Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 13 z 15 1 2 11 12 13 14 15
#617007 17/07/2006 20:28
Dołączył: Jun 2005
Posty: 292
W
enthusiast
enthusiast
W Offline
Dołączył: Jun 2005
Posty: 292
Quote
Stanley, w pk chodzi o coś innego. Nie ma minimalnego procentu prawdopodobieństwa. Jeśli będziesz miał 1% i dostaniesz kurs 174 to zgodnie z teorią pk powinieneś to zagrać 10/10.

W moim odczuciu stawka zależy od kilku rzeczy, od p*k im jest większe tym większa stawka, tylko wcześniej należy jeszcze wziąźć pod uwage to, że p musi być odpowiednio wysokie do zagrania przykładowo za stawke 10/10, co w Twoim przykładzie spełnione z pewnością nie jest. Przy 44% szans wejścia zakładu, które dają p*k 174 owszem stawka 10/10 jest prawidłowa, ale już przy 1% nie, a więc należy patrzeć na kilka czynników, mianowicie:
*wysokość p,
*oraz iloczyn p*k.

Bonus: Unibet
#617008 17/07/2006 20:39
Dołączył: May 2003
Posty: 3,062
Dołączył: May 2003
Posty: 3,062
WD - a nie wyczułeś tu lekkiego "przymróżenia oka" <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/cool.gif" alt="" />

Ares to oszołom i szuka naiwnych. Amen

#617009 17/07/2006 21:40
Dołączył: Jun 2001
Posty: 4,102
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2001
Posty: 4,102
ja tych ludzi z platnymi typami naprawde nie rozumie , skoro potrafi zarabiac na typach to chyba jesli poswieci wiecej czasu tym typom to bedzie zarabial wiecej niz jesli bedzie je sprzedawal ,czyz nie jest tak ? W bukmacherce podobva mi sie to ze zaden delikwent ci nie przyjdzie ,nie powie ze mu towar nie pasuje ,nie poda Cie do urzedu skarbowego ,jest 0 przymusowego kontaktu z ludzmi ,natomiast dla osob ktore otwieraja platne typy takie pozytywne sprawy zanikaja.

#617010 17/07/2006 23:19
Dołączył: Apr 2003
Posty: 726
old hand
old hand
Dołączył: Apr 2003
Posty: 726
Quote
ja tych ludzi z platnymi typami naprawde nie rozumie , skoro potrafi zarabiac na typach to chyba jesli poswieci wiecej czasu tym typom to bedzie zarabial wiecej niz jesli bedzie je sprzedawal ,czyz nie jest tak ? W bukmacherce podobva mi sie to ze zaden delikwent ci nie przyjdzie ,nie powie ze mu towar nie pasuje ,nie poda Cie do urzedu skarbowego ,jest 0 przymusowego kontaktu z ludzmi ,natomiast dla osob ktore otwieraja platne typy takie pozytywne sprawy zanikaja.

W przeciwienstwie do Ciebie Maciek doskonale rozumie idee prowadzenia platnych serwisów malo tego popieram takie dzialania.

Jeżeli jesteś dobry w tym co robisz czyli prowadzisz w pelni profesjonalna grę w każdym elelemencie /np. księgowanie swoich zakładów/ osiagasz regularnie zyski czy to w skali miesiecznej czy roku lub kilku lat to dlaczego takiego biznesu nie ulepszyc ? i nie stworzyc lub wejsc w obszar platnego serwisu ... niewidze w tym niczego zlego.

Oczywiscie jezeli jestes nieuczciwy i chcesz oferowac wadliwy towar klientowi wtedy takie cos trzeba zwalczac.

Czego nie rozumiesz ?

#617011 18/07/2006 05:20
Dołączył: Jun 2006
Posty: 152
B
member
member
B Offline
Dołączył: Jun 2006
Posty: 152
Quote
WD - a nie wyczułeś tu lekkiego "przymróżenia oka" <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/cool.gif" alt="" />

Ares to oszołom i szuka naiwnych. Amen

Z tego co mi wiadomo, Ares nie prowadzi juz platnej działalnosci wiec nie wiem jaki jest sens szukania naiwnych.

#617012 18/07/2006 08:43
Dołączył: Dec 2003
Posty: 14,507
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2003
Posty: 14,507
Quote
jest 0 przymusowego kontaktu z ludzmi

Dla mnie to jest wielki pozytyw bukmacherki

#617013 18/07/2006 08:58
Dołączył: May 2005
Posty: 34
S
newbie
newbie
S Offline
Dołączył: May 2005
Posty: 34
Ja mam pytanie do tych co ignorują zasadę pk>1 która jest fundamentem bookmacherki:
Na jakiej zasadzie bookmacherzy ustalają kursy ?

#617014 18/07/2006 09:11
Dołączył: Jan 2006
Posty: 8,920
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2006
Posty: 8,920
Quote
Ja mam pytanie do tych co ignorują zasadę pk>1 która jest fundamentem bookmacherki:
Na jakiej zasadzie bookmacherzy ustalają kursy ?
(p*k=1) - marża <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

#617015 18/07/2006 09:26
Dołączył: May 2003
Posty: 3,062
Dołączył: May 2003
Posty: 3,062
Sloverx - na podstawie szans, czyli prawdopodobieństwa zajścia zdarzenia. Minus marża. I dlatego nie ma żadnej gwarancji osiągania zysków przy sztywnym trzymaniu się pk.

A teraz Ty odpowiedz na pytania - dlaczego buki coraz chetnij odchodzą w stronę p2p i coraz więcej powstaje takich serwisów ?
I kiedy po raz pierwszy zastosowano pk i jak to sie skończyło ?

#617016 18/07/2006 09:42
Dołączył: Jun 2006
Posty: 152
B
member
member
B Offline
Dołączył: Jun 2006
Posty: 152
Tworza platformy p2p bo oni maja pewna kase (5% od wygranego), a nic nie ryzykuja. To chyba jest zajebiscie proste, ale chyba nie na poziom moderatorow mecz.pl

#617017 18/07/2006 09:48
Dołączył: May 2005
Posty: 34
S
newbie
newbie
S Offline
Dołączył: May 2005
Posty: 34
no własnie czyli jednak juz przekonałeś się do pk
To nie jest jakiś genialny wzór na ogrywanie booków , ale to jest zasada którą trzeba się kierować.
Nie mozna rozumować w ten sposób że skoro dana drużyna czy zawodnik musi wygrać ten mecz to nie jest ważne po jakim kursie gramy, bo i tak "jesteśmy zarobieni".
A tak niestety widzę wielu tutaj rozumuje , a próby ich przekonania konczą się fiaskiem.
To chyba dlatego że czynnik "p" jest dla nich najtrudniejszy do strawienia. Bo faktycznie prawdopodobieństwo jest trudne do ustalenia , można go oszacować na rózne sposoby , ale i tak trzeba dysponować ogromną wiedzą o danej lidze , graczach , etc.
Mozna to sobie ułatwić sposobem jaki podał Olek_Grom.
Np: w tenisie po kursach jakie podaje Pinnacle możemy wyliczyć p i wtedy mamy jak na dłoni , oszacowane przez specjalistów od tenisa.
Trzeba tylko znaleźć booka który oferuje kurs dający pk>1 i tam obstawiać.
W praktyce to nie jest takie proste bo z moich obserwacji wynika że granie u booków internetowych które oferują takie kursy może być bardzo ryzykowne (problemy z wypłacaniem pieniedzy , trzeba szukać u pewnych booków)

#617018 18/07/2006 09:53
Dołączył: May 2005
Posty: 34
S
newbie
newbie
S Offline
Dołączył: May 2005
Posty: 34
Pixies na pierwsze pytanie odpowiedział Bookies na drugie nie jestem w stanie odpowiedzieć , możesz coś więcej na ten temat napisać ?. Jeszcze raz powtarzem pk to zasada a nie cudowny wzór na ogrywanie booków

#617019 18/07/2006 09:59
Dołączył: May 2003
Posty: 3,062
Dołączył: May 2003
Posty: 3,062
Quote
Tworza platformy p2p bo oni maja pewna kase (5% od wygranego), a nic nie ryzykuja. To chyba jest zajebiscie proste, ale chyba nie na poziom moderatorow mecz.pl

No wlaśnie, rycerzu Aresa. Nic nie ryzykują. Jakież to proste, nieprawdaż ? To pewnie po rozum do głowy poszły te buki, które dają kursy 20% wyższe od średniej i które to buki ograł Ares, by potem handlować abonamentami po 50 zł. A teraz zakłada jakies Olki Bolki, bo się wstydzi.

#617020 18/07/2006 10:13
Dołączył: May 2005
Posty: 34
S
newbie
newbie
S Offline
Dołączył: May 2005
Posty: 34
Pixies , oczywiście "sztywne trzymanie się pk" nie gwarantuje zysków jeśli źle szacujesz czynnik p , to oczywiste. Jeśli masz z tym problemy i nie wychodzi Ci to faktycznie będziesz na minusie.
Co u Ciebie znaczy "sztywne trzymanie się pk" ?
Rozumiem że czasami widzisz taki typ że według twojej najlepszej wiedzy dana drużyna ma b.duże szanse wygrać a kurs na nią jest b. wysoki to grasz to nie bawiąc się w ustalanie pk , jeżeli jest "na oko" za niski to odpuszczasz ?
Czyli jednak stosujesz pk , tylko nie wyliczasz tego a określasz "na oko" .

#617021 18/07/2006 10:26
Dołączył: May 2003
Posty: 3,062
Dołączył: May 2003
Posty: 3,062
sloverx - otóż spróbuj zrozumieć, ze nie chodzi w tym wszystkim o samą zasadę pk, ale o czynienie z niej złotego środka. Ares stosował zasadę pk w swoich płatnych typach - i jak to się skończyło to pewnie się orientujesz. Nie jest to żadna gwarancja zysków, nawet długoterminowych, bowiem kolejne zakłady nie są ze sobą niczym powiązane i nie można tu zastosować prawa średniej. Nie można wykluczyć passy n>10 zakładów nietrafionych, a już głupotą jest twierdzenie że na pewno trafi się 44% zakładów z kursem 3.95.
Olek nie podał tu żadnego sposobu - uczepił się jednego meczu, gdzie kurs leciał na mordę i tyle. Plus kursy na mundial u buka nastawionego na kasyno (na 99% wzięte z kosmosu, a dla "tajemniczości" podane w innym formacie). Nie potrafił podać nic do przodu - dlaczego ?
Nie ma czegoś takiego, że drużyna musi wygrać - kurs jest podstawą do grania i 1.15 w piłce nikt rozsądny nie zagra.
Nie tylko Pin dobrze wycenia tenis - on ma wyższe kursy ze względu na niższą marżę.

Jak sam widzisz nikt nie potrafi konkretnie uzadasadnić p w pk, pomimo tego, że jak sam stwierdziłeś jest wiele sposobów. Bo p obliczane "na czuja".

A teraz odpowiedz na drugie pytanie. Pk po raz pierwszy w praktyce zastosowano podczas wielkiej hossy "tulipanowej" w Holandii w XVII wieku. Po 25 latach od sprowadzenia tulipanów z Turcji cena cebulki doszła do 1000 florenów (roczny dochód mieszkańca wtedy wynosił bodajze 150 florenów), a w 1935 roku kosztowały już 2500 florenów (cena ówczesnej tony masła to 100 florenów). Wtedy po raz pierwszy w historii wprowadzono kontrakty terminowe - sprzedawano cebulki, które dopiero miały być wyhodowane. Kontrakty - to nic innego jak zakład, czyli ocena wyniku przyszłego wydarzenia. Nie pamiętam teraz nazwiska matematyka, który wyceniał prawdopodobieństwo wzrostu ceny, czyli p(sprawdzę to później), ale po tych wydarzeniach wycena ryzyka zmieniła się radykalnie. Wcześniej jednak trzymano się sztywno tych wycen. Oczywiście skończyło się wielkim krachem. Ktoś powie, ze to giełda i nie ma nic wspólnego z bukmacherką. Otóż nie, metody wyceny niczym się nie różnią, rózni sie stylko podmiot wyceny. A wtedy w Holandii zabrakło jednego - rozsądku przy podejmowaniu decyzji.

#617022 18/07/2006 10:28
Dołączył: Jun 2006
Posty: 152
B
member
member
B Offline
Dołączył: Jun 2006
Posty: 152
Co do beted to obrocilem tam bonus na sure bet 20% (liczac oczywiscie 50% dodatkowego zysku, ta promocja u nich). Co do reszty sie nie wypowiadam bo mnie nie dotyczy.

#617023 18/07/2006 11:25
Dołączył: Jun 2001
Posty: 4,102
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2001
Posty: 4,102
Quote
Quote
ja tych ludzi z platnymi typami naprawde nie rozumie , skoro potrafi zarabiac na typach to chyba jesli poswieci wiecej czasu tym typom to bedzie zarabial wiecej niz jesli bedzie je sprzedawal ,czyz nie jest tak ? W bukmacherce podobva mi sie to ze zaden delikwent ci nie przyjdzie ,nie powie ze mu towar nie pasuje ,nie poda Cie do urzedu skarbowego ,jest 0 przymusowego kontaktu z ludzmi ,natomiast dla osob ktore otwieraja platne typy takie pozytywne sprawy zanikaja.

W przeciwienstwie do Ciebie Maciek doskonale rozumie idee prowadzenia platnych serwisów malo tego popieram takie dzialania.

Jeżeli jesteś dobry w tym co robisz czyli prowadzisz w pelni profesjonalna grę w każdym elelemencie /np. księgowanie swoich zakładów/ osiagasz regularnie zyski czy to w skali miesiecznej czy roku lub kilku lat to dlaczego takiego biznesu nie ulepszyc ? i nie stworzyc lub wejsc w obszar platnego serwisu ... niewidze w tym niczego zlego.

Oczywiscie jezeli jestes nieuczciwy i chcesz oferowac wadliwy towar klientowi wtedy takie cos trzeba zwalczac.

Czego nie rozumiesz ?

Owszem rowniez korzystam nie bezposrednio z niejednego platnego serwisu ,na pewno zrobienie takiego serwisu jest to jeden ze sposobow na pieniadze . Jednak jak juz napisalem przymusowy kontakt z ludzmi ktorzy czesto przegrywaja duze pieniadze w zakladach nie konczy sie dobrze. Bedziesz na 100 typow do przodu a na pierwsze 10 nie a ktos zagra tylko te 10 a pozostale nie i sie zacznie dym .

#617024 18/07/2006 15:42
Dołączył: Dec 2003
Posty: 3,297
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2003
Posty: 3,297
pixies możesz mi wytlumaczyc co jest dziwnego/niespotykanego/strasznego w serii 10 spudlowanych typow pod rząd??


a z innej beczki to polecam link do pewnej strony
http://www.professionalgambler.com/index.html

a na zkonczenie cytat z innej strony
guessing winners is a future teller's job, the punter's job is to find the right odds on offer

#617025 18/07/2006 15:46
Dołączył: May 2003
Posty: 3,062
Dołączył: May 2003
Posty: 3,062
Quote
pixies możesz mi wytlumaczyc co jest dziwnego/niespotykanego/strasznego w serii 10 spudlowanych typow pod rząd??

Nic, a nawet jest pewne że taka seria przy graniu @3.95 nastąpi. Ale wytłumacz to Aresowi, bo to on w to nie wierzy.

#617026 18/07/2006 15:49
Dołączył: Dec 2003
Posty: 3,297
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2003
Posty: 3,297
a przy graniu @ 1,6 nie wystąpi?

Strona 13 z 15 1 2 11 12 13 14 15

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
8 zarejestrowanych użytkowników (forty, rafal08, Sensei, alfa, kamel, betowiec, latajaca_holenderka, aker), 2,533 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,283
Posty5,833,332
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1