Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 2 z 3 1 2 3
#596052 05/06/2006 18:29
Dołączył: Dec 2003
Posty: 2,462
A
Pooh-Bah
Pooh-Bah
A Offline
Dołączył: Dec 2003
Posty: 2,462
ha i na tym polega piekno MLB! do ostatniego autu nie mozna byc pewnym wygranej, ogladalem w sobote mecz LAA z Cleveland, gdzie zespol Aniolow wyciagnal z 0-2 na 2-2 w 6. inningu ale w nastepnym stracili 8 pkt i to nie zadne ustawki, tylko bledy w obronie spowodowaly taki a nie inny wynik (Guerrero po 20 metrowym biegu nie zlapal dokladnie pilki w rekawice, za chwile drugi blad, to podłamalo pitchera Aniolow, rzucal zachowawczo w wyniku czego grand slam homerun i po meczu). Pamietam jak w zeszlym sezonie zdobyl 9 pkt w ostatnim inningu glownie dzieki zlamanym kijom i fartowym odbiciom tuz za gracza na pozycji shortstop, gdzie obrona nie ma szans, aby to wybronic. Tak wiec uwazam, ze nie nalezy tu doszukiwac sie zadnych ustawianych wynikow, czasami pitcherzy wychodzacy na zmiane czy koncowke na styku maja juz strach w oczach przed pierwszym rzutem (gosc rzucajacy wczoraj przeciwko Red Sox zrobil 3 walki, po ktorych Red Sox zodobyl punkty, ale co mu sie dziwic jak wchodzil Ortiz i Ramirez <img src="/ubbthreads/images/graemlins/grin.gif" alt="" />).

Nie wiem czy widziales kiedys pilke do baseballa, to nie jest taka prosta sztuka ja zlapac po odbiciu od boiska czy tez po 20-30 metrowym sprincie a wg. mnie wlasnie od bledow w obronie zaczyna sie "punktowanie" w inningu

Bonus: Unibet
#596053 05/06/2006 18:32
Dołączył: Dec 2003
Posty: 2,462
A
Pooh-Bah
Pooh-Bah
A Offline
Dołączył: Dec 2003
Posty: 2,462
Quote
Czy NASN Europe idzie już oglądac w Polsce? Czekam i czekam na ten kanał.

idzie, chociaz trzeba troche zainwestowac <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> jesli masz karte DVB zapraszam na priv

NASN mial byc wdrazany do oferty Cyfry ale narazie rozmowy sa zawieszone ze wzgledu na zbyt wysoka cene jaka zazadal przedstawiciel

#596054 05/06/2006 18:49
Dołączył: Apr 2005
Posty: 7,293
K
Q
Q
K Offline
Dołączył: Apr 2005
Posty: 7,293
LOL .. w pierwszym momencie miałem wrażenie że to temat niedzielny <img src="/ubbthreads/images/graemlins/grin.gif" alt="" />
tyle wpisów w temacie dziennym <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />

to ja też dorzuce swoje 3 grosze <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

Yankee-Boston -> under 9
w obu ekipach ..dobrzy piczerzy (patrzac na wyniki W/L)
Becket (BOS) przeważnie wystepuje w 7 inningach ..za zmiennikow..ma srednej klasy piczerów ktorzy nie sa skorzy do oddawania pkt przeciwnikom ...ostatnio słabszy wystep przeciwko toronto .. ale takie mecze sie zdarzaja ... na pewno ekipa "Yankesów" podziała mobilizująco na poczatkowego piczera RED SOX
Mussina (NYY) bardzo dobry poczatek zesonu...era 2.53 ..traci mało pkt.. (najwiecej 4) Jezeli bedzie dobrze rzucał to zagra do 7 inna ..to do tego momentu meczu powinno paść max 5 pkt (boisko zweryfikuje <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> )
Yankee ostatnie mecze overowe..do tego obie ekipy "pro over" .. TYP przeciw statystykom

Tampa - LA Angels -> over 10,5
patrzac na kurs..widze promocje <img src="/ubbthreads/images/graemlins/grin.gif" alt="" />
H2H w 2005 (6-2-1 over)
Weaver (LAA) systematycznie traci po 4 pkt średnio w 6 innach ..zdarzaja sie mecze duzo słabsze .. zmiennicy też nie za wysokiej klasy... ostatnie era LAA na wysokim poziomie ..
Shiels (TAM) do tej pory w jednym meczu ..5,0 IP (5 pkt straconych) ..jezeli zagra na tym samym poziomie co 31 maja ..to o overka jestem spokojny ... jezeli do 5 inna straci 5 pkt .. duzo bedzie zalezec od zmiennikow i dyspozycji baterów LAA ... licze na dobry mecz z dużą ilością RUNÓW <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />

#596055 05/06/2006 18:50
Dołączył: Jan 2004
Posty: 29,182
A
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
A Offline
Dołączył: Jan 2004
Posty: 29,182
Quote
Quote
Panowie to jest MLB jeden telefon ustawia wynik meczu.

tekst dnia na forum <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> chlopie to nie polska pilka, ze mecze sa ustawiane... korzystasz pewnie z gameday na mlb.com, proponuje moze obejrzec kontrontacje druzyn jesli masz mozliwosc...

Adik ,kolega nie pisze z kosmosu <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

Podciąganie bilansów ogórków w NBA ,przewały na handicapach (NCAAF i NCAAB) i bardzo dziwne końcówki w MLB,to sa fakty.
Śmiem twierdzić,ze siedze trochę w "American Sports" i wszystko dam sobie powiedzieć,ale nie to ,że ligi w USA sa czyste jak łza.
O NHL sie nie wypowiadam,bo sie nia nie interesuję.

Oczywiscie jest gruba przesada w stwierdzeniu,że "jeden telefon załatwia sprawę",ale ja odbieram je jako pewien skrót myślowy,rozumiejac intencje piszącego.

No dobra,zostawmy jednak ustawki Eugeniuszowi i podobnym jemu wymiataczom i zajmijmy się tym co nas czeka w nocy.

Ja zagram zdecydowanie na Braves.
Seria porazek musi zostac zakończona.
Atlanta to nie ten team co rok,dwa lata temu,ale dalej klasowy zespół,a nie chłopcy do bicia.

Dziś zaczyna Hudson,pitcher który rywalom ze stolicy absolutnie nie leży.
Po drugiej stronie Hernandez,bardzo przecietny miotacz.
mam nadzieje na "bezstresową" <img src="/ubbthreads/images/graemlins/grin.gif" alt="" /> wygraną gospodarzy.

Drugi typ na Colorado.
Typ na przełamanie,a ich dzisiejszy przeciwnik,startujacy ze słabym Snellem,idealnie nadaje sie ,by odnieść zwycięstwo.

Mysle również,że mozna zacząc grac na "L" Florydy ,seria WWW to dla nich wystarczajace osiagniecie.
Tak więctyp na San Francisco do rozważenia.

Teraz,za middle stake,Boston w meczu z odwiecznym rywalem.
Dlaczego na Boston ?
Dlatego,ze w parze BOS-NYY stawiam na ta druzyne,która nie jest faworytem,nie gram takich meczów "po kursie".

Jeszcze jedno.
Wycofuje sie z typu na Houston.
Oswalta zmienili na leszcza,wiec Cubs z Zambrano moze byc za mocny(tak,tak) na pokreconych ostatnio gospodarzy.

To ja dziekuję za uwagę <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

Pozdrawiam

amk

#596056 05/06/2006 19:01
Dołączył: Dec 2003
Posty: 2,462
A
Pooh-Bah
Pooh-Bah
A Offline
Dołączył: Dec 2003
Posty: 2,462
Quote
Podciąganie bilansów ogórków w NBA ,przewały na handicapach (NCAAF i NCAAB) i bardzo dziwne końcówki w MLB,to sa fakty.
Śmiem twierdzić,ze siedze trochę w "American Sports" i wszystko dam sobie powiedzieć,ale nie to ,że ligi w USA sa czyste jak łza.
O NHL sie nie wypowiadam,bo sie nia nie interesuję.

Oczywiscie jest gruba przesada w stwierdzeniu,że "jeden telefon załatwia sprawę",ale ja odbieram je jako pewien skrót myślowy,rozumiejac intencje piszącego.

zgadza sie, ze czasami sa rozne dziwne zagrania managerow, ale na pewno nie ma to nic wspolnego z przegranymi seriami druzyn (wiadomo np., ze Cubs grali nedze w zeszlym sezonie a i w tym bez Dereka sie rozsypali) albo z ustawianiem wyniku przez telefon: "hey Terry, jutro w 8 inningu zdobywamy Was 8 runs, Hideki i Gary Sheffield wala 2 homersy" <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />

#596057 05/06/2006 19:06
Dołączył: Sep 2004
Posty: 10,698
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2004
Posty: 10,698
Pare dni temu ktoś już o tym wspominał, mianowicie pod koniec zeszłego tygodnia gospodarze w NL masowo przegrywali.
pon 6 homewin na 8 spotkań
wt 5/8
śr 5/8
cz 2/3
pt 0/6
so 3/10
ni 1/8
Bilans całej NL to 244W-205L czyli 54% wygranych gospodarzy... ciekawe jak to wykorzystać <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smirk.gif" alt="" />

Boston-N.Y. Yankees
Beckett (7-2, 4.46)- Mussina (7-1, 2.42)
Pauley (0-0, 12.46)- Wang (5-2, 4.82)
Schilling (8-2, 3.86)- Wright (3-3, 4.12)
Wakefield (4-7, 4.05)- Johnson (7-4, 5.33)
W NYY sporo zawodników jest kontuzjowanych (Chacon, Crosby, Dotel, Giambi, Jeter, Matsui, Pavano, Rasner, Rivera, Sheffield, Sturtze), a ich zmiennicy radzą sobie w miarę dobrze (ostatnie 10 meczy 7W-3L). Ale czy utrzymają formę w meczach z takim rywalem? U BoSox też kilka kontuzji ale nie aż tak istotnych. Historia ich pojedynków w tym sezonie:
May 1 @BOS winBOS 7-3
May 9 @NYY winBOS 14-3
May 10 @NYY winNYY 7-3
May 11 @NYY winBOS 5-3
May 22 @BOS winBOS 9-5
May 23 @BOS winNYY 7-5
May 24 @BOS winNYY 8-6
Progresja na wygraną BOS 2.15/1j oraz na over 9 1.95/1j.

Toronto-Baltimore
Lilly (5-5, 4.50)- Cabrera (2-2, 5.23)
Taubenheim (0-2, 6.75)- Bedard (5-5, 5.97)
Janssen (4-3, 3.26)- Benson (6-4, 4.77)
Halladay (7-1, 2.81)-???
Lilly jest leworęczny, a BAL grają słabo przeciwko LHP 2W-10L. W BAL więcej kontuzji i TOR powinni wykozystać szansę na zdobycie cennych punktów w dywizji. W tym sezonie grali już ze sobą pięć razy:
25.04 @TOR winTOR 7-3
26.04 @TOR winTOR 8-2
27.04 @TOR winBAL 7-5
01.05 @BAL winTOR 9-7
02.05 @BAL winBAL 9-2
Gram na TOR 1.83/2j

L.A. Angels-Tampa Bay
Weaver (3-7, 6.64)- Shields (0-0, 9.00)
Santana (4-3, 4.64)- Kazmir (7-3, 3.15)
Weaver (2-0, 1.35)- McClung (2-7, 6.21)
Ostatnie wyniki Tampy (2W-8L), rookie jako SP, oraz dobra forma LAA zdecydowały o zagraniu na win LAA 1.73/2j

Washington-Atlanta
Hernandez (4-5, 5.10)- Hudson (5-3, 3.99)
Hill (0-0, 1.29)- Ramirez (1-1, 3.18)
Ortiz (4-4, 5.05)- Smoltz (4-3, 3.72)
WAS cztery win z rzędu, ATL 4 lost. Czas zacząć progresję na win gospodarzy ATL 1.55/2j

San Diego-Milwaukee
Hensley (4-3, 3.82)- Capuano (5-4, 3.33)
Peavy (4-5, 4.15)- Bush (3-5, 4.95)
Park (3-3, 4.26)- Jackson (0-0, 0.00)
Thompson (2-2, 4.91)- Davis (3-4, 5.23)
Czteromeczowa seria + ostatnie występy MIL = progresja na zwycięstwo gości 2.30/1j

Pittsburgh-Colorado
Snell (5-3, 5.52)- Cook (5-5, 3.31)
Maholm (2-4, 4.36)- Francis (3-5, 3.80)
Perez (2-6, 5.98)- Fogg (3-4, 4.43)
COL powinni wygrać przynajmniej jedno spotkanie z grającymi słabo na wyjazdach Piratami. Progresja na COL 1.68/2j

Florida-San Francisco
Moehler (3-4, 6.38)- Lowry (1-3, 4.05)
Johnson (4-3, 2.42)- Schmidt (5-2, 2.70)
Willis (2-6, 4.72)- Hennessey (3-1, 2.80)
Czas na przegraną Florydy, SFG 1.64/2j

N.Y. Mets-L.A. Dodgers
Soler (0-1, 7.36)- Tomko (5-3, 4.38)
Martinez (5-1, 2.50)- Lowe (4-3, 2.68)
Maine (0-1, 6.75)- Perez (4-1, 6.05)
W tej serii liczę na przynajmniej jedno zwycięstwo gospodarzy bo grali dobrze przeciw Phili (2W-2L). Metsi natomiast męczyli się w domu z SFG ostatecznie przegrywając serie 1-2, a teraz czekają ich mecze wyjazdowy i armat, oprócz Martineza, przeciw LAD nie wystawiają. LAD 1.88/1j

Cincinnati-St. Louis
Claussen (3-6, 5.40)- Suppan (5-4, 5.06)
Milton (3-2, 4.89)- Carpenter (4-2, 2.63)
Harang (6-4, 3.65)- Ponson (4-0, 2.93)
Co tu zagrać? CIN pojechało właśnie z HOU 3-0, do tego mają bardzo dobry bilans meczy wyjazdowych i stratę 3 wygranych meczy do pierwszych w tabeli STL. W tym sezonie grali już ze sobą 5 meczy i 3 wygrało CIN. Gospodarze bez Alberta P. ale w końcu nie tylko on tam gra. Do tego Suppan ma bilans 99W-98L i już dwa razy podchodził do wygrania setnego meczu w karierze. Trochę mnie kosztowała ich przegrana seria z Cubs więc zagram under 9,5 1.83/1j oraz progres na win CIN 2.05/1j

Po wynikach z weekendu życzę sobie powodzenia <img src="/ubbthreads/images/graemlins/Duch.gif" alt="" />
---
Bilans typów MLB 119W-88L-5R +23,54j

#596058 05/06/2006 19:26
Dołączył: May 2006
Posty: 1,234
K
veteran
veteran
K Offline
Dołączył: May 2006
Posty: 1,234
Ostatnie wyniki MLB to dramat ale dzis juz moze byc tylko dobrze! ja w to wierze !!!

#596059 05/06/2006 19:37
Dołączył: Jan 2004
Posty: 29,182
A
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
A Offline
Dołączył: Jan 2004
Posty: 29,182
Quote
Ostatnie wyniki MLB to dramat ale dzis juz moze byc tylko dobrze! ja w to wierze !!!

[color:"red"] Super <img src="/ubbthreads/images/graemlins/cool.gif" alt="" />
Tylko ,z całym szacunkiem ,co Twój post wnosi do dyskusji ? <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

Prosimy <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smokin.gif" alt="" /> o merytoryczne posty,to tyczy się wszystkich userów [/color]

#596060 05/06/2006 20:56
Dołączył: Mar 2006
Posty: 85
J
journeyman
journeyman
J Offline
Dołączył: Mar 2006
Posty: 85
"hey Terry, jutro w 8 inningu zdobywamy Was 8 runs, Hideki i Gary Sheffield wala 2 homersy" tak Adik właśnie tak chociaż może akurat ten mecz nie jest najlepszym przykładem. Oczywiście to nie Polska Liga i dlatego skala jak i kasa nie ta. Jak słusznie napisał amkwish (wystarczy jeden telefon) to była przenośnia i chciałem zaznaczyć pewną rzecz, która ma miejsce w mlb. Kto chce to ją wyłapie. Co do Cubsów to śmiem twierdzić, i to nie tylko moje zdanie, że irracjonalna gra w końcówkach a także posunięcia trenera to nie dzieło przypadku a sprawa kasy jaka została wpompowana na te spotkania. Dobra definitywnie kończe z dalszymi rozważaniami na temat ustawek bo to nie temat do tego. Przepraszam za lekkie zaśmiecenie jutro się poprawie dzisiaj nie jestem niczego pewien tak więc nie podaje własnych przemyśleń co najwyżej wrzuce coś (o ile wrzuce) do rankingu <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

#596061 05/06/2006 21:02
Dołączył: Dec 2003
Posty: 2,462
A
Pooh-Bah
Pooh-Bah
A Offline
Dołączył: Dec 2003
Posty: 2,462
prawda, ze to nie miejsce na takie rozwazania, ale chetnie moge podyskutowac na ten temat, MLB interesuje sie dopiero 3ci sezon ale juz sporo spotkan widzialem na zywo (ostatnio 4-5 tygodniowo) i troche moge powiedziec o presji wywieranej w koncowkach <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

#596062 05/06/2006 21:19
Dołączył: Mar 2006
Posty: 85
J
journeyman
journeyman
J Offline
Dołączył: Mar 2006
Posty: 85
No to pod tym względem masz przewage nademną. Jednakże jeśli oglądałeś któryś z meczy cubsów (w trakcie ich czarnej serii) to napisz jakie miałeś odczucia Ja śledze od praktycznie początku sezonu rozgrywki na livie wiadomo, że to nie to, ale jednak widzę co sobą prezentują gracze a także widze jak reagują na to trenerzy. Mając kilkaktotnie wygrane spotkanie w którym wiadomo, że większość kasy u buków poszła na Cubsów decyzja trenera i wpuszczenie leszcza (celowo nie podaje nazwisk) który w jednym ingu rzuca jak ślepy i traci 5 punktów musi budzić kontrowersje zwłaszcza, że trener widząc co jest grane i że mecz z wygranego robi się przegrany wogóle nie reaguje, tak jakby po prostu chciał przegrać. MLB to taki sport gdzie każdy wynik można przepchnąć racjonalnie go wytłumaczając np niedyspozycją rzucającego przy chwilowej zaćmie trenera <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

#596063 05/06/2006 21:21
Dołączył: Feb 2004
Posty: 5,949
G
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
G Offline
Dołączył: Feb 2004
Posty: 5,949
takiego tematu MLB jeszcze nie było, więc tez sie wpisze <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> . Podobnie jak alfa, także ćwiczę overki w MLB i skutecznosc mam dużo lepsza niz przy typowaniu 1,2. Dzis overy widzę w meczach

SEA - KCR over8.5
LAD - NYM over8.5
TB - LAA over9.5

kursy w granicach 1.7 , są to obnizone linie w stosunku do wyjsciowych, czesto stosuje taki zabieg <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" /> , i mój główny zakład dnia to tripelek z trzech najprawdopodobniejszych overów ( wg mnie ) .

poza tym overy mozliwe jeszcze w STL i BAL

#596064 05/06/2006 21:47
Dołączył: Aug 2005
Posty: 3,612
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2005
Posty: 3,612
Gregov, mam pytanko. U którego buka można tak wlaśnie obniżać linie? Czy można także linie podwyższać? A jeśli tak to jest to full opcja ,czy tylko w jakimś zakresie? tzn. czy można podbić linie z 9 np. na 14?

#596065 05/06/2006 21:58
Dołączył: Feb 2004
Posty: 5,949
G
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
G Offline
Dołączył: Feb 2004
Posty: 5,949
<img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> na 14, dobre

nie no bez przesady , linie mozna maksymalnie obniżyć i podwyższyć o 1 punkt. Czyli przykładowo, jak masz linie 9,5 , to mozesz zagrac 8.5 , 9 , 9.5 , 10 i 10.5 . A ja gram w 5dimes ( amerykanski buk )

#596066 05/06/2006 22:45
Dołączył: Aug 2005
Posty: 3,612
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2005
Posty: 3,612
wielkie dzięki Gregov za odpowiedź <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wave.gif" alt="" />

majać na myśli linie "14" , mam na myśli adekwatny również do tego kurs, czyli od 4,00 w góre. Myśle, ze gdyby taka opcja była oferowana, to nieraz bym sie skusił zagrać na taką zawyżoną linie. Te ponad 14 runów w meczu nie rzadko pada <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />

ps. dziś co prawda prowadze przede wszystkim "testy", ale za drobne mam zamiar zagrać overka Seattle-KC <img src="/ubbthreads/images/graemlins/grin.gif" alt="" />

#596067 05/06/2006 23:16
Dołączył: Apr 2005
Posty: 7,293
K
Q
Q
K Offline
Dołączył: Apr 2005
Posty: 7,293
STL-Cin -> 2
dzisiejszej nocy przekonamy sie co dla Cardinals znaczy Pujols <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
Suppan (STL) i Claussen (Cin) wyrównane statki .. z lekkim wskazanie na Suppana
niekorzystny bilans "Redsów" z STL (nie powinien mieć znaczenia)
Last 10 : STL 5/5 , Cin 5/5
... dobry kurs na Cin .. + brak Pujolsa (ma dla mnie decydujace znaczenie) = win Cincinnati

#596068 06/06/2006 05:27
Dołączył: Jan 2004
Posty: 29,182
A
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
A Offline
Dołączył: Jan 2004
Posty: 29,182
Atlanta & Colorado - wszystkie cechy dobrych typów,z wyjatkiem jednego.....nie weszły <img src="/ubbthreads/images/graemlins/shocked.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/whistleblower.gif" alt="" />

Nic to,trzeba bedzie powtórzyć to samo na najbliższą noc.

#596069 06/06/2006 06:35
Dołączył: Dec 2003
Posty: 2,462
A
Pooh-Bah
Pooh-Bah
A Offline
Dołączył: Dec 2003
Posty: 2,462
Quote
Dzis overy widzę w meczach

LAD - NYM over8.5

ja tutaj gralem progresje na under, Dodgersi mieli serie 8 overów z rzedu

@janczel w tym sezonie widzialem jeden piatkowy mecz Cubs z White Sox wiec nie moge za bardzo sie wypowiedziec, ale tam motywacja byla duza i mecz zaciety bo wylecial catcher Cubsow za cios w twarz <img src="/ubbthreads/images/graemlins/grin.gif" alt="" />

w koncu Milwaukee wymeczylo <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wave.gif" alt="" /> dzis rewanz w Nowym Jorku, progresja na over siadla w 1. meczu <img src="/ubbthreads/images/graemlins/ooo.gif" alt="" />

#596070 06/06/2006 07:07
Dołączył: Feb 2003
Posty: 9,371
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2003
Posty: 9,371
Cóż za interesująca dyskusja o sprzedawaniu meczów <img src="/ubbthreads/images/graemlins/ooo.gif" alt="" />

Zgodzę się, że rozgrywki uniwersyteckie nie są czyste. Ale ligi zawodowe to zupełnie inna bajka. Tam zawodnicy za dużo ryzykują bo Amerykanie nie patyczkują się w razie wykrycia takich spraw.
W MLB sprzedawanie meczów było na porządku dziennym w ... XIX i na początku XX wieku. Do czasu skandalu nazwanego Black Sox. W 1919 roku Chicago White Sox sprzedali World Series Redsom (a raczej bukmacherom). Kiedy sprawa się wydała, 8 graczy White Sox zostało dożywotnio zdyskwalifikowanych (mimo iż była wśród nich prawdziwa gwiazda MLB "Shoeless" Joe Jackson). Od tego czasu sytuacja się diametralnie zmieniła.
Póżniej jedynym skandalem było obstawianie meczów przez Pete'a Rose w czasie kiedy był managerem Redsów. Również został zdyskwalifikowany dożywotnio mimo iż podobno stawiał tylko na wygrane swojej drużyny.

Poczytajcie sobie bo jest dokładny opis mecz po meczu:

http://en.wikipedia.org/wiki/Black_Sox_scandal


Oczywiście nigdy nie będę twierdził, że każdy mecz jest czysty. Ale naprawdę nie patrzcie na to przez pryzmat Polski. I nie gadajcie głupot o telefonach. <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wave.gif" alt="" />

#596071 06/06/2006 09:37
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
L
antimadrista
antimadrista
L Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
Quote
Panowie to jest MLB jeden telefon ustawia wynik meczu.

Ciekawe kto dzwoni, stawiam na egueniusza <img src="/ubbthreads/images/graemlins/grin.gif" alt="" />

Udalo mi sie w koncu zakonczyc to nieszczesne MIL, ATL odpuscilem i znow przegrali <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />

Ale i tak ich poprawie.


BTW Dostalem dzis funpucka od Boston RedSox <img src="/ubbthreads/images/graemlins/sun.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/Hurrra.gif" alt="" />

Strona 2 z 3 1 2 3

Moderatorzy  rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
6 zarejestrowanych użytkowników (latajaca_holenderka, Sensei, aker, rafal08, burbon, forty), 668 gości, oraz 7 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,284
Posty5,834,617
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1