Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 8 z 14 1 2 6 7 8 9 10 13 14
Dołączył: Jan 2008
Posty: 2,803
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2008
Posty: 2,803
Też myślę,że przy pięciu uczestnikach można przejść z płatnej trójcy na debla.
Szkoda,że mało ludzi bo akurat Vuelta zapowiada się najciekawiej z tegorocznych Wielkich Tourów,po raz kolejny zresztą.

Dołączył: Aug 2010
Posty: 2,706
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2010
Posty: 2,706
Również jestem za nagradzaniem najlepszej dwójki.

Dołączył: Nov 2005
Posty: 15,207
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2005
Posty: 15,207
Wiem, że frekfencja ostatnimi czasy nie rozpieszcza (bardziej wygląda to jakby Tour de mecz.pl chyliło się ku upadkowi niż ku lepszym czasom, kiedy frekwencja wyniesie co najmniej 10 osób, ale mam nadzieję że to tylko chwilowa tendencja), ale mam fajny pomysł na jeszcze większe uatrakcyjnienie konkursu.

Co powiecie na to, żeby poza standardowymi punktami za typy podstawowe, dogi oraz outright na koniec wyścigu przyznawać punkty za trafione kursy. Już spieszę wyjaśnić o co mi chodzi. Do tego zliczalibyśmy jedynie trafione kursy według schematu np: kurs 1.50 = 50 pkt; kurs 3.50 = 250 pkt. Za pudło nie byłoby żadnych punktów ujemnych.

Na koniec edycji konkursu za każde sto punktów przyznawalibyśmy 1 punkt do klasyfikacji końcowej. Plusów takiej zmiany jest kilka:
- zmniejszenie konsekwencji nietrafionego outrightu
- uatrakcyjnienie rywalizacji do samego końca, gdyż nawet jeśli komuś nie idzie to może podawać typy podstawowe lub outright po wyższych kursach np. na zwycięzców etapowych lub podium często kursy są po 6, 8, 12 etc (oczywiście należałoby wprowadzić jakieś ograniczenia, np. że kursy powyżej 10 liczy się jako 10 - jest to kwestia jak najbardziej do przedyskutowania).

Czekam na Wasze opinie pozdrawiam piwo

PS. Co się zaś tyczy nagradzania w obecnej edycji to kwestia została już chyba przesądzona. Premiowane będą tylko dwa miejsca.

Last edited by Valverde; 21/08/2012 01:12.
Dołączył: Jun 2007
Posty: 3,903
K
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
K Offline
Dołączył: Jun 2007
Posty: 3,903
Jestem za, byle by nie było to zbytnio skomplikowane. W sumie i tak wszystko ładnie nam podliczasz.

Dołączył: Jan 2008
Posty: 2,803
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2008
Posty: 2,803
Może być,tylko że limit kursu 10 to przesada,bo końcówka konkursu zamieni się w polowanie na wysokie kursy. Proponuję kursy powyżej 5 obcinać do 5.Myślę,że w konkursie chodzi nam bardziej o skuteczność niż o trafienie kilku fartownych typów.

Dołączył: Aug 2010
Posty: 2,706
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2010
Posty: 2,706
Uważam, że jest to bardzo dobra inicjatywa, gdyż premiuje graczy, którzy poza trafieniem typu potrafią zrobić niezły yield.

Co do ograniczenia kursów jestem podobnego zdania co travis.

Dołączył: Jan 2008
Posty: 2,803
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2008
Posty: 2,803
Jak w końcu gramy w tej edycji? Po staremu czy z dodatkowymi punktami za kursy? Może by to jasno określić,czy zmiana zasad od tej edycji czy od następnej,no i czy w ogóle.

Dołączył: Nov 2005
Posty: 15,207
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2005
Posty: 15,207
W tej edycji na pewno po staremu. Nie zmieniamy zasad w trakcie. Dla eksperymentu mogę policzyć wink

Last edited by Valverde; 24/08/2012 03:41.
Dołączył: Jan 2008
Posty: 2,803
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2008
Posty: 2,803
Ok. Liczyć nie ma sensu,bo to inna gra. Na pewno będzie ciekawiej. Pozdrawiam

Dołączył: Jun 2001
Posty: 3,912
Q
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Q Offline
Dołączył: Jun 2001
Posty: 3,912
Panowie,

Czy w obecnym sezonie jest planowana kolejna edycja konkursu?
Za dwa dni startuje Giro...
W miarę możliwości czasowych mogę pomóc w podsumowaniach.

Dołączył: Jun 2007
Posty: 3,903
K
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
K Offline
Dołączył: Jun 2007
Posty: 3,903
na TdF trzeba się szybciej ogarnąć

Dołączył: Nov 2005
Posty: 15,207
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2005
Posty: 15,207
Z mojej strony nie ma problemu. Jedyny warunek to żeby była jakaś rozsądna liczba uczestników, bo dla 4-5 osób to szkoda ręce brudzić.

Dołączył: Nov 2004
Posty: 40,733
Marcos Baghdatis
Marcos Baghdatis
Dołączył: Nov 2004
Posty: 40,733
Ja oczywiście in, szkoda że zasnęliśmy na Giro frown

Dołączył: Nov 2005
Posty: 15,207
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2005
Posty: 15,207
Regulamin konkursu kolarskiego - Tour de France

1.Typujemy zdarzenia dotyczące wyścigu kolarskiego Tour de France.
2.Konkurs trwa od 29.06.2013r. do 21.07.2012r.
3.Wpisowe do wzięcia udziału w konkursie wynosi 50/100 PLN
- pieniądze należy przelać na konto skarbnika do momentu rozpoczęcia wyścigu (tj. 29.06.2013r. włącznie)
- po w/w terminie, Ci którzy nie wpłacili wymaganej sumy zostają wykreśleni z konkursu
- numer konta będzie przesłany każdemu uczestnikowi na PW/maila.
4. Podział puli: 50-30-20 % dla pierwszej trojki w konkursie
5. W przypadku równej ilości punktów na koniec konkursu nagrody są proporcjonalnie dzielone pomiędzy zainteresowanych.

6.W ciągu całego wyścigu uczestnik jest zobowiązany do podania:
- 20 typów etapowych (podstawowych): tj.dotyczących rywalizacji kolarzy na poszczególnych etapach, jak również rywalizacji drużyn na etapach drużynowej jazdy na czas o minimalnym kursie @1.50 oraz
- 1 typ outright, top3, top 6, top10, h2h etc. dotyczący całego wyścigu Tour de France o minimalnym kursie @2.00
7. Typ dotyczący całego wyścigu Tour de France podajemy przed rozpoczęciem pierwszego etapu (prologu) Tour de France, zaś pozostałe typy najpóźniej na 5 minut przed rozpoczęciem poszczególnego etapu.
8. Spośród 20 typów etapowych (podstawowych) 8 typów może (ale nie musi) być underdogiem. Underdogiem jest typ o kursie równym, bądź wyższym @ 2.20.
9. Za każdy trafiony:
- typ etapowy uczestnik otrzymuje 1 punkt,
- typ etapowy - underdog uczestnik otrzymuje 2 punkty
- typ outright, top3, top6, top 10, h2h na cały wyścig, uczestnik otrzymuje 5 punktów;
10. Na jeden dzień można maksymalnie podać 3 typy (w pierwszym dniu rywalizacji nie wlicza się do tego typu outright).

11. Wzór podawania typów etapowych:
#8
Etap 12
Ivan Basso - Damiano Cunego
Typ: 1
Kurs: 1.50
Buk: Unibet

Wzór podawania typów etapowych (underdog)
#8 #UD2
Etap 12
Ivan Basso - Damiano Cunego
Typ: 2
Kurs: 2.20
Buk: Expekt

Wzór podawania typu outright:
# Outright
Tour de France - Klasyfikacja końcowa
Typ: Ivan Basso (miejsca 1-3)
Kurs: 2.00
Buk: Sportingbet

12. Jeżeli typ zawiera jakiś błąd (brak kursu, zły zawodnik) to uczestnik do momentu rozpoczęcia etapu powinien w kolejnym poście zacytować swój typ i poprawić błąd.
13. W konkursie można używać wyłącznie kursów od następujących bukmacherów: Unibet, Pinnacle, Tobet, Betsson, Expekt, Sportingbet, Centrebet, Gamebookers, bet365, Bet24, Bwin, William Hill.
14. Kursy podawane w konkursie muszą być aktualne tj. zgodne z ofertą danego bukmachera w momencie podawania typu.
15. Zabronione jest powtarzanie typów podanych przez innego uczestnika (za powtórzenie typu nie jest traktowane sytuacja, gdy jeden z uczestników postawi na zawodnika A, podczas gdy inny uczestnik zagra tą samą parę i postawi na zawodnika B).
16. Zabronione jest edytowanie typów.
17. Zabronione jest granie ewidentnych pomyłek bukmacherów.
18. W sytuacji, gdy jeden z zawodników wycofa się z wyścigu wówczas zwycięzcą typu etapowego (podstawowego) lub outright uznaje się zawodnika, który dalej uczestniczy w wyścigu.
19. W sytuacji, gdy obaj zawodnicy, których dotyczył typ outright w jednym momencie wycofają się lub zostaną wykluczeni z wyścigu, to typ outright rozliczamy zgodnie z ostatnią klasyfikacją generalną, w której obaj zawodnicy byli notowani.
20. W sprawach nie ujętych w regulaminie decydujący głos ma organizator.
21. Wszelkie kwestie nie ujęte w regulaminie rozwiązywane przez organizatora.

Dołączył: Nov 2005
Posty: 15,207
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2005
Posty: 15,207
Setna edycja TDF rozpocznie się już 29 czerwca. Fanie byłoby z tej okazji zorganizować konkurs, w którym w szranki stanęliby najlepsi eksperci kolarskiego szaleństwa. Zasady (j/w) pozostają póki co te same. Jeżeli pojawią się jakieś nowe propozycje na pewno zostaną przedyskutowane i poddane głosowaniu.

Niestety w ostatnich edycjach Tour de mecz.pl problemem była coraz słabsza frekwencja, dlatego też moim pomysłem jest by na setną edycją wpisowe wynosiło stówkę, co przy dajmy na to 10 uczestnikach da już dosyć apetyczną pulę nagród w wysokości 1000 zł!

Oczywiście pomysł pozostawiam pod rozwagę ewentualnych uczestników, dlatego też podczas zapisów proszę o wskazanie, za którą opcją się opowiadamy tj.:
A) po staremu czyli 50 zł wpisowego
B) po nowemu czyli 100 zł wpisowego
Jako, że nie chciałbym, ażeby osoby optujące za niższą wpłatą później masowo uciekały z konkursu do przegłosowania wyższego wpisowego będzie potrzebne aż 3/4 głosów.

Zapisy uważam, za otwarte:
1. Valverde [B]

Last edited by Valverde; 06/06/2013 02:50. Reason: A czy B hehe :p
Dołączył: Jun 2007
Posty: 3,903
K
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
K Offline
Dołączył: Jun 2007
Posty: 3,903
2. Kukis [A]

Wstępnie się zapisuję, ale potwierdzę uczestnictwo jeszcze w ostatnim tygodniu czerwca.

Dołączył: Jan 2008
Posty: 2,803
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2008
Posty: 2,803
Trzeba zagrać, chociaż TdF ostatnio dla mnie najnudniejsze z Wielkich Tourów. Giro było fajne,Vuelta ostatnie lata ciekawa,są szanse,że przełoży się to na ciekawszą niż zwykle Wielką Pętlę.
Problem z czasem będę miał duży bo akurat urlop w kraju czyli czas dla rodziny,ale jakoś dam radę.
Opcję B popieram.

1.Valverde [B]
2.travis [B]

Dołączył: Jan 2008
Posty: 2,803
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2008
Posty: 2,803
Sorry smile
1.Valverde [B]
2.Kukis [A]
3.travis [B]

Dołączył: Aug 2010
Posty: 2,706
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2010
Posty: 2,706
1.Valverde [B]
2.Kukis [A]
3.travis [B]
4.Sabelius [B]

Dołączył: Nov 2004
Posty: 40,733
Marcos Baghdatis
Marcos Baghdatis
Dołączył: Nov 2004
Posty: 40,733
Opcja A.

Strona 8 z 14 1 2 6 7 8 9 10 13 14

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
9 zarejestrowanych użytkowników (Sensei, $-man, Lukasz111, burbon, rafal08, latajaca_holenderka, Akhu, rymoholik, betowiec), 2,663 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,284
Posty5,834,413
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1