Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 2 z 14 1 2 3 4 13 14
#566201 19/05/2006 18:36
Dołączył: Sep 2004
Posty: 26,931
B
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
B Offline
Dołączył: Sep 2004
Posty: 26,931
Łuk triumfalny - Erich Maria Remarque

Powieść z roku 1946, przedstawia dramatyczne losy niemieckiego emigranta w Paryżu tuż przed wybuchem II wojny światowej. Ravie - pod takim nazwiskiem ukrywa się główny bohater - jest lekarzem i nielegalnie przeprowadza operacje w cieszącej się dobrą opinią klinice. Pewnego dnia poznaje przypadkiem kobietę, która wypełni jego puste - jak już mu się wydawało - życie. Ale innego dnia spotka, również przypadkiem, gestapowca, który go kiedyś torturował.

[Linked Image]

gorąco polecam 9/10

Bonus: Unibet
#566202 02/07/2006 19:38
Dołączył: Aug 2003
Posty: 2,141
M
Pooh-Bah
Pooh-Bah
M Offline
Dołączył: Aug 2003
Posty: 2,141
Może trochę odświeżę ten temacik <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

Wakacje są pasowało by coś poczytać ciekawego <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

#566203 02/07/2006 19:44
Dołączył: Feb 2006
Posty: 1,689
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Feb 2006
Posty: 1,689
na wakacje trzeba sie odchamic <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />
ja mecze silmarillion caly czas,

#566204 02/07/2006 19:49
Dołączył: Aug 2003
Posty: 2,141
M
Pooh-Bah
Pooh-Bah
M Offline
Dołączył: Aug 2003
Posty: 2,141
Mam zamiar przeczytać ''Diunę'' Herberta, jak ktoś czytał to poproszę o komentarze !!!

Dziękuje

#566205 02/07/2006 19:56
Dołączył: Feb 2005
Posty: 5,727
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2005
Posty: 5,727
Ja mam troche dziwnie... bo lubie czytac po kilka ksiazek jednoczesnie... hurtowo... <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />

Aktualnie...

Komora Grishama...bo moze pojde na prawo...oby nie...

Upadek człowieka pod Dworcem Centralnym Pilcha... bo w jakims sensie sie z nim utozsamiam...

Folwark Zwierzecy Orwella...

Moje Reguły Gry - biografia Colliny...

Cesarz Kapuścińskiego...

Nastepne w kolejnosci ( ławka rezerwowych)

Poczaek Szczypiorskiego i Lapidarium Kapuścińskiego...

<img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

#566206 02/07/2006 20:05
Dołączył: May 2004
Posty: 27,145
Blade Runner
Blade Runner
Dołączył: May 2004
Posty: 27,145
Ja właśnie "przerabiam" Grishama i "Komorę" czytałem tydzień temu - nic specjalnego, a zakończenie raczej mnie zawiodło.
Takie nie w stylu książek sensacyjnych.

Generalnie Komorę stawiam dość nisko, jeśli chodzi o Grishama.
Z tych, co na razie przeczytałem to najlepszy był "Testament", a zaraz za nim "Malowany dom" - choć zupełnie w innym stylu.


Teraz mam małą przerwę w Grishamach (brak ciekawych aukcji na allegro <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> ) i zabieram się za "Pożegnanie Króla" Pierre'a Schoendoerffera.

Coś o czasach wojny, Borneo, okupacja japońska, czyli klimaty które lubię - więc ciekaw jestem czy będzie fajne <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

#566207 02/07/2006 20:52
Dołączył: Mar 2006
Posty: 24,366
V
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
V Offline
Dołączył: Mar 2006
Posty: 24,366
Czytelnikom mogę polecić kilka różnych pozycji:

Janusz Głowacki - Z głowy

Autobiografia jednego z najbardziej znanych wspólczesnych polskich dramaturgów. Zapis najważniejszych wydarzeń w życiu oraz absurdów w Polsce Ludowej, a także przedstawienie doli polskiego emigranta we współczesnej "ziemi obiecanej". na uwagę zwraca język, którym posługuje się pisarz, przepełnoiny cynizmem oraz ironią, czyli cechą charakterystyczną dla tego pisarza.

Janusz Głowacki - Mecz

Jeden z dramatów, jak sam tytuł wskazuje związany z tematyką piłki nożnej. Chociaż akcja dzieje się ponad 30 lat temu, to patrząc na dzisiejszą sytację w polskiej piłce nożnej nabiera dziwnej aktualności. Akcja dramatu dotyczy gier poza boiskowych, w których prym wiodą wszelkiej maści działacze piłkarscy, a wszystko odgrywa się w gabinecie najważniejszych szych w czasie meczu Polska-Holandia, który przesądził o awansie naszej reprezentacji na Mundial, bodajże w 1978 roku. Naprawdę polecam.

Fiodor Dostojewski- Gracz

Dziwne, że jak dotąd nikt nie zaproponował tej pozycji jako lektury patrząc po tematyce forum. Bardzo ciekawe studium rozwijającego się nałogu, który potem dokładnie oplata ofiarę i nie pozwala jej się uwolnić z jego szpon. Mowa tu rzecz jasna o hazardzie. A wszytko to na tle rodzącego się uczucia między parą głównych bohaterów, no cóż w końcu pisana w epoce, w której echa romantyzmu jeszcze nie wygasły. Co może niektórych zmartwić w czasie czytania to niezbyt przychylny stosunek rosyjskiego pisarza do Polski i Polaków. Ale na dobrą literaturę zawsze jest czas nie tylko na wakacje.

Patrik Ourednik - Europeana

W krótkim opisie posłużę się opinią/ notką wydawcy. Także pozwolę sobie zacytować:

"Europeana - to nie jest pean na cześć Europy. Wręcz pzeciwnie. To krótki przewodnik po dziejach europejskiej nikczemności, arogancji, głupoty i szaleństwa XX wieku. To antypoemat prozą napisany przez ironicznego poetę i polihistora."

#566208 03/07/2006 12:06
Dołączył: Dec 2003
Posty: 14,507
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2003
Posty: 14,507
Quote
Mam zamiar przeczytać ''Diunę'' Herberta, jak ktoś czytał to poproszę o komentarze !!!

Dziękuje

Czytaj czytaj, naprawde swietna ksiazka. Pierwszy tom zdecydowanie najlepszy ale inne tez niczego sobie. Diuna jest w moim Top 5 rankingu najlepszych/ulubionych ksiazek

#566209 03/07/2006 12:09
Dołączył: Aug 2003
Posty: 2,141
M
Pooh-Bah
Pooh-Bah
M Offline
Dołączył: Aug 2003
Posty: 2,141
A można zapytać co jest na innych 4 miejscach?

A propo słyszałem, że najlepsze tłuamczenie z Phantom Pressu?

#566210 03/07/2006 12:30
Dołączył: Dec 2003
Posty: 14,507
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2003
Posty: 14,507
Quote
A można zapytać co jest na innych 4 miejscach?

A propo słyszałem, że najlepsze tłuamczenie z Phantom Pressu?

- Opowiadania i saga Sapkowskiego
- Wladca Pierscieni
- Piknik Na Skraju Drogi, Arkadij i Borys Strugaccy (powstaje gra Stalker na podstawie tej ksiazki)
- Ubik, Philip K. Dick
- Gra Endera, Orson Scott Card
- W Dół, Do Ziemi, Robert Silverberg
- Pięc Lat Kacetu, Stanislaw Grzesiuk( to powinna byc lektura obowiazkowa, najprawdziwsza autobiograficzna powiesc o obozach koncentracyjnych jaka czytalem)
- Diuna

Kolejnosc przypadkowa, no i wyszlo troche wiecj niz Top5 <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />


Pierwszy raz przeczytalem Diune wydana przez Zysk i Ska, wiec ich tlumaczenie jest mi najblizsze. Roznice w tlumaczeniach nazw wlasnych i imon sa dosc znaczace podobnie jak jest to u Tolkiena. Kto zaczal od tlumaczenia Marii Skibiniewskiej, ten nie moze strawic nastepnych. Podobnie jest z Diuna

#566211 03/07/2006 15:30
Dołączył: Aug 2004
Posty: 1,355
G
veteran
veteran
G Offline
Dołączył: Aug 2004
Posty: 1,355
"Hrabia Monte Christo" Aleksander Dumas

Jestem dopiero po I tomie, raz mi łezka w oku sie zakręcila, kilka razy pragnąłem byc bohaterem ktorego losy ta ksiazka opowiada, nabralem niesamowitej wrecz checi do nauki czego kolwiek i jak kolwiek, nauczylem sie troche historii <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />
Polecam z najwieksza powaga, choc nie skonczylem jescze jej czytac.

#566212 03/07/2006 16:47
Dołączył: Aug 2003
Posty: 2,141
M
Pooh-Bah
Pooh-Bah
M Offline
Dołączył: Aug 2003
Posty: 2,141
Quote
- Pięc Lat Kacetu, Stanislaw Grzesiuk( to powinna byc lektura obowiazkowa, najprawdziwsza autobiograficzna powiesc o obozach koncentracyjnych jaka czytalem)

taak logan, ta książka poprostu jest niesamowita, przeczytałem ją już chyba z 10 razy, i z pewnością jeszcze nie raz przeczytam.

POLECAM !!!

#566213 03/07/2006 16:53
Dołączył: Dec 2003
Posty: 14,507
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2003
Posty: 14,507
Ja tylko okolo 5 razy <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> Cala trylogia Grzesiuka jest swietna

#566214 03/07/2006 16:56
Dołączył: Aug 2003
Posty: 2,141
M
Pooh-Bah
Pooh-Bah
M Offline
Dołączył: Aug 2003
Posty: 2,141
Quote
Ja tylko okolo 5 razy <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> Cala trylogia Grzesiuka jest swietna

ale wg mnie najlepsze z tej trylogii jest właśnie ''Pięć lat kacetu''.

Niestety pożyczyłem tą książkę kumplowi, a ten zapomniał oddać <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" /> więc muszę wybrać się na jakąś giełdę ....

#566215 03/07/2006 18:10
Dołączył: Jun 2003
Posty: 34,895
M
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
M Offline
Dołączył: Jun 2003
Posty: 34,895
ja polecam książki Ludluma , zwłaszcza trylogie Jasona Bourne'a .

#566216 03/07/2006 18:23
Dołączył: Aug 2001
Posty: 20,044
I see dead people
I see dead people
Dołączył: Aug 2001
Posty: 20,044
Quote
Quote
Ja tylko okolo 5 razy <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> Cala trylogia Grzesiuka jest swietna

ale wg mnie najlepsze z tej trylogii jest właśnie ''Pięć lat kacetu''.

Niestety pożyczyłem tą książkę kumplowi, a ten zapomniał oddać <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" /> więc muszę wybrać się na jakąś giełdę ....

"Boso ale w ostrogach" o życiu w przedwojennej Warszawie na Czerniakowie, oraz "Na marginesie życia" - powojenne zmagania się z gruźlicą <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" />

Mi osobiście najbardziej przypadła do gustu książka "Boso ale w ostrogach" - świetny humor, dobrze napisana ...

#566217 03/07/2006 20:14
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Moja ulubiona książka: The Godfather (Ojciec Chrzestny) by Mario Puzo. Polecam!

#566218 03/07/2006 21:30
Dołączył: Jul 2005
Posty: 8,998
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jul 2005
Posty: 8,998
Graham Masterton - Bezsenni - bardzo dobra książka zdecydowanie polecem, teraz jestem w trakcie innej lektury tego znakomitego pisarza, a mianowicie " Krew Manitu ". Również polecam, naprawdę warto !

#566219 04/07/2006 06:55
Dołączył: Aug 2003
Posty: 2,141
M
Pooh-Bah
Pooh-Bah
M Offline
Dołączył: Aug 2003
Posty: 2,141
Quote
Graham Masterton - Bezsenni - bardzo dobra książka zdecydowanie polecem, teraz jestem w trakcie innej lektury tego znakomitego pisarza, a mianowicie " Krew Manitu ". Również polecam, naprawdę warto !

a czy mógłbyś pokrótce napisać o czym dokładnie są te dwie książki ? Jakieś krótkie omówienie czy coś w tym stylu ?

<img src="/ubbthreads/images/graemlins/crazy.gif" alt="" />

#566220 04/07/2006 10:14
Dołączył: Dec 2003
Posty: 14,507
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2003
Posty: 14,507
Czytalem dwie czesci Mannitou i Bezsennych jak mialem z 15 lat, wtedy mi sie bardzo podobaly i nawet chwilami sie balem <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />. Nie wiem jak byloby teraz.

Tak w skrocie o czym sa te ksiazki

Mannitou opowiada historie o reinkarnacji starozytnego indianskiego ducha/szamana/czarnoksieznika, ktory rozwija sie w ciele kobiety. Jego narodziny sa zagrozeniem zycia dla bohaterki. Misquamacus (chyba tak sie nazywal) chce sie zemscic na amerykanach. Przeciw niemu staja prywatny detektyw Harry Erskine i indianski szaman

Bezsenni. Okazuje sie ze od wiekow w przelomowych momentach dla swiata macza palce jakas tajemnicza organizacja czy tez sekta. Maja wplyw na losy swiata, a ich korzenie siegaja czasow biblijnych. Ksiazka ma pewne walory edukacyjne, bowiem dowiedzialem sie z niej ze adrenalina ktora zywia sie tytulowi Bezsenni jest produkowana w nadnerczach <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

Strona 2 z 14 1 2 3 4 13 14

Moderatorzy  Biszop, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
8 zarejestrowanych użytkowników (aker, Lukasz111, alfa, forty, JelineK, latajaca_holenderka, Sensei, betowiec), 2,569 gości, oraz 7 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,283
Posty5,833,302
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1