|
|
Dołączył: May 2004
Posty: 27,145
Blade Runner
|
|
Blade Runner
Dołączył: May 2004
Posty: 27,145 |
A co do tego fenomenu Kliczków to są oni po prostu zbyt szybcy jak na swoje warunki. I wykorzystują swoje warunki fizyczne do perfekcji. Przecież teoretycznie Wach ma większy zasięg ramion od Kliczki. A kompletnie tego nie było widać.
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2001
Posty: 4,382
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2001
Posty: 4,382 |
I nie można się PRZYGOTOWAĆ na 12 rund, by być tak dynamicznym jak 3 lata starszy Kliczko? Czy Wach naprawdę nie mógł przygotować sił na więcej ofensywy? Wiesz, pewnych rzeczy się nie przeskoczy. Szybkość, zwinność to w dużej części cechy wrodzone. Kliczki te cechy mają mimo słusznych gabarytów, a Wach nie. I tego Wach nie przeskoczy. On nigdy nie będzie tak dynamiczny, szybki czy zwinny jak Kliczko dzisiaj. Choćby trenował i 5 lat. Poza tym dochodzą do tego czynniki mentalne. Wacha jednak zżarła presja. Widać to było na początku walki. Zupełnie jakby syndrom Gołoty go dopadł. Jak doszedł do siebie i się rozluźnił, to do tego czasu ukrainiec swoimi ciosami zdążył mu odebrać sporo sił. Szybkość ok, wrodzone, lekko do poprawy. Zwinność? To element treningu. Oczywiście przy takich gabarytach trudniejsze do wytrenowania. Podejrzewam, że KAŻDY z pretendentów ma presję.. A na nowego mistrza poczekamy, aż przyjdzie taki, co ma wszystko w dupie, presję zostawi w szatni. Presja to głowa, nic innego. Tak wiele ciosów Wacha nie dochodziło, czegoś brakowało. Uważam, że na walkę, która ma mieć 12 rund, należy być przygotowanym na 13.. Nie powiem, Kliczko też schodził do zwarć. Nawet przez moment pomyślałem, że taka taktykę wymyslili, choć mega ryzykowna. No nic. Fajnie, że mimo TYLU ciosów dotrwał do końca.
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2004
Posty: 27,145
Blade Runner
|
|
Blade Runner
Dołączył: May 2004
Posty: 27,145 |
Podejrzewam, że KAŻDY z pretendentów ma presję.. A na nowego mistrza poczekamy, aż przyjdzie taki, co ma wszystko w dupie, presję zostawi w szatni. Presja to głowa, nic innego. Paru takich co mieli w dupie to już było. To oznaczało, że przyjechali tylko po wypłatę. Niedawno też taki był co zadał ze dwa ciosy w całej walce. Już nie pamiętam który, Thompson? A wiele ciosów Wacha nie dochodziło nie tylko z tego względu, że się niedostatecznie przygotował. Głównie z tego względu, że Kliczko doskonale się broni wykorzystywaniem warunków fizycznych (zasięg, obrona barkami, wyciągniętą lewą ręką itp.). A także dlatego, że Wach jest słaby technicznie. Lewe proste można wsadzać rywalom nawet mimo braków szybkościowych. A u Wacha ten lewy to było w większości jakieś odganianie komarów, a nie ciosy. Nie dziwota więc, że pruł powietrze. Lepsi technicznie i szybsi od Wacha też pruli powietrze. Na taki sposób obrony jaki do perfekcji opanowali Kliczkowie nikt od lat nie znalazł recepty. Kiedyś jak przegrywali walki, to walczyli inaczej. Dużo bardziej otwarcie (dlatego zdarzało im się przegrywać). To po tych porażkach przestawili się na kunktatorski styl, który dla kibiców jest nudny, ale w ringu jest zabójczo skuteczny.
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
a.k.a. "Experto" King Of The Hill
|
|
a.k.a. "Experto" King Of The Hill
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174 |
Polskie media natomiast ladna papke z mozgu robia odbiorca, ponizej tutuly po walce:
Kliczko zachwycony Wachem Wach - Kliczko: trener mistrza zszokowany "Na Wacha spadło niewiele mniej bomb, niż Amerykanie zrzucili na Wietnam" Witalij Kliczko: nie sądziłem, że Wacha na to stać wach-kliczko potezny cios zachwial ukraincem Wielkie serce Polaka! Przetrwał z Kliczką 12 rund Wach po walce: Czułem, że Kliczko dostał ten cios Pierwsza taka walka Polaka z Kliczką. Takiego scenariusza mało kto się spodziewal
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2008
Posty: 4,249
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2008
Posty: 4,249 |
Polskie media cały czas robią papki z mózgów tym, którzy o czymś chcą wiedzieć lub myślą że wiedzą podejmując tematy, a jakoś nie chce im się w tym wszystkim uczestniczyć i wiedzieć swoje.Dobry przykład kibice.
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2003
Posty: 5,106
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2003
Posty: 5,106 |
No plus dla Wacha jest taki że oswoił się z presją. Walczył z numerem 1 więc teraz do walk z kimś z TOP 10 powinien podejść bardziej na zimno. Swoją drogą ciekawe kiedy i z kim przyjdzie mu boksować następnym razem.
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2003
Posty: 5,106
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2003
Posty: 5,106 |
Co do polskich mediów to są żałosne. To jest dopiero polski minimalizm. Ja doceniam to że Wach przetrwał ale to jedyne co w tej walce doceniam, a jak czytałem gazety to można było odnieść wrażenie że Kliczko miał mega fart że go nie wynosili na noszach,,,
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2004
Posty: 27,145
Blade Runner
|
|
Blade Runner
Dołączył: May 2004
Posty: 27,145 |
[ Linked Image] To zdjęcie Wach powinien sobie oprawić w ramkę i powiesić na ścianie w honorowym miejscu. Tu został uwieczniony najlepszy moment jego kariery.
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
a.k.a. "Experto" King Of The Hill
|
|
a.k.a. "Experto" King Of The Hill
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174 |
Biedny Wach, dosypali mu do herbaty gdy wyszedl do wc.
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2004
Posty: 27,145
Blade Runner
|
|
Blade Runner
Dołączył: May 2004
Posty: 27,145 |
W przypadku pojedynku z Kliczką, jedyny sensowny doping Wacha to wypicie płynnego betonu przed walką 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
antimadrista
|
|
antimadrista
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258 |
Heh zobaczymy co bedzie dalej. Nasi wpadaja na dopingu a sukcesow i tak nie maja nawet na jakimkolwiek koksie.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
antimadrista
|
|
antimadrista
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258 |
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2004
Posty: 27,145
Blade Runner
|
|
Blade Runner
Dołączył: May 2004
Posty: 27,145 |
Nie zapłacił rachunku, to odcięło mu prąd 
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2001
Posty: 20,044
I see dead people
|
|
I see dead people
Dołączył: Aug 2001
Posty: 20,044 |
Ale pany, powiedzcie jedno- czy w ciężkiej nie ma żadnego napierdalaki, żeby tych Kliczków najebał? Aż mi się wierzyć nie chce, że w takim np. USA nie ma jednego silnego murzyna, meksykanin, indianina czy kogoklowiek co by pierdolnął w nos Władzie czy Wicie. A serio strasznie to dziwne, tyle lat żadnego sensownego boksera, nic się w tej ciężkiej nie dzieje, nuda panie ...
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2004
Posty: 27,145
Blade Runner
|
|
Blade Runner
Dołączył: May 2004
Posty: 27,145 |
Nie ma. Kliczki rozbiły już całą czołówkę. Teraz często biorą za rywali przeciętniaków bo innych nie ma.
Kliczki łączą znakomite warunki fizyczne (które wykorzystują na maxa) z wysokimi umiejętnościami. Ich rywale mają albo umiejętności (ale przez skromne warunki nie mogą dosięgnąć braciszków), albo mają warunki (czyli są drwalami - jak Wach).
Ostatnim zawodnikiem, który również miał jedno i drugie, był Lennox Lewis. Zresztą pobił Wita.
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2001
Posty: 20,044
I see dead people
|
|
I see dead people
Dołączył: Aug 2001
Posty: 20,044 |
To do dupy sytuacja. Dopóki Kliczki nie odejdą na emeryturę, albo nie zawalczą między sobą (a nie zanosi się), to kiła i mogiła w ciężkiej.
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2006
Posty: 6,133
wieczny student
|
|
wieczny student
Dołączył: Dec 2006
Posty: 6,133 |
Bzyku a jak oceniasz Powietkina? Bo wygląda na mocnego, dla mnie nr 3
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2004
Posty: 27,145
Blade Runner
|
|
Blade Runner
Dołączył: May 2004
Posty: 27,145 |
Bzyku a jak oceniasz Powietkina? Bo wygląda na mocnego, dla mnie nr 3 Wyglądać to sobie może. Powietkin ma pełne gacie na samą myśl o walce z Kliczkami i od lat lawiruje jak może, żeby nie wyjść z żadnym z nich do ringu.
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2003
Posty: 21,438
Tenis Trader
|
|
Tenis Trader
Dołączył: Feb 2003
Posty: 21,438 |
"Przepisy obowiązujące w stanie Indiana oraz niekompetencja pracowników Bellatora sprawiły, że nasz najlepszy lekki Marcin Held będzie musiał poczekać do nowego roku na swoją szansę wygrania turnieju Bellatora. Jak poinformowała Maggie Hendricks z Yahoo.com, ponieważ Tyszanin nie skończył jeszcze 21 lat, według prawa nie może wejść na teren kasyna, w którym odbywa się gala w Hammond. Pracownicy Bellatora planując finał, w którym Marcin miał się zmierzyć z Davem Jansenem, nie przewidzieli takie ewentualności." Co za kraj 
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2008
Posty: 20,624
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2008
Posty: 20,624 |
Bzyku a jak oceniasz Powietkina? Bo wygląda na mocnego, dla mnie nr 3 bardzo przereklamowany przez sukcesy w słabnącej juz wtedy amatorce, bez ciosu, bez nóg i bez obrony do tego nic sie juz nie nauczy bo stary hodowany do wypłaty z Władem na dzien dzisiejszy wyraźnie przegrywa z Adamkiem nic nie ma do gadania z Furym, Pricem, Hayem, Arreolą (w znośnej nadwadze) toczy rowną walke z Solisem (w znosnej nadwadze, Wachem w formie z Wlada, Pulevem, Heleniusem i wypalonym Chagaevem) realnie jest kolo 10go miejsca dzisiejszej miernej HW
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|