Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 3 z 14 1 2 3 4 5 13 14
Dołączył: Mar 2006
Posty: 85
J
journeyman
journeyman
J Offline
Dołączył: Mar 2006
Posty: 85
Quote
Quote
Wg mnie takie granie to czysta loteria i w dłuższej perspektywie wątpliwy zysk

Przeprowadziles analizy ? To czemu wysuwasz takie wnioski ?!
To nie loteria, to matematyka.

Quote
kolejny minus który dostrzegam w tym systemie to stosunkowo słaby zwrot z inwestycji niespełna 8% z wczorajszej nocki przy skuteczności 6:4 to nie za dużo

Hm, dla Ciebie 8% to malo ?! Nie wyciaga sie wniosków z jednego dnia wynikow.

Pozdrawiam !

Tak się składa, że troche siedze w MLB. Analizuję tą ligę pod kilkoma kątami i właśnie matematycznie podchodząc do sprawy śmiem twierdzić, że ten sposób to nic innego jak loteria. Jednakże wiadomo nawet na loterii wygrywa się spore sumki.

Zgodzę się, że nie wyciąga się wniosków z krótkiego okresu czasu. Dlatego dobrze, że temat powstał i jeśli po 50-100 kolejkach będzie plusik to faktycznie będzie można się zastanowić nad sensem takiej gry.

Co do sposobu prezentowanego przez slawa jest on na pewno dużo mniej loteryjny i przy odpowiedniej analizie i doborze stawek powinno się systematycznie wychodzić na +

Bonus: Unibet
Dołączył: Jun 2004
Posty: 312
H
enthusiast
enthusiast
H Offline
Dołączył: Jun 2004
Posty: 312
Quote
Tak się składa, że troche siedze w MLB. Analizuję tą ligę pod kilkoma kątami i właśnie matematycznie podchodząc do sprawy śmiem twierdzić, że ten sposób to nic innego jak loteria.

Wlasnie tak sie sklada, ze matematycznie - przy zalozeniu ze sredni kurs bedzie oscylowal wokol 2 - ten sposob gry powinien przynosic zyski, niezbyt duze ale jednak.
Experto nie przypadkowo wybrak rowniez moment wejscia z druzyna do gry (3L/3W). <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
Problemem moze byc jednak kurs - czy jego srednia meczow zakonczonych pozytywnie pozwoli na osiagniecie dodatniego bilansu. I dlatego najpierw nalezy przeprowadzic symulacje na wiekszej ilosci zdarzen.

Dołączył: Mar 2006
Posty: 85
J
journeyman
journeyman
J Offline
Dołączył: Mar 2006
Posty: 85
Tylko, że na zespół który wygrywa i jest na fali w większości przypadków kurs oscyluje w ok 1.6-1.8. I dlatego napisałem, że zysk do ryzyka jest stosunowo niski, ale z wnioskami trzeba się wstrzymać.

Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
C
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill
C Offline
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
Ludzi mnie kiedys mowili:
"Chlopie czemu ty grasz te overy, przeciez to loteria"
Jednak overy nie uwazam za loterie, zazwyczaj mowimy ze cos jest loteria gdy nie potrafimy tego przewidziec.

Pamietam, ze jak kiedys gralem w pilke, moja druzyna miala serie zwyciestw, naprawde wtedy wymiatalismy, po prostu bylismy w gazie, a jak byla seria porazek, zazwyczaj chlopcy zalamywali sie i bylo coraz gorzej. Nawet w bukmacherce, czasami mam taka serie ze wchodzi 40 typow z rzedu, jestem w gazie i typuje na luzie, ufajac intuicji i wchodzi, gdy typy nie wchodza jest gorzej. Dlatego pomyslalem czemu nie wykrzystac tego, ze ktos jest w gazie, lub gdy dana druzyna przezywa kryzys? Stad ten pomysl, po 100 dniach zobaczymy czy to ma jakis sens.

Dołączył: Feb 2004
Posty: 12,017
R
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
R Offline
Dołączył: Feb 2004
Posty: 12,017
Quote
Tylko, że na zespół który wygrywa i jest na fali w większości przypadków kurs oscyluje w ok 1.6-1.8.

Za to kursy na porażki przy seriach przegranych są ok. 1.8-2.0.

Dołączył: Jun 2004
Posty: 312
H
enthusiast
enthusiast
H Offline
Dołączył: Jun 2004
Posty: 312
Randall - nawet wyzsze ! <img src="/ubbthreads/images/graemlins/ooo.gif" alt="" />

Dołączył: Mar 2006
Posty: 85
J
journeyman
journeyman
J Offline
Dołączył: Mar 2006
Posty: 85
Quote
Randall - nawet wyzsze ! <img src="/ubbthreads/images/graemlins/ooo.gif" alt="" />

z tym bym polemizował tongue

Dla przykładu podam dzisiejsze mecze:
Boston Red Sox W7 1.556
New York Yankees W3 1.637
Philadelphia Phillies L3 1.556
Washington National L4 2.050
St Louis Cardinals L4 1.690
Pittsburgh Pirates L9 1.840
Arizona D-Backs L4 1.800
Chicago White Sox W8 1.588

Czyli tylko 1 z 5 meczy przekroczył kurs 2.00

Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
C
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill
C Offline
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
niekoniecznie, dla przykladu podam picki z 1 i 2 dnia:)

Florida W9 2.310
Atlanta L8 2.310
Pittsburgh L6 2.240
Los Angeles L4 2.130
Boston W5 1.588
Chicago WSox W5 1.588
Minnesota W8 2.30
Seattle W4 2.130

Chicago White Sox W6 1.685
Kansas City Royals W3 2.130
Seattle Mariners W5 2.180
Atlanta Braves L9 1.769
Pittsburgh Pirates L7 2.130
San Diego Padres W3 2.500
Los Angeles Dodgers L5 2.180

Czyli az 11 do 4 dla kursow wyzszych niz 2.

Last edited by Experto; 24/06/2006 19:46.
Dołączył: Jun 2004
Posty: 312
H
enthusiast
enthusiast
H Offline
Dołączył: Jun 2004
Posty: 312
Quote
z tym bym polemizował tongue

Dla przykładu podam dzisiejsze mecze:
Boston Red Sox W7 1.556 ...

Czyli tylko 1 z 5 meczy przekroczył kurs 2.00

Cos sie tak przypierdolil do jednego dnia testu ? Czlowieku, sam Experto pisze o tescie ktory trwac ma do konca sezonu zasadniczego. I dopiero wtedy bedzie mozna posliczyc sredni kurs !!!

Dołączył: Mar 2006
Posty: 85
J
journeyman
journeyman
J Offline
Dołączył: Mar 2006
Posty: 85
humer troche kultury po kilkudziesieciu kolejkach bedzie mozna wiecej powiedziec
PS. Zobaczymy czy średnia będzie oscylować pow czy poniżej 2 a także jaka będzie skuteczność Teraz czas na obserwacje

Dołączył: Aug 2005
Posty: 3,612
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2005
Posty: 3,612
na razie faktycznie jest za mała próba, aby wyciagać jakieś dlugofalowe wnioski. Zobaczymy jak to się będzie bilansować na zakończenie sezonu. Ze swojej strony muszę jednak przyznać, iż mimo mojego początkowego sceptycyzmu teraz jestem pod wrażeniem <img src="/ubbthreads/images/graemlins/shocked.gif" alt="" /> granie z serią wydawało się być zbyt proste, aby mogło być skuteczne, a póki co to działa! z dalej idącymi wnioskami trzeba oczywiście się jeszcze wstrzymać, ale na chwile obecna wygląda to narpawdę ładnie <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> a z tymi seriami w sporcie tak samo jak w życiu - jak idzie to idzie wszystko pięknie, a jak się je##$% to też całymi ciągami...

ps. przypomina mi się WIgan z ostatniego sezonu. Tak uporczywie gralem ,że dostaną po tyłku. No bo ile taki beniaminek moze wygrywać <img src="/ubbthreads/images/graemlins/confused.gif" alt="" /> a oni kroczyli od wygranej do wygranej! przecież byli już w takim gazie ,ze to jest dynia mala! a kursy na nich od 2,5 w góre! ale nigdy na nich nie postawiłem, bo "teraz już MUSZĄ przegrać" a oni wygrywali, wygryrwali, wygrywali.... mecz za meczem, mecz za meczem...

Dołączył: Jun 2006
Posty: 400
addict
addict
Dołączył: Jun 2006
Posty: 400
nareszcie ktos z tych sceptycznie nastawionych przyznal, ze taki sposob gry moze sie udac, bo ja mam nadzieje ze nie bedzie zle. A przyklad tego beniaminka potwierdza tylko ze to moze byc jeden z lepszych sposobow gry, ktory opiera sie na banalnej analizie "jest na fali/ jest w dolku" <img src="/ubbthreads/images/graemlins/grin.gif" alt="" />

Dołączył: Apr 2003
Posty: 7,813
J
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
J Offline
Dołączył: Apr 2003
Posty: 7,813

Wczorajsze wysłanie to rewelacja.Wszystko siedzi.Narazie każda kolejka na plus.

Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
C
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill
C Offline
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
Boston Red Sox W7 1.556 <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wave.gif" alt="" />
New York Yankees W3 1.637 przelozony
Philadelphia Phillies L3 1.556 <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wave.gif" alt="" />
Washington National L4 2.050 <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wave.gif" alt="" />
St Louis Cardinals L4 1.690 <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wave.gif" alt="" />
Pittsburgh Pirates L9 1.840 <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wave.gif" alt="" />
Arizona D-Backs L4 1.800 <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wave.gif" alt="" />
Chicago White Sox W8 1.588 <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wave.gif" alt="" />

[i]+508$

Dołączył: Feb 2004
Posty: 12,017
R
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
R Offline
Dołączył: Feb 2004
Posty: 12,017
Jak narazie to przez 4 dni kosmiczny plus.Ciekawe jak to będzie wyglądać np. po miesięcu.

Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
C
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill
C Offline
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
Quote
Jak narazie to przez 4 dni kosmiczny plus.Ciekawe jak to będzie wyglądać np. po miesięcu.

Wtedy dopiero bedzie mozna wyciagnac jakies wnioski, teraz naprawde wyniki jeszcze nic nie znacza, chociaz wczoraj skleilem double i pieknie weszlo, szkoda ze nie poszedl tasiemiec:)

Dołączył: Feb 2004
Posty: 12,017
R
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
R Offline
Dołączył: Feb 2004
Posty: 12,017
Jeśli coś z tego wyjdzie to chyba warto pomyśleć nad podobnym graniem z NBA i NHL.

Dołączył: Feb 2004
Posty: 12,017
R
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
R Offline
Dołączył: Feb 2004
Posty: 12,017
Chciałem zrobić symulację z NBA i NHL, ale teraz mam mały problem, bo nie wiem co zrobić z taką sytuacją, jeśli grają ze sobą drużyny, które obie mają serię L, albo W.Przecież nie postawimy na obie, bo wtedy pewna strata.Omijamy taki mecz?

Dołączył: Feb 2004
Posty: 3,304
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2004
Posty: 3,304
Quote
Boston Red Sox W7 1.556 <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wave.gif" alt="" />
New York Yankees W3 1.637 przelozony
Philadelphia Phillies L3 1.556 <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wave.gif" alt="" />
Washington National L4 2.050 <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wave.gif" alt="" />
St Louis Cardinals L4 1.690 <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wave.gif" alt="" />
Pittsburgh Pirates L9 1.840 <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wave.gif" alt="" />
Arizona D-Backs L4 1.800 <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wave.gif" alt="" />
Chicago White Sox W8 1.588 <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wave.gif" alt="" />

[i]+508$

OMG Experto zes pojechał ze ja dopiero dzis znalazlem ten temat <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> hehe z tasiemca nie liczac NYY AKO 43.89 <img src="/ubbthreads/images/graemlins/grin.gif" alt="" /> za 10 dolców puścić <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> i duże <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wave.gif" alt="" />

Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
C
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill
C Offline
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
Boston Red Sox W8 1.602
G1 NY Yankees W3 1.621
Chicago White Sox W9 1.855
Minnesota Twins W3 1.649
LAA Angels W3 1.763
Philadelphia Phillies L4 1.602
Washington Nationals L5 1.671
St Louis Cardinals L5 1.629
Houston Astros L3 1.855
Pittsburgh Pirates L10 1.459
Los Angeles Dodgers W3 1.459
Arizona D-Backs L5 1.763

niskie kursy, smierdzi minusem:)

Strona 3 z 14 1 2 3 4 5 13 14

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
4 zarejestrowanych użytkowników (rafal08, JelineK, aker, ElNinho[mmdea]), 2,790 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,284
Posty5,834,545
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1