|
|
Dołączył: Mar 2005
Posty: 128,420 Likes: 11
Zbanowany
|
|
Zbanowany
Dołączył: Mar 2005
Posty: 128,420 Likes: 11 |
Co do dokladania spotkan innych druzyn to raczej jestem na nie.Konkurs mial polegac na typowaniu wybranych najlepszych druzyn i raczej tak pozostanie Od przyszłego weekendu ruszamy?  Chyba tylko jeden mecz jest .No ,ale mozemy. A ja mam propozycję, żeby w każdym sezonie typować mecze tych drużyn, które grają w danym sezonie w Champions league. Urozmaiciłoby to konkurs i nie grałoby się ciągle tego samego. Czyli w tym sezonie ktore druzyny mialy by byc w konkursie ?
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2004
Posty: 8,539
Nick Kyrgios, Jerzyk i Del Potro
|
|
Nick Kyrgios, Jerzyk i Del Potro
Dołączył: Aug 2004
Posty: 8,539 |
Bayer (Niemcy) Napoli (Włochy) Man. City (Anglia) Borussia D. (Niemcy) PSG (Francja) Bayern (Niemcy) Galatasaray (Turcja) Juventus (Włochy) Atlético (Hiszpania) Ol. Marsylia (Francja) Man. Utd (Anglia) Porto (Portugalia) Olympiacos (Grecja) CSKA (Rosja) Szachtar (Ukraina) Chelsea (Anglia) Benfica (Portugalia) Real Madryt (Hiszpania) Barcelona (Hiszpania) Kopenhaga (Dania) Anderlecht (Belgia) Ajax (Holandia)
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2005
Posty: 128,420 Likes: 11
Zbanowany
|
|
Zbanowany
Dołączył: Mar 2005
Posty: 128,420 Likes: 11 |
Ok,ale trzeba z tego wybrac 10 druzyn.Calosc to za duzo 
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2004
Posty: 8,539
Nick Kyrgios, Jerzyk i Del Potro
|
|
Nick Kyrgios, Jerzyk i Del Potro
Dołączył: Aug 2004
Posty: 8,539 |
czemu właśnie fajnie przecież tak każdy liczy sam
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2004
Posty: 8,539
Nick Kyrgios, Jerzyk i Del Potro
|
|
Nick Kyrgios, Jerzyk i Del Potro
Dołączył: Aug 2004
Posty: 8,539 |
zresztą na pewno co weekend nie będą grały wszystkie piątkowe i poniedziałkowe mecze możesz odrzucić
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2005
Posty: 128,420 Likes: 11
Zbanowany
|
|
Zbanowany
Dołączył: Mar 2005
Posty: 128,420 Likes: 11 |
22 druzyny to za duzo .Moze byc wiecej niz 10 ale nie przesadzajmy  Z reszta moze inni sie wypowiedza .
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2005
Posty: 15,207
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2005
Posty: 15,207 |
Ja optuję za tym by liczba spotkań do typowań była stała (np. 10), zaś lepiej rotować drużynami, a nie sztywno przywiązywać się do kilku.
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2006
Posty: 22,997
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2006
Posty: 22,997 |
Tak jak Valverade, dawałbym takie spotkania, gdzie nie ma aż jakoś zdecydowanego faworyta (np. Barcelona - Osasuna), bo większość podobnie typuje. Więcej wyrównanych meczów, 
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2004
Posty: 8,539
Nick Kyrgios, Jerzyk i Del Potro
|
|
Nick Kyrgios, Jerzyk i Del Potro
Dołączył: Aug 2004
Posty: 8,539 |
Nie wiem, czy zauważyliście, ale punktacja tego konkursu, prowadzi jednoznacznie do tego, że wygrywa ten kto trafi najwięcej dokładnych wyników. Nie wierzę, że w jakiejkolwiek edycji było inaczej, choć teoretycznie (tylko) jest to możliwe. Tak więc nie ma znaczenia za bardzo, czy mecz jest wyrównany czy nie, bo i tak liczy się dokładny wynik.
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2006
Posty: 22,997
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2006
Posty: 22,997 |
Chodzi mi o to, że przy meczach np. Liverpool - Tottenham byłaby duża różnorodność typów, część dałaby na L'pool, część remis, część Tottenham. Gdy w większości mecze to Barca - Osasuna, Milan - Genoa to wszyscy grają to samo, różnica tylko kto trafi DW.
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2005
Posty: 6,529
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2005
Posty: 6,529 |
Ale po co brać mecze bardziej wyrównane? Żeby bardziej rządził przypadek? Wg mnie trochę bez sensu by było gdyby były tylko wyrównane mecze, to już totalna loteria  Ja proponuje typować wyniki meczów drużyn z 1 i 2 miejsca aktualnie w tabeli w pięciu najlepszych ligach w europie (albo 10, wszystko jedno, byłoby też fajnie gdyby były też mecze z polskiej ligi), a w przypadku pojedynku między tymi drużynami dołożyć mecz drużyny z 3 miejsca 
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2004
Posty: 8,539
Nick Kyrgios, Jerzyk i Del Potro
|
|
Nick Kyrgios, Jerzyk i Del Potro
Dołączył: Aug 2004
Posty: 8,539 |
xqwzts podsunął ciekawy pomysł, że może w ogóle dobór drużyn zrobić dynamiczny, to znaczy drużyny zmieniałyby się w zależności od pozycji w tabelach ligowych.
Proponowałbym w każdy weekend:
Anglia (pierwsze 3 miejsca) Włochy, Hiszpania, Niemcy, Polska (pierwsze 2 miejsca) Fancja, Holandia, Turcja, Belgia (liderzy)
to byłoby 15 meczów A żeby było zawsze 15, to tak jak pisał xq..., gdyby jakieś drużyny grały między sobą brałoby się bonusowo następną w tabeli.
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2006
Posty: 22,997
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2006
Posty: 22,997 |
@xqwzts, według mnie teraz też jest sporo przypadku, bo trzeba wytypować dokładny wynik, który przewidzieć jest ciężko, a nim się wygrywa konkurs.  Wyrównane mecze by dały to, że większe różnice by były i trafiając same wyniki meczów też by było się w czołówce, a nie tylko trafiając DW.
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2004
Posty: 8,539
Nick Kyrgios, Jerzyk i Del Potro
|
|
Nick Kyrgios, Jerzyk i Del Potro
Dołączył: Aug 2004
Posty: 8,539 |
Żeby wyeliminować granie na dokładne wyniki, to w ogóle trzebaby zmienić punktacje 2+1+2 pkt albo chociaż 2+1+3 a nie 2+1+4, wtedy nie wygrywałoby się na "dokładne wyniki" a typowanie 1X2 i over/under odgrywałoby równorządną rolę.
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2009
Posty: 486
addict
|
|
addict
Dołączył: Sep 2009
Posty: 486 |
Żeby wyeliminować granie na dokładne wyniki, to w ogóle trzebaby zmienić punktacje 2+1+2 pkt albo chociaż 2+1+3 a nie 2+1+4, wtedy nie wygrywałoby się na "dokładne wyniki" a typowanie 1X2 i over/under odgrywałoby równorządną rolę. granie na dokładne wyniki, to właśnie wisienka w tym konkursowym torcie  . nie masz intuicji , to ten konkurs nie dla Ciebie, niestety albo rybki albo akwarium, albo andrenalina , albo nudne podliczanie punkcików. Under /over to wynalazek bukmacherów ( sporo na tym zyskują) . a dokładne wyniki nie tak łatwo trafić , bo: 1) to wymaga trochę wieloletnich analiz 2) sprawdzanie archiwalnych statystyk 3 Intuicja 4) Intuicja 5) Intuicja W przeciwnym razie jest to loteria ( dla mnie na pewno nie) Poza tym to juz nic nie zmieniajmy, administrator ma wizję tego konkursu ( a są przeciez inne) i nie ma co psuć "poprawiając" Pozdrawiam i proponuję kupic jakieś skarby kibica na nadchodzący sezon . I czekamy z niecierpliwoscią na 3 tydzień sierpnia ( jak zwykle)
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2004
Posty: 8,539
Nick Kyrgios, Jerzyk i Del Potro
|
|
Nick Kyrgios, Jerzyk i Del Potro
Dołączył: Aug 2004
Posty: 8,539 |
Teraz jest tak, że są np 3 mecze: Real - Malaga Ajax - Vitesse ManU - Chelsea Zawodnik nr 1 typuje: 3:0, 2:1, 1:2 Zawodnik nr 2 typuje: 3:1, 3:0, 2:1 Padają wyniki: 3:1, 3:1, 2:3 Zawodnik nr 1: 9 pkt Zawodnik nr 2: 11 pkt Zawodnik nr 1 przegrywa tylko dlatego, że np, Pepe zagapił się przy rogu dla Malagi w końcówce meczu, podczas gdy zawodnik nr 2 trafił wszystkie mecze 1X2 i over/under, w tym przewidział wyjazdowe zwycięstwo Chelsea na Old Trafford  Myślę, że w obecnej sytuacji można po prostu uprościć do punktowania po 1 punkcie trafione dokładne wyniki. Efekt praktycznie ten sam, a byłoby mniej liczenia i możnaby więcej meczów wtedy dać. Ok ale ogólnie nie o to mi chodziło. To Gaske zaczął. Głownie chodzi o dobór meczów. Fajnie jakby był ten dynamiczny, co napisałem. Co by nie trzeba było ciągle typować drużyn, które grają w lidze jakby im nie zależało, a obstawiałoby się te, co walczą i mistrza. No i żeby była liga polska.
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2005
Posty: 128,420 Likes: 11
Zbanowany
|
|
Zbanowany
Dołączył: Mar 2005
Posty: 128,420 Likes: 11 |
Konkrety  Dostalem potwierdzenie od ComeOn [ ads.comeon.com],ze mozemy startowac z konkursem.Nagrody pozostaja bez zmian. Sugestie i pomysly sa ciekawe. Generalnie jesli znajdzie sie osoba ,ktora w kazdy poniedzialek wybierze i poda 10 spotkan z tych druzyn ,ktore podal W8inG4DeatH to mozemy zmienic formule na taka a nie na trzymanie sie sztywno 10 tych samych zespolow Czekam do jutra do 19:00 na zgloszenie sie takiego chetnego  Jesli takiej osoby nie bedzie gramy normalnie tak jak przez caly tamten sezon Jesli osoba ,ktora sie tego podejmie nie bedzie tego robic systematycznie to wracamy do takiej formuly jak byla Punktacji nie widze zbytnio sensu zmieniac .Tamta sie sprawdzila Jedyne co mi przychodzi tylko na mysl to dodawanie spotkan z dobrych lig jesli nie bedzie grala cala nasza 10 druzyn.Czyli gra 8 zespolow to dodajemy 2 z innych lig.To oczywscie jesli nie bedzie chcetnego do podawania wybranych spotkan. Spotkania zostana podane jutro ok 20:00 i od tego tygodnia zaczynamy typowanie .Pol sierpnia i wrzesien jest pierwsza runda konkursu.Pozniej normalnie nagrody co miesiac
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2004
Posty: 8,539
Nick Kyrgios, Jerzyk i Del Potro
|
|
Nick Kyrgios, Jerzyk i Del Potro
Dołączył: Aug 2004
Posty: 8,539 |
Ja mogę podawać 
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2005
Posty: 128,420 Likes: 11
Zbanowany
|
|
Zbanowany
Dołączył: Mar 2005
Posty: 128,420 Likes: 11 |
OK wiec mozemy zaczynac 
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2004
Posty: 8,539
Nick Kyrgios, Jerzyk i Del Potro
|
|
Nick Kyrgios, Jerzyk i Del Potro
Dołączył: Aug 2004
Posty: 8,539 |
Anglia (pierwsze 3 miejsca) Włochy, Hiszpania, Niemcy, Polska (pierwsze 2 miejsca) Fancja, Holandia, Turcja, Belgia (liderzy)
Jak goła tabela to z tabeli poprzedniego sezonu. Bez piątkowych i poniedziałkowych, co by weekendowcy zdążyli spokojnie zagrać i nie trzeba było czekać do poniedziałku:
Arsenal Londyn vs Aston Villa Swansea City AFC vs Manchester United Chelsea Londyn vs Hull City FC Barcelona vs UD Levante Valenzia Real Madryt vs Betis Sevilla 1. FC Nürnberg vs Hertha BSC Berlin Borussia Dortmund vs Eintracht Braunschweig PSV Eindhoven vs Go Ahead Eagles Konyaspor vs Fenerbahce SK Standard de Liège vs OH Leuven
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|