Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 19 z 24 1 2 17 18 19 20 21 23 24
Dołączył: Feb 2010
Posty: 180
P
member
member
P Offline
Dołączył: Feb 2010
Posty: 180
to chyba będzie przełom....



Za ustawę hazardową Polska może trafić do unijnego Trybunału Sprawiedliwości - donosi Radio RMF FM. Komisja Europejska uważa, że polska ustawa jest niezgodna z unijnym prawem.
Jak informuje RMF FM, jutro Bruksela rozpocznie pierwszy etap postępowania przeciwko Polsce. Będziemy mieli dwa miesiące na dostosowanie się do unijnych przepisów. Jeżeli tego nie zrobimy, postępowanie może się zakończyć w Trybunale Unii Europejskiej i poskutkować wysokimi karami finansowymi.

Zdaniem rozmówców radia z Komisji Europejskiej zapisany w ustawie z 2009 roku wymóg rejestrowania w Polsce firm proponujących gry hazardowe online ogranicza podstawową unijną swobodę przedsiębiorczości. Polska twierdzi, że miało to chronić przed uzależnieniem od hazardu oraz szarą strefą.


Bruksela tymczasem uważa, że jest to zbyt rygorystyczne rozwiązanie. - Jeżeli jakaś zagraniczna firma chciałaby legalnie działać w Polsce i otrzymać licencję, to musi założyć spółkę w Polsce lub mieć tam część swojej infrastruktury IT, np. serwer - tłumaczy Florian Cartoux, ekspert reprezentujący europejskie lobby gier hazardowych European Gaming and Betting Association.


http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,14979102,Za_ustawe_hazardowa_Polska_moze_trafic_do_Trybunalu.html?lokale=opole#BoxWiadTxt

Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
A
Knockin' On Heaven's Door
Knockin' On Heaven's Door
A Offline
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
Jeśli to prawda to znów Moje na wierzchu zresztą jak zawsze w tym temacie cool
Aczkolwiek wcale Mnie to nie cieszy bo IMO jest dobrze jak jest i nasze głąby tylko mogą to jeszcze bardziej spierdolić smirk

Dołączył: Apr 2008
Posty: 1,769
M
Pooh-Bah
Pooh-Bah
M Offline
Dołączył: Apr 2008
Posty: 1,769
Originally Posted by AGASSI
Jeśli to prawda to znów Moje na wierzchu zresztą jak zawsze w tym temacie cool
Aczkolwiek wcale Mnie to nie cieszy bo IMO jest dobrze jak jest i nasze głąby tylko mogą to jeszcze bardziej spierdolić smirk
dokładnie, a tak btw to czy może być lepszy moment, aby tego gniota przekształcić w coś co dawałoby zysk Panstwu tj uwolnic to całkowicie wraz ze sponsoringiem i reklamami jak jest wszedzie na świecie? ale pewnie i tak jak piszesz to spierdolą co oczywiste w tym chorym kraju (albo zrobią bwin.pl z kursami 1.75-1.75)
PS: moglby ktos to Bonkowi podrzucic zeby zacząl dzialac wink

Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
A
Knockin' On Heaven's Door
Knockin' On Heaven's Door
A Offline
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
Na wzór Anglii lub Danii to okey ale IMO scenariusz może być taki, że :
znoszą te obowiązki dla buków
zostawią hoojowe podatki
buki z EGBA dostaną licencje
reszta co nie wystąpi o licencje zbanuje Nas tym razem legalnie i hooj bombki strzeli.
Najważniejsze, że w UE i w Polsce trwa to dooooooooość długo.

Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
A
Knockin' On Heaven's Door
Knockin' On Heaven's Door
A Offline
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
Równie dobrze może się okazać na co stawiam, że Tusk będzie chciał bronić tej ustawy do końca nawet przed Trybunałem UE i tego Sobie życzę.

Dołączył: Apr 2003
Posty: 93
P
journeyman
journeyman
P Offline
Dołączył: Apr 2003
Posty: 93
czemu mieliby placic kary, za co?
przeciez zadnej legalnej firmy z europy nie blokuja
jest jak jest, kazdy zarabia na e-hazardzie, czego chciec wiecej

Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
A
Knockin' On Heaven's Door
Knockin' On Heaven's Door
A Offline
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
"Jak informuje RMF FM, jutro Bruksela rozpocznie pierwszy etap postępowania przeciwko Polsce. Będziemy mieli dwa miesiące na dostosowanie się do unijnych przepisów. Jeżeli tego nie zrobimy, postępowanie może się zakończyć w Trybunale Unii Europejskiej i poskutkować wysokimi karami finansowymi."

małe sprostowanie bo pismaki zawsze robią błędy blush
IMO te 2 miechy to rząd ma na odpowiedź i wyjaśnienie KE czemu np. nie notyfikował całej ustawy (bo o to głównie ma spinke Komisja)
jeśli te wyjaśnienia nie wystarczą to Bruksela ponowi pytania a dopiero potem skieruje do Trybunału


Dołączył: Mar 2013
Posty: 1,325
D
veteran
veteran
D Offline
Dołączył: Mar 2013
Posty: 1,325
to kuriozum zeby firma zarejestrowana w unii miala bana na dzialalnosc w Polsce
to sie musi skonczyc tym ze bedzie legalna bukmacherka netowa albo zamkna naziemnych czyli tym pierwszym
a naziemni chcac konkurowac beda musieli sie nagimnastykowac bo podatkow im raczej nie zdejma

Dołączył: Aug 2007
Posty: 366
M
enthusiast
enthusiast
M Offline
Dołączył: Aug 2007
Posty: 366
Originally Posted by damian1679
to kuriozum zeby firma zarejestrowana w unii miala bana na dzialalnosc w Polsce
to sie musi skonczyc tym ze bedzie legalna bukmacherka netowa albo zamkna naziemnych czyli tym pierwszym
a naziemni chcac konkurowac beda musieli sie nagimnastykowac bo podatkow im raczej nie zdejma

To nie działa w ten sposób. Jeśli chodzi o zakłady w necie firmy zarejestrowane w Unii mogą działać w Polsce jeśli spełnią wymogi licencyjne. Unia akceptuje podobne rozwiązania we Francji, Włoszech, Hiszpanii, Danii - wszystko rozbija się o szczegóły a dokładniej mówiąc o podatki i ograniczenia reklamy. A Unia zapewne bardziej czepia się sprawy automatów a nie online.

Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Tak, ale teoretycznie nie powinno być możliwości "blokowania" zagranicznych firm jeśli oferowany przez nich produkt jest w danym kraju w pełni legalny i dostępny, tak jak np. zakłady bukmacherskie u nas.

No ale kilka większych krajów zaczęło cisnąć i pod przykrywką, że to hazard czyli nietypowa usługa, udało im się na razie wprowadzić jakieś sztuczne rozwiązania. Ale gdyby kiedykolwiek doszło do rozprawy w najwyższej instancji to cały ten cyrk lokalnych blokad by padł.

Dołączył: Aug 2006
Posty: 4,621
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2006
Posty: 4,621
Jak Amerykanie radzą sobie z zakazem hazardu online?

Jakich portfeli używają do obchodzenia wpłat/wypłat? Zna ktoś szczegóły?

Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Pewnie czeki.

W New Jersey mają ponoć wprowadzić licencje dla firm internetowych tak więc ciekawe będzie jak na to zareagują inne stany, oraz jakie zastosowanie do tego będzie miał Wire Wager Act.

Dołączył: Aug 2007
Posty: 366
M
enthusiast
enthusiast
M Offline
Dołączył: Aug 2007
Posty: 366
Originally Posted by Conrad
Tak, ale teoretycznie nie powinno być możliwości "blokowania" zagranicznych firm jeśli oferowany przez nich produkt jest w danym kraju w pełni legalny i dostępny, tak jak np. zakłady bukmacherskie u nas.

No ale kilka większych krajów zaczęło cisnąć i pod przykrywką, że to hazard czyli nietypowa usługa, udało im się na razie wprowadzić jakieś sztuczne rozwiązania. Ale gdyby kiedykolwiek doszło do rozprawy w najwyższej instancji to cały ten cyrk lokalnych blokad by padł.

Moj błąd w poprzednim poście. Doczytałem na temat ostatnich działań komisji i wychodzi na to, że tym razem postępowanie dotyczy tylko online. Czyli bardzo do dobrze.
Ciekawe jak to się skończy. Problemem może być podatek. Nawet jeśli zniesione zostaną przepisy związane z lokalną rejestracją itp. a zostanie 12% od obrotu firmy nie będą się pchać do Polski. Ale wreszcie coś się ruszyło.

Dołączył: Feb 2013
Posty: 1,077
G
old hand
old hand
G Offline
Dołączył: Feb 2013
Posty: 1,077

wynurzenia gen.
Kapicy w dzisiejszej Wyborczej na calych 2stronach

Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
C
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill
C Offline
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
Daj linka, on jest wiceministrem finansow w rzadzie Tuska? widac ze rzadzacy biora niezlych fachowcow na wysokie stanowiska smile

Dołączył: Feb 2013
Posty: 1,077
G
old hand
old hand
G Offline
Dołączył: Feb 2013
Posty: 1,077
Linka nie mam,bo wyrzycili z internetowego wydania wybiorczej

Dołączył: Aug 2007
Posty: 366
M
enthusiast
enthusiast
M Offline
Dołączył: Aug 2007
Posty: 366
Celnicy biora sie za PZPN za reklamy buka na meczu reprezentacji:
http://eurosport.onet.pl/pilka-nozna/kadra/pzpn-moze-miec-powazne-klopoty-z-powodu-hazardu/y4pss

Dołączył: Aug 2006
Posty: 22,997
G
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
G Offline
Dołączył: Aug 2006
Posty: 22,997
Pewnie się skończy jak z tą na skokach.

A udział we wszystkim może Zibi miał, żeby sprowokować grin

Jaka to firma była reklamowana tak w ogóle? wink Expekt? tongue

Dołączył: Nov 2009
Posty: 1,335
veteran
veteran
Dołączył: Nov 2009
Posty: 1,335
No właśnie. O jakiej firmie mowa? Samego meczu nie oglądałem, ale obejrzełem przed chwilą skróty meczu na Youtubie i niczego oprócz Biedronki, bram garażowych, Tigera, jakiegoś duńskiego banku, smartfonów Manta, Banków Spółdzielczych, Orange, Europcar, Warki, czy nawet Nike tam nie zauważyłem.

Expekt jest niby szwedzki, a mowa o niemieckim buku. Nie kojarzę żadnego niemieckiego buka w ogóle. Jest kilku austriackich, więc może to coś z Austrii było. Tak czy siak na wizji tego nie ma, albo przegapiłem.

Dołączył: Aug 2013
Posty: 504
P
addict
addict
P Offline
Dołączył: Aug 2013
Posty: 504
Bo to chyba właśnie o to chodziło, żeby duńska telewizja miała ustawione kamery na te reklamy, a jakoś tak przez przypadek banery momentami widoczne były w polskiej tv. Pewnie bet-at-home poczuł się pewnie po wygrania sprawy z Zakopanym ;-)

Strona 19 z 24 1 2 17 18 19 20 21 23 24

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
8 zarejestrowanych użytkowników (rafal08, aker, burbon, alfa, Sensei, latajaca_holenderka, $-man, forty), 2,130 gości, oraz 10 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,284
Posty5,834,744
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1