|
|
Dołączył: May 2003
Posty: 10,031
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: May 2003
Posty: 10,031 |
Robak przestań mylic koszykówke z piłką nożną <img src="/ubbthreads/images/graemlins/Piwko_1.gif" alt="" />
J.Roman.R napisz coś bo mi ręce opadają <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> no moim zdaniem to był faul ofensywny,ale i tak się nie liczy,bo Totti popełnił błąd 3 sekund.... <img src="/ubbthreads/images/graemlins/grin.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2006
Posty: 6,166
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2006
Posty: 6,166 |
Dajcie spokój, gwizdnąć coś takiego w 93 minucie fazy pucharowej mundialu to jest skurwysyństwo wielkiego kalibru. Żadnego faulu nie było,po raz kolejny sędziowie dali dupy. Dokładnie. Karniak wyssany z hiszpańskiego palca w 93 minucie. Włosi byli jeszcze bardziej zaskoczeni od Australijczyków jak usłyszeli gwizdek pseudo-arbitra. <img src="/ubbthreads/images/graemlins/shocked.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smirk.gif" alt="" /> Po raz pierwszy będę przez to trzymał kciuki za Francuzów jutro... A jakby gwizdnął w 10 min meczu towarzyskiego to wg was by było "skurwysnstwo" czy nie? też by było,tylko mniejszego kalibru....... A z tego co piszesz,to się tak zastanawiam , czy czytasz to potem czy nie,bo ja czytam i widze totalne kocopoły,chłopie obejrzyj sobie powtórki tego karnego,poczytaj regulamin,zastanów się nad rangą tej decyzji i jeszcze raz odpisz,czy był karny , ok? <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smirk.gif" alt="" /> Wg mnie był rzut karny. Dziękuję za dialog <img src="/ubbthreads/images/graemlins/grin.gif" alt="" /> Z mojej strony to tyle <img src="/ubbthreads/images/graemlins/stop.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2005
Posty: 28,891
Profesor
|
|
Profesor
Dołączył: Aug 2005
Posty: 28,891 |
Robak o czym Ty do mnie rozmawiasz ? <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />
To chyba wycinek z przepisów gry w koszykówke ? czy nie ?
Nie chce mi się już pisać bo jest pózno itd ale to co napisałeś ma sie nijak do tego czego jesteśmy świadkami na boiskach. Nie tak dawno bo w meczu Argentyna - Holandia obrońca "Albicelestes" o mało nie urwał głowy Ooijerowi - o dziwo nie było faulu !!!! takich przykładów jest multum a ty wyjeżdzasz z takim czymś że Grosso musiał zmienić kierunek biegu <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> o 3 cm dlatego że "Kamgur" wyciągnął ręke <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />
<img src="/ubbthreads/images/graemlins/alert.gif" alt="" />Prawda jest taka że poziom sędziowania w tych MŚ sięgnął dna <img src="/ubbthreads/images/graemlins/alert.gif" alt="" /> Jak nie masz pojęcia o grze w piłkę i o przepisach to po co to obstawiasz i się wypowiadasz na ten temat? Najlepsze w tym wszystkim jest to, że w wypowiedziach pomeczowych ani Hiddink, ani żaden z Australijczyków nie krytykuje decyzji sędziego. Tylko ci co przegrali kasę płaczą... Pogrubiłem Ci to co w/g mnie jest najważniejsze ponieważ mylisz teorię sędziowania z praktyką. To czym mam pojęcie o piłce nożnej ocenili juz dawno ludzie bardziej kompetentni niż ty więc daruj sobie takie wypowiedzi ^&^*%*&*^&* Po co obstawiam ? - nie twój zasrany interes Wypowiadam sie jako kibic, ( nie grałem tego meczu ) bo mam do tego pełne prawo oraz dlatego że rażące błędy sędziów wypaczają wyniki meczów <img src="/ubbthreads/images/graemlins/boxing.gif" alt="" /> i to mnie najabardziej irytuje. Kończę z Tobą dyskusje boś niereformowalny <img src="/ubbthreads/images/graemlins/blush.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2006
Posty: 226
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: May 2006
Posty: 226 |
Dajcie spokoj, dopoki FIFA nie wprowadzi kamer i replay'u dla sedziego badz sedziow (monitorki z boku boiska), zawsze beda spory.
Ale przekrety z FIFY tego nie zrobia, bo co by sie stalo jakby taka Australia wyeliminowala Wlochow albo jacys murzyni z Afryki?! Kompromitacja futbolu europejskiego.
Tak zawsze jest furtka. Moze i sedzia mial racje, ja wiem natomiast jedno - jakby to sie przydazylo Australii, moim skromnym zdaniem na 95% sedzia nie podyktowalby rzutu karnego.
I tyle w temacie.
Wedlug mnie kraje typu Australi, Ghana, Trinidad & Tobago - czyli nazwijmy ich outsiderzy - powinni sie zjednoczyc i postawic ultimatum - albo FIFA wprowadza kamery i sprawiedliwie zaczyna oceniac albo te kraje daja sobie spokoj z zenujaca imprezka jaka sa MS. Bo po ch*** sie meczyc, jechac na mistrzostwa jak i tak sedzia zrobi to co mu pasuje.
Bo to jest kpina, kpina z: - widzow na stadionie - z widzow przed telewizorami - i wreszczie kpina z ciezkiej pracy jaka odwalaja trenerzy i zawodnicy
A jak ktos twierdzi, ze wprowadzenie kamer zniszczy urok imprezy to ma niepokolei w glowie - bo juz nic bardziej nie moze zniszczyc uroku pilki noznej niz to co wyprawiaja sedziowie obecnie.
I nie byloby chamskich zagran typu uderzenie z banki albo oplucie przeciwnika - ze wzgledu na kamery. Nie wspominajac juz o rzekomych spalonych, ktorych czesto nie ma.
No coz, pomazyc sobie mozna...
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
a.k.a. "Experto" King Of The Hill
|
|
a.k.a. "Experto" King Of The Hill
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174 |
Karny przecież się należał - widać było ewidentnie, że Grosso przewrócił się o nogi Australijczyka. Oczywiście, szukał tego karnego i gdyby chciał, ominął by australijczyka, ale na tym polega boiskowe cwaniactwo. Niemniej karny w moim przekonaniu się należał.
A Australia "okradła się sama" - zapłacili za brak doświadczenia, że pozwolili zepchnąć się w ostatniej minucie na pole karne zamiast jakoś przetrzymać piłkę. Bzyku napisal to co sam chcialem. Wlosi zawsze byli cwani i to po raz kolejny pokazali.Hiddink- coz karta w koncu sie odwrocila, ilez mozna miec takiego farta.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2006
Posty: 1,711
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Jan 2006
Posty: 1,711 |
[quote]
W OGÓLE NIE DOTKNĄŁ NOGI Australijczyka, zawadził jedynie i to lekko o łokieć leżacego. Ja czegos takiego nie nazywam cwaniactwem, bo to była EWIDENTNA PRÓBA WYŁUDZENIA KARNEGO <img src="/ubbthreads/images/graemlins/stop.gif" alt="" /> I jeśli coś się należało, to żółta kartka dla Grosso, a w konsekwencji czerwona, bo żołtą juz miał. A wg Ciebie faul jest tylko wtedy jak się zawadzi o nogę? [quote] Według mnie faul jest wtedy, gdy zawodnik - kosi przeciwnika równo z trawą - łapie przeciwnika za koszulkę, ręke, nogę itd. - przewraca przeciwnika rękoma - wchodzi w przeciwnika ciałem bez piłki To najbardziej typowe faule, choć wymienić można ich więcej Natomiast jeśli zawodnik drużyny ( atakującej ) przewraca się sam, to faulu czy karnego nie ma, bo być nie może I nie ważne, czy zawadzi o nogę, rękę czy ciało przeciwnika To jest wymuszenie, bo de facto faul nie ma tu miejsca W meczu Włochy - Australia tak właśnie było Grosso przewrócił się sam, a pomiedzy nim, a obrońcą praktycznie nie było kontaktu ! On zawadził o łokieć Australijczyka, ale to nie było przyczyną upadku Włocha Grosso wyskoczyl wcześniej i zrobił to wyłącznie po to, by wyłudzić karnego Należała mu się za to kartka ! Karny z kapelusza Co do meczu Portugalia - Holandia Sędzia jest nie po to, by rozdawać kartki Rusek pokazał kilkanaście żołtek i 4 czerwone, ale czy zapanował nad sytuacją? Wprost przeciwnie - on tylko zaognił sytuację Oczywiscie kartki są po to, by trzymać w ryzach zawodników, ale też trzeba to robic umiejętnie i sprawiedliwie, a przede wszystkim zdobyć sobie autorytet. Zawodnicy muszą szanowac decyzje sędziego, a nic takiego w tym meczu nie było! Co do meczy wypaczonych, to było ich sporo Pierwsza sprawa to spalone, ale z tym gorzej niz fatalnie Druga sprawa to kartki, w niektorych meczach uchodzi zwykłe chamstwo, w innych dostaje się kartki za bzdety Wypaczone mecze to Australia - Japonia, sędzia uznal dwie nieprawidłowe bramki Australia - Chorwacja, powinny być ze 4 karne dla Australii, a był jeden. Bramka na 2:2 Kewell po spalonym Ukraina - Tunezja, brak karnego dla Tunezji, karny z kapelusza dla Ukrainy Argentyna - Meksyk, nieuznana bramka w ostatnich minutach Francja - Korea, sędzia nie zauważyl bramki Szwajcaria - Togo, brak ewidentnego karnego dla Togo przy 0:1 Australia - Włochy, karny z kapelusza i koniec meczu, zamiast czerwonej kartki dla Wlocha i dogrywki, zbt pochopne wywalenie Materazziego To tylko te, ktore mi sie nasuneły, ale jest ich wiecej
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2006
Posty: 1,711
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Jan 2006
Posty: 1,711 |
Karny przecież się należał - widać było ewidentnie, że Grosso przewrócił się o nogi Australijczyka. Oczywiście, szukał tego karnego i gdyby chciał, ominął by australijczyka, ale na tym polega boiskowe cwaniactwo. Niemniej karny w moim przekonaniu się należał.
A Australia "okradła się sama" - zapłacili za brak doświadczenia, że pozwolili zepchnąć się w ostatniej minucie na pole karne zamiast jakoś przetrzymać piłkę. Bzyku napisal to co sam chcialem. Wlosi zawsze byli cwani i to po raz kolejny pokazali.Hiddink- coz karta w koncu sie odwrocila, ilez mozna miec takiego farta. Zamiast pisać takie bzdety, że Grosso przewrocil się o nogi Australijczyka, popatrzcie jutro na powtórkę, BO TAK NIE BYŁO!!! Grosso nawet nie umie wyłudzić karnego. Między nim a Australijczykiem praktycznie nie było kontaktu. Australijczyk położył się wcześniej To, że Włosi są cwani to wiadomo. Tej chytrosci i cwaniactwa zabrakło Australijczykom, ale to jest inna bajka. Nie zmienia to faktu, ze karngo nie było A tak swoja drogą to takie sądziowanie to robienie głupa z wszystkich. Tu zgadzam się. Jak tak ma dalej być, to lepiej wziąć 6 zespołów europejskich plus Brazylię i Argentynę i nie zawracać nikomu dupy, tylko rozegrać mistrzostwa
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
a.k.a. "Experto" King Of The Hill
|
|
a.k.a. "Experto" King Of The Hill
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174 |
Ok, to dla rozluznienia atmosfery: TRENING WLOCHOW [ youtube.com]
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2001
Posty: 20,044
I see dead people
|
|
I see dead people
Dołączył: Aug 2001
Posty: 20,044 |
Ooo dyskusja o karnym-niekarnym <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
Miałem zagranych makaronów z hc na remis [wygrają jedną bramką] ... w sumie trafiłem, ale karnego nie było <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> Najzwyczajniej w świecie nie było <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> No i kolejny sędzia daje pupska na MŚ <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smirk.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2005
Posty: 1,976
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Sep 2005
Posty: 1,976 |
Dajcie spokoj, dopoki FIFA nie wprowadzi kamer i replay'u dla sedziego badz sedziow (monitorki z boku boiska), zawsze beda spory.
Wedlug mnie kraje typu Australi, Ghana, Trinidad & Tobago - czyli nazwijmy ich outsiderzy - powinni sie zjednoczyc i postawic ultimatum - albo FIFA wprowadza kamery i sprawiedliwie zaczyna oceniac albo te kraje daja sobie spokoj z zenujaca imprezka jaka sa MS. Bo po ch*** sie meczyc A choćby po to się męczyć by dojść do 1/8 co niewątpliwie dla takiej Ghany jest wielkim sukcesem, który jednoczy teraz cały afrykański, kibicowski świat. Wiadomo, ze trochr więcej techniki usprawniłoby decyzje sędziów i ograniczyło możliwości manipulatorskie - w końcu człowiek nie jest nieomylny, ale zasłaniać się tym też w każdej sytuacji nie można.
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2003
Posty: 1,676
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: May 2003
Posty: 1,676 |
Dajcie spokoj, dopoki FIFA nie wprowadzi kamer i replay'u dla sedziego badz sedziow (monitorki z boku boiska), zawsze beda spory. To jest rozsądne rozwiązanie,a przy obecnym zaawansowaniu techniki jak najbardziej realne,by nie rzec proste.Naprawdę nie rozumiem dlaczego nie wyciągnięto wniosków po Korei i sprawy sędziowania jhakoś mądrze nie uregulowano <img src="/ubbthreads/images/graemlins/confused.gif" alt="" />.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 5,691
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2004
Posty: 5,691 |
Może i niesłusznie Włosi wygrali, ale jak się obstawia mecze to trzeba takie rzeczy brać pod uwagę. To dobrze że takie drużyny jak Ghana, Trynidad i te inne grają na mundialu bo przynajmniej można przewidzieć większość wyników i trochę na tym zarobić. Dla mnie z punktu widzenia bukmacherki jest całkowicie obojętne czy Włosi zasłużenie wygrali czy nie. Liczy się to że wygrali, a ja razem z nimi. A to kto był lepszy na boisku to mało istotne i sądzę że dalsza dyskusja na temat czy karny należał się Włochom czy nie jest pozbawiona sensu. Mundial jest w Europie i w Europie muszą wygrywać europejskie drużyny. Jak będzie w Azji to będą wygrywał Koree, Japonie, itp.
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2001
Posty: 20,044
I see dead people
|
|
I see dead people
Dołączył: Aug 2001
Posty: 20,044 |
Igor ... proponuję dobrą kawę, kilka przysiadów a potem przeczytaj jeszcze raz te głupoty co wypisujesz <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> Udar? <img src="/ubbthreads/images/graemlins/confused.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 2,251
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Jan 2005
Posty: 2,251 |
Moji Drodzy jakie kamery? jakie powtorki? Fifa nie zgodzi sie na tego typu rzeczy bo....wtedy Panom w czerni o wiele trudniej wychodzilo by wypaczanie meczy: ))
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2003
Posty: 6,731
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2003
Posty: 6,731 |
Mundial jest w Europie i w Europie muszą wygrywać europejskie drużyny. Jak będzie w Azji to będą wygrywał Koree, Japonie, itp. Ale jaja, naprawdę u nas jest bardzo gorąco - a lekarze mówią nie przebywać za długo na słońcu <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> PS. Swoją drogą żenujące są takie wypowiedzi - narzekamy że sport to coraz bardziej tylko pieniądze a sami jak sie zachowujemy <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smirk.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2004
Posty: 6,893
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: May 2004
Posty: 6,893 |
Po pierwsze - to wcześniejszy faul Włocha nie kwalifikował się na czerwoną kartkę, a po drugie - jak Włosi graliby w 11-stu, to ... nie byłoby tej sytuacji z 93 min. i ... "na dwoje babka wróżyła".
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2003
Posty: 1,676
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: May 2003
Posty: 1,676 |
Moji Drodzy jakie kamery? jakie powtorki? Fifa nie zgodzi sie na tego typu rzeczy bo....wtedy Panom w czerni o wiele trudniej wychodzilo by wypaczanie meczy: )) Niestety masz rację.W swoim poprzednim poście wskazałem na pożadany (moim zdaniem) kierunek zmian.Jednak nie mam większych złudzeń i wątpię,żeby zmiany potoczyły się w tą stronę.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2006
Posty: 1,711
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Jan 2006
Posty: 1,711 |
Może i niesłusznie Włosi wygrali, ale jak się obstawia mecze to trzeba takie rzeczy brać pod uwagę.
Dla mnie z punktu widzenia bukmacherki jest całkowicie obojętne czy Włosi zasłużenie wygrali czy nie. Liczy się to że wygrali, a ja razem z nimi. A to kto był lepszy na boisku to mało istotne i sądzę że dalsza dyskusja na temat czy karny należał się Włochom czy nie jest pozbawiona sensu. Fakty są takie, że w Meczu Włochy - Australia była 1 Jedni wygrali, inni przegrali ten zakład. To się liczy i ja to rozumiem! I nieważne kto był lepszy, nieważne są wszelkie okoliczności, w jakich padł ten wynik. Tak to dokładnie wygląda z bukmacherskiego punktu widzenia. Piłka jest brutalna, a obstawianie jeszcze bardziej. Trzeba wkalkulować różne sytuacje, a to niestety jest niemożliwe. Sama dyskusja o karnym odbiega od bukmacherki, bo zakłady są już rozliczone. Ale to nie znaczy, że jest bez sensu, że nie warto dzielić się swoimi spostrzeżeniami. Przecież po to jest forum. Można to zrobić obiektywnie, bo jest już po meczu i nikt nikomu pieniędzy nie da ani nie zabierze. Nie wszyscy, jak widzę, to rozumieją. Ja wcześniej wygrałem sporo, bo zagrałem przeciw Argentynie w meczu z Meksykiem. Pomógł mi w tym sędzia, który nie uznał bramki Argentyńczykom w ostatnich minutach. W tej sytuacji nie było spalonego i ja o tym wiem. Czy powinienem upierać się i twierdzić, że spalony był, że decyzja była słuszna? Nie, bo i po co! Kasę mam na koncie, więc mogę obiektywnie ocenić sytuację. W meczu Włochy - Australia sytuacja była identyczna. Sędzia wypaczył wynik meczu, z tym że przy okazji odebrał mi trochę kasy. Z takimi sytuacjami trzeba się liczyć. Ja gram długo i nie raz przez przegrywałem bądź wygrywałem w 95 minucie, nie raz zarobiłem lub straciłem przez jakieś dziwne okoliczności. Taki jest los gracza i to trzeba wkalkulować! A po wszystkim można już na chłodno ocenić poszczególne wydarzenia, niezależnie od tego, jak się typowało
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2006
Posty: 6,166
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2006
Posty: 6,166 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 2,251
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Jan 2005
Posty: 2,251 |
Rene: A jak myslisz jak duzo osob grajacych na livie majac Włochow za 1.5 przed meczem...ubezpieczylo w koncowce remisem za jeszcze wieksze pieniadze? Nie wydaje Ci sie ze tak naprawde to ten karny uwalił wszystkich na livbetingu? I jak zawsze ciesza sie tylko bukmacherzy...
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|