|
|
Dołączył: Aug 2013
Posty: 486
addict
|
|
addict
Dołączył: Aug 2013
Posty: 486 |
w takim razie raczej jest jednak jakaś szansa, że ktoś miał świadomośc przynajmniej aż do momentu uderzenia w ziemie...i np. dziwi mnie ze tak są porozrzucane ofiary, nie w jednym miejscu, tak jakby się ,,wysypywali''
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2007
Posty: 32,677
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: May 2007
Posty: 32,677 |
Jak samolot dostal na 10km to doszlo do dekompresji. Wszyscy co jeszcze zyli stracili przytomnosc.
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2004
Posty: 8,416
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 8,416 |
Nikt z obecnych na pokładzie nawet nie zdążył się zorientować co się dzieje... nawet jeśli nie każdy zmarł od razu w wyniku samego uderzenia rakiety i wybuchu to każdy momentalnie stracił przytomność na tej wysokości w wyniku braku tlenu. To chyba jedyna dobra wiadomość związana z tą tragedią...
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2013
Posty: 486
addict
|
|
addict
Dołączył: Aug 2013
Posty: 486 |
tylko nie wiadomo czy do tej dekompresji doszło...czy jest jakieś pewno źródło, że owszem ?
no i jeszcze jestt a kwestia, iż chociażby przy wypadku w grecji gdzie doszło do dekompresji, jeden czlowiek przeżył, bo piloci mysliwca widzieli go jak próbował cucić pilotów...( to był sportowiec przystosowany do braku tlenu) Mozna więc przyjąć, że niektorzy nie stracili przytomności...
a jak tłumaczyć, że ofiary nie leżą w jednym miejscu tylko się ,,wysypywali'' na przestrzeni 15 km ?
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
antimadrista
|
|
antimadrista
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258 |
Samolot oberwał na wysokośći ok 10 km wiec z odlamkami i czesciami rozrzuconymi na wiekszym terenie to norma.
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2013
Posty: 486
addict
|
|
addict
Dołączył: Aug 2013
Posty: 486 |
dziś rano zapodali info, iż rakieta musiala nadlecieć od porzodu samolotu, bo gdyby leciała od tyły to by nie dogoniła samolotu...może piloci mieli jakąś szanę na rekację, mogli dojrzeć nadlatujący pocisk balityczny ? ( w koncu też jest widoczny bo ciągnie za sobą płomień) ?
myślicie, że ludzie mieli tam świadomośc co się stAŁO ?
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2007
Posty: 32,677
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: May 2007
Posty: 32,677 |
Przeciez kurwa samolot dostal rakieta i doszlo do wybuchu.
Jak widac na niektorych filmach dostali gdzies w okolice skrzydla ale pewnie i o jakas czesc kadlubu tez zachaczylo wiec automatycznie doszlo do rozszczelnienia kadlubu. Z racji roznicy cisnien tlen znajdujacy sie w samolocie zostal w ulamku sekundy wyssany a pasazerowie w momencie stracili przytomnosc.
A czemu szczatki samolotu i ciala sa rozsypane po duzym terenie? Bo kurwa dostali rakieta. Poodpadalo wiele roznych czesci samolotu w trakcie wybuchu a wraz z nimi czesc osob znajdujacych sie w tych miejsach ktore poodpadaly.
Katastrofa greckiego samolotu to zupelnie inna sytuacja. Tam byl zle ustawiony system ktory podczas wznoszenia ma regulowac tlen i cisnienie w kabinie w miare nabierania wysokosci. Ludzie tracili przytomnosc powoli i kazdy w innym momencie w zaleznosci od swojego organizmu. Dlatego jeden gosc, jak dobrze pamietam jakis plywak wytrenowany wytrzymal taka mala ilosc tlenu jak juz samolot znalazl sie na ustawionej wysokosci przeletowej.
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2013
Posty: 486
addict
|
|
addict
Dołączył: Aug 2013
Posty: 486 |
nie denerwuj si,e po co te emocje..po prostu zastanawiam się czy jest szansa, że ktoś przeżył wybuch...że miał świadomośc jak spadał...przecież na 300 osób na pewno była szansa że ktoś przeżyje...
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2007
Posty: 32,677
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: May 2007
Posty: 32,677 |
dziś rano zapodali info, iż rakieta musiala nadlecieć od porzodu samolotu, bo gdyby leciała od tyły to by nie dogoniła samolotu...może piloci mieli jakąś szanę na rekację, mogli dojrzeć nadlatujący pocisk balityczny ? ( w koncu też jest widoczny bo ciągnie za sobą płomień) ?
myślicie, że ludzie mieli tam świadomośc co się stAŁO ? Samoloty pasazerskie nie sa wyposazone w systemy wczesnego ostrzegania. Tylko kilka samolotow linii izraelskich ma takie systemy. Nikt nie wiedzial ze nadlatuje rakieta. Dostali i w ulamku sekundy stracili przytomnosc a potem spadli.
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2013
Posty: 486
addict
|
|
addict
Dołączył: Aug 2013
Posty: 486 |
chodziło mi, o to, czy piloci przed kokpitem mogli zauważyć jasną smuge lecącą w ich stronę i zmienić kurs....
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2007
Posty: 32,677
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: May 2007
Posty: 32,677 |
nie denerwuj si,e po co te emocje..po prostu zastanawiam się czy jest szansa, że ktoś przeżył wybuch...że miał świadomośc jak spadał...przecież na 300 osób na pewno była szansa że ktoś przeżyje... Przeciez masz juz kilka razy napisane, ze wybuch nie zabil wszystkich ludzi. Ba, wiekszosc uderzenie rakiety pewnie przezyla ale co z tego jak w ulamku sekundy stracili przytomnosc. Wiekszosc pasazerow spadla wraz z wrakiem samolotu. 0 szans na przezycie. Zeby przezyc taki upadek z takiej wysokosci a raczej przy takiej predkosci spadania to musi zaisteniec w chuj roznych czynnikow. Delikwent musi spadac sam tak jakby skakal ze spadochronem. Musi byc przytomny i wytracac predkosc spadania. I spasc na odpowiedni teren. Takze od razu Ci odpowiadam ze szanse na to zeby ktos przezyl ta katastrofe sa zadne.
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2007
Posty: 32,677
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: May 2007
Posty: 32,677 |
chodziło mi, o to, czy piloci przed kokpitem mogli zauważyć jasną smuge lecącą w ich stronę i zmienić kurs.... Tak zrobiliby piekne uniki tak jak to robia mysliwce na amerykanskich filmach. I jeszcze by flary wystrzelili....
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
antimadrista
|
|
antimadrista
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
Katastrofa greckiego samolotu to zupelnie inna sytuacja. Tam byl zle ustawiony system ktory podczas wznoszenia ma regulowac tlen i cisnienie w kabinie w miare nabierania wysokosci. Ludzie tracili przytomnosc powoli i kazdy w innym momencie w zaleznosci od swojego organizmu. Dlatego jeden gosc, jak dobrze pamietam jakis plywak wytrenowany wytrzymal taka mala ilosc tlenu jak juz samolot znalazl sie na ustawionej wysokosci przeletowej. Jeśli chodzi o ten lot cypryjskich linii to ponoć tak dbali o jego serwisowanie, że jak wyskoczyły maski tlenowe... to w ogóle nic to nie dało bo w butlach nie było nawet tlenu.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
chodziło mi, o to, czy piloci przed kokpitem mogli zauważyć jasną smuge lecącą w ich stronę i zmienić kurs.... Żadnych szans. Nie ważne czy by zauważyli czy nie. Te samoloty są jak latające krowy w powietrzu. Ironicznie do niedawna słowo "buk" mi się pozytywnie kojarzyło, teraz będzie mi przypominało rosyjskich bandytów. A raczej ich przestarzały sprzęt, który nigdy by nie trafił żadnego amerykańskiego myśliwca i tylko mógł trafić jakiś sowiecki latający złom lub cywilny samolot... 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
antimadrista
|
|
antimadrista
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2013
Posty: 486
addict
|
|
addict
Dołączył: Aug 2013
Posty: 486 |
kwestia czy którykolwiek z pasażerów poczuł ból czy nie zdążyli się zorientować ani tego zobaczyć ?
na youtube jest jakiś filmik podobno z chwili uderzenia, ze spadającym pionowo w dół samolotem z palącym się skrzydłem...jeśli jest autentyczny, to może nie było dehermetyzacji...i wtedy wszyscy żyli to momentu uderzenia w ziemie, albo zgineli dopiero na ziemii z uwagi nie udzielenie natychmiastowej pomocy ?
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2013
Posty: 486
addict
|
|
addict
Dołączył: Aug 2013
Posty: 486 |
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2007
Posty: 32,677
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: May 2007
Posty: 32,677 |
Ty kolego to potrafisz logicznie myslec? Jesli kadlub nie zostalby naruszony to by ciala lezaly w miejscu rozwalenia sie samolotu. Sporo cial wyladowalo w duzych odleglosciach od wraku samolotu wiec kadlub musial zostal rozszczelniony co za tym idzie doszlo do wyssania tlenu w trakcie uderzenia rakiety i ludzie automatycznie stracili przytomnosc. Poza tym samolot spadajacy jak kamien i ludzie w nim bedacy nie maja szans na przezycie po zderzeniu z ziemia a ty tu gadasz o nieudzieleniu pomocy 
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2013
Posty: 486
addict
|
|
addict
Dołączył: Aug 2013
Posty: 486 |
rozumiem ci,e ale spójrz na film. ewidentnie widać, że samolot spada w całosci nie został naruszony poza pożarem na prawym skrzydle...to by oznaczało, że do końca ludzie mieli świadomosc 
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|