Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 16 z 16 1 2 14 15 16
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Też nie jestem fanem nadawania tego typu "nazw" dla lotnisk, chyba że naprawdę na świecie wiadomo o kogo chodzi. Tak więc Gdańsk i Lech Wałęsa Airport jeszcze spox, ale jakieś tam Struziki i inne to można dać sobie spokój. smile

Bonus: Unibet
Dołączył: Sep 2003
Posty: 2,372
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Sep 2003
Posty: 2,372
Conrad..widać że nie siedzisz w Polsce smile

przeczytaj linkowany artykuł - poznasz czym zajmują sie politycy w Polsce laugh

Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Oj często jestem, wiele miesięcy w każdym roku. smile Akurat zapomniałem kliknąć w link bo nie był klikalny. SLD sobie robi jakieś jaja ale takie rzeczy wszędzie trafiają do mediów, chyba po to właśnie je robią.

Bardziej mnie martwi czas naprawy pasa przez wykonawcę i jak była skonstruowana umowa z nim. I w ogóle dziwi mnie że pas startowy to największy problem konstrukcyjny, wydawało mi się że to najłatwiejsza z wszystkich rzeczy do zrobienia a większość prac to cała reszta infrastruktury (terminal, wnętrza, drogi dojazdowe, budynki techniczne, itd.).

Dołączył: Jan 2010
Posty: 2,798
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2010
Posty: 2,798
Odnosnie Radomia tam rowniez mialo powstac lotnisko cywilne w tym roku.Niestety nie powstanie ooo

Kielon86 #5767744 19/02/2013 02:21
Dołączył: Sep 2003
Posty: 2,372
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Sep 2003
Posty: 2,372
Originally Posted by Kielon86
Odnosnie Radomia tam rowniez mialo powstac lotnisko cywilne w tym roku.Niestety nie powstanie ooo

dlaczego???

Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
L
antimadrista
antimadrista
L Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
Quote
Polskie Linie Lotnicze LOT odnotowały za ubiegły rok stratę w wysokości 157,1 mln zł netto - wynika z informacji resortu skarbu, przekazanej w środę.


Strata na działalności podstawowej wyniosła ok. 115 mln zł. Są to dane przed audytem w spółce.

Z informacji przekazanych w środę posłom z sejmowej komisji skarbu wynika, że spółka za ubiegły rok uzyskała przychody z działalności podstawowej w wysokości 3 mld 306 mln zł, co stanowi wzrost o ok. 5 proc. w porównaniu do roku 2011. Koszty z działalności podstawowej za ub.r. wyniosły 3 mld 490 mln zł.

W 2012 r. spółka przewiozła ok. 4 mln 972 tys. pasażerów, co stanowi wzrost o ok. 7 proc. w stosunku do 2011 r.

Za 2011 rok spółka miała stratę w wysokości 145,7 mln zł.

Całość w pulsie biznesu:
http://logistyka.pb.pl/3010533,45030,z-lot-u-wyfrunelo-157-mln-zl

Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Przez trzymanie się uporczywie tego Boeinga to firma nie mogła rozwijać siatki połączeń ani "odświeżyć" swój produkt. Niestety wychodzi na to że zamiast tylko czekać i czekać to trzeba było niestety ciąć koszta znacznie wcześniej.

A z nową konkurencją obsługującą teraz Okęcie to już w ogóle będzie ciężko...

Dołączył: Dec 2009
Posty: 38,692
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2009
Posty: 38,692
Mała odległość między ogniwami w akumulatorach Dreamlinera,
powodowała ich przegrzewanie.
Niezbędne jest przeprojektowanie baterii w które 787 zaopatrują Japończycy.

Chociaż optymiści podają kwiecień, jako miesiąc wznowienia lotów tej maszyny, to jednak termin ten wydaje się zbyt optymistyczny.

Niezbędna jest bowiem ponowna certyfikacja w\w elementów, wykonanie lotów testowych oraz ponowne przeszkolenie pilotów, którzy przez kilka miesięcy nie siedzieli za sterami tych maszyn.

Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
L
antimadrista
antimadrista
L Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
Quote
LOT podliczył straty z powodu uziemienia 787 - do tej pory jest to kwota 8 mln PLN powiedział wczoraj Rafał Baniak vce minister skarbu.

lupus #5775652 24/02/2013 23:56
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
L
antimadrista
antimadrista
L Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
Stare i nowe malowanie...

[Linked Image]

Mi sie malowanie AA bardzo podobalo smile

lupus #5776269 25/02/2013 17:38
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081

Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
[b]Qatar Airways - do 20% zniżki za płatności PayPal[/b] [qatarairways.com]

Dziś dostałem nawet mailing o tym, może komuś się to przyda przy najbliższej rezerwacji. toast

Conrad #5778339 27/02/2013 04:07
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
L
antimadrista
antimadrista
L Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258

Dołączył: Sep 2003
Posty: 2,372
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Sep 2003
Posty: 2,372
no i doczekalismy się "siekierek" na Okęciu smile

http://www.aeronews.pl/aktualnosci/informacje-z-kraju/emirates-do-warszawy-boeingiem-777-300er-1169

co prawda Emirates, ale byc może niedługo i LOT wink

KeeP #5780346 28/02/2013 17:36
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Originally Posted by KeeP
no i doczekalismy się "siekierek" na Okęciu smile

http://www.aeronews.pl/aktualnosci/informacje-z-kraju/emirates-do-warszawy-boeingiem-777-300er-1169

co prawda Emirates, ale byc może niedługo i LOT wink

Trochę szkoda, że 77W jest za duży na nasze potrzeby bo to świetna maszyna.

Na LOT to trochę poczekamy jeszcze zanim polecą jakimś porządnym sprzętem długodystansowo. smile

Ale co mnie zdziwiło to rewelacyjne opinie jakie LOT zbiera za swoje Embraery. Na lotniczym forum jest oceniany najwyżej w Europie jeśli chodzi o wnętrza i wygodę siedzeń. Trochę byłem w szoku jak to przeczytałem.

Conrad #5780350 28/02/2013 17:42
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081

Conrad #5780539 28/02/2013 21:02
Dołączył: Dec 2004
Posty: 8,416
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 8,416
Originally Posted by Conrad
Originally Posted by KeeP
no i doczekalismy się "siekierek" na Okęciu smile

http://www.aeronews.pl/aktualnosci/informacje-z-kraju/emirates-do-warszawy-boeingiem-777-300er-1169

co prawda Emirates, ale byc może niedługo i LOT wink

Trochę szkoda, że 77W jest za duży na nasze potrzeby bo to świetna maszyna.

Na LOT to trochę poczekamy jeszcze zanim polecą jakimś porządnym sprzętem długodystansowo. smile

Ale co mnie zdziwiło to rewelacyjne opinie jakie LOT zbiera za swoje Embraery. Na lotniczym forum jest oceniany najwyżej w Europie jeśli chodzi o wnętrza i wygodę siedzeń. Trochę byłem w szoku jak to przeczytałem.
A mnie to w ogóle nie dziwi... w grupie samolotów wąskokadłubowych obsługujących krótkie i średnie trasy, Embraery nie mają sobie równych i biją o lata świetlne A320/B737, na których lata prawie cały świat, a te LOTowskie dodatkowe mają bardzo wygodne skórzane fotele plus całkiem rozsądne odstępy między rzędami.

Dzisiaj w nocy prosto z fabryki w Brazylii przyleciał do Warszawy nowiutki E199 i jest to 6-ty taki samolot we flocie przewoźnika.

Gdyby nie problem z 787 i koniecznością dalszej eksploatacji wysłużonych 767 to dzisiaj LOT mógłby z całą odpowiedzialnością reklamować się wszem i wobec, że posiada najmłodszą flotę w Europie, o ile nie na świecie, co przeciętnego pasażera mocno by zdziwiło, a jednak nie byłoby w tym chociażby odrobiny kłamstwa.
Zresztą w segmencie floty wąskokadłubowej już dzisiaj LOT może powinien się tym faktem chwalić.

Dołączył: Dec 2004
Posty: 8,416
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 8,416
E195 oczywiście, nie E199 wink

Strona 16 z 16 1 2 14 15 16

Moderatorzy  Biszop, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
7 zarejestrowanych użytkowników (latajaca_holenderka, rafal08, forty, burbon, rymoholik, $-man, Sensei), 1,992 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,289
Posty5,835,359
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1