Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 7 z 21 1 2 5 6 7 8 9 20 21
Dołączył: May 2004
Posty: 27,145
Blade Runner
Blade Runner
Dołączył: May 2004
Posty: 27,145
Coście się tak uczepili Fornalika? Wystawia kogo ma. Nie jego wina, że połowa naszych grajków mentalnie nie dorasta do tego poziomu rozgrywek. Że nie grają w klubach i są po prostu słabi.

Lepszych póki co nie widać.

Smuda był zły bo forował jednych, olewał drugich. Fornalik powołuje każdego kto jest w formie i daje im szansy gry. A nie tylko powołuje "na odwal się" żeby media mu dały spokój.

I też jest zły.

Nasza kadra osiąga wyniki na jakie je stać. Bez lepszych piłkarzy wiele więcej nie zdziałamy. Taki jest fakt i lepszy trener niewiele tu pomoże.


Bonus: Unibet
Dołączył: Oct 2001
Posty: 3,778
J
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
J Offline
Dołączył: Oct 2001
Posty: 3,778
po co zmienić trenera, Fornalik jest ok, widocznie nie mamy drużyny, czasami tak jest, że indywidualności nie robią zespołu.

Dołączył: Jul 2007
Posty: 8,201
N
I Love This Game
I Love This Game
N Offline
Dołączył: Jul 2007
Posty: 8,201
To Fornalik powołuje tych co dziennikarze chca kolego, a nie Smuda, do którego non stop mieli pretensje od samego początku. smile

Dołączył: Aug 2005
Posty: 85,785
P
Sherlock Holmes
Sherlock Holmes
P Offline
Dołączył: Aug 2005
Posty: 85,785
Originally Posted by Bzyku
Coście się tak uczepili Fornalika? Wystawia kogo ma. Nie jego wina, że połowa naszych grajków mentalnie nie dorasta do tego poziomu rozgrywek. Że nie grają w klubach i są po prostu słabi.

Lepszych póki co nie widać.

Smuda był zły bo forował jednych, olewał drugich. Fornalik powołuje każdego kto jest w formie i daje im szansy gry. A nie tylko powołuje "na odwal się" żeby media mu dały spokój.

I też jest zły.

Nasza kadra osiąga wyniki na jakie je stać. Bez lepszych piłkarzy wiele więcej nie zdziałamy. Taki jest fakt i lepszy trener niewiele tu pomoże.

Bzyku ,Fornalik powołuje kazdego kto jest w formie ,szanujmy sie
co robi w kadrze Wasilewski,Boenisch ,Rybus ,Milik ,Tyton
przeciez ich forma jest nieznana od miesiecy ale trzech z tej piatki wychodzi w 1 skladzie na Ukraine ,dobrze dwoch bo Sebastian gra w miare regularnie .
Fornalik stawial na Obraniaka nagle zobaczyl na telegazecie ze gole strzela Majewski to dawaj go w 1 skladzie na Ukraine
błedy mozna mnozyc

Dołączył: Sep 2012
Posty: 6,097
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2012
Posty: 6,097
Co może umieć i wiedzieć trener, którego najwiekszym sukcesem jest 3 miesjce z półamatorskim Ruchem w amatorskiej lidze kopaczy podwórkowych?
Jakos Engel, Janas czy Benhałer potrafili chociaż awansować na mudial czy Euro, a piłkarzy wcale nie mieli lepszych...

Moim zdaniem ten człowiek nie ma żadnej koncepcji czy umiejętności do prowadzenia kadry, ktora jest nijaka i slaba, bez charakteru i niczego w ogóle....

Dobry trener potrafi z gównianych piłkarzy zrobić choć drużyne, kolektyw, atmosfere, jak choćby Benhaker z TiT czy Hudding z Australią.

Niestety ale u nas nie ma dobrych trenerów, są albo jacys układowcy z komuny albo młode patałachy, co prowadza albo najlepsze ekipy a i tak odpadają z mistrzami Estonii albo jakieś dziwne menty z układu i kupionych tytułów jak Zdzisio !

Jedynym rozwiązaniem jest kumaty trener spoza układu, z zagranicy, z charakterem, który bedzie robił po swojemu a nie to kogo chce wypromować Boniek albo Pan Zarzeczny....

Jest kilku zawodników, wokół których można zbudować trzon, sa bdb bramkarze, wystarczy dołożyc im jakis chcących walczyć rzemieślników i powinno starczyć na taką Ukraine i Czarnogóre, bo to żadne potentaty nie sa...

Engel dużo silniejszej Ukrainie wpierdzielił 3-1 w Kijowie i potem u nas chyba był remis ale mecz juz o pietruche był, więc mozna! Janosik też miał Angoli w grupie ale umiał ograć resztę i tego dziś powinno sie wymagać od trenera naszej kadry, walki o 2 miejsce w grupie z podobnymi przeciętniakami.

Dołączył: May 2003
Posty: 868
T
old hand
old hand
T Offline
Dołączył: May 2003
Posty: 868
Originally Posted by Bzyku
Coście się tak uczepili Fornalika?


Bez jaj. Fornalik, jako kontynuator 'dziela' Smudy, kolejny raz pokazal taktyczna bezradnosc. Ukraincy robili co chcieli .Jakis czas po zdobyciu 2 goli zorientowali sie , ze za gleboko sie cofneli zaczeli grac wysoko pressingiem. To wystarczylo, aby powstaly 'dziury' miedzy polskimi formacjami. W drugiej polowie zmiany doprowadzily do jeszcze wiekszego chaosu. Pisac wiecej ?

Jakby zawod selekcjonera ograniczal sie do wyboru najlepszych pilkarzy to moglby sie tym zajmowac kazdy. Wystarczy zrobic zestawienie list plac zawodnikow z poszczegolnych pozycji. Chyba jednak chodzi o cos wiecej smile

Alex Ferguson w niedawno udzielonym wywiadzie, na pytanie :
- Jaka Pan widzi zasadnicza roznice miedzy wspolczesnymi pilkarzami, a graczami sprzed lat ?
odpowiedzial ;
- Teraz miewa sie doczynienia z banda czesto rozkapryszonych 20-letnich milionerow...


Dołączył: Nov 2007
Posty: 9,438
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2007
Posty: 9,438
Prowadzacy "Cafe Futbol", Mateusz Borek ujawnil w dogrywce programu nastroje wsród prezesów PZPN: "Byli zalamani". I zaznaczyl: "To nie obecni prezesi PZPN wybierali selekcjonera. To nie Boniek, Kozmiński, czy Kosecki. Tak jak zostało trochę umów po poprzednikach, tak zostal selekcjoner po Lacie".Fornalik to człowiek Piechniczka.

Dołączył: Nov 2002
Posty: 2,151
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Nov 2002
Posty: 2,151
podstawowe bledy fornalika wg. ezquerro wink
- dwóch defensywnych pomocników , my się bronimy u siebie? ludzie
- dwóch wolnych obroncow z czego jeden wogóle nie gra w klubie to jak ma grac w kadrze?
- Lewy na szpicy robi tylko za latarnie, wolalbym aby byl cofniętym a z przodu dac kogoś szybkiego
- wystawienie od pierwszej minuty majewskiego w takim meczu?, myslalem ze da mu szanse z san marino ale ludzie nie z ukrainą w pomocy liczy się zgranie
- żadnej wspólpracy zawodników, zero kolektywu, zadnej więzi = brak drużyny, przeciwnicy wchodzą w obrone jak w maslo, nikt nie doskakuje eh.
- niektórym piłka przeszkadza do tego stopnia że chowają się za rywala albo ją szybko oddają, najczęściej do tyłu, ee zawsze do tylu, tylko błaszczu próbował ale jak bylo juz przy nim 5ciu to nikt mu sie nie pokazuje,
jak się boisz gry jeden na jeden to nie ma cie w kadrze!
....itd..

Dołączył: May 2004
Posty: 27,145
Blade Runner
Blade Runner
Dołączył: May 2004
Posty: 27,145
Originally Posted by pacyfista
Fornalik stawial na Obraniaka nagle zobaczyl na telegazecie ze gole strzela Majewski to dawaj go w 1 skladzie na Ukraine
błedy mozna mnozyc


Co do Wasilewskiego to się zgodzę. Rybus przestał grać? Bo to mi jakoś umknęło... Milik i tak nie grał, a Tytoń jest teraz powołany?

Co do Majewskiego. Dobrze, że go wstawił. Majewski zagrał słabo, trudno - bywa. Tylko, że Obraniak ostatnie 15 meczów w kadrze grał słabo. Tyle razy wylewano tu na niego pomyje, ja również. Więc wolę żeby Fornalik próbował kogoś innego na tej pozycji. Tym razem nie trafił, ale przynajmniej szuka.

Wolę żeby szukał innych rozwiązań niż uparcie trzymał się tego co nie działa.



Originally Posted by Gustawo Lima
Moim zdaniem ten człowiek nie ma żadnej koncepcji czy umiejętności do prowadzenia kadry, ktora jest nijaka i slaba, bez charakteru i niczego w ogóle....

Może więcej w tym winy samych piłkarzy niż trenera? Trener z gówna ma bat kręcić? Ma piłkarzy jakich ma. Ja też tu specjalnie nie widzę walczaków takich jak kiedyś miał choćby wspomniany Engel (Świerczewski, Kosecki, Hajto itp.). No, może poza Wasylem.
Drużyna drużynie nierówna. Może umiejętności mieli na podobnym poziomie, ale jakiś charakter to mieli właśnie tamci piłkarze, a nie obecni. I może to jest ta różnica?


Originally Posted by Gustawo Lima
Jest kilku zawodników, wokół których można zbudować trzon, sa bdb bramkarze, wystarczy dołożyc im jakis chcących walczyć rzemieślników i powinno starczyć na taką Ukraine i Czarnogóre, bo to żadne potentaty nie sa...
Żeby to było takie proste... tylko nie jest. Taki sam plan miał przecież Smuda. Oprzeć zespół na trio z BVB, "dołożyć" do nich resztę. A przecież nie wypaliło... Bo Smudzie nikt nie powiedział, że w jeszcze większym stopniu to reszta Borussi swoim stylem gry i umiejętnościami kreuje tą trójkę.

Originally Posted by Gustawo Lima
Engel dużo silniejszej Ukrainie wpierdzielił 3-1 w Kijowie i potem u nas chyba był remis ale mecz juz o pietruche był, więc mozna! Janosik też miał Angoli w grupie ale umiał ograć resztę i tego dziś powinno sie wymagać od trenera naszej kadry, walki o 2 miejsce w grupie z podobnymi przeciętniakami.



Właśnie ja jestem zdania, że już tego nie powinniśmy wymagać. Bo to już są dla nas za wysokie progi. 10 lat temu układ sił był inny. Teraz odjechał nam już cały wschód, odjeżdża nam Kaukaz, a po Cyprze to tylko "wąchamy spaliny". I nie mówię tu tylko o reprezentacji, a o ogólnym poziomie piłki w tych krajach. Zwłaszcza klubowym.

Ja uważam, że najpierw powinniśmy wymagać od sterników polskiej piłki naprawy całego systemu szkolenia. Fornalik czy też każdy inny trener jest/będzie beneficjentem całych lat zaniedbań i patologii w polskiej piłce. I dlatego sądzę, że powinniśmy trochę zweryfikować nasze realne oczekiwania.
W obecnej grupie maksimum jakiego możemy oczekiwać jest 3 miejsce w grupie.


Żeby było jasne. Nie jestem wielkim fanem Fornalika, na pewno można było wziąć lepszego selekcjonera. Ale też nie popadajmy w skrajności. Na to, że nasza kadra gra tak, a nie inaczej składa się wiele czynników. Zwalanie wszystkiego na Fornalika nie załatwi problemu. A oczekiwania typu "powinniśmy lać europejskich średniaków" trzeba lekko zweryfikować. Bo jakoś dziwnym trafem od kilku ładnych lat najczęściej to te średniaki nas leją. I nie ma w tym przypadku.

Dołączył: Jul 2007
Posty: 8,201
N
I Love This Game
I Love This Game
N Offline
Dołączył: Jul 2007
Posty: 8,201
Co do spotkania z SM, to nawet jak bysmy wygrali 10:0 czy 20:0 i tak nie ma co brac pod jakakolwiek uwage i wyciągać wnioski z tego spotkania. Bowiem tu kadra Juniorów nie U21 i nie U19 lecz U17 powinna ich ograc.
Wnioski trzeba bedzie wyciągnąć z przegranych spotkan i sie potężnie zastanowić, czy jest sens robic panie Waldku ewolucje jak pan to ostatnio powiedział, bowiem ewolucja moze trwac 1 rok, 2 lata, 10 lat, a nawet i wieki.
Czy po prostu nie zrobić rewolucji, która i tak jest nieunikniona. smile


Dołączył: Aug 2004
Posty: 1,214
W
veteran
veteran
W Offline
Dołączył: Aug 2004
Posty: 1,214
Teraz będą zmiany, wygrają 6-0 i będzie radość, z kim to nie wygrali. Tylko że to San Marino... Przypomniała mi się wypowiedź Smolarka swego czasu: "Najpierw strzelam 3 gole San Marino, żeby w następnym meczu usiąść na ławce?". Brak charakteru z Ukrainą było widać aż za bardzo.

Dołączył: Sep 2007
Posty: 40,246
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2007
Posty: 40,246
Originally Posted by pacyfista
Fornalik stawial na Obraniaka nagle zobaczyl na telegazecie ze gole strzela Majewski to dawaj go w 1 skladzie na Ukraine

bingo

fajnie, ze dal mu szanse ... tylko czy aby na pewno mecz o 6 pkt z ukraina to byl dobry moment na to?

testowanie majewskiego trzeba bylo zaczac od prostszych meczow ... z san marino, moldawia i wtedy mozna probowac z czarnogorcami

ewentualnie powolac go wczesniej, zeby nie wychodzil na ukraincow zupelnie "zielony"

i tu pojawia sie problem

jak powolac goscia, o ktorym trener dowiaduje sie dopiero od dziennikarzy i kibicow? smile

selekcja u fornalika to przede wszystkim otwieranie gazet i wsluchiwanie sie w opinie "wiekszosci"

wg mnie potrzebny trener z nazwiskiem

bo o ile lukasik czy kosecki moze i czuja respekt do fornalika, tak trio z bvb, obraniaki, boenisze i inni juz niekoniecznie

lubie waldka, ale jego dorobek jako trenera, jest, krotko mowiac, zaden

dla niego optymalnym klubem do prowadzenia jest ruch chorzow i tylko ruch chorzow, zadna reprezentacja

Dołączył: Nov 2003
Posty: 28,405
Bohater na zawsze nieśmiertelny. Mały Żołnierz nie odszedł. On wyruszył w drogę na mecz wyjazdowy...
Bohater na zawsze nieśmiertelny. Mały Żołnierz nie odszedł. On wyruszył w drogę na mecz wyjazdowy...
Dołączył: Nov 2003
Posty: 28,405
Fajny komentarz pod jednym z artykułów na temat naszej kadry-niezdary:

Na tym etapie rozgrywek już bawicie się w kalkulacje... o lol...
Pewnie już nie dożyję sytuacji że spokojnie będziecie patrzeć z pierwszego miejsca co robią inni.
Przez ostatnie 20 lat pamiętam tylko te dywagacje, uda się - nie uda...
Jesteście beznadziejni. Gdybym w pracy zawodowej kierował takim zespołem który w ten sposób realizuje zadania zostalibyście zwolnieni a gdyby nie i taka sytuacja miałaby miejsce 20 lat firma rozleciałaby się.
Jesteście zwykłymi trampkarzami, amatorami z dość skutecznymi menadżerami którzy wywindowali was do średnich klubów. Już za sam spadek w rankingu FIFY nie powinniście otrzymywać premii i nagród. O czym my tu mówimy.
Życzę jutro powodzenia, będzie wam potrzebne.


Pierdoły na maksa, żadnego zaangażowania,
prawda jest taka, że wierzę, że umiejetności maja, tylko najzwyczajniej w świecie braknie im jaj, chęci gryzienia trawy, i zapierdalania aż do porzygania.
Jakoś nie dopatrzyłem się, żeby któryś z nich słaniał się na nogach, raczej nie wygladali jakby zostawili serce na boisku, wyglądali jakby zeszli z rozgrzewki.

Inna sprawa, że z powyzszego komentarza wyszło wychodzi fajne porównanie, gdyby to była firma to oni, za wyniki, byliby juz dawno na wylocie,
druga sprawa, to czy Waldek ich motywuje w jakikolwiek sposób, bo nie wygladali na zmotywowanych.
Jakis miekki HRowiec by im sie przydał, żeby odopowiednio ich umotywować...
nie wiem, nie znam sie, ale w życiu jest tak, albo wlaczysz do upadłego albo chuja masz, no i chuja dostali, ani punktów, ani ani szacunku, ale kurwa startowe czy co tam kasuja za przyjazd pobieraja bez mrugniecia okiem,
mi by było wstyd w ogóle przyjąć jakiekolwiek pieniadze gdybym pokazał to co oni, a teraz im życze, żeby amatorzy z San Mrino sprawili im jak najwięcej kłopotów, a przynajmnej niech strzela tym ciulom bramke, z chęcią zobacze ich miny po meczu, niezaleznie od wyniku.

Dołączył: May 2004
Posty: 27,145
Blade Runner
Blade Runner
Dołączył: May 2004
Posty: 27,145
Originally Posted by Napoleon
Co do spotkania z SM, to nawet jak bysmy wygrali 10:0 czy 20:0 i tak nie ma co brac pod jakakolwiek uwage i wyciągać wnioski z tego spotkania.

Dokładnie tak. Tu nie ma różnicy czy się wygra 3-0 czy 10-0. Kołtoń w Cafe Futbol przypomniał jak to za Beenhakkera dostaliśmy w dupę od Irlandii Północnej 2-3, po czym zlaliśmy San Marino u siebie 10-0. I co? I nic... W następnych meczach i tak padlinę grali.

San Marino to taki rywal, że jedyny wniosek można wysnuwać in minus. Pozytywów nie ma co szukać nawet jak się im dwucyfrówkę ustrzeli, bo to nie będzie miało żadnego przełożenia na mecze z silniejszymi rywalami.

Dołączył: Jul 2004
Posty: 25,975
W
Wiara Gwarancja Wygranej
Wiara Gwarancja Wygranej
W Offline
Dołączył: Jul 2004
Posty: 25,975

Dołączył: Feb 2006
Posty: 1,379
M
veteran
veteran
M Offline
Dołączył: Feb 2006
Posty: 1,379
Ta kadra ma dzis ostatnia szanse przejsca do histori pilki noznej.
Wystarczy tylko..... przegrac z San Marino. Rozglos i slawa wieksza niz nawet w wypadku awansu do MS. Wszystkie telewizje swiata by ich pokazaly. "Idol" "jak oni tanca" jak "oni sraja" zapewne by zabiegaly o takich pajacow. A na koniec Boenisch kontra Najman w wlace o pas polsatu

Dołączył: Feb 2006
Posty: 1,379
M
veteran
veteran
M Offline
Dołączył: Feb 2006
Posty: 1,379
[b]Reprezentacja Polski do lat 23 - mecze towarzyskie 2010 r.
Celem reprezentacji do lat 23 jest przygotowywanie młojavascript: void(0)dych zawodników do gry w pierwszej drużynie narodowej. Selekcjonerem kadry jest Stefan Majewski. Drużyna nie bierze udziału w turniejach organizowanych pod egidą FIFA i UEFA.
04.09.2010 (godz. 14:30): Polska - Iran 0:2 (Ibrahimi 57, 63)
Skład Polski: Jakub Słowik - Jakub Tosik (46. Krzysztof Janus), Piotr Polczak, Artur Jędrzejczyk, Mariusz Pawelec, Arkadiusz Woźniak, Cezary Wilk (Waldemar Sobota), Łukasz Hanzel, Alan Stulin, Grzegorz Kuświk (73. Tomasz Mikołajczak), Daniel Gołębiewski (60. Łukasz Janoszka)
02.09.2010 (godz. 20:30): Polska - Uzbekistan U-21 2:0 (Janota 17, Kuświk 38)
Skład Polski: Jakub Słowik - Jakub Tosik, Artur Jędrzejczyk, Piotr Polczak, Alan Stulin (46. Mariusz Pawelec) - Waldemar Sobota (46. Łukasz Janoszka), Cezary Wilk, Michał Janota, Łukasz Hanzel - Daniel Gołębiewski (66. Tomasz Mikołajczak), Grzegorz Kuświk (46. Krzysztof Janus)
09.10: Iran - Polska 1:1 (Wilk 36)

A gdzie sa ci cudowni chlopcy polskiej mysli szkolenio-selekcjonerskiej Majewskiego i Laty. Chyba juz powinni szeroka lawa atakowac pozycje w pierwszej reprezentacji

Dołączył: Aug 2001
Posty: 20,044
I see dead people
I see dead people
Dołączył: Aug 2001
Posty: 20,044
Majewski był o jakieś półtora raza lepszy od Rybusa i jakieś dwa koma siedemdziesiąt pięć od Obraniaka laugh
O czym wy piszecie smile
Rybus nie potrafi prosto piłki podać a dośrodkowania Obraniaka są do max 50 cm wysokości ...
Wasyl sory chopie, ale groźną miną i wytatuowaną łapą nie nastraszysz już nikogo - trzeba mu zorganizować jakiś mecz pożegnalny (np z Liechtensteinem), buzia, klapa, goździk i papa.

Dołączył: Jan 2008
Posty: 2,211
R
Pooh-Bah
Pooh-Bah
R Offline
Dołączył: Jan 2008
Posty: 2,211

Dołączył: Jan 2008
Posty: 2,211
R
Pooh-Bah
Pooh-Bah
R Offline
Dołączył: Jan 2008
Posty: 2,211
edit





Strona 7 z 21 1 2 5 6 7 8 9 20 21

Moderatorzy  Biszop, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
7 zarejestrowanych użytkowników (latajaca_holenderka, Lukasz111, Sensei, betowiec, aker, alfa, JelineK), 2,511 gości, oraz 10 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,284
Posty5,834,124
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1