W Polityce jest ciekawy artykuł o tym Dreamlinerze co utknął w Warszawie. Okazuje się że co 11 dni jest uruchamiany, robi rundkę po lotnisku, przepala przez 3 godziny paliwko za 44 tyś. złotych, i wraca z powrotem na miejsce postojowe
W Polityce jest ciekawy artykuł o tym Dreamlinerze co utknął w Warszawie. Okazuje się że co 11 dni jest uruchamiany, robi rundkę po lotnisku, przepala przez 3 godziny paliwko za 44 tyś. złotych, i wraca z powrotem na miejsce postojowe
Być może takie zalecenie od Boeinga aby maszyna nie stała w miejscu cały czas? Czy ten w Chicago też lata? Choć tam jeszcze ubezpieczyciel mógł wkroczyć i nawet przy zaleceniu Boeinga zablokować jakiekolwiek loty nad USA.
Pod koniec dnia Boeing i tak za wszystko zapłaci i to z nawiązką, choć strat wizerunkowych nikt nam niestety nie pokryje...
Piszą że silniki są zaprojektowane do ciągłej pracy a nie do stania, i mieli dwie opcje, albo je szczelnie opakować, odessać powietrze z środka i liczyć że dobrze zniosą próbę czasu, albo pewniejszą i droższą związaną z tym że będą co jakiś czas pracować i tą właśnie wybrali.
Ten stojący w Chicago też jest uruchamiany co kilkanaście dni. Pierwszym latającym Dreamlinerem w ogóle od czasu zawieszenia wszystkich lotów jest SP-LRC, czyli samolot który jako trzeci Dreamliner miał trafić do LOTu. Ma już on zamontowane nowe akumulatory i najprawdopodobniej będzie to pierwszy na świecie Dreamliner dopuszczony do normalnego ruchu liniowego, a optymistyczne prognozy mówią, że może do tego dojść już w ciągu miesiąca.
Za 2 tyg. raczej lece do Londynu, więc nie wiem czemu sie teraz napedzam takimi filmikami
Nie masz czym się przejmować. Większe są szanse że coś Ci się stanie przechodząc ulicę czy jadąc gdzieś autem niż na pokładzie samolotu. Sit back and enjoy the ride.
Lion Air flight JT904 from Bandung to Denpasar (Bali) has slid off the runway and crashed into the water at Denpasar Airport in Indonesia. Reports from Indonesian media say that all passengers have survived the crash and been relocated to a nearby hospital. This is the flight on Flightradar24 just before landing http://www.flightradar24.com/2013-04-13/06:50/12x/LNI904/1227ee4
super, dostalismy pierwsi a naprawia nam ostatnim...
Sebastian Mikosz, prezes LOT Polish Airlines, potwierdził dziś (22.04), że LOT będzie ostatnią linią, której Dreamlinery zostaną zmodyfikowane i ponownie będą mogły latać. Naprawy nie odbędą się jednak w Warszawie, a w... Etiopii, a konkretniej na lotnisku w Addis Abebie. Znajduje się tam jedno z kilku tymczasowych centrów modyfikacji B787 m.in. Ethiopian Airlines. W związku z tym "nasze" Dreamlinery zostaną przebazowane na początku maja do Etiopii - http://www.pasazer.com/in-13611-lot,boeingi,787,poleca,do,etiopii.php