższa o klasę tamtego średniaka.
A co do zużycia prądu, to ten kto ma 65' za 15 tys. ma w nosie zapewne wydatek 30-40zł na prąd co miesiąc, jak kolega majner wyżej zauważył po 20 latach ta różnica się zwróci, a kto nam zwróci różnicę w przyjemności oglądania w lepszej jakości ?? cool
Różnica w poborze prądu przy standardowych wielkościach 42-50' jest śmieszna (5-15zł miesiąc), dodajmy do tego fakt że plazma w tej samej cenie i rozmiarze jest oceniana duuuużo dużo lepiej od LED, a Ty robisz raban o takie kwoty... Już było pisane i zakończmy tą śmieszną kwestię, LED ma klasę A ok, plazma niech ma nawet i G (o ile taka jest), ale fakt jest taki że zanim zaczniesz oszczędzać na LED w stosunku do plazmy, to będziesz miał już nowy telewizor. Więc nie każ wszystkim jeździć Tico przerobionym na gaz, bo nie każdy jest aż takim sknerą i tak nieracjonalnie podchodzi do sprawy.

Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
C
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill
C Offline
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
W tym luksusowym więzieniu odbędzie karę Breivik [wiadomosci.onet.pl]

ma ktos moze info czy breivik ma w swoim pokoju(celi) Leda czy Plazme?

Dołączył: Aug 2004
Posty: 19,866
Villain
Villain
Dołączył: Aug 2004
Posty: 19,866
tylko LED, na 100% jedyny słuszny smile

Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
O pierdołach się zastanawiacie, pytanie czy dostanie najnowszą konsolę XBox/PS3 czy coś starszego? smile

Dołączył: May 2002
Posty: 2,961
B
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
B Offline
Dołączył: May 2002
Posty: 2,961
A XBoxa/PS3 najlepiej podłączyć pod plazmę czy lcd?

Dołączył: Aug 2004
Posty: 19,866
Villain
Villain
Dołączył: Aug 2004
Posty: 19,866
Originally Posted by Conrad
O pierdołach się zastanawiacie, pytanie czy dostanie najnowszą konsolę XBox/PS3 czy coś starszego? smile
koniecznie z Kinectem, zeby troche ruchu miał smile

Dołączył: Jul 2002
Posty: 1,748
D
Don Offline
Pooh-Bah
Pooh-Bah
D Offline
Dołączył: Jul 2002
Posty: 1,748
Do konsoli to ważny w tv jest input lag, żeby nie było dużych opóźnień od momentu wciśnięcia przycisków na padzie do tego kiedy się to pojawi na tv. Różnie jest z tym w plazmach i LCD, w plazmach Panasonica i w większości Samsungów w sumie jest gwarancja bardzo niskiego laga ok 20ms, z LED jest z tym różnie (Samsung, Philips zwykle bardzo dobrze). Trzeba pamiętać, że przy grach nie można liczyć na włączenie systemów upłynniania ruchów w LED z uwagi na ten input lag (no chyba że gramy w szachy) czyli wszystkie 100hz itd można sobie wsadzić smile
W grach akcji, głównie typu FPP, TPP przewaga plazmy jest miażdżąca, wystarczy porównać co robi się z obrazem przy ruchu kamery, ruchu celownika itd, LED trzyma ostrość tylko przy wolnym ruchu, plazma jeszcze trzyma przy ok 3x szybszym. W grach jednak wchodzą do gry możliwe wypalenia, w odróżnieniu od zwykłego oglądania telewizji tutaj już mogą być problemem jeśli tv używany jest długo (jedna sesja np 5h to nic, ale codziennie po kilka godzin już tak) i głównie do jednej i tej samej gry regularnie (o ile gra ma stałe elementy w tym samym miejscu na ekranie typu wskaźniki itd). Także coś za coś niestety, przy plaźmie i grach, o ile nie jest to cykla mieszany tylko same gry (trochę gry, trochę zwykła telewizja itd) trzeba się pilnować.

Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Originally Posted by Mitul
Originally Posted by Conrad
O pierdołach się zastanawiacie, pytanie czy dostanie najnowszą konsolę XBox/PS3 czy coś starszego? smile
koniecznie z Kinectem, zeby troche ruchu miał smile

Bez tego to ma prawo głodówkę urządzić. smile

P.S. Ciekawe czy by mu pozwolili nawalać w takie gierki jak GTA...

Dołączył: Dec 2004
Posty: 3,925
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 3,925
@Don możesz się mi coś wypowiedzieć o modelu Samsung PS59D535A5W
Jest to 59 cali - mam okazję go kupić jako używanego. Kiedy go zaczeli produkować i czy warto go kupić skoro będe używał tylko do PS3?

Dołączył: Jul 2002
Posty: 1,748
D
Don Offline
Pooh-Bah
Pooh-Bah
D Offline
Dołączył: Jul 2002
Posty: 1,748
ten Samsung to jakaś zagraniczna odmiana wersji modelu D530 na Polskę, czyli ubiegłoroczna seria
to najniższy model Samsunga full hd, do PS3 słabo (jak na plazmę) - widoczny efekt false counturing w ruchu i przeciętny kontrast (czerń), łatwo powstają powidoki... na plus że taka wielkość wynagrodzi trochę gorszą jakość i jest niski input lag
w sumie będzie się grało jak na niezłej klasy LCD więc jak masz go za dobre pieniądze to może warto rozważyć (tylko sprawdź czy ekran nie ma wypaleń)... ile za niego wołają ?

Dołączył: Dec 2004
Posty: 3,925
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 3,925
Originally Posted by Don
ten Samsung to jakaś zagraniczna odmiana wersji modelu D530 na Polskę, czyli ubiegłoroczna seria
to najniższy model Samsunga full hd, do PS3 słabo (jak na plazmę) - widoczny efekt false counturing w ruchu i przeciętny kontrast (czerń), łatwo powstają powidoki... na plus że taka wielkość wynagrodzi trochę gorszą jakość i jest niski input lag
w sumie będzie się grało jak na niezłej klasy LCD więc jak masz go za dobre pieniądze to może warto rozważyć (tylko sprawdź czy ekran nie ma wypaleń)... ile za niego wołają ?


Krzyczy sobie gość za niego 3.000zł na nasze (generalnie do kupienia w Danii mam możliwość i własnie tutaj go używania). Potrzebuje czegoś dużego ale może zostanę przy 42 calach Panasonica (taki mam w domu i do PS3 jest dobry - nie pamietam modelu).

Dołączył: Jul 2002
Posty: 1,748
D
Don Offline
Pooh-Bah
Pooh-Bah
D Offline
Dołączył: Jul 2002
Posty: 1,748
3 tys. za używany ? nie opłaca się
za 4 tys jest nowy i lepszy LG 60PA6500

Dołączył: Sep 2012
Posty: 386
T
enthusiast
enthusiast
T Offline
Dołączył: Sep 2012
Posty: 386
A może projektor? Ktoś posiada?

Spokojnie za 3 tys. można zbudować zestaw (bez systemu audio), który bije te wasze Ledy i Plazmy na łeb i szyję. Oczywiście trzeba mieć odpowiednie warunki, ale jeżeli je spełnimy to przyjemność z oglądania np. meczów czy filmów na 100 calowym ekranie jest nieporównywalna z żadnym TV.

Dołączył: Jul 2002
Posty: 1,748
D
Don Offline
Pooh-Bah
Pooh-Bah
D Offline
Dołączył: Jul 2002
Posty: 1,748
Originally Posted by Terrorysta
A może projektor? Ktoś posiada?

Spokojnie za 3 tys. można zbudować zestaw (bez systemu audio), który bije te wasze Ledy i Plazmy na łeb i szyję. Oczywiście trzeba mieć odpowiednie warunki, ale jeżeli je spełnimy to przyjemność z oglądania np. meczów czy filmów na 100 calowym ekranie jest nieporównywalna z żadnym TV.
Jak ktoś ma warunki to do filmów czy meczy jak najbardziej, przyjemność z oglądania tak dużego ekranu, przy sygnale dobrej jakości i w ciemnym pomieszczeniu na pewno jest dużo większa ale jakość obrazu "nie bije naszych LED i plazm na łeb na szyję", jest odwrotnie, w projektorze sama jakość jest nieco niższa ale wielkość i tak rekompensuje z nawiązką wszystko. Inna sprawa że projektor to nie telewizor i nie da się na nim oglądać wszystkiego jak leci dzień po dniu.

Dołączył: Sep 2012
Posty: 386
T
enthusiast
enthusiast
T Offline
Dołączył: Sep 2012
Posty: 386
Dokładnie, projektor jako uzupełnienie stacjonarnego TV. Można oglądać nawet w dzień, wystarczy się zaopatrzyć w roletę Tupplur z Ikea wink

Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Był taki okres kilka lat temu, kiedy projektory były bardzo popularne, teraz zaś ucichło na ich temat. Fajne by to było do meczów czy jakiegoś filmu, ale tak na co dzień to nie wiem... Na pewno plusem w zimę jest to, że ten sprzęt sporo ciepła potrafi generować (chyba, że coś się w ostatnich latach zmieniło). wink

Dołączył: Sep 2012
Posty: 386
T
enthusiast
enthusiast
T Offline
Dołączył: Sep 2012
Posty: 386
Tak to wygląda na Benq W700 za 2k. PLN.


Strona 25 z 25 1 2 23 24 25

Moderatorzy  Biszop, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
9 zarejestrowanych użytkowników (alfa, forty, rafal08, latajaca_holenderka, rymoholik, aker, $-man, kamel, Sensei), 2,483 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,284
Posty5,834,299
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1