Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 5 z 15 1 2 3 4 5 6 7 14 15
#616847 12/07/2006 18:42
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
C
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill
C Offline
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
Quote
jeszcze przed chwilką chciałem prowadzić dalej tą polemike i wysuwać swoje argumenty, ale nagle zrozumialem... że mam to w doopie <img src="/ubbthreads/images/graemlins/grin.gif" alt="" />


<img src="/ubbthreads/images/graemlins/wave.gif" alt="" /> nie ma co sie wysilac, skoro wszyscy wygrywaja to po co mamy sie wysilac i tlumaczyc ze 2+2 to 4

Bonus: Unibet
#616848 12/07/2006 19:10
Dołączył: Jul 2006
Posty: 25
S
newbie
newbie
S Offline
Dołączył: Jul 2006
Posty: 25
To i ja zabiore głosw tej sprawie, ten temat takiego grania był kiedyś już mocno wałkowany przez niejakiego mistrza tego pk pana Aresa i wiecie co z nim teraz jest ??? BANKRUT , takze sięgnijcie do archiwum i nie wypisujcie bzdur <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wave.gif" alt="" />

#616849 12/07/2006 19:17
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
C
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill
C Offline
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
simple23 bez przesady, moze go nie lubie, ale raczej mu na konta nie zagladales.

Jest kilka podstaw w bukmacherce z ktorymi nie mozna sie nie zgodzic, poniewaz tak po prostu jest, tak jak napisal rockeman mnie tez nie chce sie tego tlumaczyc, bo mnie to do szczescia nie jest potrzebne. <img src="/ubbthreads/images/graemlins/Piwko_1.gif" alt="" />

#616850 12/07/2006 19:18
Dołączył: Jul 2006
Posty: 25
S
newbie
newbie
S Offline
Dołączył: Jul 2006
Posty: 25
Quote
simple23 bez przesady, moze go nie lubie, ale raczej mu na konta nie zagladales.

Jest kilka podstaw w bukmacherce z ktorymi nie mozna sie nie zgodzic, poniewaz tak po prostu jest, tak jak napisal rockeman mnie tez nie chce sie tego tlumaczyc, bo mnie to do szczescia nie jest potrzebne. <img src="/ubbthreads/images/graemlins/Piwko_1.gif" alt="" />


Dokłądnie experto. co do Aresa wiem co pisze, zakończył kariere, ciekaw jestem gdzie s ajego uczniowie i wyznawcy typu Wrona i inne miszcze:)

#616851 12/07/2006 19:40
Dołączył: May 2003
Posty: 3,062
Dołączył: May 2003
Posty: 3,062
tomo - przepraszam, ale kompletnie nie rozumiem o co chodzi w Twoim przykładzie z doliczonymi minutami, a raczej dostrzegam w takim myśleniu totalną niekonsekwencję. Tak na marginesie - orientujesz się mniej więcej jaką mam bazę danych statystycznych i dlatego pozwolę sobie na polemikę
Po pierwsze - szanse (a raczej statystyka) określone przez buka były prawidłowe - tak kończy się ok. 2,7% pierwszych połówek, tak było na ostatnich ME i dwóch ostatnich edycjach LM (przynajmniej takie mam swoje dane).
Po drugie - raz piszesz o próbie 1000 meczów (typów), które dają zysk, a podajesz wynik z 64. Gdzie tu logika ?
Po trzecie - ten przykład z kursem 34 to raczej pożywka dla fanów progresji, a nie p*k.

To nie ma nic wspólnego z p*k. Dane statystyczne mają to do siebie, że musze być korygowane na próbie odpowiadającej skali zjawiska. Próba 64 meczów jest nieistotna z punktu widzenia prawdopodobieństwa, co zresztą nie tylko Ty tutaj to stwierdziłeś.

Całkowicie zgadzam się ze zdaniem, że kurs nie ma prawie żadnego znaczenia - oczywiście w granicach rozsądku, bo kursów 1.10 grać nie chcemy. Nie rozumiem, jak można zagrać mecz z kursem 2.20, a nie zagrać po 1.95, tylko dlatego że p*k wychodzi poniżej 1. Albo jesteśmy przekonani do swoich racji, albo nie.

Kolejna sprawa - mówimy o próbie 1000 meczów i kursie ok.2.20 - 2.30. Przy tej próbie i graniu na p*k podobno musimy mieć zysk ( przy 300 meczach nie - a dlaczego nie ?).
No to policzmy - żeby porządnie zanalizowac 1000 meczów potrzebujemy ok. 18 miesięcy (ok. dwa mecze dziennie). Chyba że ktoś jest mi w stanie udowodnić że potrafi zagrać więcej niż dwa mecze dziennie taka metodą, ale wtedy zaprzecza sam sobie. Po 18 miesiącach i skuteczności 50% osiągamy z 1000 jedn. jakieś 1120 czyli 12% (8% w skali roku - tak bardzo uproszczone). W tej chwili rentownośc obligacji US to ok. 5 %.
Czy dla tych 3% rocznie warto tak ryzykować ?

Dalej - była mowa o jakimś chyba z el. LM z kursem 2.30. Proszę o przedstawienie szans drużyn w tym meczu w oparciu o p*k. A więc :
- czy w ogóle ktoś widział te drużyny w akcji - NIE
- taktyka, czy ktoś to analizował - NIE
- motywacja - NIC NIE WIADOMO
- pogoda w dniu meczu - NIKT NIE SPRAWDZIŁ
- czy ktos zna choć jednego zawodnika z tych drużyn - NIE

A więc obliczanie tego całego p w p*k to zwykłe przeczucie i grzebanie po różnych forach.

Szukam odważnego - proszę o analizę jednego dowolnie wybranego meczu i procentowe określenie szans drużyn. Chcę poznać jakimi kierujecie się przesłankami i być może zweryfikować swoje zdanie na ten temat. Bo czym się kierują fani progresji nie wiem do tej pory.

pozd

#616852 12/07/2006 19:51
Dołączył: Jun 2006
Posty: 152
B
member
member
B Offline
Dołączył: Jun 2006
Posty: 152
Quote
Quote
simple23 bez przesady, moze go nie lubie, ale raczej mu na konta nie zagladales.

Jest kilka podstaw w bukmacherce z ktorymi nie mozna sie nie zgodzic, poniewaz tak po prostu jest, tak jak napisal rockeman mnie tez nie chce sie tego tlumaczyc, bo mnie to do szczescia nie jest potrzebne. <img src="/ubbthreads/images/graemlins/Piwko_1.gif" alt="" />


Dokłądnie experto. co do Aresa wiem co pisze, zakończył kariere, ciekaw jestem gdzie s ajego uczniowie i wyznawcy typu Wrona i inne miszcze:)

Czytajac to co pisze ledwo zyje.

Pozdrawiam,
namiestnik Aresa.

#616853 12/07/2006 20:02
Dołączył: May 2005
Posty: 189
S
member
member
S Offline
Dołączył: May 2005
Posty: 189
idzcie juz lepiej ogladac Gotowe na wszystko <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />

#616854 12/07/2006 20:03
Dołączył: Dec 2003
Posty: 3,297
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2003
Posty: 3,297
Quote
Nie rozumiem, jak można zagrać mecz z kursem 2.20, a nie zagrać po 1.95, tylko dlatego że p*k wychodzi poniżej 1. Albo jesteśmy przekonani do swoich racji, albo nie.

Nie widzisz roznicy w zagraniu wypadniecia orla w rzucie moneta po kursie 2,2 a 1,95? Mozemy pograc - bede Ci placil 1,95 stawki gdy trafisz wynik rzutu moneta albo Ty mnie 2,2 gdy ja trafie, jak wolisz <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

Quote
Kolejna sprawa - mówimy o próbie 1000 meczów i kursie ok.2.20 - 2.30. Przy tej próbie i graniu na p*k podobno musimy mieć zysk ( przy 300 meczach nie - a dlaczego nie ?)

Wynika to z Prawa Wielkich Liczb.

Quote
Czy dla tych 3% rocznie warto tak ryzykować ?

Grajac pk>1 i zarzadzajac rozsadnie budzetem ryzyka praktycznie nie ma.

#616855 12/07/2006 20:21
Dołączył: May 2003
Posty: 3,062
Dołączył: May 2003
Posty: 3,062
Nie widzisz roznicy w zagraniu wypadniecia orla w rzucie moneta po kursie 2,2 a 1,95? Mozemy pograc - bede Ci placil 1,95 stawki gdy trafisz wynik rzutu moneta albo Ty mnie 2,2 gdy ja trafie, jak wolisz <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />



Mylisz pojęcia - to jest czysta statystyka. A przy p*k kierujemy się (podobno ?) analizą.

Kolejna sprawa - mówimy o próbie 1000 meczów i kursie ok.2.20 - 2.30. Przy tej próbie i graniu na p*k podobno musimy mieć zysk ( przy 300 meczach nie - a dlaczego nie ?)

Wynika to z Prawa Wielkich Liczb.

Byc może. Jednak jeśli nie masz zysków przy 300 meczach, to dlaczego masz mieć przy 1000 ? Jeśli przy 300 nie zarabiasz, to na następnych 700 musisz zarobić duzo więcej, żeby wyjśc na swoje. Brak konsekwencji w tym myśleniu.


Czy dla tych 3% rocznie warto tak ryzykować ?

Grajac pk>1 i zarzadzajac rozsadnie budzetem ryzyka praktycznie nie ma.

Jak to nie ma ?

A może pokaż jak analizujesz mecze pod kątem p*k ? Nie chodzi o to, czy trafisz, ale o sam tok myślenia. Odważysz się ?

#616856 12/07/2006 21:21
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
C
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill
C Offline
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
Quote
Dalej - była mowa o jakimś chyba z el. LM z kursem 2.30. Proszę o przedstawienie szans drużyn w tym meczu w oparciu o p*k. A więc :
- czy w ogóle ktoś widział te drużyny w akcji - NIE
- taktyka, czy ktoś to analizował - NIE
- motywacja - NIC NIE WIADOMO
- pogoda w dniu meczu - NIKT NIE SPRAWDZIŁ
- czy ktos zna choć jednego zawodnika z tych drużyn - NIE

A więc obliczanie tego całego p w p*k to zwykłe przeczucie i grzebanie po różnych forach.

a mnie sie wydaje ze jeszcze kontakty w pewnych miejscach na swiecie sa dosc istotne

dlugoterminowe inwestowanie eliminuje ryzyko minusa, zagralem w zyciu ponad 10 tysiecy pickow i jeszcze jestem w grze <img src="/ubbthreads/images/graemlins/shocked.gif" alt="" />

p*k=100 jak mnie to zawiedzie to dam znac, za kolejne 10tysiecy pickow napisze czy nadal jestem w grze <img src="/ubbthreads/images/graemlins/Piwko_1.gif" alt="" />

#616857 12/07/2006 21:25
Dołączył: Mar 2006
Posty: 649
P
addict
addict
P Offline
Dołączył: Mar 2006
Posty: 649
Szacunek pixies bo z Twoimi argumentami naprawde trudno polemizować .Kazdy kto spróbuje narazi sie tylko na śmieszność

Pozwoliłem sobie na cytat Twojego autorstwa ...

Quote
Dalej - była mowa o jakimś chyba z el. LM z kursem 2.30. Proszę o przedstawienie szans drużyn w tym meczu w oparciu o p*k. A więc :
- czy w ogóle ktoś widział te drużyny w akcji - NIE
- taktyka, czy ktoś to analizował - NIE
- motywacja - NIC NIE WIADOMO
- pogoda w dniu meczu - NIKT NIE SPRAWDZIŁ
- czy ktos zna choć jednego zawodnika z tych drużyn - NIE

A więc obliczanie tego całego p w p*k to zwykłe przeczucie i grzebanie po różnych forach.

Szukam odważnego - proszę o analizę jednego dowolnie wybranego meczu i procentowe określenie szans drużyn. Chcę poznać jakimi kierujecie się przesłankami i być może zweryfikować swoje zdanie na ten temat. Bo czym się kierują fani progresji nie wiem do tej pory.

pozd

Dokładnie ten meczyk o którym tu mowa (LM Gorica) zainspirował mnie wczesniej do zabrania głosu w tym temacie. Meczyk "wszedł" - fakt jednak rownież mam nieodparte wrazenie ze o wszystkim zadecydowal przypadek a nie prawidłowo oszacowane p*k
W tym cytacie pixies wręcz modelowo pokazał ze cala ta gadka o p*k to tylko dorabianie ideologii do własnej gry.
A sprawa jest banalnie prosta jestes dobry, potrafisz analizowac - wygrywasz w przeciwnym wypadku jestes na minusie. Koniec. Kropka.

#616858 12/07/2006 21:28
Dołączył: Feb 2001
Posty: 776
J
old hand
old hand
J Offline
Dołączył: Feb 2001
Posty: 776
Experto odbierz prv

#616859 12/07/2006 21:29
Dołączył: Mar 2006
Posty: 649
P
addict
addict
P Offline
Dołączył: Mar 2006
Posty: 649
Experto widze ze kozak z ciebie.
Prosilem o linki- niedoczekalem sie.
Podejrzewam ze gdyby zrobic sonde to na pytanie czy jestes na "+" 90% odpowiedzi na tym forum bylaby twierdzaca.
Bez komentarza...

[color:"red"] Zrozum, ze dla mnie nie ma znczenia co sobie o mnie ktos mysli. Czy jestem na minusie czy na plusie? Moja sprawa, niech kazdy dba o swoj interes. [/color]

Last edited by Experto; 12/07/2006 21:39.
#616860 12/07/2006 21:30
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
C
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill
C Offline
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
PLUMEK. a skad Ty moze wiedziec czym sie ktos sugeruje grajac ten pick? No powiedz mnie, czym? Pewnie myslisz sobie tak, zobaczyl zdarzenie, ta druzyna z tego kraju, tamta z tamtego i co powinni wygrac bo graja z amatorami?
Jestem zdania aby nie mierzyc innych wlasna miarka.
To ze jeden nie wie co sie dzieje np. w Leeds wcale nie znaczy ze ten drugi jest w podobnej sytuacji.

#616861 12/07/2006 21:34
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
C
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill
C Offline
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
Quote
Experto odbierz prv

Odpisze w nocy na maila, pisalem na priva, ale miales zapchana skrzynke i przepadl.

#616862 12/07/2006 21:37
Dołączył: Mar 2006
Posty: 649
P
addict
addict
P Offline
Dołączył: Mar 2006
Posty: 649
A wiec napisz ze grasz(kupujesz?) picki ludzi ktorzy potrafia szacowac p*k i polemike konczymy.

#616863 12/07/2006 21:42
Dołączył: Jun 2001
Posty: 4,102
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2001
Posty: 4,102
czyli wszystko sprowadza się do tego że pk to DNO i co tu wiele gadać.

#616864 12/07/2006 21:47
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
C
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill
C Offline
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
Pewnie, to jest dno, nie warto tak grac, nie warto rowniez grac progresja, najlepiej odpuscic sobie zaklady, isc do normalnej pracy i przy sporym szczesciu zarabiac 3tys.zl. w PL, zyc nie umierac <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

Jutro mam druga zmiane <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> Na ra

#616865 12/07/2006 21:50
Dołączył: Jun 2001
Posty: 4,102
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2001
Posty: 4,102
progresja raczej dobra ale tylko na remisy NHL w STS.

#616866 12/07/2006 21:59
Dołączył: Aug 2001
Posty: 20,044
I see dead people
I see dead people
Dołączył: Aug 2001
Posty: 20,044
Quote
Pewnie, to jest dno, nie warto tak grac, nie warto rowniez grac progresja, najlepiej odpuscic sobie zaklady, isc do normalnej pracy i przy sporym szczesciu zarabiac 3tys.zl. w PL, zyc nie umierac <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

Jutro mam druga zmiane <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> Na ra

Nie rozumiem co masz do normalnej, uczciwej pracy?
To wg ciebie taka hańba? A już jak ktoś zarabia mniej niż 3 koła? To co? A jak zarabia 25 koła?
Czasami przed wysłaniem posta, warto się chwilę zastanowić, by potem nie edytować 9 na 10 swoich postów.

PS. Jutro mam urlop ... <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />

Strona 5 z 15 1 2 3 4 5 6 7 14 15

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
13 zarejestrowanych użytkowników (Sensei, forty, rymoholik, rafal08, latajaca_holenderka, alfa, burbon, betowiec, Lukasz111, Akhu, $-man, 11kera11, aker), 2,774 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,283
Posty5,833,670
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1