|
|
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
a.k.a. "Experto" King Of The Hill
|
|
a.k.a. "Experto" King Of The Hill
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174 |
Mam pewien pomysl, wiem ze wiekszosc userow gra zazwyczaj na przelamanie serii W lub L w MLB.
Jednak czy nie lepiej jest wlasnie grac z seria? W takim przypadku przegrywamy tylko jeden raz i konczymy na pierwszym etapie.
Jesli ktos mialby czas sie tym zajac to moglby zrobic tutaj symulacje. Tylko co nazywamy seria 3L-W czy 4L-W?
Dla przykladu, widzimy ze jedna druzyna przegrala 3 mecze to gramy ze przegraja i 4, przegrywaja kolejny? To tez dajemy na to ze przegraja itd. Podobnie jest w przypadku serii W.
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2003
Posty: 1,222
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Dec 2003
Posty: 1,222 |
Granie na tej zasadzie to omijanie prawdopodobienstwa -to raczej proba osadzenia sie w statystyce .
Dwie pokrewne dziedziny matematyki a jednak roznica prowadzi chyba do tego ,ze inwestycja (nie powiem zamienia ) zbliza sie do hazardu .
Choc w przypadku MLB poslugiwanie sie prawdopodobienstwem jest prawie niemozliwe -przynajmniej dla mnie -wiec omijam takie dyscypliny szerokim lukiem .
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2005
Posty: 29,388
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: May 2005
Posty: 29,388 |
w temacie dziennym gram odwrotnie, jak bede mial czas to postaram sie tu kontynuowac te serie FLO WWWWWWWWW 9xW, FLO ML 2.28 MIN WWWWWWWW 8xW, MIN ML 2.27 ATL LLLLLLLL 8xL, TOR ML 2.30 PIT LLLLLL 6xL, KC ML 2.20
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2006
Posty: 400
addict
|
|
addict
Dołączył: Jun 2006
Posty: 400 |
Mam pewien pomysl, wiem ze wiekszosc userow gra zazwyczaj na przelamanie serii W lub L w MLB.
Jednak czy nie lepiej jest wlasnie grac z seria? Wlasnie tez juz wczesniej sie nad tym zastanawialem. Na razie jednak testuje swoj system, ale mysle ze do tego sposobu tez kiedys podejde. Aczkolwiek mam nadzieje ze teraz temat sie rozwinie i moze nawet ktos sie tego podejmie Pzdr <img src="/ubbthreads/images/graemlins/Piwko_1.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2005
Posty: 2,801
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jul 2005
Posty: 2,801 |
pewnie że grać z serią...Bardzo specyficzna dyscyplina,za to kocham us sports...tam ktośjest w gazie to jest nie pokonany,ktoś ma dół to ma dół,rzadko sąprzypadkowe wtopy jak sie dobrze przypatrzec i analizować.Jak w jednym temacie pisalem,osatio bylem mega do przodu na serii metsow 8 czy 9 meczow bz porazki,juz nie pamietam...baseball to calkiem przewidywalna dyscyplina,moim zdaniem prawie tak jak koszykowka,z tą różnicą,że tu mozna lepsze kursy nieraz zlapac,na metsow,po chyba 4 meczu nieprzegranym z rzedu i tak mialem kurs 2.35...
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2006
Posty: 126
member
|
|
member
Dołączył: Mar 2006
Posty: 126 |
Kiedyś obliczałem serie z całego sezonu dla drużyn które mają bilans zbliżony do 50 - 50 % zwycięstwa-porażki. Wynik rozkładał sie równomiernie tzn:
Wygrana - po której następowała porażka ( lub odwrotnie ) - średnio 50 % spotkań
Wygrana , wygrana potem porażka czyli w-w-p lub odwrotnie p-p-w - średnio 25% spotkań
w-w-w-p lub p-p-p-w - średnio 12,5 % spotkań
itd
wynika z tego iż przy kursach powyżej 2.0. zyski mogą być realne
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
a.k.a. "Experto" King Of The Hill
|
|
a.k.a. "Experto" King Of The Hill
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174 |
To jedziemy:
Florida W9 2.310 Atlanta L8 2.310 Pittsburgh L6 2.240 Los Angeles L4 2.130 Boston W5 1.588 Chicago WSox W5 1.588 Minnesota W8 2.30 Seattle W4 2.130
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
a.k.a. "Experto" King Of The Hill
|
|
a.k.a. "Experto" King Of The Hill
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174 |
Florida W9 2.310 <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" /> Atlanta L8 2.310 <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wave.gif" alt="" /> Pittsburgh L6 2.240 <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wave.gif" alt="" /> Los Angeles L4 2.130 <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wave.gif" alt="" /> Boston W5 1.588 <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wave.gif" alt="" /> Chicago WSox W5 1.588 <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wave.gif" alt="" /> Minnesota W8 2.30 <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" /> Seattle W4 2.130 <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wave.gif" alt="" /> [i] Po pierwszym dniu niesamowite polowy, zakladajac ze gramy stala stawka 100$, zysk to +398,6$
Ciekawi mnie co bedzie dalej.
Edit: Poprawione
Last edited by Experto; 22/06/2006 15:31.
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
a.k.a. "Experto" King Of The Hill
|
|
a.k.a. "Experto" King Of The Hill
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174 |
Ehhh, Lupus wprowadziles mnie w blad <img src="/ubbthreads/images/graemlins/grin.gif" alt="" /> Pewnie ze zagralem Seatle dwa razy, przeciez oni mieli serie zwyciestw, a ich rywale serie przegranych, to chyba oczywiste ze w takich przypadkach gra sie podwojnie.
PS.Aby bylo czysto w temacie posty spamera 'GOSU' usunalem.
Last edited by Experto; 22/06/2006 15:30.
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2005
Posty: 3,612
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2005
Posty: 3,612 |
taki drobiazg - wczoraj Detroit przegrało mając serie 6W. Typ ten nie został uwzględniony ponieważ Experto podawał typki dopiero po północy, jednak jeśli ten test ma być obiektywny, to chyba dobrze byłoby pojechać po calości
jestem bardzo ciekaw jak ten system gry będzie się sprawdzał. Ale powiem szczerze - podchodze do tego sceptycznie <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smirk.gif" alt="" /> to nic innego jak granie płaską stawką. jakie zyski zostaną wygenerowane?
a zakładając, ze tą pierwszą kolejke gramy stałą stawką 1000 funtów, zysk to +3696 funtów <img src="/ubbthreads/images/graemlins/shocked.gif" alt="" /> po fakcie łatwo jest "gdybać", tylko jak to się ma do rzeczywistości? chciałbym widzieć kogoś, kto wykłada 100$ na mecz (łacznie na calą kolejke 800$ + 100$ nieuwzględnione Detroit), kierując się wyłacznie tym, ze dana druzyna ma na koncie 6W/L.
serie 7-8 W/L wyglądają pięknie! wydaje się,ze nic tylko grać! Ale jak wiele druzyn przerywa serie wygranych/przegranych właśnie na 5-tym meczu <img src="/ubbthreads/images/graemlins/confused.gif" alt="" /> Myśle ,że to co się zgoli na długiej serii jednej drużyny, straci sie na tym, ze inne ekipy jednak po tych czterech-pięci porażkach jednak sie przełamywały. Pożyjemy - zobaczymy. Życzę Wam abym się mylił <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wave.gif" alt="" />
PS.ten sposób najzwyczajniej na świecie jest zbyt banalny, aby mógł być na dłuższą mete dochodowym... dopiero połączenie go z analizą danego meczu może przynieść profity, ale takie granie "bo jest seria 5 W" prowadzi w odchłań niebytu <img src="/ubbthreads/images/graemlins/crazy.gif" alt="" />
<img src="/ubbthreads/images/graemlins/Piwko_1.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
a.k.a. "Experto" King Of The Hill
|
|
a.k.a. "Experto" King Of The Hill
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174 |
rockeman detroit nie moglo zostac uwzglednmione bo picki poslalem po polnocy, a przeciez nie bede symulacji robil wstecz.
Co do tego ze jest to banalne to oczywiscie sie zgadzam, jednak to nie znaczy ze nie mozna na tym zarobic, dla przykladu beri tez gra banalne pewniaki po kursach 1.3 i jakos nie przypominam sobie aby byl na tym stratny.
Last edited by Experto; 22/06/2006 15:01.
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2002
Posty: 3,303
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2002
Posty: 3,303 |
jestem bardzo ciekaw jak ten system gry będzie się sprawdzał. Ale powiem szczerze - podchodze do tego sceptycznie I masz racje <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2005
Posty: 3,612
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2005
Posty: 3,612 |
chciałem wyrazić tylko swoje wątpliwości <img src="/ubbthreads/images/graemlins/sonar.gif" alt="" /> Ale szczerze mówiać, to chciałbym, aby moje obawy okazały się być jednak niesłusznymi. Super by było, gdyby takie granie miało przynosić jakiekolwiek dochody (niekoniecznie duże) czasem najprostsze rozwiązania są najlepsze - oby tak było i w tym przypadku <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
a.k.a. "Experto" King Of The Hill
|
|
a.k.a. "Experto" King Of The Hill
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174 |
A ja nie mam pojecia czy cos takiego moze sie sprawdzic, dlatego to sprawdzam:)
Chicago White Sox W6 1.685 Kansas City Royals W3 2.130 Seattle Mariners W5 2.180 Atlanta Braves L9 1.769 Pittsburgh Pirates L7 2.130 San Diego Padres W3 2.500 Los Angeles Dodgers L5 2.180
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2002
Posty: 3,303
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2002
Posty: 3,303 |
Experto, ale to na jedno wychodzi czy druzyna ma serie 21 W czy 1 W. Pierwsze z brzegu Cincin ma 1W wiec dlaczego (idac Twoim tokiem myslenia) nie uwzgledniasz ich w eksperymancie? Jeden pies.
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
a.k.a. "Experto" King Of The Hill
|
|
a.k.a. "Experto" King Of The Hill
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174 |
donic moim tokiem myslenia seria to cos wiecej niz 1,hehe
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2004
Posty: 312
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: Jun 2004
Posty: 312 |
donic moim tokiem myslenia seria to cos wiecej niz 1,hehe Jaka wiec seria (W-L) musi zaistniec, abys wszedl z druzyna w gre ? [color:"red"] W pierwszym poscie napisalem ze zastanawiam sie nad 3 lub 4, zdecydowalem sie na 3 [/color]
Last edited by Experto; 22/06/2006 16:10.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2004
Posty: 312
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: Jun 2004
Posty: 312 |
Czy w meczach, w ktorych obie druzyny maja serie 3 i wiecej - jedna L, druga W - obstawiasz podwojnie (podwojona stawka) ? Bo tak wynika z wypisu meczow, ktore dzis wybrales.
Pozdrawiam !
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2006
Posty: 133
member
|
|
member
Dołączył: May 2006
Posty: 133 |
cześć pomysł jest extra - jest to odwrotność również na progresję - na którą czekamy nieraz długo i ostatni etap np kurs 1,45 lub 1,50 czyli totalna porażka . proponuję wejście od razu powtórzone jak ostatni mecz . uważam , że ciekawą drużyną do takiej gry jest oakland może ktoś dorzuci jeszcze jakąs drużynę . ( ciekawy sposób gry to przerywanie ciągów np wwl wwl ww i zaczynamy win temat do analizy pozdrawiam
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
a.k.a. "Experto" King Of The Hill
|
|
a.k.a. "Experto" King Of The Hill
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174 |
Chicago White Sox W6 1.685 <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wave.gif" alt="" /> Kansas City Royals W3 2.130 <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wave.gif" alt="" /> Seattle Mariners W5 2.180 <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" /> Atlanta Braves L9 1.769 <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wave.gif" alt="" /> Pittsburgh Pirates L7 2.130 <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wave.gif" alt="" /> San Diego Padres W3 2.500 <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" /> Los Angeles Dodgers L5 2.180 <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" /> [i][b] +71,4$
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|