|
|
Dołączył: Dec 2004
Posty: 23,868
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 23,868 |
no dokladnie
przeciez wiecie ze tam dochodza karty wiec po co bede tlumaczyl
podalem tylko uklad koncowy
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2004
Posty: 23,868
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 23,868 |
As kończy i zaczyna strity <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> no o to mi chodzi wiec jak mogl strit przegrac z 3 asow ?? PS as zaczynal i as konczyl - chyba ze o to chodzi
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2002
Posty: 2,020
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Aug 2002
Posty: 2,020 |
to jest NIE prawda
As NIE zastępuje 10, może tylko występować jako "jedynka"
NIE mialeś strita
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2005
Posty: 204
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: Feb 2005
Posty: 204 |
kardynal20: najprosciej jak to mozna ująć: są tylko dwa strity z asami AKQJT i 5432A (ten ostatni jest NAJNIŻSZYM możliwym stritem). As nie zasętpuje żadnej karty w stricie (taką możliwość ma tylko Joker ale o ile mi wiadmo niegdzie w internecie nie gra się z Jokerem). Tak więc nie miałeś strita, miałeśjedynie parke asów.
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2004
Posty: 27,145
Blade Runner
|
|
Blade Runner
Dołączył: May 2004
Posty: 27,145 |
Są tylko dwa strity z asem:
A K Q J 10 (najwyższy strit)
A 2 3 4 5 (najniższy strit)
Inneej możliwości, żeby as tworzył strita NIE MA!
W układzie A A K Q J - jak miał Kardynał20, jest tylko lub aż para asów. - na pociechę - z najlepszymi z możliwych kickerów <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2006
Posty: 122
member
|
|
member
Dołączył: Apr 2006
Posty: 122 |
witam
powiem krótko : nie da sie nauczyc pokera grajac w sieci a to z kilku powodów po pierwsze bankroll ( był tutaj wczesniej jakis cwaniaczek i walil teksty o blindach razy iles tam co dało kilkaset $ ) tylko ze nie gramy tylko z polakami. a co za tym idzie dla nas np 100$ to w ch... kasy a dla brytyjczyka dniówka <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" /> . po drugie typy zawsze sprawdzajace na stolach: przykład z wczoraj gram na i4poker na stole 2/4 centy po flopie mam kolor z asem na rece to raise gosc re raise i doszlismy do jego all in za 1,70 euro ja mialem 4 euro. co sie okazało miał an rece 56 na flopie była 5 czyl iz para wszedł all in w dodatku najniższa . turn 6 , river 5 . co to ma wspólnego z zasadami pokera??????? w jakiej ksiązce Ci madrale mówiący że poker w sieci to najlepsza szkoła pokera znajda opcje że ktos tak postapi?? i ciekawe jaką teorie wymysla oprocz losu . żaden pokerzysta nie wejdzie all in z najniższa parą zwłaszcza po wysokim raise a takich przypadków mam codzienni kilkanaście . łepek był gdzies ze skandynawii i dla niego prawie 2 euro to nic ja na taka kwote musze robic prawie godzine. wniosek cięzko jest nauczyć zasad pokera z przeciwnikiem nie szanujacym pieniedzy
pozdro
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2005
Posty: 4,417
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: May 2005
Posty: 4,417 |
ale na takich najlepiej sie zarabia fubuki, a ze czasem maja szczescie, to inna bajka.
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2006
Posty: 122
member
|
|
member
Dołączył: Apr 2006
Posty: 122 |
szkoda że to co uciułałem w godzine straciłem w 30 sek bo gośc miał farta <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" />:(
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2005
Posty: 3,612
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2005
Posty: 3,612 |
fubuki, własnie sobie to sprawdziłem i się okazuje, że Wasze szanse na wygranie tego rozdania po takim flopie wynosiły 97,17% - 2,83% na Twoją korzyść. No pecha mialeś w ch***. No ale spójrz na to w ten sposób. zaogrąglając nawet "na naszą niekorzyść" tą statystyko na 95%-5%. Oznacza to tyle, ze na 20 "takich akcji" Ty wygrasz 19! czyli tylko sobie policz. All inn 1,70E! to jest 19*1,7-1,7=30,6E Twojego czystego profitu <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> Czysta matematyka <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> Mialeś chamskiego pecha, ale w na dłuższą mete pzy takich zagraniach profit MUSI być po Twojej stronie i nie ma ch*** we wsi aby moglo być inaczej. To zagranie Twojego rywala, co to ma wspólnego z prawdziwym pokerem.... hm... nic... jeśli w jakis sposób Cię to pocieszy to mnie też baaardzo często spotykają tego typu sytuacje <img src="/ubbthreads/images/graemlins/blush.gif" alt="" /> Jakiś babol wchodzi z all inn , z szajsem na ręku, a kiedy go sprawdzam, to na turnie i na river dochodza mu te jedne jedyne karty które maja prawo dać mu zwycięstwo <img src="/ubbthreads/images/graemlins/mad.gif" alt="" /> po tego typu porazkach (tzn. w ogóle po przegranych rozdaniach) zwykłem sprawdzać sobie "czy podjąłem słuszną decyzje". Kontretnie chodzi o to, ze sprawdzam programikiem jakie byly moje szanse na wygranie danego rozdania w którym all inn'owalem. I własnie baaaardzo często moja przewaga przed np. turnem wynosi 80 - 20%, a i tak zaliczam zonka. Wiem, jak cholernie trudno z takimi sytuacjami sie pogodzić <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smirk.gif" alt="" /> ale trzeba sie pocieszać tym, ze na 5 takich sytuacji (w tym moim przykladzie 80-20%) 4 x to ja będę górą <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />
Kiedyś wlasnie tacy "fuksiarze" mnie denerwowali, ale teraz w pełni popieram teze cHaBeR'a. Na takich jeleniach najłatwiej się zarabia! Też mnie wkurzało na początku strasznie, kiedy wchodzilem sobie na stawki na jakie bylo mnie stac (1/2c), a dosiadały sie dupki, które na takim niskim limie dawały na preflopie 50c, albo po flopie podbijały o "dolca". Ale oni sa istną żyłą złota <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> czekasz, czekasz, czekasz. Az dostajesz silny układ (AA,KK) i jedziesz z nimi jak z burą suczką <img src="/ubbthreads/images/graemlins/grin.gif" alt="" />
PS.zawsze na stół wchodze z mała sumką, tak zeby w razie all inna nie speniać sie tego, ze mam za dużo do stracenia <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2005
Posty: 2,130
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Nov 2005
Posty: 2,130 |
...wczoraj gram na i4poker... hehehe ja tam Ci proponuje nie grac tam...  dla mnie tam jest zbyt magiczny river... mialem wiele... BARDZO WIELE (w tym pokerroomie) sytuacji takich jak opisujesz... 3/4 tak przegrywalem a 1/4 wygrywalem wiec staram sie ten soft omijac z daleka... Tobie tez radze <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2006
Posty: 122
member
|
|
member
Dołączył: Apr 2006
Posty: 122 |
zawsze zastanawiało mnie to liczenie szans procentowych , wszystko niby ok tylo te szanse liczone są na 2 graczy przy założeniu że tylko oni dostali karty ( typowy heads up). Zakładając że jest 6 graczy przy stole i nie wiemy jakie kto miał karty ta szansa zamiast np 80 -20 % powinna być znacznie mniejsza . bo np gościa ratuje 56 jak w moim przypadku , to są policzone szanse jakby te karty były w talii a teoretyzujac moze ich nie byc bo mogli je dostac inni gracze .
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2005
Posty: 3,612
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2005
Posty: 3,612 |
mielone dobrze gada - polać mu <img src="/ubbthreads/images/graemlins/grin.gif" alt="" />
ja właśnie teraz "przerabiam" i4poker i właśnie mam dziwne odczucia odnośnie tych magiczny river lub nawet turn+river... <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smirk.gif" alt="" /> nie chce siać jakichś teorii spiskowych dot.softu, ale często gęsto poddaje w myslach w wątpliwość stopień losowości tego ich softu <img src="/ubbthreads/images/graemlins/sonar.gif" alt="" /> Dali te 5 Euraków , obecnie "zrobiło się" ich 15, to mam zamiar spróbować tam posiedzieć i dobić do tych magicznych 50 E, następnie wypłacić i już nigdy wiecej tam nie zaglądać! Nie styka mi ten poker room. Choc teraz już nie jest tak źle, bo jakoś się do niego przyzwyczailem. Ale na samym starcie to był on dla mnie mega koszmarny. mój wniosek dot. i4poker jest taki. Skorzystać z tego bonusa 5E za free. Jak się uda dojechać do 50 i wypłacić to super, a jak nie to w sumie i tak nie tracimy swojej kaski. Ale wplacać do nich swojej kaski to raczej nie polecam. Zwlaszcza, ze jest taka szeroka gama poker room'ów do wyboru. Wiele naprawde zajebistych <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2005
Posty: 3,612
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2005
Posty: 3,612 |
wlasnie jestem po "stolikowej" sesji na i4poker i... nie chce mi sie rozpisywać więc ujmę to krotko acz treściwie:
<img src="/ubbthreads/images/graemlins/puke.gif" alt="" /> i4poker
dotąd obserwowałem tam mnóstwo przedziwnych sytuacji. ale teraz to juz miarka sie przebrała. Jeszcze do dziś wierzylem, ze ten ich soft jest losowy, a to ze przegrywam rozdanie w ktorym moje szanse na zwyciestwo wynosily 96% to po prostu zwykły pech. Gówno a nie pech! eh...nie chce mi sie nawet wiecej pisac <img src="/ubbthreads/images/graemlins/blush.gif" alt="" />
w kazdym razie apeluje to tych ktorzy tam jeszcze nie grali. Nie ściągajcie nawet ich softu!! szkoda nerwów!! i przede wszystkim nie wplacajcie tam kasy!! Zresztą niech kazdy zrobi jak uważa, ja w kazdym razie chcialem tylko ostrzec <img src="/ubbthreads/images/graemlins/mad.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2005
Posty: 2,130
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Nov 2005
Posty: 2,130 |
heheheh ja juz sie dawno sparzylem na ich magicznym sofcie... ale nie mowie ze tez nie wygrywalem takimi fartami... wiec poprostu omijam ten soft z daleka <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> Pozdrawiam <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2003
Posty: 4,406
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2003
Posty: 4,406 |
zawsze zastanawiało mnie to liczenie szans procentowych , wszystko niby ok tylo te szanse liczone są na 2 graczy przy założeniu że tylko oni dostali karty ( typowy heads up). Zakładając że jest 6 graczy przy stole i nie wiemy jakie kto miał karty ta szansa zamiast np 80 -20 % powinna być znacznie mniejsza . bo np gościa ratuje 56 jak w moim przypadku , to są policzone szanse jakby te karty były w talii a teoretyzujac moze ich nie byc bo mogli je dostac inni gracze . W tali są zawsze 52 karty i rozkład prawdopodobieństw się nie zmienia. Znasz tylko 2 karty (pocket), 5 kart (flop), i odpowiednio 6 i 7 (turn i river). Nie ma znaczenia gdzie się znajdują karty któych nie widzisz, w sensie czy mają je inni gracze czy zostały w talii. Z Twojego punktu widzenia to nie ma znaczenia (chyba że masz kumpli na stole, którzy podadzą Ci co mają na ręku, wtedy obliczenia trzeba zmodyfikować ale nie aż tak bardzo).
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2005
Posty: 1,035
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Jul 2005
Posty: 1,035 |
Weszłem w posiadanie małego kombajniku ułatwiającego grę w pokera online, a mianowicie "Poker Offica". Jak na razie jest w fazie testów ale wydaje się całkiem przyjemny. Jego funkcje to między innymi: obliczanie szans na zwycięstwo, klasyfikacja graczy, prowadzenie statysyk itp. Jeśli ktoś by był zainteresowany to mogę go umieścić gdzieś w sieci. Jak by co to prosze o kontakt na priv żeby nie robic burdelu w tym temacie.
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2006
Posty: 122
member
|
|
member
Dołączył: Apr 2006
Posty: 122 |
a w %$$%#@***** , j*^%&^*&8 mać tak mi dobrze szło we freerolu omaha na poker.com i laska zaczęla sapać i ch***8 skończyłem na 16 miejscu z 1100 . a punktowane było 10 . w p****8 j**** mać!! muszę wziąsc tabake bo nie wyrobie. już nawet prowadziłem . i sapanko znowu komputer, chodź do biedronki i ch*** bombki strzelił gwiazdki nie będzie. Tak na marginesie polecam tego pokera program nie losuje po każdej licytacji kart tylko po rozdaniu co wyjdzie więc nie ma bata jak rzucisz dobre karty to na bank wygrałbyś bo tam się nic nie zmienia. pozdro
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2006
Posty: 138
member
|
|
member
Dołączył: Mar 2006
Posty: 138 |
A Ya Wam powiem Tyle........
TO YEST TYLKO POKER.
To yest wlasnie TO ze wygrywasz z 35 na reku z AA. To yest wlasnie TA nieprzewidywalnosc za co go kochamy <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />. Tutay nie ma zdecydowanych faworytow, to TU przez tysiac rozdan mozesz byc Bogiem a w rozdaniu tysiac pierwszym stracic wszystko.
Dlatego nie ma co narzekac na przegrane, nawet smieszne i nieprawdopodobnie rozdania.
BO TO TYLKO POKER.
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2002
Posty: 9,291
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2002
Posty: 9,291 |
Nie dam sobie powiedziec ze to jest normalny poker!! K 5 i wygrywam z A 3 i 7 5, uznalem ze normalne... Za chwile mam AA i przegrywam na riverze z 8 8. Jeszcze nie wygralem na tym pokerze z AA na reku, a mialem chyba z 12 razy wiec to nie jest normalny soft.
I EOT, bo dyskusja schodzi na zle tory pozdro
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2003
Posty: 4,406
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2003
Posty: 4,406 |
Jest jeszcze kewstia sposobu licytacji, jeżeli grasz na nolimit, to ten z dwoma ósemkami nie miał prawa doczekać do rivera.
Problem jest gdy się gra na małych stawkach, ja tak sobie często gram w pracy, wtedy bardzo często wchodzę allin, dojeżdżam do rivera nic nie mając - dla zabawy.
Wniosek jest jeden, nie należy grać na minimalnych stawkach <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|