|
|
Dołączył: Feb 2003
Posty: 9,371
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2003
Posty: 9,371 |
missouri+2.5 jak to mówią wrong team favored Trudno się z tym nie zgodzić. W pinnku już +1,5 i raczej zleci jeszcze jak ludzie ochłoną po tym cudzie z ostatniej kolejki. Michigan State - ze dwa albo trzy razy patrzyłem na ich mecze i naprawdę fajnie chłopaki grają. Są w stanie namieszać, być może też ich zagram. Bowling Green jeszcze nie skreślam U reszty handicapy raczej się pokrywają z moimi wyliczeniami 
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2003
Posty: 9,371
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2003
Posty: 9,371 |
Seattle bez wątpliwości, nadal najlepsza drużyna w NFL  Wczoraj ich kibice skacząc w górę i dół po fumble return, wywołali lekkie trzęsienie ziemi (dosłownie!). Poza tym odzyskali tytuł najgłośniejszego stadionu na ziemi. Nie jest to mój ulubiony team, ale bardzo chciałbym pójść kiedyś na ich mecz. Coś niesamowitego co tam się musi dziać. To zwycięstwo wysyła ich jako pierwszych do playoffów i praktycznie gwarantuje też im przewagę własnego boiska, bo mają 2 meczową przewagę nad Saints i Panthers oraz przewagę tie-breakera nad nimi. Co oznacza, że do zaklepania tego wystarczą im 2 zwycięstwa w 4 meczach (przy założeniu, że Saints albo Carola wygrają wszystkie mecze). That would mean the playoffs go through Seattle, in a building where the Seahawks haven't lost since 2011 and Wilson has never lost. Wilson is now 14-0 at home as Seattle's starter.  Dla porządku podam, że wyeliminowane są drużyny Atlanty, Washingtonu i Tampy. Oficjalnie wciąż w grze pozostają Jaguars i Houston  Chociaż nie wiem jak to możliwe
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2005
Posty: 10,769
shaken not stirred 
|
shaken not stirred 
Dołączył: Jul 2005
Posty: 10,769 |
NFC Playoffs idą przez Seattle  jak wygląda Wilson gdy jest zimno, bo tak będzie podczas SuperBowl w tym roku?
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2004
Posty: 2,165
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Aug 2004
Posty: 2,165 |
Ghost dzisiaj przyjrzałem się meczowi bowling green z no illinois i tu rzeczywiście może być podobna sytuacja jak tydzień temu z fresno state. zwycięstwo no illinois prawdopodobnie da im miejsce w rankingu BCS przed central florida i umożliwi występ w grudniowym bcs bowl game tzw. Sugar Bowl a to już i prestiż i chyba kasa dla uczelni, to jednak potrafi "pętać" nogi  defensywa bowling z meczu na mecz coraz lepsza, a jak stare porzekadło mówi "tytuły wygrywa się defensywą", tak więc wybór pomiędzy bardzo dobrą ofensywą no illinois a defensywą bowling green nie jest prosty... choć z drugiej strony jak spread będzie się podobnie zachowywał jak przed tygodniem (a wszystko na to wskazuje na razie) to już wiesz co będę grał 
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2004
Posty: 2,165
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Aug 2004
Posty: 2,165 |
Poniżej prognozy co do bowl games:
BCS Bowl Projections 2013 National Championship Game Florida State ACC...vs...Ohio State Big Ten
Rose Bowl Michigan State Big Ten...vs...Stanford Pac-12
Orange Bowl Oregon Pac-12...vs...Alabama SEC
Fiesta Bowl Oklahoma State Big 12...vs...Northern Illinois MAC
Sugar Bowl Auburn SEC...vs...Central Florida AAC
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2004
Posty: 2,165
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Aug 2004
Posty: 2,165 |
pisząc o sugar bowl miałem na myśli bowling green, chociaż do końca to nie wiem jak oni te rankingi układają i co decyduje o miejscu, bo czasami gorsze drużyny są wyżej klasyfikowane itp.
gdzieś czytałem, że aby bowling zagrało w jakiejś nazwijmy to finałowej grze to musi byc ileś tam różnych warunków spełnionych
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2005
Posty: 10,769
shaken not stirred 
|
shaken not stirred 
Dołączył: Jul 2005
Posty: 10,769 |
jako że jestem już po przylukaniu Phila - Arizona z taśmy, podzielę się zatem luźnymi spostrzeżeniami: - kary zabiły dwie świetne akcje Eagles na początku 4Q, kary które dla zagrywki nie miały znaczenia. najpierw głupi holding gdy DeSean Jackson robił ok. 60 y punt return na TD (piękny return btw), potem block in the back Avanta gdy McCoy jechał z 37y runem. - Foles powinien mieć co najmniej 2 interception, przy linii do Mathieu (4Q), w end zone do Petersona (1 połowa) - w obu gracze Eagles stali się obrońcami walczącymi żeby gracz Cardinals nie złapał. A był to drive (ten z 4q) który Eagles skończyli z niczym. Potem (4min przed końcem) było juz faktyczne INT, wycofane przez karę Matheu (holding), znowu niezwiązanej z fatalnym rzutem. Plus sporo podań lecących po prostu w buraki...słaby mecz Folesa nadchodzi wielkimi krokami, w mediach się o tym nie mówi bo wiadomo jak swietne na pierwszy rzut oka ma statystyki, ale jeszcze wyjdzie szydło z worka  - Ofensywa Eagles konceptulanie ma jeszcze jedne problem - wszystko jest super jak wyskakują na prowadzenie, natomiast jak trzeba spalać zegar i chronić prowadzenie, to się zaczynają kłopoty. Oni po prostu nie potrafią grać powoli, a nawet jeśli potrafią, to tego nie robią. Może trudno jest się tak przestawić? Grać up-tempo przez 2.5-3 kwarty, by potem świadomie zwolnić. - o Palmerze nie ma co pisać, każdy go już chyba dobrze zna...jak ma czas to mu idzie, jak się pocket wali to i Carson rzuca kaczkami, a że linia off Arizony nie jest za rewelacyjna, to i zazwyczaj wiele czasu na rzut nie ma - wszystko zależy na jakim poziomie stoi pass rush rywali (a mają takich...STL, @TEN, @SEA, SF - powodzenia  ). To jest oczywiście przyzwoity quarterback...o ile zadowala cię kończenie sezonu z bilansem typu 8-8 czy 9-7, na więcej go już nie stać.
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2003
Posty: 9,371
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2003
Posty: 9,371 |
Tymczasem Jaguars wygrali wczoraj kolejny mecz i mają w ostatnich 5 meczach bilans 4-1. To by było na tyle jeśli chodzi o tankowanie  A Houston właśnie zwolnili coacha Kubiaka. @Skiper Ten słaby mecz Folesa może nadejdzie już w niedzielę. W końcu Phila już ma chyba za dużo zwycięstw u siebie 
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2004
Posty: 2,165
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Aug 2004
Posty: 2,165 |
Dzisiaj niezbyt mocny bet, ale wezmę underdoga linia bardzo niestabilna w ciągu tygodnia, to rosła, to spadała i tak w kółko. szkoda, bo myślałem, że to bedzie kolejny bet roku i jeśliby było dziś +5 to na pewno tak właśnie bym go nazwał.
niu ma lepszego quarterbacka, bg lepszą defensywę i dla poparcia kilka statystyk w ramach krajowej klasyfikacji (nie konferencji): miejsce 7 in total yards miejsce 4 in passing yards miejsce 5 in points allowed miejsce 1 in time of possession miejsce 1 in fumbles lost - 3 this season miejsce 7 in opponents first downs miejsce 1 in red zone defense
stawiam na
105 bowling green+3
powodzenia
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2003
Posty: 9,371
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2003
Posty: 9,371 |
Supercontest
3 najpopularniejsze (bilans 13-21-1) (tygodniowo 0-3, 1-2, 1-2, 1-2, 1-3, 2-1, 1-3, 2-1, 0-2-1, 3-0, 1-2)
NO -3.5 CIN -6 SF -3
Liderzy: INDY BOYS . HOU BUF TEN STL CHI JARHEAD . OAK CIN CAR DET SEA BACKSTABBER . BAL NO PHI TB STL NFL TRENDS . KC BAL PIT TB ARI DAVID FROHARDT -LANE 1 CLE CAR PIT DEN STL ALL YOU CAN EAT. WAS NYJ CIN CAR CHI
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2003
Posty: 9,371
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2003
Posty: 9,371 |
Ostatnio te najpopularniejsze typy układają się tygodniami na przemian zysk-strata-zysk-strata. Czyli wychodzi, że w tym tygodniu warto by było pograć te typy. Tak na logikę patrząc to jest w tym sens. Saints wracają do siebie to wiadomo, że Brees włączy dopalacze. Indy ostatnio się ładnie szmacili, ogrywając tylko mało rozgarniętych Titans. A dla Frisco to bardzo ważny mecz w temacie playoffów. Jak przegrają to ich sytuacja się nieco skomplikuje. Tylko, że najchętniej zagrałbym i Seattle i Indy i Caro  I co zrobić?
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2006
Posty: 3,484
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2006
Posty: 3,484 |
zagrac seatlle, indy i caro ;]
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2010
Posty: 2,706
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2010
Posty: 2,706 |
Philadelphia Eagles - Detroit Lions Typ: Detroit Lions Kurs: 2.30
Ważne starcie dla obu ekip. Detroit przewodzi w dywizji z jednym zwycięstwem zapasy nad Chicago Bears, podczas gdy Philadelphia ma ten sam bilans co współliderujące Dallas. Obie drużyny imponują w ofensywnie dlatego też spodziewam się, że o wygranej zadecyduje defensywa. Lions dobrze bronią w grze dołem i spodziewam się, że zatrzymują McCoya. Z kolei passing defense Eagles jest najsłabsza w lidze, więc Megatron i spółka będą raz za razem kąsać rywali. Co więcej Eagles wyjątkowo słabo spisują się na własnym obiekcie, gdzie wygrali zaledwie 2 razy na sześć prób. Nie przekonuje mnie również szybkie rozgrywanie akcji przez Philę, która skutkuje krótkim czasem przebywania na boisku ofensywy, zaś długim czasem gry defensywy.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2005
Posty: 10,769
shaken not stirred 
|
shaken not stirred 
Dołączył: Jul 2005
Posty: 10,769 |
mam nadziej że ktoś czyta to co pisze tutaj  (Shotgun) N.Foles pass deep middle INTERCEPTED by C.Houston at 50. C.Houston to PHI 20 for 30 yards (T.Herremans).
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2003
Posty: 9,371
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2003
Posty: 9,371 |
mam nadziej że ktoś czyta to co pisze tutaj  słaby mecz Folesa nadchodzi wielkimi krokami Ten słaby mecz Folesa może nadejdzie już w niedzielę Oczywiście 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
antimadrista
|
|
antimadrista
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2003
Posty: 9,371
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2003
Posty: 9,371 |
Supercontest
3 najpopularniejsze (bilans 15-22-1) (tygodniowo 0-3, 1-2, 1-2, 1-2, 1-3, 2-1, 1-3, 2-1, 0-2-1, 3-0, 1-2, 2-1)
KC -4.5 PHI -5 MIA +2.5
Liderzy: DAVID FROHARDT LANE2 SF CHI MIA GB PIT 4 RICKY . TB MIA PHI KC PIT RYAN HOJO . ATL ARI MIA GB PIT BACKSTABBER . NYG HOU JAX PHI BAL EBN OZN . TB STL CHI IND MIN
Z ciekawszych wiadomości: RGIII trafia na ławę - być może na stałe. Dzisiaj w Washingtonie startuje Kirk Cousins.
Vikings bez Adriana Petersona
Porażka Broncos w czwartek otwiera nowe możliwości walki o playoffy, zwłaszcza dla Kansas. Stąd pewnie Kansas będzie megamasówką na dziś.
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2003
Posty: 9,371
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2003
Posty: 9,371 |
Ciekawie wygląda na dziś Arizona. Bardzo dobrze grają ostatnio, difens, ofens wszystko działa jak trzeba. Szans na mistrzostwo dywizji już nie mają, ale na wild card jak najbardziej. Ale porażka dzisiaj bardzo mocno skomplikuje ich sytuację, bo zarówno Caro jak i SF mają zwycięstwo więcej. Titans to przeciętniaki już prawie bez szans na playoffy. Już wiele razy wprawdzie przerabiałem sytuację, że drużyny muszące wygrać - przegrywają, ale dzisiaj się tego nie spodziewam 
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2003
Posty: 9,371
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2003
Posty: 9,371 |
Kolejna sprawa, to Indiana mimo całej swojej mizerii, już jest w playoffach i to raczej na 90% będą mieli 4th seed (wątpię, że liczą na więcej, a mniej im nie grozi). Houston jest jedyną drużyna w AFC oficjalnie wyeliminowaną z walki. Wywalili coacha i twierdzą, że jako że nie mają już nic do stracenia, zamierzają popsuć nieco szanse innych teamów. Jak widać w tym roku walka o numer 1 draftu nie jest zbyt pociągająca, więc być może Houston ML nie jest złym pomysłem.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2005
Posty: 10,769
shaken not stirred 
|
shaken not stirred 
Dołączył: Jul 2005
Posty: 10,769 |
Z ciekawszych wiadomości: RGIII trafia na ławę - być może na stałe. Dzisiaj w Washingtonie startuje Kirk Cousins. Mówią że na ostatnie 3 mecze, natomiast jeśli Cap. Kirk dostanie kontuzji, o co przy słabiutkiej off. line Washingtonu nie trudno, to się chyba z Rexem Grocemanem wygłupiać nie będą. Pats bez rukasów Thompkinsa i Dobsona. Wcale nie jest powiedziane, że to źle  Colts wyglądają słabo, i to chyba już dawno nie jest żadna tajemnica. Oglądałem 2 połowę ich meczu z Bengals, i co mnie zadziwiło najbardziej nie mieli jakiegoś sensu że im sezon z taką grą ucieknie bardzo szybko. Gra szła powoli, majestatycznie, bez ciśnienia mimo iż cały mecz byli do tyłu z wynikiem. I to mimo że byli do tyłu, to mogli ten mecz wygrać, a przynajmniej tak zrobić żeby końcówka byłą ciekawa. No ale przyszło zagranie meczu  a raczej decyzja Pepa Hamiltona, OC Colts. Sytuacja była taka: 8 minut do końca, 14-28 więc "tylko" różnica 2 td, Colts mają 4th&6 na własnej linii 24. To już generalnie taki moment, że albo Colts wszystko od tego momentu zacznie wychodzić, i może wyciągną wynik, albo się poddają na 8 minut do końca. Colts się poddali. Booom! poleciał punt, który Tate z Bengali zreturnował praktycznie do tego samego miejsca, skąd by mieli piłkę, gdyby Colts nie przeszli tego 4-tego downa (punt 48y - return 43y). Bengals od razu byli w zasięgu FG. Game over. No po prostu 
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|