Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 21 z 124 1 2 19 20 21 22 23 123 124
Dołączył: Oct 2006
Posty: 13,791
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2006
Posty: 13,791
Originally Posted by dupajas
WTA Katowice nie bedzie papa

http://www.polski-tenis.pl/index.php?readmore=8334

Mylisz się smile

Bonus: Unibet
Dołączył: Jun 2005
Posty: 38,651
#1 WorldSpeedway
#1 WorldSpeedway
Dołączył: Jun 2005
Posty: 38,651
Podczas zamykających sezon mistrzostw cyklu w Stambule poinformowano oficjalnie o zakończeniu długoletniej współpracy WTA z firmą Sony i ze stacją Eurosport. Kanadyjska pani prezydent kobiecego tenisa, Stacey Allaster, osoba bezwzględna i pewna swego na polu biznesowym, wyraźnie prześliznęła się przez oba tematy, robiąc przy okazji dobrą minę do bliżej nieokreślonej przyszłości i tradycyjnie zapowiadając większe niż do tej pory pieniądze. W kuluarach szeptano, że padły ostatnie bastiony, zbudowane jeszcze przez amerykańskiego poprzednika, Larry’ego Scotta i odtąd Kanadyjka zaczyna działalność na swój rachunek.



Nie wiem, jak wygląda kwestia nowego sponsora strategicznego WTA. Jest natomiast więcej niż pewne, że kilkanaście dni przed startem kolejnego cyklu rozgrywkowego pole telewizyjne przypomina dziś krajobraz po bitwie. Agresywny pośrednik, który obiecywał walizki z dolarami, dobił targu w pięciu europejskich krajach. Nietrudno obliczyć, że to z grubsza jedna piąta dotychczasowego audytorium. Okazało się, że standardy Eurosportu – pokazywanie przez 14 lat wszystkich turniejów „Premier” plus wypełnianie normy w postaci astronomicznej liczby emitowanych pojedynków – to są dla innych warunki raczej nie do spełnienia. Polskie stacje telewizyjne, owszem, są zainteresowane meczami z udziałem sióstr Radwańskich i np. Kerber czy Woźniackiej, ale płacić milionów za transmitowanie wszystkiego, co nosi znaczek WTA, nie mają ochoty.



Ciekaw jestem, co sie stanie, gdy w roku przyszłym i w latach kolejnych turniejowi sponsorzy zorientują się, że kobiece rozgrywki znikły z ekranów w kilku ważnych krajach. Kalendarz już teraz trzeszczy, bez przerwy słychać o rezygnacjach, bądź przenosinach. Kopenhaga ląduje w Katowicach, w Hiszpanii strajk zawodniczek i awantura o imprezy WTA, bo nie odbędzie się Marbella, prawa do Barcelony sprzedano Austriakom, zaś na poziomie ITF skreślono kilkanaście imprez, które nikogo nie interesują. Trzeba mieć tupet, by w takiej sytuacji zwiększać żądania i oferować relacje z kobiecych rozgrywek, jako towar ze znakiem Q.



To, co się teraz dzieje w WTA, ogromnie przypomina mi sytuację ATP sprzed trzynastu laty, kiedy pojawiła się tam szwajcarska agencja ISL. Zapowiadano wtedy rewolucję, gigantyczne zmiany podczas turniejów i miliardowe zarobki na wieloletnich kontraktach telewizyjnych. Skończyło się plajtą pośrednika i koniecznością renegocjacji wielu porozumień ze stacjami. Na pamiątkę tych zabaw do dziś została tenisistom punktacja The Race, która nie wiadomo, do czego służy i komu w istocie jest potrzebna. Naturalnie nie da się wykluczyć i takiego scenariusza, że pani Allaster za rok albo dwa nie tylko włos z głowy nie spadnie, lecz będziemy jeszcze mocno ją chwalili. Bo może sie okazać, że wyjątkowo dobrze wiedziała, co robi flirtując dziś z szejkami i szukając wsparcia w Azji, a zwłaszcza na rynku chińskim.



Czytam właśnie, że osiem lat po śmierci niezrównanego Marka McCormacka chwieje się w posadach i pewnie za miliardy dolarów pójdzie na sprzedaż menadżerski gigant sportowy, firma IMG. Do niedawna to oni trzymali klucze do niemal całego rynku tenisowego. Jak teraz nastąpi zmiana właściciela, albo za chwilę IMG zniknie może to również oznaczać inne, nowe rozdanie na rynku praw telewizyjnych. Tam nic się przecież nie dzieje przypadkiem, a znajomość wszystkich jego mechanizmów i podejmowanie adekwatnych decyzji wymaga czasem umiejętności z pogranicza magii.



Piętnaście lat temu na prośbę paryskiej centrali zrobiłem komentatorską analizę plusów i minusów długoletniej umowy Eurosportu z ATP, i dla porównania z WTA. Włożyłem sporo pracy i całe serce w to opracowanie, agitując gorąco za wyborem tenisa męskiego. Początkowo nie kryłem rozczarowania, gdy podjęto decyzję odmienną. Kilka lat później, na Roland Garros, podczas śniadaniowej rozmowy z kolegami z innych krajowych oddziałów, temat tamtego raportu przypadkiem wrócił. Okazało się, że tych piszących było więcej i prawie wszyscy argumentowali w sposób podobny do mojego. Ze śmiechem opowiadali, że jednak nie mieliśmy wtedy żadnych szans. Tak się złożyło, że negocjacje prowadziła życiowa partnerka czołowej wówczas francuskiej tenisistki. Nie było trudno przewidzieć, za jakim wyborem będzie optowała.

Karol Stopa

Dołączył: May 2011
Posty: 26,749
U
Typer Dnia
Typer Dnia
U Offline
Dołączył: May 2011
Posty: 26,749
polecieli w ch... i to bardzo frown

nie sadzicie ze @15 na win Hiszpanow w Hoopmanie to przesada shocked

Dołączył: May 2012
Posty: 713
P
old hand
old hand
P Offline
Dołączył: May 2012
Posty: 713
Originally Posted by Uve87
polecieli w ch... i to bardzo frown

nie sadzicie ze @15 na win Hiszpanow w Hoopmanie to przesada shocked

jest i najlepszy typer, jesli uwazasz ze verdasco i medina wygraja to, to chyba nie wyspales sie, jest o wiele wiecej lepszych druzyn

Dołączył: Sep 2012
Posty: 1,164
S
old hand
old hand
S Offline
Dołączył: Sep 2012
Posty: 1,164
Eri Hozumi @2.25 boks

Dołączył: Sep 2012
Posty: 1,164
S
old hand
old hand
S Offline
Dołączył: Sep 2012
Posty: 1,164
podbijamy wink

Eri Hozumi @7.40 boks

Dołączył: Sep 2012
Posty: 1,164
S
old hand
old hand
S Offline
Dołączył: Sep 2012
Posty: 1,164
ostatnie podbicie @9.00 boks

Dołączył: May 2012
Posty: 4,016
G
GIT Offline
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
G Offline
Dołączył: May 2012
Posty: 4,016
ehh Leykina ma 40-15*, pozniej 40-30* 2nd serve i nie łamie frown a miałem under 8,5 gema w 3 secie puke i trzeba napomnieć, że miała serwis na 6-1 i z 40*-15 sie polamala.. puke kretynka

Dołączył: Jul 2001
Posty: 47,392
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jul 2001
Posty: 47,392
do 30-ego juz tuz tuz w koncu bedzie cos powaznego mozna pograc

Dołączył: Mar 2012
Posty: 5,026
P
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
P Offline
Dołączył: Mar 2012
Posty: 5,026
Ładnie Leykina, miałem na nią grać po 1 secie, ale odpuściłem

a ta 6-2 5-0 i ......... 5-5 laugh laugh laugh

Dołączył: Mar 2012
Posty: 5,026
P
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
P Offline
Dołączył: Mar 2012
Posty: 5,026
5-0 --> 5-7 laugh laugh laugh laugh

Dołączył: Oct 2010
Posty: 198
T
member
member
T Offline
Dołączył: Oct 2010
Posty: 198
Leykina miała 5:0* 40:30 5*:1 40:0 5:2* 40:15 5:4* adv i przegrała 5:7 puke puke puke

Dołączył: Mar 2006
Posty: 158,690
B
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
B Offline
Dołączył: Mar 2006
Posty: 158,690
Originally Posted by The Boss
do 30-ego juz tuz tuz w koncu bedzie cos powaznego mozna pograc
dzis juz powazne granie sie zaczyna w Abu Dhabi

wink

Dołączył: Jan 2012
Posty: 11,630
D
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
D Offline
Dołączył: Jan 2012
Posty: 11,630
Originally Posted by maaajo
Originally Posted by dupajas
WTA Katowice nie bedzie papa

http://www.polski-tenis.pl/index.php?readmore=8334

Mylisz się smile
czyli zostalem zrobiony w bambuko



Originally Posted by Green Arrow
Tak się złożyło, że negocjacje prowadziła życiowa partnerka czołowej wówczas francuskiej tenisistki.


czyli gdyby amelie nie byla homo to przez 15 lat ogladalibysmy ATP na eurosport smile

Dołączył: Sep 2012
Posty: 287
C
enthusiast
enthusiast
C Offline
Dołączył: Sep 2012
Posty: 287
Andy tak jak nie miał głowy do grania, tak jej dalej nie ma.

Dołączył: Sep 2012
Posty: 287
C
enthusiast
enthusiast
C Offline
Dołączył: Sep 2012
Posty: 287
Tipsa bardzo inteligentnie obiega na forehand i gra crossy na backhand Murraya, jak to się nie zmieni to może się dla Szkota zakończyć ten mecz stosunkowo szybko wink

Dołączył: Mar 2006
Posty: 158,690
B
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
B Offline
Dołączył: Mar 2006
Posty: 158,690
Originally Posted by cebbar
Andy tak jak nie miał głowy do grania, tak jej dalej nie ma.
gdzie byla glowa na olimpiadzie i na ostatnim us open?

Dołączył: Mar 2006
Posty: 158,690
B
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
B Offline
Dołączył: Mar 2006
Posty: 158,690
tipsa 2 setowe i zaraz bedzie

Dołączył: Mar 2006
Posty: 158,690
B
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
B Offline
Dołączył: Mar 2006
Posty: 158,690
3 setowe tipsy i nic

Dołączył: Jul 2007
Posty: 14,569
S
Sed Offline
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
S Offline
Dołączył: Jul 2007
Posty: 14,569
warto murraya brac?

Strona 21 z 124 1 2 19 20 21 22 23 123 124

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
6 zarejestrowanych użytkowników (rafal08, Akhu, burbon, forty, Sensei, rymoholik), 1,907 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,289
Posty5,835,309
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1